Рим - 18 тема

  • 91 784
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 031
Да разкажа и аз за поредното пътуване до Рим, осми път Simple Smile Не беше планувано изобщо, но мъжът ми се прибра един ден и каза -" Купувай билети за следващата седмица". Аз само това чаках, естествено.
Бяхме през периода 8-11.02., времето беше перфектно, около 12-13 градуса, за по-добро не съм и мечтала през зимата.
Купих предварително билети за тур на английски за подземията и панорамната гледка на Колизеума и Палаццо Колона.
Пристигнахме по разписание на Чампино, но изчакахме да отворят гишето за продажба на Рома пас, за да си купим и да я използваме за автобус 720. Отвориха точно в 8.30ч.Има и дневни карти за транспорта, може да се плати с карта. За билети не питахме, но има и автомати, точно до изхода. Уплътнихме времето да се насладим на едно хубаво италианско еспресо.
Автобусът спира на сектор 4, който е на паркинга пред летището и точно срещу пристигащи, има си и табела, че там точно спира този автобус. По разписание е на 20 мин., ние почакахме около 10 и пристигна, не изчаква на спирката, качват се пътниците и веднага тръгва. Пътуването е около 40 мин. до Лаурентина. Минава през много красиви места със къщи и пинии, че даже и кипариси. С метрото до Термини е около 30 мин. И всичко това за 1.50 евро или направо както ние си активирахме Рома пас.
Резервирах този хотел Hotel Imperohttps://www.booking.com/hotel/it/impero.html?aid=323175;label=bo … ,000:ac:ap1t1:neg
Отдавна му бях хвърлила око, близо до Термини, но хубавото близо. Много близо и до виа Национале и метростанция Република, някой тук беше дал хубави отзиви и най-вече го резервирах зарази стаята с балкон.
Много е чисто, всеки ден сменяха кърпи, допълваха принадлежности, малка стая с  много голямо легло и удобен матрак. Мебелите са малко очукани и леко стаята миришеше на мухал, но не е фатално. Закуската е добра, а на връщане поради ранния полет ни направиха пакети, без ние да си ги искаме. Доволна съм. гледката от балкона, от едната страна Санта Мария Маджоре, от другата Санта Сузана
Скрит текст:
А за Санта Мария Маджоре, най-хубавото нещо в нея е ето това
Скрит текст:
Капелата, където се намира винаги е заключена и много трудно се вижда, но сега имаше кръщение на бебенце и когато свърши издебнах да вляза и да снимам.
Първият ден разгледахме задължителните неща,Пиаца Барберини, Испанските стълби, Треви, Пантеон, Навона, хапване и Базиликата Сан Пиетро, в този ред. За базиликата чакахме около половин час, към два следобед. След това се прибрахме за почивка в хотела.
Една от най-хубавите творби на Бернини е в църквата Санта Мария дела Витториа https://www.google.bg/maps/place/Chiesa+di+Santa+Maria+della+Vit … 7008!4d12.4943693
Екстазът на Св.Тереза https://www.tripadvisor.ca/ShowUserReviews-g187791-d246184-r1403 … r=7&autoplay=
Вечерта тръгнахме към Трастевере да хапваме пак, като целта беше Da Augusto https://www.tripadvisor.ca/Restaurant_Review-g187791-d1717793-Re … o-Rome_Lazio.html Има страхотно работно време, на обяд два часа и половина, вечер три  Mr. Green. Ако искате да седнете поне 15 минути преди отваряне да сте там, става опашка. Виждам, че отзивите не са много ласкави, но на нас ни го препоръчаха специално за хубава и традиционна храна и беше такава.
Има разни манджички, всички сосове са готови предварително, става много бързо, наливно вино, преобладават италианците, задушевна обстановка в разговори и смях, обичат да говорят тези италианци.
Пастата може и да не се хареса на всички, защото е твърдо сварена, като за българският вкус сурова, но аз я обожавам. Cacio e pepe е почти задължително тук, също така много ми хареса свинско печено. Общо взето непретенциозно място с хубава храна, цените са добри, но не е без пари.
Скрит текст:



Втори ден - Колизеум и Остия Антика.
Турът ни в Колизеума беше в 9.20. Бяхме там в 9, за първи път виждам да няма никаква опашка пред Колизеума, но после на излизане нещата се промениха. Минахме по бързата опашка , която води до касите за резервация, които са четири, 7,8,9,10.Там ни дадоха едни лепенки, които да си залепим на якетата и на коя точка да отидем за срещата с екскурзовода. Всички точки се намират при влизане само на право в дъното, до стълбите за качването на втория етаж.
Скрит текст:






Турът е с продължителност 1.20ч. Първо са подземията, след това гледката, която е невероятна, трябва да се види.
От петият етаж, който е бил затворен за посещения 40 години.
Скрит текст:



Тук е опашката за билети на форума.

След това пихме капучино и се отправихме към метрото до станция Пирамиде.
Следва продължение....

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 00:34 от Lady Vengeance

# 511
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Lady Vengeance страхотни снимки. Аз разбира се пак имам питане  Embarassed след като свърши организирания тур може ли човек да поостане в Колизеума или се излиза групом от него?  bouquet

# 512
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Lady, страхотен разказ, подробни указателни снимки! Чакаме продължението!  bouquet Дано всички, на които им предстои пътуване, да прочетат и видят в детайли. Точно това са стикерите за специалните турове, за които писах и за мийтинг поинта. Много бих искала и аз да се качим на 4ти и 5ти етаж.  Heart Eyes Страхотна гледка!
Елеонорчето, да разбира се, можете да останете на нивата, които са достъпни за всички посетители. Слизате по стълбите с гида и заключват вратите към горните нива, които са включени в специалния тур.

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 09:35 от Blue Turquoise

# 513
  • Мнения: 281
Здраввйте, заминаваме другата седмица и имам няколко въпроса:
1. Билетите на теравижън или ситбус трябва ли да ги вземем за точен час ( навръщане) или само конкретната дата, без значение от часа? Говоря за купуване от гишетата на летището.
2. Колко време е пътят от Фиуминчино до Термини?
3. Кой автобус пътува от Термини до Ватикана?
4. Видях препоръчаните места за хапване, ще съм благодарна да споделите още няколко с вкусна храна на достъпни цени
5. Четох някъде, че през февруари са най-големите намаления в Рим-има ли такива в момента и има ли някаква търговска улица с магазини?
6. Рома пас се активири при закупуване или при първо ползване в градския транспорт/ забележителност?

Ами, май е това, ще съм благодарна, който има информация да сподели.

# 514
  • Мнения: 2 031
Здраввйте, заминаваме другата седмица и имам няколко въпроса:
1. Билетите на теравижън или ситбус трябва ли да ги вземем за точен час ( навръщане) или само конкретната дата, без значение от часа? Говоря за купуване от гишетата на летището.
2. Колко време е пътят от Фиуминчино до Термини?
3. Кой автобус пътува от Термини до Ватикана?
4. Видях препоръчаните места за хапване, ще съм благодарна да споделите още няколко с вкусна храна на достъпни цени
5. Четох някъде, че през февруари са най-големите намаления в Рим-има ли такива в момента и има ли някаква търговска улица с магазини?
6. Рома пас се активири при закупуване или при първо ползване в градския транспорт/ забележителност?

Ами, май е това, ще съм благодарна, който има информация да сподели.
1. не знам за връщането, но за ситбус важат за целият ден, дори и да са купени за точен час, мисля че и за Теравижън е така, поне ако изтървеш единият може да вземеш следващият. На гишето ще ви кажат.
2. Около 50. мин. - час.
3. Под Ватикана какво имаш пред вид? Ако е базиликата, точно до нея няма май, но близо 64 https://citymapper.com/roma/autobus/bus-64 спирка Fornaci, 40 ( този е бърз, спира на по-малко спирки, последната му спирка е  между Сан Анжело и Базиликата https://wikiroutes.info/en/rome?routes=27083
5. Преди седмица имаше още, но не знам до кога. Via del Corso, Via Nazionale
6.При първо ползване.

# 515
  • Мнения: 745
Flowers Hibiscus
Здраввйте, заминаваме другата седмица и имам няколко въпроса:
1. Билетите на теравижън или ситбус трябва ли да ги вземем за точен час ( навръщане) или само конкретната дата, без значение от часа? Говоря за купуване от гишетата на летището.
2. Колко време е пътят от Фиуминчино до Термини?
3. Кой автобус пътува от Термини до Ватикана?
4. Видях препоръчаните места за хапване, ще съм благодарна да споделите още няколко с вкусна храна на достъпни цени
5. Четох някъде, че през февруари са най-големите намаления в Рим-има ли такива в момента и има ли някаква търговска улица с магазини?
6. Рома пас се активири при закупуване или при първо ползване в градския транспорт/ забележителност?

Ами, май е това, ще съм благодарна, който има информация да сподели.

Днес се върнахме от Рим и благодарение на съветите тук успяхме да организираме пътуването.
1. Билети за Ситбус може да резервирате онлайн с точен час, разпечатвате си потвърждението или го показвате от мобилно устройство. Днес сутринта в 5.45 от Термини се качихме около 10 човека. Автобусът се напълни на следващите спирки.
2. В зависимост от трафика- около 45 мин. до 1 час.
3. До Ватикана стигнахме с метро- Линия А, но беше кошмарно- имаше изключително много хора и се качихме от втория опит. Rolling Eyes
Намаления има, зависи какво търсите. Ние обикаляхме по Via del Corso.

Приятно пътуване и хубави емоции в Рим!:hibiscus:

# 516
  • Добрич
  • Мнения: 119
Здравейте. Моля за информациа от гара термини в 5 сутринта мога ли да си закупя билет до летище фиумичино за теравижън или  се взема билет от шофьора. Днес ходих до гарата но не разбрах откъде да взема билет.

# 517
  • София
  • Мнения: 14 708
Здравейте. Моля за информациа от гара термини в 5 сутринта мога ли да си закупя билет до летище фиумичино за теравижън или  се взема билет от шофьора. Днес ходих до гарата но не разбрах откъде да взема билет.
Отпред спират три фирми - продават шофьорите билети. Май в 5, 30 тръгваха всички, поне се бяха наредили отпред.

# 518
  • Мнения: 2 031
Здравейте. Моля за информациа от гара термини в 5 сутринта мога ли да си закупя билет до летище фиумичино за теравижън или  се взема билет от шофьора. Днес ходих до гарата но не разбрах откъде да взема билет.
Пред автобуса има хора, които продават билетите.
Иначе, на сайта пише, че продават тук Roma Termini, Terracafè, Via Giolitti 38. Ако закупите билети директно на автобусната спирка, цената на един билет е с 2 евро по-висока от цената онлайн.
Там е и спирката на автобуса, не знам дали има такова кафе.
Ще си вземеш на място от автобуса, не се притеснявай, сега няма голям наплив от хора.

# 519
  • Добрич
  • Мнения: 119
Благодаря

# 520
  • Мнения: 2 031
Продължавам..
Взехме метрото, линия В до Пирамиде. Там има ж.п. гара Roma Porta San Paolo по линията Рим - Лидо. Не е нужно да излизате от метростанцията, има връзка между нея и гарата, вижда се много добре след изкачването с ескалаторите. Пътуването продължава с градският билет за 1.5 евро. Влаковете са през 15 минути, сега забравих точно колко се пътува, но около 30 мин. Слиза се на спирка Остиа Антика, на самото влакче над вратите са написани спирките, както в метрото. Като се слезе на гарата се върви само направо, покрай едно кафе, после има мостче, което минава над натоварена улица и се върви пак само направо по улица с много големи пинии, много е красиво. Има табели, не може да се обърка човек, някъде около 700-800 метра.
Скрит текст:



Входът е 8 евро, ние използвахме Рома пас. Продават карти на античният град по 2 евро.
Това място е много голямо, направо останах изумена, представях си го много по-малко. Ние го разгледахме за два часа, но не особено подробно. Според мен си трябват поне 4 часа за хубаво разглеждане на всичко. Времето отново беше слънчево, много е красиво това място.
Скрит текст:




Очарована съм от театъра, много положител въздействащо място.
Има и много хубави запазени антични мозайки
Скрит текст:
Предполагам, че доста хора ще сметнат мястото за " камънаци", но всеки си преценя сам за себе си. На мен лично много ми хареса и смятам, че който харесва Форума, Палатин, Помпей и тук ще му хареса. Разбира се, не го препоръчвам при първо, второ, трето посещение в Рим, там има достатъчно за гледане.
Пихме кафе на бар стационе, страхотно, за едно евро и хванахме влака към Рим.
На връщане слязохме на Чирко Масимо и минахме цялата поляна Simple Smile по дължина, мъжът ми много харесва това място. После минахме и през еврейското гето да видя любимият си фонтан https://www.google.bg/maps/place/%D0%A4%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0% … 8343!4d12.4775765  и се прибрахме за кратка почивка в хотела.
Вечерта имахме среща с приятели в Трастевере отново, място, което независимо от сезона, делник, празник винаги кипи от живот. Първо пихме по едно аперитиво.
Имахме резервация за Ristorante Roma Sparita  https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187791-d1191220-R … a-Rome_Lazio.html. Намира се до църквата Санта Чечилия, която първият път, когато бях в Рим, безуспешно търсих, а сега ме заведоха там. Пак не успях да я видя, но поне знам къде е.
Много, много ми хареса ристоранте-то, ядохме само традиционни ястия с отличен вкус. Cacio e pepe е в купички от пармиджано, на всички маси се поръчваше, пълнени маслини с четири вида месо и панирани, артишок по еврейски, много вкусен, салата Puntarelle с паста от аншуа( това изобщо не го знаех какво е, след това разбрах, че е цикория, предлага се от ноември до март.), coda alla vaccinara, паста със артишок и пекорино,доста добре хапнахме. Ние с мъжът ми бяхме единствените чужденци, всичко друго италианци. Резервацията е почти задължителна, всичко друго е на късмет, поне така ни казаха.Разгледайте снимките, почти всичко, което изброих го има там и доста други неща, вижда се и обстановката. Между другото сега е сезона на артишока, навсякъде е нареден пред ресторантите.
Хайде, приключвам за днес, че много дълго стана. Утре пак.

# 521
  • Мнения: 281
Благодаря Ви!
Мисля да купи онлайн билети за Теравижън,  излизат и доста по-изгодно,но  те са с точни часове и затова питах дали могат да се използват през целия ден-ако сме изпуснали да кажем този към Термини заради забавяне с полета.
Предполагам, че автобусите от Термини към летището спират на същото място, където и когато пристигат?
До колко часа работи градския транспорт и от Трастевере до Термини кой е най-удобният и бърз превоз?
Още 5 дни и ще Ви разказвам и аз:)

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 14:49 от muhcho

# 522
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Ние спахме до Порта Сан Джовани, много комуникативно място, препоръчвам с две ръце. Пеша до Колизеума, автобус 81 до Ватикана, който е като хоп он хоп оф, вижте му маршрута, трамвай до Трастевере, Метро, има хубав  МОЛ, пазар... Бяхме 5 човека и си взехме трансфер до летището, блага работа.
Базиликата Сан Джовани ин Латерано е от задължителните обекти, не я пропускайте!
Бихте ли споделили хотела в който бяхте отседнали,може и на лични.
Благодаря

# 523
  • Мнения: 306
Има ли кодове за отстъпка,както е в букинг?

# 524
  • Мнения: 1 350
Lady Vengeance, благодаря за споделените прекрасни дни в Рим! Очаквам продължението.
Моля те, кажи ми само кои билети си купи, за да видиш подземията и последните етажи на Колизеума. Тези дни ще трябва да купувам, но определено се обърквам като гледам опциите на сайта.

Общи условия

Активация на акаунт