Инвитро /Икси на 40(и) години +Инвитро /Икси с ИЯР - тема 2

  • 83 140
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 253
С много тежък, с морфология от 0 до 2 %, и естествено ИКСИ. Ако те интересува какво пи мъжа ми пиши на лични.

# 91
  • Мнения: 2
Аз съм чела някъде , че в Турция  не може  да се прави инвитро с донорски яйцеклетки. Можело в турски Кипър и затова болниците имали филиали там. Не съм 100% сигурна в тази информация, май в темата за турските клиники го бях мернала.


Точно така. Преди седмица се върнах от Турция, забранено им е да работят с донори.Пренасочват към Кипър

# 92
  • Мнения: 2 673
Да, така е, обаче момичето може да пробва в Турция с нейна яйцеклетка. Това, че в БГ не са се наели, не означава, че там няма да го направят. А като не стане, тогава може да отиде в Бахчеджи, клон в Кипър.

# 93
  • Мнения: 192
Права си Sisi, тук никой не се нае да пробва дали няма да отделя айцеклетка. Гледаха ми ФСХ-то и АМХ и годините и....ооо, нищо няма да излезе от твоите яйчници. Може би, но винаги има изключения, и дори да има 1% шанс той може да е за мен. Нооо това не можеш го обясни на БГ докторите.
 Затова писах и в темата и в тази на клиниката на Владимиров, че въпроса не е само да се направи нещо на две на три и да се вземат хиляди левове, а резултата да е 0. Какво пречи да се направят нужните изследвания тестове, да се отсеят нещата и като се стигне до трансфер всичко да е ОК?

# 94
  • Мнения: 516
На мен пък вече няколко месеца от юни последният ец трансфер цикълът ми е много обилен,преди беше нормален а сега е в повече.Чудя се дали е за добре или е за зле.

# 95
  • Мнения: 2 673
Права си Sisi, тук никой не се нае да пробва дали няма да отделя айцеклетка. Гледаха ми ФСХ-то и АМХ и годините и....ооо, нищо няма да излезе от твоите яйчници. Може би, но винаги има изключения, и дори да има 1% шанс той може да е за мен. Нооо това не можеш го обясни на БГ докторите.
 Затова писах и в темата и в тази на клиниката на Владимиров, че въпроса не е само да се направи нещо на две на три и да се вземат хиляди левове, а резултата да е 0. Какво пречи да се направят нужните изследвания тестове, да се отсеят нещата и като се стигне до трансфер всичко да е ОК?
Нямам дори думи да опиша възмущението си от отношението и морала на тези лекари. Изобщо не съм учудена де. Не си губи повече времето. Сигурна съм, че може да се намери лекар, който да се съгласи да пробва и с твоя яйцеклетка, както и да се намери причината за тези аномалии. Има много момичета с объркани диагнози от БГ. Даже и изследванията излизат различни в ТР. От сърце ти желая да попаднеш на правилното място. Успех! Hug

# 96
  • София
  • Мнения: 7 496
Не разбирам защо се плюе по всички български лекари по този начин. Почва да ми идва в повече. Малко намирисва на реклама на турските клиники като цяло, но затова си има отделна тема.

Аз съм доволна от моя лекар. Той е в София.

Успех на всички! Дано намерите правилния лекар, който да успее да се справи с проблемите ви!

# 97
  • Мнения: 7 210
Аз също се дразня от това постоянно критикуване и недоволство. Не смятам, че българските лекари са по-лоши и некомпетентни от турските. Просто мисля, че се робува на схващанието, че чуждото е по-добро. И в самата тема има примери, че Турция не е панацея в никакъв случай. Аз лично като посетила няколко бг клиники, в никакъв случай не мога да се оплача от отношение или некомпетентност.

# 98
  • Мнения: 516
Не разбирам защо се плюе по всички български лекари по този начин. Почва да ми идва в повече. Малко намирисва на реклама на турските клиники като цяло, но затова си има отделна тема.

Аз съм доволна от моя лекар. Той е в София.

Успех на всички! Дано намерите правилния лекар, който да успее да се справи с проблемите ви!
И на мен ми е писнало да чувам навсякъде постоянно все за Турция Triumph

# 99
  • Мнения: 2 673
Лично аз не обичам българските лекари, с които съм се сблъсквала, ама хич. Имам си своите доводи. За съжаление, такъв е житейският ми опит. Само ще дам най-безобидния пример, който ми се случи. Давам рецепта и казвам на въпросния специалист, че тези лекарства не ми помагат, той я взема, поглежда я, пише ми нова, вземам я, без да я погледна, и какво да видя навън, човекът ми изписал същите лекарства... Е, извинявам се, ама за какви лекари говорим, какъв морал, каква отговорност? И не е само той, където и да ида, са такива, и не само аз се оплаквам, а всички около мен. И това все пак е във Варна, не е в някое малко градче. Просто отношението на повечето е отвратително, никаква заинтересованост. Ама докога ще се отнасят с нас като кучета? Не казвам, че няма кадърни лекари, има, ама те избягаха в чужбина, има още някои останали добри и морални, но са малко и аз не ги намирам, нито имам време да ги търся. На никого не му е приятно да ходи в чужда държава, защото страхът, който брах в Турция, беше голям. Нямах търпение да вляза в БГ, като минах границата, ако искате вярвайте, ми се насълзиха очите, обичам родината си. Хич не е приятно да ходиш в друга държава и да казваш, че си загубил всякаква вяра в българските лекарите, обаче дотук ни докараха. Разбира се, че БГ лекарите са много по-некомпетентни в много области, и то не защото са по-глупави, просто нямат базата, парите, които се наливат в другите държави за здравеопазване, то е ясно. Моята гинеколожка, която ми е като приятелка, ми каза да не си губя времето в София, а да отида в ТР. Тук се работи с много по-стара техника, голяма част от БГ пациентите са с объркани диагнози. Затова и много изследвания оттук, не се признават там. Дори да не се помогне на много пациенти, поне се разбира откъде е проблемът, което в БГ не е направено. Все пак лекарите навсякъде по света не са богове, обаче си вършат по-съвестно работата. Всеки сам решава за себе си къде да се лекува. Никой не искам да засегна, както и да агитирам, просто моят опит е такъв и изхождам от него. Радвам се, че има и хора, които са доволни от лекарите тук. Дай боже да има повече кадърни лекари в БГ и да не заминават в чужбина! Всички това искаме, в крайна сметка. А реклама едва ли някой може да прави на турските клиники, всички, които са тръгнали натам, е от отчаяние. Няма за какво напразно да се дразним и караме, момичета. Всички се борим за една кауза. Всеки споделя своя опит и мисли, с цел да помогне, каква ти реклама, не мисля, че има такива хора сред нас. Аз преживявам историята на всяка една от вас, споделям, защото чувствам подкрепа, благодаря на всички, които са се отзовавали на въпросите ми. Стискам палци на всички! Hug

# 100
  • София
  • Мнения: 23 165
просто ти си срещала такива лекари, ние пък обратно.
но е дразнещо постоянно да се повтаря.
и веднъж го казах, споделяйте лични мнения, не чужди.
няколко пъти вече срещам, този не става щото една каза че не била доволна.
аз лично познавам доста потърпевши и от турски лекари, ама като не съм лично преживяла не смея да казвам не ходете там.

# 101
  • Мнения: 5 134
Момичета, в началото имаше много настоявания да се споделят лекари, клиники и т.н. и още тогава ми беше ясно, че ще се стигне главно да негативи от това, а не позитиви. Всеки си има причини да е избрал клиника и лекар и да се е доверил, не виждам смисъл да се карате за това.

# 102
  • София
  • Мнения: 7 496
Била съм в последната година при 10 АГ, 3 от които репродуктивни, в София. Харесах си двама, избрах си един, доволна съм от него. Не агитирам за него.

Миналата година заради един устат доктор в голяма репродуктивна клиника изгубих бебе, защото неглижира проблема ми заради егото си. И въпреки това не плюя клиниката - много от вас ходят в нея. За Турция знам че масово игнорират генетични и имунологични проблеми, което според мен не е ОК. Какъв е смисъла да имаш голяма успеваемост ако после жените си губят бебетата?!

Така че призовавам да споделяте положителни мнения. Иначе няма смисъл от тази тема, щото става на плювалник. Аз лично няма да се запиша в следващата.

# 103
  • Мнения: 2 673
Така е, Бамба. Разбира се, че навсякъде има добри, лоши, лекарски грешки, ама у нас са много често. Аз съм споменавала за лекари, при които не съм ходила, но съм чувала. Обаче негативното ми мнение за нашите лекари е изяло от моите впечатления и преживявания, както и на най-близките ми - семейството. Явно във Варна са такива, не знам. Не съм ходила само в репродуктивни клиники. Само веднъж говорих по телефона с една госпожа от София, много съжалявам, че не й запомних името, както и клиниката, от която е. Дадоха ни я, защото от предприятието на мъжа ми можеше там да почнем безплатна процедура. Трябва да ви кажа, тази жена така ме депресира, както бях депресирана от смъртта на майка, държа ми такъв тон и сметка защо досега съм чакала, чете ми конско с две думи. Почувствах се най-стария човек. На всеки животът се е стекъл по различен начин, всеки знае, че е закъснял, аз се обръщам с молба за помощ, не да ми държи реч и сметка, кажи - не мога да помогна, няма изобщо да се разсърдя. Но да ми държи сметка, без да ме познава, извинявам се. Сега мъжът ми ми каза, че май се казвала Янакиева. В Турция не чух такова нещо, никой не ме обезкуражи, напротив, тъкмо обратното, въпреки че нямам шанс. Лично аз не ги приемам така лично нещата. С интерес чета опита на всички, изобщо не мога да се подразня. Като не са доволни хората, ще изказват негативни мнения, нали това е целта, не виждам смисъл в обратното. Да напишеш нещо с цел да помогнеш, не мисля, че е плюене. Не е вярно, че в Турция не гледат генетични и имунологични проблеми, аз носех изследвания, докторът внимателно ги разгледа и си записа, защото имам отклонения, назначават се, ако е нужно след това.

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 17:54 от sisi345

# 104
  • Стара Загора
  • Мнения: 253
И аз да ви разкажа една история. Преди време момиче от моята клиника забременя с близначета , но ги изгуби. Трябваше да отиде на доктор , да я изчистят. Тя написа към коя лекарка от моя град се е ориентирала. Аз бях чела лоши неща за нея, ама като не знам от личен опит, реших да не я "плюя" и си замълчах. Тази докторка само дето не умори момичето, щеше да я остави без репродуктивни органи, спасиха я в Пловдив. Тогава съжалих ,че не я предупредих, да не ходи при нея. Кажете ми как трябваше да постъпя?

Общи условия

Активация на акаунт