Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 49

  • 64 441
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 346
Африканчо, там са се събрали доста хора и споделят опита си, затова съм склонна да вярвам. А иначе да, Джейни Боуторп е медицинска сестра, но точно защото не е била доволна от лечението на ендокринолозите, започва да проучва сама нещата.

За дозирането на Т3 или натуралния хормон засега не съм чела нищо, мен СТТМ ме интересува за други неща.

# 61
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лекарката ми твърди, че това с глутена е бошлаф работа и май започвам да вярвам.

аз открих случайно, че глутенът зверски ми пакости и това преди да открият нещо на щитовидната.
и аз си мислех, че е маркетингов трик, сега и трохички ми връщат симптоми и то ясно изразени...  Confused

# 62
  • Мнения: 1 275
На мен пък като че ли млечните ми влияят зле.Ще се наблюдавам и ще видя.И хляб не ям по–вече от месец и не мога да преценя/дали от млечните или от въглехидратите/ но определено сега съм по–добре!

# 63
  • Мнения: 1 517
Видях, че коментирате едновременния прием на л карнитин и еутирокс. Бихте ли обяснили каква е зависимостта и по какъв начин въздейства л карнитина на жлезата?

# 64
  • Мнения: 822
Видях, че коментирате едновременния прием на л карнитин и еутирокс. Бихте ли обяснили каква е зависимостта и по какъв начин въздейства л карнитина на жлезата?
Л карнитин е за отслабване!

# 65
  • Мнения: 5 861
Видях, че коментирате едновременния прием на л карнитин и еутирокс. Бихте ли обяснили каква е зависимостта и по какъв начин въздейства л карнитина на жлезата?

Знам, че 'L-Carnitine' не бива да се приема от болни с Хашимото, но не си спомням каква беше точната взаимовръзка. Peace

# 66
  • Мнения: 1 517
Видях, че коментирате едновременния прием на л карнитин и еутирокс. Бихте ли обяснили каква е зависимостта и по какъв начин въздейства л карнитина на жлезата?
Л карнитин е за отслабване!
Да, знам, че е аминокиселина, която има отношение към отслабването, но никъде не съм срещала за влияние върху щж, та ми стана интересно. Освен това не знаех, че не трябва да се пие от хора с хаши.

# 67
  • Мнения: 822
Видях, че коментирате едновременния прием на л карнитин и еутирокс. Бихте ли обяснили каква е зависимостта и по какъв начин въздейства л карнитина на жлезата?
Л карнитин е за отслабване!
Да, знам, че е аминокиселина, която има отношение към отслабването, но никъде не съм срещала за влияние върху щж, та ми стана интересно. Освен това не знаех, че не трябва да се пие от хора с хаши.
Хората с понижена функция на жлезата напълняват и да не би заради това пият с еутерокса и карнитин?

# 68
  • София
  • Мнения: 3 291
Бе и аз съм го срещала това за л-карнитина. За протеина обаче не се сещам има ли значение. Купила съм на детето един и много искам да си направя един шейк и да пробвам.

# 69
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Рядко пиша, повече ви чета. Идвам да се оплача. Много забравям, губя спомени, имам бели петна, имам впредвид казано ми е, но аз нищо не помня. Засичам се, че губя интерес към разговорите. Ако станат много изречения, обяснителни, в един момент спирам да чувам човека...Мъжа ми няколко пъти ме хваща, нещата стават все едно не го отразявам, не се интересувам от него. А то е, че просто не ги помня. Какво правите? Пиете ли нещо? Ако трябва да свърша задача си записвам, но не върви да записвам"днес говорих с мъжа си по телефона, той ми сподели....аз му казах...говорихме за...".

# 70
  • София
  • Мнения: 1 714
И аз съм същата Anguished

# 71
  • Мнения: 1 517
Рядко пиша, повече ви чета. Идвам да се оплача. Много забравям, губя спомени, имам бели петна, имам впредвид казано ми е, но аз нищо не помня. Засичам се, че губя интерес към разговорите. Ако станат много изречения, обяснителни, в един момент спирам да чувам човека...Мъжа ми няколко пъти ме хваща, нещата стават все едно не го отразявам, не се интересувам от него. А то е, че просто не ги помня. Какво правите? Пиете ли нещо? Ако трябва да свърша задача си записвам, но не върви да записвам"днес говорих с мъжа си по телефона, той ми сподели....аз му казах...говорихме за...".
Витамин б2, цинк и омега 3 (йод също, но както сама прецениш, предвид заболяването). Като цяло б-комплекса помага също.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 268
Отдавна не съм навестявала темата, но сега се разрових, че се оказа, че в добавка на Хаши съм развила анемия Sad Чувстрах се доста иморена и нервна, бях решила, че съм вдигнала ТСХ, че не го бях изследвала последните 2 г., а и работата ми е страшен стрес. Нивата на желязо за ми няколко пъти под долна граница, хемоглобина е 100. ТС 2,65. Започвам лечение с таблетки, но се чудех дали не мога да подпомогна и с храна. Ендокриноложката ми вдигна дозата на 120мкг (преди редувах 100/120). След 6 месеца ми е контролата.
Някой с подобно съчетание? Четох, че било характерно за хашимотките Sad

# 73
  • Мнения: 822
Аз пия свежа коприва разбита с пасатор и малко вода, слагам в нея мерудия, спанак....Е, с такива неща можеш да се подпомогнеш! Аз не признавам отвари! Пия сурова.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Някой с подобно съчетание? Четох, че било характерно за хашимотките Sad
Аз бях тръгнала към анемия с дефицит на желязо. При мен стана след вдигането на Б12 и цинка. По принцип обаче дефицитът на желязо е един от характерните при Хашимото. Особено пък ако имаш хеликобактер, той "яде" желязото на организма много сериозно.
Пробвах с нежно желязо, но с него става много бавно, затова минах на Тотема, след около месец ще правя контрола да видя докъде съм докарала нещата.  Иначе аз ям много месо, яйца, всякакви "зелени" неща... само цвекло не понасям от уж вдигащите желязото и хемоглобина неща, обаче въпреки храната пак имам дефицит. Лекувах хеликобактер преди няколко месеца, може това да е една от причините да не съм усвоявала добре храната, но и от самото Хашимото също явно, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт