Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 43

  • 53 066
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 522
На мен доктора ми каза, че трябва да минат поне 7 дена за да ми вземе секрет. Попитай преди това за да си сигурна, че няма да повлияе на резултата. Също така утрогестана не се спира просто така от днес за утре, има схема.

# 31
  • Мнения: X
Не е нужно да спираш изцяло утрогестана, освен ако не ти е казано да го спреш. Изпий хапчето просто сутринта преди взимането на секрета, след което пак си го започни влагалищно.

# 32
  • Мнения: 1 179
Относно цитонамазката - моят наблюдаващ лекар ми взе материал за изследване в края на 13 г.с., т.е. средата на октомври. Нямах нито зацапване, нито нищо. Иначе цитонамазка си правя всяка година - последно м. март 2017 г., и пак не съм имала никакви проблеми след взимането на пробата.

# 33
  • Мнения: 116
Мами да питам и тук. Сутринта бях на тонове бяха ниски. Пак направихме тонове сега дигат се над 120 но не за постоянно,док каза че не му харесват и явно нещо притиска пъпната връв и недостига кислород.Предложи довечера да направя едни тонове и в Селена където ще раждам и ако е така да не губим време. Дали има нещо по специално при спешното секцио, да не се яде ,да не се пие, защото ако стане така да е довечера да предприемам нещо, че вече съм в голям филм

# 34
  • Мнения: 13 082
 И аз отказвам да ми вземат цитонамазка. На мен още не са ми взели микробиология.🤔 В 14 седмица съм, на преглед съм чак в края на месеца,мисля да си кажа. И без това имам някакво странно течение.

# 35
  • Мнения: 25 749
Течение имаме всички, май било нормално. Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 10 874
Да, бялото течение по време на бременността е нормално, стига да не е придружено от парене, сърбеж или друг дискомфорт и да не е с неприятна миризма.

vili071326, не мога да отговоря на въпроса ти, но се надявам всичко да мине добре. Hug Знам, че при планирано секцио има разни препоръки, а спешното обикновено е неочакван развой на събитията и би трябвало да се прави независимо дали са спазени препоръките, ако има такива. Но това са си някакви мои разсъждения, наистина нямам представа.

# 37
  • Мнения: 16 871
Аз имах засилено течение и чиста МБ - явно хормони. На по-късен етап ми се появиха гъбички и честно казано с тях пък нямах такова течение .... знам ли Thinking

# 38
  • Мнения: 13 082
И аз знам, че е нормално, но моето е с някакъв по особен цвят. Нямам болка, нито парене и сърбеж, но все пак ще искам да ми пуснат МБ.

# 39
  • Мнения: X
Aria, пусни си МБ, но не бързай да се притесняваш предварително. И моето беше по-особено, пък нищо не изскочи, чак не ми се вярваше Simple Smile

# 40
  • Мнения: X
Дали има нещо по специално при спешното секцио, да не се яде ,да не се пие, защото ако стане така да е довечера да предприемам нещо...
Понеже при мен уговорката беше да пробваме с индукция нормално раждане и ако не се получат нещата да преминем към секцио, та на мен д-р Минев ми каза вечерта преди секциото лека вечеря до 20 ч., течности до 22 ч.
Успех и леко раждане !

# 41
  • Мнения: 440
За течението-при мен почти няма,но пък напоследък забелязвам нещо много странно.Миризмата не е променена или лоша,просто сякаш е по-силна Frowning  На някоя от вас случвало ли се е?

# 42
  • Мнения: 35 112
Аз бях със спешно секцио, но понеже вътрешния ни глас ми каза да не ям и пия него ден бях гладна и жадна. Но ме питаха яла ли съм , пила ли съм. Таз трябва да си гладна и жадна.

# 43
  • Мнения: 3 998
Искам да питам някоя от вас дали е преминала от Магнерот на Магнезиум диаспорал – прахчета, или обратното, и от кой от 2-та продукта е била по доволна?  newsm78

# 44
  • Мнения: 6 939
За течението-при мен почти няма,но пък напоследък забелязвам нещо много странно.Миризмата не е променена или лоша,просто сякаш е по-силна Frowning  На някоя от вас случвало ли се е?
При мен има, аз си имам и течение обаче. МБ не показа нищо.

Общи условия

Активация на акаунт