Интервално хранене/периодично гладуване/ Fasting - тема 7

  • 97 349
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 725
Аз от доста месеци си ям интервално. Само вечерям (броя калории обаче!). През деня пия кафета с мляко и вода/кола. От юли месец съм свалила от 78кг на 63кг в момента.

Ако охлабя положението и обядвам примерно - всичко заминава по дяволите.. Това си е моя начин, защото съм голяма лакомия.

# 556
  • Мнения: 15 222
Аз от доста месеци си ям интервално. Само вечерям (броя калории обаче!). През деня пия кафета с мляко и вода/кола. От юли месец съм свалила от 78кг на 63кг в момента.

Ако охлабя положението и обядвам примерно - всичко заминава по дяволите.. Това си е моя начин, защото съм голяма лакомия.

Ето това е истината и за мен!

Лейди, много се радвам да те видя и тука :*
Добре, а запазваш ли ефекта след като започнеш хранене? В смисъл имаш ли трайно намаляне на обиколки или килограми и с какво се храниш, когато не правиш ИГ? Всъщност, ти май правиш 5:2 режим или поне нещо сходно. Той залага на два пъти по 24 часа в седмицата с хранене до 500 калории на ден. И там е позволено калориите да идват от всякаква "истинска храна" т.е. всичко без пакетирани храни. Това с киселото мляко е много добра идея. Хем засища, хем не предизвиква силен глад, както плодовете, заради инсулина и плодовата захар.

Духчееее Hug

Сега ще ти обясня как стоят нещата при мен. Аз си направих кръвен тест за несъвместимост към храни в началото на май и от тогава го спазвам не много стриктно. Лятото дори 2 месеца се отпуснах и си похапнах сериозно, и въпреки това качих само 200 гр. за целия период, което ме учуди много. Обаче и аз съм, като Котаранка - действа само с едно хранене на ден. Отпусна ли го на две трябва да са силно ограничени, а така ми се яде още повече. Та Фаста 2 х 36 часа /четвъртък и неделя/ го правя основно, за да изчиствам водата, която задържам през останалото време от седмицата. На моите години /38/ борбата със задържането на вода е равна на борбата с килограмите. При мен нещата стават много бавно, но важното е, че стават. Килограмите постигнати след Фаста не ги задържам, но се меря всеки ден и виждам, че от Фаст до Фаст качвам около 400 - 800 гр. После на следващия Фаст свалям между 0.800 - 1,200 кг., като много зависи от количеството вода, което съм задържала през останалите дни. Ето показвам от май месец как ми върви таблицата с килограмите

п.п. Признавам си тайничко, че всъщност стартирах от 60 кг., обаче не исках да си ги записвам, че ме беше срам от мен самата Rolling Eyes

Скрит текст:


След вчерашния Фаст съм 53,5 кг., но отчета за този месец ще го направя след следващия фаст, като не вярвам да падне повече от това за този месец. Но това е нормално, защото това са ми последните килограми и там битката ще е безмилостна Grinning

# 557
  • Мнения: 13 664
Да кажем едно браво и на Иво Wink

# 558
  • Мнения: 15 222
Да кажем едно браво и на Иво Wink

Оооо, Иво онзиден беше вече 112 кг. Но към кръвния тест, който не спазва много стриктно, той добави и режима на Атанас Узунов и е много доволен. Въпреки, че и него не спазва много стриктно /с тази кола направо ме побърква/

# 559
  • Мнения: 13 664
Но пък е свалил 7 кг с неспазване Wink . Ти да видиш какво ще стане ако е стриктен..

# 560
  • Мнения: 7 700
Дух, при мен най- добре действа два фастинга по 36 часа, айде втория на течности, не само вода, но не и хранене с до 500 калории и в другите дни еднократното хранене, най добте около следобяд
Сега работим навън и не спазвам нищо, защото не се стои гладен на тоя студ, но скоро започвам пак
Нещо пречистващо от консерванти замислям, много салами изядох последните двамесеца, мумифицирам се от сол и боклуци Laughing

И аз съм като Лейди и Котаранка- седна ли да ям- ям, и по тая причина - по един път на ден ми се полага Simple Smile

# 561
  • Мнения: X
Херц, искаш да кажеш, че два пъти седмично си на 36 часа фаст, а в останалото време само веднъж ядеш?  Не е ли ту мъч глад? Аз вчера постих до 16ч тогава ядох домашна крем супа, в 18 бистра пилешка супа съвсем малко и в 19.30 пиле с прясно зеле на фурна.

# 562
  • Мнения: 7 700
Това само една седмица можа да стане, но да, горе-долу това искам да кажа, като събота и неделя ям повече, когато съм около хладилника
То това е план и идеален случай, рядко успявам да го приложа
Аз отслабвам на около 1200 калории и лесно ги правя с ВМ НВД
Имам и алкохолни каловрии вечер 3-4 пъти седмично
При повече ядене просто не дебелея, но и не отслабвам

Последна редакция: вт, 27 ное 2018, 10:53 от Herzen

# 563
  • Мнения: 1 810
Здравейте, може ли да ми кажете при 36ч. фаст примерно от колко до колко часа го правите. Питам, защото аз от години съм на едно хранене вечер, в 5 часов прозорец. Така съм свикнала и се чувствам много добре, но искам да пробвам 36ч. как е.

# 564
  • Мнения: 7 700
от неделя вечерта до вторник сутринта
и лунните така ги правя

# 565
  • Мнения: 1 810
То хубаво, ама аз сутрин е абсурд да ям нещо...че и  следобед. Огладняването при мен става към 19.30, тогава вечеряме в къщи. Този режим си го спазвам години наред, просто защото ми е удобно и идеално. Денем нямам никакво време за хранене и без това. Отделно вечер се събираме заедно на масата и това ми е важно. Та при мен май варианта ще е 48ч.

# 566
  • Мнения: 13 664
За такива които карат с еднократно ядене ситуацията естествено се прелива в 2х24. И аз не ям нито сутрин нито на обяд.

# 567
  • Мнения: X
Днес за първи път от петък имам повече от едно хранене за деня. На едно обучение съм и обядва и си взех от кафе паузата. Смятам го като зареждащ ден.

# 568
  • Мнения: 2 312
Извинявам се, но преди време бях натирен от тая дискусия защото споделях моите преживявания и опит с пълното гладуване, тъй като не било по темата. Дали вече може това да се обсъжда?

# 569
  • Мнения: X
Гокрият.

Общи условия

Активация на акаунт