Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 49

  • 64 450
  • 750
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 47 983
Баба ми е с едни протези от над 40 години, не ги сваля дори нощем, само малко за почистване и пак в устата. Едва ли са толкова специални, щом са правени преди толкова време, но от нея знам, че е много важно да ти г направят удобни и после да не ги сваляш, защото се деформират, а ти отвикваш. Сигурно е права, защото от познатите ми само тя е толкова време с една и съща протеза, без фъфлене, проблеми със стомаха, смяна или проблеми с протезата
Аз самата съм носила като дете дълго време дебели и големи  шини и на горната и на долната челюст, много добре знам колко е неприятно и гадно, но повярвай- свиква се. Отминава фъфленето , свикваш напълно. Самият материал също се променя малко от слюнката и не е толкова твърд.
Аз също мисля че е си докараш проблеми със стомаха, мани я естетическата страна...а стомаха за нас е много важен орган!

# 481
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А,аз съм си с улцерозен колит и съмнение за глутенова ентеропатия.Ям само варен ориз ,варени картофи , варено пилешко и печени ябълки.Меки храни са,лесно ги дъвча,а и дъвча дълго точно заради колита.

Я да ви питам-вие отслабвате ли от Еутирокс?Кръвните ми показатели,утайки,Ц реактивни протеини, чернодробни изследвания и какво ли още не,са идеални.Взеха и хормоните да се нормализират,а слабея.Не,че нямам нужда,ама се притеснявам.

# 482
  • Мнения: 47 983
Не слабееш ли от колита и тази диета? Вероятно приемаш и по-малко храна, заради проблема със зъбите.

# 483
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ям си като добро прасенце.По една тенджера ориз на ден изплюсквам,плюс картофки,пиле...Аз от години това си ям.
Когато преди 7-8 години ми махнаха матката и яйчниците от около 50-55 кг станах 85-90.Бях чудесно самоходно буренце.На същата диета.Сега пък съм 67.Миналата зима обаче бях 77,дънките,които носех бяха номер 36.Сега са ми като торба.Взех си онзи ден дънки от същото място,на същата марка,с ена дума-същите,но номер 32.И в номер 31 се нацедих,но реших,че не обичам съвсем тесни дрехи.
А дрехите ми от най-дебелия ми период са меко казано огромни.
Гледам,че са ми превели пенсията,имам и 40 лв коледни добавки.Ще ходя след малко за лекарства и яке,че и якетата ми са огромни вече.

# 484
  • София
  • Мнения: 11 116
Явно хормоните се нормализират и от там и килограмите също. Ах защо и аз не слабея от нищото ?!

# 485
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Aз успях да сваля килограми едва когато ми оправиха дозата Еутирокс преди време /и то не толкова я оправиха, сега пък ми е леко висока, но поне не качвам само от мириса на вкусна храна/. В този смисъл, ако преди това метаболизмът е бил много забавен, нормално е като се нормализира да има леко отслабване. Чувала съм даже за манекенки, които пият хормон без нужда, точно, за да слабеят.

# 486
  • София
  • Мнения: 11 116
Да пият Т3, даже един сайт си го продава, като хапче за отслабване. Луда работа.

# 487
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Масово се пие за слабеене.Майка ми имаше колежка,държа да отбележа,че е лекарка(не майка ми,колежката ѝ),която на всички препоръчвала точно Еутирокс за отслабване.
Не е лошо това странично действие,но дано не стана пак 50-55,че толкова си бях преди всякакви там операции.Много бях слаба тогава,при кризи с колита се смъквах до 48-49.

# 488
  • Мнения: 716
Да пият Т3, даже един сайт си го продава, като хапче за отслабване. Луда работа.

Аз точно от такъв сайт си го купих, като знам как ме съветвахте да деля 25 мкг на 8, а в сайта съветват да се пият по 3-4 таблетки на ден, не ми се мисли как си разбъркват хормоните тези хора и как ще страдат след години.

Що се отнася до добавките за стави  - глюкозамин, хондротоин, МСМ, колаген (желатин), хиалуронова киселина. Аз пия глюкозамин в различни комбинации от над 10 години - както казах, при последната снимка проблемът е пак много ясен, не се е изградил хрущяла, но като че ли болката не е толкова силна. Специални кръвни изследвания не си спомням да съм правила, освен разбира се Вит. Д и Б12, но това по мое желание и то преди 1-2 години.

# 489
  • София
  • Мнения: 11 116
Да пият Т3, даже един сайт си го продава, като хапче за отслабване. Луда работа.

Аз точно от такъв сайт си го купих, като знам как ме съветвахте да деля 25 мкг на 8, а в сайта съветват да се пият по 3-4 таблетки на ден, не ми се мисли как си разбъркват хормоните тези хора и как ще страдат след години.

Що се отнася до добавките за стави  - глюкозамин, хондротоин, МСМ, колаген (желатин), хиалуронова киселина. Аз пия глюкозамин в различни комбинации от над 10 години - както казах, при последната снимка проблемът е пак много ясен, не се е изградил хрущяла, но като че ли болката не е толкова силна. Специални кръвни изследвания не си спомням да съм правила, освен разбира се Вит. Д и Б12, но това по мое желание и то преди 1-2 години.

Относно коленете, доктора ми каза, че няма как да се възстановяват хрущялите, защото не се кръвоснабдяват. Сега освен премахната част от хрущяла ми са направени микрофрактури, за да се храни и възстановява през бедрената кост. Иначе Б12 ми е в норма, мисля да си пусна вит. Д.

В този сайт са големи кожодери, като знам, че в гърция една кутия е 1.5 - 2 евро.

# 490
  • Мнения: 1 275
На мен ортопеда ми каза да не си давам парите за добавки(имам износване на тазобедрената става).
Препоръча ми,въпреки,че не съм пълна да сваля няколко килограма,да се движа умерено...на принципа-проба-грешка.Т.е. да се движа,но да не претоварвам ставата.

# 491
  • Мнения: 16
Здравейте мили момичета,прочетох доста от вашите теми,но тъй като наскоро ми откриха Хашимото,съм доста объркана и моля някой от вас да ми обясни някои неща,даже в момента се чудя от къде да започна точно?!
С приятеля ми правим опити за бебе от близо 1 год,октомври месец ми правиха хистероскопия ,откриха ми полип и евентуална причина за моето незабремебяване.Веднага след това реших да отида на хомеопат,обясних за полипа,имах много тежка менструация,буквално на легло съм с аулини,косопад постоянен.Тя ме посъветва да си пусна хормони тсх,фт4 и тестостерон.Фт4 и театостерон са в норма,тсх е 7.07 при рефвретни до 4,20 мисля че бяха.Ходих на двама специалисти ендокринолози,преглед с ехограф,на които ми казаха че нямам възли и нарушена структура,но най вероятно имам Хашимото.От тогава започна лудото четене а и вече се обърках на цяло.Да кажа ,че изследванията ги пуснах след прием на антибиотик,може би 7 дни след като ги спрях.Въпроса ми е високите нива на тсх са евентуална причина за незабремебяване,трудно се забременява или след забременяване трудно се задържа бебето?Вярно ли е че ако си бременна и имаш високи нива на тсх може да има увреждане за бебето?Може би ви задавам доста тъпи въпроси,но честно казано докторите май не обичат мн мн да обясняват!Да кажа че съм на 33 год  и реших да пробвам с хомеопатия дали ще успея да сваля тсх,звучи ми доста плашещо да пия хормони цял живот.Не съм изследвала тат и мат,но тук прочетените ваши постове не разбирам кое е хипофункция кое хиперфункция,как с Хашимото имаш хипо или хипер,не е ли само хипер заради повишеното тсх,или хашимото може да е с понижено тсх?Просто много се обърках,извинявам се предварително,ако някой е задал тези въпроси,но толкова теми има ,че не можах да намеря отговоритв на моите въпроси.Благодаря!

# 492
  • Мнения: 3 046
На твое място веднага бих започнала лечение с еутирокс, за да вкарам ТСХ в норма и да действам в насока забременяване. На 33 год. не мисля, че имаш време да експериментираш с хомеопатия.
Успех, каквото и да решиш да предприемеш!🍀

# 493
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И аз не бих се доверила на хомеопатията.И то защото съм опитвала.При мен действаше(за друго заболяване обаче,не Хашимото),но имах много тежки оздравителни кризи.След това ми откриха хиперфункцията на жлезата и хомеопатът каза,че е невъзможно да се подтисне с хомеопатия.И накрая се отказа да ме лекува,даже ме посъветва да не приемам хомеопатични лекарства.
Хиперфункция на щитовидната жлеза е обратното на твоето.При хиперфункция жлезата е свръхактивна,отделя повече от необходимите за тялото хормони.При теб е хипофункция,не отделя достатъчно хормони.И в двата случая страда целият организъм,затова не забременяваш.
И според мен да почнеш да пиеш хормона.
Пусни още веднъж ТСХ за да си сигурна,пусни и ТАТ и МАТ и започни лечение.

# 494
  • Мнения: 16
Seti Beti благодаря,може би си права,но мисля че 2 месеца няма да ме забавят толкова!Януари ще пускам изследвания,ако няма промяна директно започвам  с хормони. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт