ОКТОМВРИйчета 2017

  • 35 472
  • 734
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 685
Днес бяхме на консултация и тъй като за 1 месец е качила само 600 гр. ще се дохранваме. Аз мисля, че няма нужда детето е спокойно, ака за 24ч. 2 пълни памперси, оригва се, повръща по- малко. Купих Хипп Ха, че това ми препоръча педиатърката, но се чудя да я дохранваме ли с 30мл. както педи иска или не? На ръст от 50, вече сме 54см.
моя за 1 месец е качил 400 гр, спокойно. Педиатъра каза чак ако в 6ти месец нв си е удвоил теглото тогава да се говори за дохранване. Ако бебето е спокойно и не дава признаци на глад според мен не го дохранвай, при бебетата няма трябва

# 646
  • Мнения: 1 716
Цвети, дохранвай и не се тревожи - ако бебето ти е нахранено, така или иначе няма да яде допълнителното. Докато кърмиш, нищо ценно не се губи и няма причина по мое мнение да не се вслушаш. Успех и все така спокойни да сте.

# 647
  • Мнения: 1 872
А случайно педиатърката да имаше някой рекламен материал на Хип в кабинета си (календар, постер, химикалка)?

И тя как точно очаква да качи малката като е съветвала следното (напълно в разрез с добрите практики в кърменето на новородени и препоръките на министерството на здравеопазването):

1. Кърмене на режим през 3 часа - без оглед на индивидуалните нужди на бебето; при много жени води до недостатъчна стимулация първите седмици и недостиг кърма.

2. Зорлем нощна пауза от 6 часа - новородените е хубаво да се хранят поне по 8 пъти (препоръки на министерството на здравеопазването); как точно ще стане, ако се прави такава пауза (пак от прашасалите им учебници, без доказан положителен ефект при бебе на няколко седмици)

3. Изписване на Чай "Бебезан" - всяка течност замества кърмата в стомаха на бебето и то качва по-малко. Затова и не се препоръчва даването на вода в началото. Не бих се учудила, ако ти е казала и вода да даваш.

Очакваният резултат на тия "добри" съвети е постигнат - на бебето му трябва дохранване.

В заключение, моля те направи следното:

1. Не слушай съвети за хранене на бебето от педиатъра си - нищо не разбира от кърмене и само вреди.

2. Свържи се с консултант по кърмене, за да измислите схема на кърмене, цедене и дохранване, която не води до отбиване в дългосрочен план (дохранването на всяко хранене с 30мл ми се струва, че това ще направи). И аз съм дохранвала, но успях с правилната организация да си повиша количеството. Трябва да говориш с човек, който има адекватна подготовка.

Тук са телефоните на консултанти по регион/квартал:

http://www.podkrepazakarmene.com/consulting

# 648
  • Мнения: 203
Ние сме болнички явно съм го заразила с вирусче  хубавото поне е че нямаме тем и го хватахме навреме. Сега сме на капки и сиропче дано се оправи по бързичко

# 649
  • Мнения: 1 639
Ема, според мен ако има проблем слузта няма да я намираш с ровене, ако ме разбираш, а ще бъде доста.
Да ти кажа вижда си се, аз затова и го забелязах,.не е като да ровя за да я видя тази слуз. Днеска мисля да звънкам на педито при което още не сме ходили, много ми е неудобно така ама по-добре да каже дали да го водим. Четох че при кърмени бебета е нормално, ма знам ли, четох че може да се чолучи от храна която съм яла, четох че може и АБКМ да е, но не е като да съм въвела прясното мляко сега в храната си, ям си от ден първи мюсли с прясно мляко. Дано не се окаже нещо такова...

# 650
  • Мнения: 35 147
Моята педиатърка иска 6 хранения поне да има на ден бебо.
Моя прави паузи по- големи от 3 часа. Нощната пауза е почти факт. И основно между полунощ и 6 ч се спинка и после има папу.
Аз от Хип съм доволна.

# 651
  • Мнения: 1 872
Доколкото проследих мненията, тия съвети на въпросната педиатърка са били от първата седмица, когато 7 кърмения са малко.

Няма нищо лошо с Хип и с дохранването, стига и двете да не са резултат от неадекватни съвети на педиатъра. Пийкок, при теб има физиологична причина - при много жени не е така. Докарват ги зорлем до ситуация, в която няма достатъчно честа стимулация, чрез изпразване на гърдите и количествата намаляват.

И изкарват като довод за рядкото кърмене дори и в началото - да си почине стомаха. Кърмата се разгражда за по-малко от 3 часа (заразлика от АМ). На стомаха не му трябва чак такава почивка.

И за да не си чешем езиците, ето какво препоръчва министерството на здравеопазването (доста по-меродавно от нас и от педиатъра):
http://www.rzipz.net/docum/preporaki.pdf
 
Съжалявам, но не бих се водила сляпо по съветите на човек, който вече е показал няколко признака на неразбиране по темата.

# 652
  • София
  • Мнения: 18 731
Елени се грани само с кърма. Снощи яде в 21.30 заспа в 22.30 и се събуди в 5.30 сутринта как няма да в будя да яде друг път:) тя прави 7 понякога и 6 хранения само.
Да ви питам некви пъпчоци и излязоха по бузите едни боцкащи какво да мажа чистя?

# 653
  • Мнения: 1 872
Има разлика между будене на заспало бебе и отказване на храна на разбудило се гладно такова. Всяко бебе има различни нужди, затова се препоръчва кърмене на поискване, а не всички в 0, 6, 9, 12, 15, 18, 21. Ако си наблюдаваш, бебето спокойно може да си планираш времето около нуждите му. Аз съм забелязала, че суче по-начесто следобед и затова пера и чистя сутрин и готвя вечер. Веднъж го дундурках 20 минути гладен, докато един майстор си тръгне и повече не бих си го причинила.
Всеки сам си решава, обаче конкретно лекарката препоръчва нещо без никаква научна обосновка, само защото най-вероятно не е отделила повече от 2 часа от живота си, за да прочете по темата.

# 654
  • София
  • Мнения: 18 731
И Елени спи сутрин и аз върша повечето дейности тогава:)

# 655
  • Мнения: 35 147
Аз нали ви казах, че преди будех Бо за хранене в полунощ . Но вече не будя. Ако е гладен ще реве.

# 656
  • Мнения: 1 872
Само да не ми излезе през носа това спане сутрин. Имам трима братя, които могат да спят до обяд без значение кога са легнали.

Аз съм обратното - заспивам към 23 и после към 8 вече съм зверски гладна и трудно спя повече (дори да няма бебе за кърмене и куче за извеждане).

Дами, кога правите масаж и гимнастика? При нас е сутрин между "закуската" и "предиобеда"? След баня е кисел, че сме го извадили от водата и не се отпуска, а за гимнастиката е важно.

# 657
  • Мнения: 1 872
Аз нали ви казах, че преди будех Бо за хранене в полунощ . Но вече не будя. Ако е гладен ще реве.
Аз будех Анди само, когато имаше жълтеница, за да я изхвърли по-бързо.

# 658
  • Мнения: 1 639
Да ви се оплача, говорих с педиатърката и ми каза че зеленото ако грам не я притеснява но виш слуз не е хубаво да има. И сега ми каза да пазя диета и е са вече съм в джаза, не стига че изперквам с това кърмене вече, че ми се пуши, пие и че рядко излизам, че друсам на ръце с тия колики и тн ами сега и 90% от храните не трябва да ям....честно да си кажа ако ще е така още малко време давам на кърменето...

# 659
  • Мнения: 1 639
хаха виште една много яка статия:) Ей така се чувствам сега:

Сигурно всички сте виждали онези дълги списъци с ограничения, които циркулират из интернет и се декламират (почти злорадо, можете да се закълнете) още от родилния дом.

Не може да се пият сокове, защото бебето ще получи разстройство;
никакви портокали;
забрави за кафето;
шоколад в никакъв случай;
за бобови и зелеви е ясно, освен ако не искаш детето да се скъса от колики;
млякото е алерген;
мъхестите плодове са алерген;
чаят е алерген, пък и знаеш ли дали тези билки стават по време на кърмене;
медът е алерген, а също и доматите, и бананите;
никакви подправки и забрави за лютото!
в пресните зеленчуци има нитрати;
рибата има живак и е алерген

Общи условия

Активация на акаунт