Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 57

  • 115 036
  • 740
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 6 295
О, моята кухня е на повече от 4 години.
Аз не разбрах защо ще оставиш 10 см. въздух?
Защото врати 120 см вече ми идват в повече, а не искам два реда шкафове. Сега ще махам едни такива и ми втръсна да ги гледам. ММ каза, че някакво осветление щял да слага там изотзад нещо да свети и т.н. Като ги монтираме ще видим какво ще излезе, винаги можем да затворим кухината.
Аз пък не виждам разлика в това да отворя една врата от 110 см вместо една врата 80 см, че да правя втори ред шкафове за малко ползвани неща. Така и така ако искам нещо и от втория ред ще взема стол/стълба и за втория/третия рафт пак същото ще направя....
Надявам се сега като направим тези светли шкафове да "светне" малко помещението, защото е супер отдалечено от прозореца и сега с черешовите врати ми е много захлупено.

# 391
  • Мнения: X
Задължително ще има и снимки.
 

Не съм писала от 2 години почти и нещо ме учуди току-що.

Драго, не беше ли ти потребителят, който си оправяше малък апартамент преди 2 години и мислеше за жъли елементи в кухнята? Още ли не е готова?

Последна редакция: сб, 10 фев 2018, 21:06 от Анонимен

# 392
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Мисля, че не беше Драго. Тя направо си показа готовият апартамент Simple Smile

# 393
  • Мнения: 6 295
Задължително ще има и снимки.
 

Не съм писала от 2 години почти и нещо ме учуди току-що.

Драго, не беше ли ти потребителят, който си оправяше малък апартамент преди 2 години и мислеше за жъли елементи в кухнята? Още ли не е готова?
Не, не съм аз. Аз целия показах както Polar bear каза.
Скоро надявам се и този да е готов. И ощен едно ателиенце чака да покажа Simple Smile

# 394
  • Мнения: 1 275
Здравейте!Да се представя...нямам никакъв усет към дизайна а ми предстои преместване в по–малко жилище.Само банята е отремонтирана...всичко друго е от соца..мозайки;балатум;шкафчета;гардероб;секция.Бюджета с който разполагам е минимален...но пък трудолюбието ми е пословично!Ще имам много въпроси и предварително благодаря за съдействието!
Хубав ден на всички!

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Здравейте!
Тъй като много искам да имам вана, ще се радвам ако някой помогне с инфо. Банята е много малка и няма място и за вана и за душ извън ваната.
ММ ми излиза с някакви доводи, че като остареем няма да можем да прескачаме ваната, за да си вземем душ. Disappointed Relieved
Намерих в нета някакви снимки, които изглеждат, че все едно преградата на ваната се отваря и няма да се налага прескачане, но не намирам никъде да продават такива вани.
Ще съм благодарна на всякакви идеи Flowers Hibiscus



# 396
  • Мнения: 3 541
Скрит текст:
Здравейте!
Тъй като много искам да имам вана, ще се радвам ако някой помогне с инфо. Банята е много малка и няма място и за вана и за душ извън ваната.
ММ ми излиза с някакви доводи, че като остареем няма да можем да прескачаме ваната, за да си вземем душ. Disappointed Relieved
Намерих в нета някакви снимки, които изглеждат, че все едно преградата на ваната се отваря и няма да се налага прескачане, но не намирам никъде да продават такива вани.
Ще съм благодарна на всякакви идеи Flowers Hibiscus




Тези модели ще са доста скъпи.
Сложете си стандартна вана, а докато остареете, може да смените жилището, банята или някакво стъпало отвън да се сложи. Не го мислете толкова, все пак баните на 15-- 20 години се обновяват Wink

# 397
  • Мнения: 8 080
Ваните вече не се зидат, а стоят на едни крачета... Т.е. една акрилна вана можеш да я махнеш веднага като решиш да го направиш... единственото пипкаво е включване и изключване на сифона на ваната и изстъргване на силикона от плочките, сложен за уплътнение отгоре встрани...
Дори да си намериш такава вана с вратички, на каква ли цена ще е Rolling Eyes

ПП: Мъж ти какво се е загрижил за старини, аз при бременност имах (леки) проблеми при излизане от ваната... майка ми ползва столче/стъпенка за качване, че при тях ваната е чугунена подзидана и... драма би било махането!

# 398
  • Мнения: 3 946
Аз по-скоро бих се притеснила за поддържането на това чудо. Били сме на квартира с вана, тогава си обещах, че такова нещо в мой дом няма да има ни-ко-га.

# 399
  • Мнения: 3 541
Като стана въпрос за бани, да ви попитам тези шкафове под мивката  в банята не се ли надуват от мокрене и влага. Колкото и да се пази да не се мокри, все пак доста изпарения се отделят, отделно и се разлива при пране и миене  и това ме притеснява..

# 400
  • Мнения: 8 080
Аз по-скоро бих се притеснила за поддържането на това чудо. Били сме на квартира с вана, тогава си обещах, че такова нещо в мой дом няма да има ни-ко-га.
В момента имам две бани - едната с душкабина, другата с вана... Е ваната я чистя за 1/4 от времето за кабината - напръсквам с препарат, размазвам с гъбка с дръжка и поливам с душа, пердето го пера един път месечно директно в пералнята... Кабината отвън/отвътре се пръска, мушкам с мъъъничка гъба в улейчета и ръбчета... Мъка!

За мивките - Ползвам ПВЦ шкафчета за мивка и горно шкафче, мия с течаща вода (пръскам препарат, минавам с гъба, поливам с душ...) , само внимавам да не търкам с твърдата част на кухненска гъба, само с мека...

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 11:52 от peneva_a

# 401
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Аз по-скоро бих се притеснила за поддържането на това чудо. Били сме на квартира с вана, тогава си обещах, че такова нещо в мой дом няма да има ни-ко-га.
В момента имам две бани - едната с душкабина, другата с вана... Е ваната я чистя за 1/4 от времето за кабината - напръсквам с препарат, размазвам с гъбка с дръжка и поливам с душа, пердето го пера един път месечно директно в пералнята... Кабината отвън/отвътре се пръска, мушкам с мъъъничка гъба в улейчета и ръбчета... Мъка!

За мивките - Ползвам ПВЦ шкафчета за мивка и горно шкафче, мия с течаща вода (пръскам препарат, минавам с гъба, поливам с душ...) , само внимавам да не търкам с твърдата част на кухненска гъба, само с мека...

да дам един непоискан съвет за почистването на душкабината - купила съм си една машинка за почистване на стъкла и след всяко къпане минаваме по стъклата и децата вече се научиха и сами го правят, а като правя седмичното чистене я минавам и с един препарат на Виледа.

машинката е тази https://www.kaercher.com/bg/home-garden/akumulatoren-ured-za-poc … -na-prozorci.html, но има и по-евтини модели.
Мястото, където живея водата е много варовита и чистенето на душкабината преди ми отнемаше повече от час Sad, а сега доста бързо става всичко

А препарата на Виледа https://www.bauhaus.info/bodenwischer/vileda-reinigungsset-magic … 8&pla_adt=pla

# 402
  • Мнения: 3 946
Аз по-скоро бих се притеснила за поддържането на това чудо. Били сме на квартира с вана, тогава си обещах, че такова нещо в мой дом няма да има ни-ко-га.
В момента имам две бани - едната с душкабина, другата с вана... Е ваната я чистя за 1/4 от времето за кабината - напръсквам с препарат, размазвам с гъбка с дръжка и поливам с душа, пердето го пера един път месечно директно в пералнята... Кабината отвън/отвътре се пръска, мушкам с мъъъничка гъба в улейчета и ръбчета... Мъка!

О, със сигурност се чисти по-бързо от кабина. Но това търкане след всеки душ, при все, че дори не сме я ползвали по предназначение, беше много досадно.

# 403
  • Мнения: 11 626
Като стана въпрос за бани, да ви попитам тези шкафове под мивката  в банята не се ли надуват от мокрене и влага. Колкото и да се пази да не се мокри, все пак доста изпарения се отделят, отделно и се разлива при пране и миене  и това ме притеснява..

Ако шкафът е ПВЦ , няма да мръдне. Можеш да си го обливаш колкото искаш. Затова и цената им е по-висока.

# 404
  • Мнения: 1 744
Здравейте - след обикаляне и умуване харесах ето тази вана -
https://bani-roca.com/vani-za-bania-roca/contesa-vana-prava-stom … -glazura-150-roca
В пъти по-евтина е от чугунената, а стои доста стабилно, но все пак ме притеснява, не съм имала такава.
Ползвал ли е някой стоманена вана, отзиви?

Ние винаги сме били с вана, за това си ми е мания. Чистя я с ЦИФ един път седмично и няма проблем дори акрилната ни, която е в момента.

Общи условия

Активация на акаунт