"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 33

  • 34 635
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 359
Прогестеронът щеше да помогне на кистата да се абсурбира. Ако все още я има, и болките и закъснението са от нея. Отиди на преглед да видят дали не е порастнала още, че при по-големи размери има опасност от спукване което може да е доста неприятно. Ако кистата е налице съветът ми е да си изпиеш прогестерона. Тестът ми изглежда невалиден
Благодаря за отговора! Просто цялата тази история с кистата някак не и повярвах на 100% , защото първо ми казват вижда се малко фоликулче на левия яйчник а след 2 дни вече виждаха 5 см киста... някак невъзможно ми звучи за 2 дни да нарасте толкова. А и аз съм малко особенна не обичам да пия лекарства освен ако не е наистина наложащо ... а да се тъпча с хормони без да са ми направени изследвания дали имам нужда от тях ми се стори необосновано.(лекарката каза че няма нужда от други изследвания освен ехографа). Но да май ще се наложи пак да отида....
5 см си е доста, но кистите понякога нарастват доста бързо. От изследване на прогестерона няма нужда. Щом не е настъпила овулация, а от фоликула се е образувала киста, просто няма жълто тяло което да  произведе прогестерона. Прогестероновия медикамен също ще подпомогне и настъпването на менструацията. Няма начин да си бременна, освен ако не е имало и друг фоликул от който да настъпи овулация.

# 46
  • Мнения: 31
Момичета и аз да се отчета,  след 3 дни закъснение  днес МЦ дойде .Продължаваме с опитите следващия месец. Хубав ден на всички 😊

# 47
  • Мнения: 7 519
Прогестеронът щеше да помогне на кистата да се абсурбира. Ако все още я има, и болките и закъснението са от нея. Отиди на преглед да видят дали не е порастнала още, че при по-големи размери има опасност от спукване което може да е доста неприятно. Ако кистата е налице съветът ми е да си изпиеш прогестерона. Тестът ми изглежда невалиден
Благодаря за отговора! Просто цялата тази история с кистата някак не и повярвах на 100% , защото първо ми казват вижда се малко фоликулче на левия яйчник а след 2 дни вече виждаха 5 см киста... някак невъзможно ми звучи за 2 дни да нарасте толкова. А и аз съм малко особенна не обичам да пия лекарства освен ако не е наистина наложащо ... а да се тъпча с хормони без да са ми направени изследвания дали имам нужда от тях ми се стори необосновано.(лекарката каза че няма нужда от други изследвания освен ехографа). Но да май ще се наложи пак да отида....
Значи не вярваш на някой, който е учил толкова години, но вярваш на хора, които си нямат никаква представа от медицина? Ако не вярваш на докторката си, редно е да поискаш второ мнение от лекар, а не да питаш по форумите как да си лекуваш кистите!

# 48
  • Мнения: 105
Прогестеронът щеше да помогне на кистата да се абсурбира. Ако все още я има, и болките и закъснението са от нея. Отиди на преглед да видят дали не е порастнала още, че при по-големи размери има опасност от спукване което може да е доста неприятно. Ако кистата е налице съветът ми е да си изпиеш прогестерона. Тестът ми изглежда невалиден
Благодаря за отговора! Просто цялата тази история с кистата някак не и повярвах на 100% , защото първо ми казват вижда се малко фоликулче на левия яйчник а след 2 дни вече виждаха 5 см киста... някак невъзможно ми звучи за 2 дни да нарасте толкова. А и аз съм малко особенна не обичам да пия лекарства освен ако не е наистина наложащо ... а да се тъпча с хормони без да са ми направени изследвания дали имам нужда от тях ми се стори необосновано.(лекарката каза че няма нужда от други изследвания освен ехографа). Но да май ще се наложи пак да отида....
Значи не вярваш на някой, който е учил толкова години, но вярваш на хора, които си нямат никаква представа от медицина? Ако не вярваш на докторката си, редно е да поискаш второ мнение от лекар, а не да питаш по форумите как да си лекуваш кистите!
Никъде не съм попитала как да си лекувам кистите, въпроса ми беше съвсем друг  ! И това е форум за мнения , мога да искам колко си пожелая такива ! И да на кого да вярвам си е мой избор , явно има защо ! Някак си ми идват в повече такива изказвания завършващи с удивителни знаци!

# 49
  • Мнения: 5
Тест се прави при доказана овулация, минимум 12 дена след нея, а при недоказана се взима дължината на най -дългия ви период от цикъла примерно 35 дни и като мине правите тест.Толкова ли е сложно?? След като ви е закъсняло правите  тест и ако е -…не сте бременни има ли две черти излезли веднага а не след 50 минута означава бебе

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте и аз да се отчета вчера бях на преглед, не съм бременна. Все още не ми идва. Имам 2,5см киста на левия яйчник 😐
Докторката ми каза да изчакам да ми дойде и след това да отида да видим дали е функционална.

# 51
  • Австрия
  • Мнения: 2 319
..вчера бях на преглед, не съм бременна. Имам 2,5см киста на левия яйчник 😐


А аз исках да ти честитя  Sad Нищо. Но и възможността за киста е очаквана.
Помисли си добре дали искаш и би могла да гледаш дете. А също не си играй за в бъдеще на 'днес хапче, утре - не'  Peace

# 52
  • Мнения: 1 472
според Вас защо док. ме вика на преглед 7-10 дни след овулация - какво си мисли, че ще види - не можах да е разбера, не е ли излишно това ходене ?!

# 53
  • София
  • Мнения: 7 645
единственото нещо, което е хубаво да се пусне точно 7 дни след доказана О е прогестерон, за да се провери дали работи добре жълтото тяло и дали ако се случи бременност ще има достатъчно прогестерон, за да я "изхрани". На 7-ми ден е пика му, ако няма Б след това започва да намаля, а ако има Б продължава да расте.

Така, че вместо прегледа можеш да си изследваш прогестерона (не е нужно да е на гладно).

Сещам се за няколко причини за преглед:
- да се измери жълтото тяло, да се провери дали е кистозно или не, но както писах по-горе ако се изследва прогестерон и той е от средата към горната граница, значи ЖТ функционира добре
- да се измери и да се види вида на лигавицата, на 7-ми ден след О тя е най-дебела. Ако няма Б след това започва да се лющи малко по малко до идването на цикъла.

# 54
  • Мнения: 19
Здравейте, сигурно много жени тук са задавали този въпрос но аз нямам възможността да прочета всичко а се вълнувам ужасно много. Цикълат ми закъснява вече втори ден, мерих БТ тази сутрин и беше 37,1 , всъщност от около седмица БТ варира от 37,1 до 37,4 градуса, меря в дупето. Днес не издържах и си направих тест за бременност но е отрицателен. Въоросът ми е, възможно ли е да съм бременна като имам в предвид БТ и уринния тест да не е отчел правилно?

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 18:14 от лора9192

# 55
  • Мнения: 43
Според мен е възможно но не искам да давам напразни надежди за най-сигурно можеш да направиш кръвен тест .Успех!!!

# 56
  • Австрия
  • Мнения: 2 319
При една здрава жена, МЦ (менструалният цикъл) се характеризира с т.нар. двуфазност: по-ниска БТ в първата половина на МЦ, обуславяща фоликулярната фаза и по-висока, с около 0,4°C, БТ характерна за втората, настъпваща след овулация, лутеална фаза. С една дума: и с бременност, и без бременност БТ през лутеалната фаза е малко над 37°C. С намаляване количеството на прогестерон спада и БТ, ако няма бременност и натъпва новия МЦ. При някои жени БТ спада почти до БТ през първата поливина и тогава настъпва менструалното кръвотечение, при други БТ спада постепенно по време на първите с менстр. кръвотечение дни от МЦ.

В твоя случай, при редовен МЦ, по-скоро тестът за бременност е показал реален резултат и утре/другиден ще се появи кръвотечение т.е. не си бременна. Ако обаче МЦ не е редовен.. би могла да изчакаш още няколко дни и пак да повториш теста.

# 57
  • Мнения: 1 472
ами и аз си мислех да изследвам прогестерон, защото повече от година не съм го гледала, обаче си реших (сама, на база предходни месеци), че ще си пия дуфастона след ову (за по-сигурно) и едва ли ще покаже изследването реалното положение в този случай....а ако лигавицата започва да намалява след 7-ия ден при липса на бременност, може би да е искала да е сравни с тази, която измерихме един ден след овулацията, ама пак заради дуфастона тя едва ли ще е тръгнала да намалява....
Просто ще си направя теста за бременност (взех този на Престо, който ми препоръчахте - до сега не съм го пробвала в интерес на истината) и от това, което чета на опаковката единия се прави след 7-ми ден, втория на закъснение (просто ще ги направя на 8-ми и 11-ти ден и ще преценя какво да правя с дуфастона), а преглед на следващия цикъл (не дай си Боже). Мисля, че това е най-доброто решение...

# 58
  • Мнения: 4 518
И трите са положителни Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 1 480
Няма какво да се мисли!  Честито и до термин!

Общи условия

Активация на акаунт