Скандалът с Кевин Спейси и спирането на сериала House of cards

  • 13 863
  • 131
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36 683
В първите случаи, Спейси е бил на 24 и на 26 - жертвите са били на по 14. Последните обвинения са от скоро - хора от екипа на "Къща от карти" го обвиняват, че им е налитал. Само че те са възрастни хора, а не деца, и естествено, не се е стигнало до нищо. Не са докладвали, защото стоят много ниско в йерархията на продукцията (единият е шофьор) и са мислели, че никой няма да им повярва.

# 61
  • Мнения: 46 579
При днешните възможности на техниката за запис, включително на видео, доказването е елементарно.
Не следя новините - в какво го обвиняват?

# 62
  • Мнения: 18 426
за последните обвинения от "къща от карти" знаех. но пак не приемам да бъде обвиняван със задна дата. Защото трудно в такива случаи се доказва, кое е истина и кое - не, а самопризнанията не струват в съда, но на човека му лепваш петно за цял живот. Спейси може винаги да каже, че е казал това, което са искали обвинителите му да чуят, или че  си е измилил, за да насочи общественото внимание около себе си  -и признанието няма да важи.
За малолетните жертви ако е вярно - правя тази уговорка -е гадно. Тук без значение, какъв е Кевин спейси заставам на странат на   жертвите, защото са деца., ОСтанал бях с впечатлението че той е бил на 14*,  но да правиш секс с деца, е много по-различно от това да правиш секс с възрастни - децата нямат идея какво се случва, това може да им увреди трайно психиката.
Що се отнася до възрастните които са били ниско в иерархията  и сега го обвиняват, защото са станали по-известни -ами за мен това пак си е форма на рекет.
В такъв случаи Спейси  е трябвало още в зародиш да им пресече кариерата, че да не го обвиняват в нищо, така излиза.
Навремето - макар това да е за тема "политика" Бонев след като 2 години бе МВР министър и с най-голям ретиг, бе уволнен и започна да вади компромати за  премиера Костов и  президента Стоянов... чакай бе! къде бе ти допреди няколок месеца, защо не си подал тези сигнали преди да те уволнят? защото си бил на "топло"?  Та мисълта ми е, че не мога да уважам хора които чакат 5,10,15 години на някой да му мине знездният миг и тогава започват да го ритат като падне - а инак  дотогава му се кланят.
Ако хората от  "къща за карти" бяха записали със скрита камера Кевин спейси и бяха подали иск срещу него още 80-те години безкрайно щях да ги уважавам, но сега - след повече от 30 години да му вадят кирливите ризи - еми, за мен това е неморално поведене, сори.
Което съвсем не значи че К-Спейси е светец!
пак казвам - ако наистина е мърсувал с деца, това е супергадно и за такова нещо заслужава да влезе в затвора.
само че защо родителите на тези деца са чакали толкова дълго?
аз ако бях родител на такова дете щях да заведа дело още на мига - известен, неизвестен - това не  ме вълнува. ЕДна скрита камера - и на втората среща щях да имам доказателства.

* "Други пък директно укориха Спейси, че нарочно заложи на картата „аз съм гей“, въпреки че отдавна се е знаело, че е такъв, за да се опита да отклони вниманието от обвиненията на Антъни Рап, че се е опитал да се възползва от него сексуално през далечната 1986, когато е бил едва на 14 години." - не е ясно от построеното изречение, кой е бил на 14 години - Спейси или Рап"

Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 15:44 от Джон Сняг

# 63
  • Мнения: 36 683
Обвиненията от преди 30 години са за опити за изнасилване, но няма смисъл да ги коментираме повече. Тези дни доста мъже, работещи на снимачната площадка на "Къща от карти" го обвиняват в сексуален тормоз - шофьорът казва, че го е опипвал, докато са били заедно в колата, някакъв асистент разказва случка, при която той му занесъл нещо (или предал съобщение, не помня) в гримьорната, при което Стейси му блокирал изхода и едва ли не го поканил да се ... След като този отказал и си излязъл, К.С. така се изнервил, че отказал да участва в снимките през този ден и се прибрал вкъщи. Освен това, няколко други мъже от същия екип твърдят, че Стейси имал някакво особено движение (нещо като шегичка, но на тях не им е било забавно) - уж им подава ръка да се ръкуват, а като подадат своята, ги хваща за... Може и да го има хванато на някоя камера.

Най-последната новина, е че Скотланд Ярд е започнал разследване срещу него (по друго обвинение за изнасилване): https://www.thesun.co.uk/news/4833833/kevin-spacey-british-polic … act-london-actor/

# 64
  • Мнения: 18 426
тия думи "мислех че никой няма да ми повярва" ми звучат много нелепо. значи направил си някакъв избор в живота си - да не се довериш на обществото, на съда, на прокурорите,  на адвокатите - и сега изведнъж решваш след сума ти време, че изборът ти е неправилен и можеш да скапеш живота на някого?

ето че тук обвинявам мъж - не става дума за полове. не мога да разбера как си направил един избор - да се изправиш срещу един човек фронтално - или да не се изправиш - и когато направиш избора си,  мине известно време и той/тя не е толкова силен, ти хрума, че избора ти е бил погрешен, и имаш право да го конфронтираш.
 Къде отива етиката?
и какво - тогава си мислел/а че никой няма да ти повярва, а днес мислиш че хората ще ти повярват? какво се променило? А, станал/а си известен/на и смяташ че имаш основания да нападнеш своя враг. в такъв случай това е основание и теб да те нападат твоите врагове, утре като станат известни?
Пак казвам не примам морал при който със задна дата, се ревизират решения, които засягат живота на други хора.
Всеки от нас има избора - дори да ти опрат пистолет  в главата и да ти кажата "подписвай  тука или ще стрелям" ти можеш да отвърнеш "стреляй" (ако желаеш). И това е вид избор. Човек разполага със свободна воля.
Разбира се това не важи за децата - те нямат истински съзнателна воля, и за това ако там е имало секс с възрастен човек, това  е изнасилване, но в случая това е изключение от правилото.

*опиването не е  изнасилване, а натискане. Биха могли да го обвинят в тормоз, но пак казвам, всеки от тях е имал избора да си подаде оставката. Като се заговори за изнасилване очаквах К.Спейси да е скочил като разярен лъв на някой от тези мъже, и направо да е почнал да го пори отзад.

# 65
  • Мнения: 2 420
При днешните възможности на техниката за запис, включително на видео, доказването е елементарно.
Не следя новините - в какво го обвиняват?

В това, че на единия е подарил часовник за 5 хил. паунда например.
Поне на мен това ми направи впечатление.
Някакъв си барман разказва как К.С. го пипал за пакета и го свалял.
Доколкото познавам гейове, не е като да налитат на всеки мъж, защото се страхуват да не отнесат някой тупаник.
Но пък налитат на мнооого млади, на юноши, обикновено срамежливи.
К.С. мисля, че е жертва на високото си полжение. Ако не беше толкова известен и богат, надали щеше да се сети някой от обвинителите, че ги е обарал по пакета. Те и тогава, на момента нямаше да си мълчат, най-малкото щяха да го ступат, ако са били хетеро. Или поне да го напсуват яко.

Джон Сноу,
харесва ми основния замисъл на написаното от теб, но би трябвало да коригираш голяма част от него, понеже почива на грешния факт, че К.С. е бил на 14 години.

Във всяка една професия го има моментът когато напорист и безогледен кариерист от женски или мъжки пол използува сексуалните си прелести, за да си осигури скок в йерархията и други благинки.
В Холивуд просто конкуренцията е огромна и директна.
Да се явиш на прослушване и да направиш фурор, само защото краката ти са 2 метра, гръдната обиколка 100 см, и прочувствено рецитираш монолога на Клитемнестра е в сферата на митовете и бляновете.
Ролите се дават по скоро на принципа аз на тебе, ти на мене.
Което не винаги означава спане с някой от босовете в екипа.  
Но което една огромна част от новите кандидат-звезди си го мислят и затова гледат да се прикачат към всеки бос, на когото успеят да привлекат за 5 секунди вниманието.
И някой ако си мисли, че талантливите не правят свирки за роли дълбоко се лъже.
Те просто са показали и талант да направят от свирката кариера, а другите хем са свирили, хем остават с пръст в устата.

# 66
  • Мнения: 36 683
Хм, на мен пък ми е интересно тези от екипа на "Къща от карти" защо не са го пребили (като не са искали да се оплачат на полицията, от страх, че ще бъдат уволнени). Той не би могъл да разкрие от кого и защо е бил нападнат - направо си е идеална възможност. Явно са жертва на авторитета му като високопоставен и признат актьор.

# 67
  • Мнения: 2 420
Хм, на мен пък ми е интересно тези от екипа на "Къща от карти" защо не са го пребили (като не са искали да се оплачат на полицията, от страх, че ще бъдат уволнени). Той не би могъл да разкрие от кого и защо е бил нападнат - направо си е идеална възможност. Явно са жертва на авторитета му като високопоставен и признат актьор.

Явно са жертва на собствения си ламтеж за изгода.
Наблюдавала съм ситуация, когато подчинен си мълчи като пу±ка когато по-висшестоящ го е сложил в скута си.
Въпреки че е хетеро.
Случаят ми е известен от гея, който ми показа снимки от двамата, когато хетерото му е бил на гости.
Без да изпадам в повече подробности, хетерото имаше изгода от гея.

Petia Ivailova,
правиш ми впечатление на умна и интелигентна млада жена.
След определен брой години житейски опит нещата изглеждат иначе.

# 68
  • Мнения: 18 426
Хм, на мен пък ми е интересно тези от екипа на "Къща от карти" защо не са го пребили (като не са искали да се оплачат на полицията, от страх, че ще бъдат уволнени). Той не би могъл да разкрие от кого и защо е бил нападнат - направо си е идеална възможност. Явно са жертва на авторитета му като високопоставен и признат актьор.

Явно са жертва на собствения си ламтеж за изгода.
Наблюдавала съм ситуация, когато подчинен си мълчи като пу±ка когато по-висшестоящ го е сложил в скута си.
Въпреки че е хетеро.
Случаят ми е известен от гея, който ми показа снимки от двамата, когато хетерото му е бил на гости.
Без да изпадам в повече подробности, хетерото имаше изгода от гея.

Petia Ivailova,
правиш ми впечатление на умна и интелигентна млада жена.
След определен брой години житейски опит нещата изглеждат иначе.
"Спейси бе обвинен от свои колеги, че е поредният сексуален хищник в Холивуд, че пак всички са били наясно и всички са си мълчали. "
- ето това ми идва супер лицемерно.      Императорът умря, да живее императорът.

П.С.Петя, не е нужно да разкрива, щеше да каже, че са го нападнали улични бандити, които са го нападнали защото е известен, и щеше да извлече още слава от ситуацията, а нападателите му щяха да бъдат моментално уволнени. Но в крайна  сметка и това би било проява на  свободна воля от тяхна страна. Те са избрали да мълчат, толкова по-срамно че решават изведнъж да говорят след толкова години.

# 69
  • Мнения: 3 827
Един позитив от управлението на Тръмп- разкараха Харви от Ооскарите
Кризисният ПР на Тръмпови изкара на бял свят истината за Харви- един аналог на Тръмп в това отношение,  освен това известен демократ и поддръжник на Клинтън, с жертви известни лица- просто идеално им се получи,
/ а после разсекрети  2700 документа по убийството на любимия президент Кенеди, коието половин век са били секретни, както и личния дневник на Обама  ( това пак към кризисния ПР спада ) ..../

Повечето обвинения са истина, за мен само Гуинет и Мира Сорвино послъгват- винаги са били спрягани за негови любовници, както винаги е циркулирал фактът, че Брад Пит се разделил с Гуинет, защото я е хванал с Харви ...

# 70
  • Мнения: 36 683
Аз не бих мълчала, ако някой се държи неприлично - и на него ще му кажа да престане, и ще се оплача, и ще споделя във фейсбук - ако съм достатъчно ядосана.
Явно е, че някои хора мълчат, защото имат изгода - пример е барманът с часовника, но други може би мълчат, защото са изплашени. Вярно е, че човек има избор дали да търпи неприятно отношение на работното си място, но освен това, всеки има и определени социални задължения - а именно да се държи нормално и да не тормози колегите си или по-нископоставените служители. Ако някой притеснява останалите, той трябва да си тръгне, а не недоволните от него.

Що се отнася до камерите, според мен трябва да се наслагат камери на всички публични места, училища, детски градини и офиси, в които не се извършва нещо конфиденциално. Интересно е, че повечето хора като че ли са против - щели да ги наблюдават...Това не е Биг Брадър - на никого не му пука за тях, просто ако в един определен ден нещо се случи, записът от този ден ще бъде наличен и ще може лесно да се провери дали реалната ситуация отговаря на твърденията. А учениците, служителите и учителите не извършват някакви тайни дейности, докато са на работа, не би трябвало да приемат камерите като нарушение на личното пространство (защото не са в домовете им, освен това, едва ли някой изобщо гледа тези записи, освен ако не се наложи).

# 71
  • Мнения: 5 280
Интересно е, че повечето хора като че ли са против - щели да ги наблюдават...
А ти можеш ли да гарантираш за човека, който стои зад камерата и разполага с всички тези данни??
Това е основният аргумент "против" и е най-силен. Не е важно дали камерата е заснела материала, важно е кой ще разбере и как ще постъпи с информацията. Реакцията му може и да не е според закона, особено пък в страни с висока корупция.

# 72
  • Мнения: 36 683
Едва ли някой стои зад камерата, а що се отнася до хората, които имат достъп до записите - какво ще направят, ако на записа не се случва нищо интересно? Само по сериалите на работното място стават страшно интересни неща, в реалния свят обикновено е еднообразно, от време на време някоя караница и толкова.

# 73
  • Мнения: 5 913
Поредният сексуален хищник...
А на Полански, който с доказателства е насилил малолетна, нищо не му направиха.
Просто така си остаря, че и филми прави.
Но заедно с тези изрои трябва да осъждат и родителите, които бутат за пари децата си в тези среда.

# 74
  • Мнения: 18 426
Интересно е, че повечето хора като че ли са против - щели да ги наблюдават...
А ти можеш ли да гарантираш за човека, който стои зад камерата и разполага с всички тези данни??
Това е основният аргумент "против" и е най-силен. Не е важно дали камерата е заснела материала, важно е кой ще разбере и как ще постъпи с информацията. Реакцията му може и да не е според закона, особено пък в страни с висока корупция.
аз обаче съм съгласен.  Във времето на тероризма,  трябва да избираме между правата си и сигурността. Аз избирам сигурността. Е, не да вкарваме в тоалетните и в баните камери, но при мен във всички коридори в работата ми има камери и аз не съм недоволен. Така например изловиха един тип че иска да краде. Намаляват хулиганските прояви. Хораат се шляят по-малко като знаят че ги наблюдаваш, най-малко си затварят вратите ако искат да кажат нещо скрито.
А ако нямаме доверие на шефа на сигурността който  ни е колега или на вътрешният министър, който е пряк подчинен на  премиера/или президента избран от нас, тогава  направо да поканим терористите в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт