Забременели след ин витро - Тема 41

  • 74 643
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 156
На новите момичета - добре дошли в темичката и ви пожелавам прекрасна бременност със здрави бебчета на финала!
Ох, аз на финала трябваше да почна с хепарин, ама ще правим всичко, каквото кажат лекарите, като няма друг начин - хоро на бос крак или конски инжекции...
Толкова много искам вече да си гушна бебка, едни хормони са ме разтресли, само цивря като си помисля че може да се случи всеки момент.
По тема килограми - аз с едно качих 16, вие се притеснявате за 20 килца с две бебчета....килцата ще ги мислим след това.

# 481
  • españa
  • Мнения: 63
Привет момичета.Има ли мами с бебе камери свързани към телефона и какви са отзивите ако има.Вижда ли се добре как е що е всякакво инфо ме интересува.

# 482
  • Мнения: 882
Василенче, много неприятно с хепарина и то точно накрая?  newsm78 Какво го налага? Кураж, че не остана, съвсем скоро ще гушкаш бебче!  Peace

Мистик, как си ти? Скоро те мислих, преборихте ли гадините? Praynig

# 483
  • Мнения: 341
Момичета,преди близо 2месеца докторката ми изписа Евакол (разхлабващо) при нужда. Сега съм в 7ми месец и чак сега имам нужда от него. Дали е проблем да го изпия?

# 484
  • Мнения: 1 935
Деспина,
За лекарството не мога да кажа. Пробвай също с киви, сушени сливи или овесени ядки!

# 485
  • Мнения: 156
Василенче, много неприятно с хепарина и то точно накрая?  newsm78 Какво го налага? Кураж, че не остана, съвсем скоро ще гушкаш бебче!  Peace

Мистик, как си ти? Скоро те мислих, преборихте ли гадините? Praynig



Ох Ливче, ще го избутаме, инжекциите не са страшни. Д-димерите ми се покачиха много в последните три седмици (последно 4.68, при норма 1.67- 2.58 за третия тримерон) и хематолога реши, че е по-добре да не рискуваме. Само се надявам така да пасне с раждането, че да има 12 часа между хепарина и епидуралната упойка, защото иначе няма да ми я поставят. Но и без упойка ще мина ако трябва, няма да съм първата или последната. Целта е важна.

# 486
  • Мнения: X
Деспина, топло мляко и сладко от рози.

Василенче, чист хепарин ли ти назначиха или нмх? Освен Д-димери друго гледат ли?

# 487
  • София
  • Мнения: 10 642
В 7м запека е по-скоро по механични причини

# 488
  • Мнения: 156
Gerda, медикамента е Fragmin P Forte 5000 I.E., не знам към кой да го причисля. Следи доктора доста неща, в четвъртък  е следващото изследване, ако пусна снимка, ще може ли някой да помогне с разчитането, че на доки не му се явно обяснява всеки параметър.

# 489
  • София
  • Мнения: 10 642
Василенче, снимка на какво?
Качи, пък ще видим дали ще разгадаем Simple Smile

# 490
  • София
  • Мнения: 3 050
А как решава човек дали иска упойка? Например епидурална? Аз хич нямам идея дали ще искам нещо или не? Четох, четох за раждането ама май само все повече се обърквам, отколкото да си помогна.

# 491
  • Мнения: 156
Добро утро момичета!

Нандин, снимка на изследванията, качвам я и благодаря предварително.

Скрит текст:

Елдорадо, решението за епидурална упойка хем е мое, хем не. Обясниха ми, че я слагат при желание на родилката със силни болки, след като има разкритие от 4 см. Ама аз като съм с конизация например, може да нямам бавно разкритие ами след много часове контракции от раз да стане разкритието - тогава не слагат. Естествано, че упойката може да забави раждането и има един куп опасности от нея, нали си е маипулация. Аз бях решила да си попълня формуляра и да видя как ще издържа на болката и ако се търпи да не я слагат, ама някак си ми беше като план Б и успокоение. От друга гледна точка, то явно нормалното раждане не може да се планира, така че по-добре да не го мисля толкова и каквото сабя покаже.

# 492
  • София
  • Мнения: 3 050
Ох Василенче, идва нашия ред, скоро ще стане ясно кое как. Hug

# 493
  • Мнения: 852
Добро утро момичета!

Нандин, снимка на изследванията, качвам я и благодаря предварително.

Скрит текст:

Елдорадо, решението за епидурална упойка хем е мое, хем не. Обясниха ми, че я слагат при желание на родилката със силни болки, след като има разкритие от 4 см. Ама аз като съм с конизация например, може да нямам бавно разкритие ами след много часове контракции от раз да стане разкритието - тогава не слагат. Естествано, че упойката може да забави раждането и има един куп опасности от нея, нали си е маипулация. Аз бях решила да си попълня формуляра и да видя как ще издържа на болката и ако се търпи да не я слагат, ама някак си ми беше като план Б и успокоение. От друга гледна точка, то явно нормалното раждане не може да се планира, така че по-добре да не го мисля толкова и каквото сабя покаже.


Василинче,кое налага да пускаш такива изследвания и кой ги назначава?

# 494
  • Мнения: 156
Кети, преди инвитрото ме бяха изпратили от клиниката при хематолог за да контролира дали имам генетични промени при факторите, за да не правим експерименти при ясен проблем. Там всичко беше ок.
След позитивния тест имаше контрола от клиниката и явно леко завишение на тези д-димери, но много леко и хематолога реши, че ще ме следи на всеки 4 седмици, след това минахме на контрола всеки 6 седмици. Чак преди един месец се влошиха параметрите и минах сега на контрола всяка седмица и от предния четвъртък на инжекции. Тук е така, АГ ми дава направление за хематолог на всеки три месеца и той решава какви изследвания и на колко често трябва да се правят. Няколко пъти АГ следи как е кръвообращението до бебка, всичко там е наред, така че аз си мисля, че мерките са за да се осигурят лекарите.

Общи условия

Активация на акаунт