хормони еутирокс

  • 1 143
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте!Това са изследванията ми:
75 мкг Еутирокс-TSH-0.54 /0,4-4,2/,FT 4-13.10 /11.5-22.7/,FT3-4 /1.5-4.1/

50 МКГ Еутирокс-TSH 9.66 /0.4-4.2/,FT4-12.6 /11.5-22.7/,FT3--4.7 /1.5-4.1/

Според Вас трябва ли да остана на 75 мкг?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 987
Като се затопли времето, обикновено има корекция на дозата.

# 2
  • Мнения: 213
Терапията може да бъде по схема. Не е нужно да е или 75 или 50.
Пример: 2 дни по 75 и 5 дни по 50.
Консултирайте се с ендокринолог.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 031
Явно 75 е много, а 50 е малко. Ендокринологът ще прецени. Може да предпише да се редуват през ден.

# 4
  • Мнения: 6 346
Дори на 75 мкг ФТ4 е прекалено нисък, което означава, че дори 75 мкг е ниска доза. Това, че ТСХ е 0,5, не значи много в случая. Да не говорим, че са важни и симптомите.

# 5
  • Мнения: 3 719
Консултацията с ендокринолог е задължителна.
Без да съм лекар, на мен тези резултати са ми нелогични. С по-малката доза TSH е много, много високо, но пък нивата на Т3 са над горната граница на нормата.
Симптоми някакви имаш ли?

# 6
  • Мнения: 6 346
Моето ФТ3 дълго време беше на горната граница, а ТСХ се покачваше все повече и повече. Накрая ТСХ ми беше 15,6, ФТ3 ми беше точно на горната граница, но ФТ4 беше под нормата. Това е компенсаторен механизъм, когато жлезата не произвежда достатъчно Т4 - повишава се конверсията на Т4 в Т3 и/или синтезът на ФТ3 (защото ФТ3 е по-лесно за синтез, изисква по-малко йод, но в същото време върши повече работа от ФТ4, затова по този начин са закърпва някак положението). Фактът, че тази конфигурация от резултати не се познава, включително от ендокринолозите, и ги озадачава, говори лошо за тях. Но и това високо ФТ3 няма да трае вечно, защото организмът изнемогва и има нужда от повече хормон. Това, че ТСХ е спаднало, не е важно в случая.

# 7
  • Мнения: 161
Благодаря за отговорите Не,нямам симптоми.И мен ме притеснява ft3,че е високо

# 8
  • Мнения: 53
Моето ФТ3 дълго време беше на горната граница, а ТСХ се покачваше все повече и повече. Накрая ТСХ ми беше 15,6, ФТ3 ми беше точно на горната граница, но ФТ4 беше под нормата. Това е компенсаторен механизъм, когато жлезата не произвежда достатъчно Т4 - повишава се конверсията на Т4 в Т3 и/или синтезът на ФТ3 (защото ФТ3 е по-лесно за синтез, изисква по-малко йод, но в същото време върши повече работа от ФТ4, затова по този начин са закърпва някак положението). Фактът, че тази конфигурация от резултати не се познава, включително от ендокринолозите, и ги озадачава, говори лошо за тях. Но и това високо ФТ3 няма да трае вечно, защото организмът изнемогва и има нужда от повече хормон. Това, че ТСХ е спаднало, не е важно в случая.

Как се стабилизираха нещата при вас? Колко време ви отне за по-добри резултати?

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте,приемам Еутирокс 0,75 от доста време над 2 години.Личната ми казва,че хормоните ми са в норма,но продължавам със същата доза.И друго ме мъчи,незнам има ли някаква връзка между млечни продукти и Еутирокс? Има ли някаква алергична реакция? Снощи хапнах пица с кашкавал отгоре естествено😆 и на сутринта съм с обрив по стомаха и ръцете.Вече се побърках да търся от какво е тоя обрив.Кръв ми взеха за алергии към различни храни,резултат 0.Нямам алергия.Ако някой знае нещо моля да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт