Интервално хранене/периодично гладуване/ Fasting - тема 7

  • 97 686
  • 754
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 314
Гаспажа, май вие бяхте главният натирвач, или греша?

# 571
  • Мнения: 13 809
Пълно гладуване зависи за колко според мен. Ако е за повече  от три дена не виждам с какво може да сме ви полезни.

# 572
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Записвам се да ви " следя " . Аз спазвам в момента режим на ИФ - Intermittent Fasting , и ще ми е интересно да ви чета.
Hug

# 573
  • Мнения: X
Записвам се да ви " следя " . Аз спазвам в момента режим на ИФ - Intermittent Fasting , и ще ми е интересно да ви чета.
Hug
Добре дошла, ще споделиш ли какъв протокол следваш?

# 574
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Благодаря Дух,
моят фаст започва  между 19,00-20,00 до 17,00 на следващия ден . В прозореца между 17,00-20,00 когато се храня спазвам НВ режим ( до 50гр) . Събота и неделя не фаствам , но се храня НВ ( до 50гр ).

За 6 седмици съм свалила почти 11кг .

Прозореца на хранене ми допада най-много със ежедневието и след трудна първа седмица свикнах много бързо.
Ако усетя глад около 14,00-15,00 пия вода и издържам без проблем.

Чувствам се добре. Heart

Чувала съм много добри отзиви за 5/2 режима .

# 575
  • Мнения: X
Страхотно постижение! Много се радвам за теб. И на мен тези часове най-много ми допадат.

# 576
  • Мнения: 802
 her_76   bouquet Страхотно постижение!


Радвам се, че темичката се раздвижи. На мен също ми допада този прозорец 17-22 часа. Преди много години правих опит за такъв фаст и започнах скоростно да свалям кг-ми, но се уплаших и освен това гастрита ми се обостри.


От много време се каня на 5:2, но не мога да си измисля какво засищащо да хапвам до 500-600 калории. Давайте идеи, моля. Духче, ти беше споменала, че имаш нещо предвид.

Студеното време не е най-подходящото за този тип хранене, но положението с килограмите става все по сериозно, а апетита ми е в небесата. Всеки опит за разтоварващ ден завършва с погром в кухнята. Направо не знам какво да се правя.

# 577
  • Мнения: X
Зетче, аз идеи имам много, ама колко са адекватни и полезни не зная Simple Smile
По принцип ми се иска да имам поне веднъж седмично 36 часа на вода и кафе. Бях намислила да е днес, но решихме да излезем с МП. За това се опитвам да минавам към всекидневни фастове с процорез от 19 до 21 ч.
За днес тренирах кардио и силово и все още съм на две кафета и вода. За вечеря не зная. Иначе ми звучи добре и идеята освен 36 часа на вода, да има и два дни на 500 калории от плодове и ядки единият ден, другият от чисти протеини със зеленчуци, в останалите дни, в които се храня само на вечеря, каквото ми дойде.
Т.е. идеята ми на практика би звучала така
понеделеник  36 ч. фаст (започващ от неделя вечерта и свършващ във вторник)
вторник - 500 калории от плодове и ядки
сряда - фаст с прозорец межди 19 и 21 ч. с нормална храна
четвъртък - фаст с прозорец между 19 и 21 ч с нормална храна.
петък  500 калории от протеини
събота и неделя не знам, може и малко по-свободно

# 578
  • София
  • Мнения: 1 249
z.2012, изварата и яйцата са засищащи. Можеш да си сготвиш супа с постно месо и зеленчуци - зеле, моркови, броколи и всякакви други без нишестените.
Аз ядях салата с една топка извара, или с яйце. Застроена в мляко и яйце супа също става.
Смяташ какво слагаш в тенжерата и колко калории е и после го делиш на колкото порции се получи.

# 579
  • Мнения: 802
Не е ли твърде рестриктивно така?
36 часа фаст, 2дних500кал и 4 дни, в които също не поемаш много калории. Прекалено е според мен.
В деня с протеини фастваш през деня и приемаш всичко на вечеря, така ли?

Излиза на български книга на д-р Джейсън Фънг, "Код затлъстяване". Смятам да си я закупя, като излезе по книжарниците. Той е привърженик на периодичното гладуване, като ефективен метод за сваляне на кг-ми и лечение на обменни нарушения при хора със силно затлъстяване. Камелот и Шоки препоръчват книгата като много полезна, а това за мен е още една причина я чакам с нетърпение.

Луна, чудесни идеи. За студеното време горещи супи ще са много подходящи.

# 580
  • Мнения: 15 572
Пробвай на айряни или таратор. Перфектно засища. Но трябва да е без сол  Simple Smile

Аз го правя така - сутрин пия дълго кафе с мляко. След това един чай Инхуа, който отводнява прочиства, а и убива апетита. Следобед си правя айрян от 1 кофичка кис. мляко 3,6% и си го пия до лягане. Ако ми се пие кафе пия второ кафе с мляко следобед. Вечер към 19.00 ч. пия още един чай Инхуа. Взимам си и от тези хапчета само, когато правя Фаст - 2 или 3 на ден, в зависимост от това колко съм гладна. И пия много вода.

Скрит текст:

# 581
  • Мнения: X
Зетче, може и твърде много да ми дойде Simple Smile Нямам представа, ще видя. От една седмица, даже няма и седмица съм редовна с фастовете, само че вчера преднамерено не съм се ограничавала - имах си закуска, обяд и вечеря. Пък и това сега ми дойде на ума, може и да не го приложа, ще преценя.
на мен ми е много интересно и искам да попитам хората, свалили с фастването, редовно ли си следяха теглото? Имаха ли плюсове и минуси, кога видяха някакъв осезаем ефект? Притеснението ми е, че и друг път съм правила фастове и да свалям, но после в деня с нормално хранене, въпреки че е било с калорийни рестрикции и изчислени макроси, пак си връщам сваленото.

# 582
  • Мнения: 802
Според мен при малко кг за сваляне тегленето трябва да е веднъж месечно. Аз имам да свалям доста и предполагам, че всяка седмица ще имам някакъв минус.

Лейди, айран и таратор обичам лятото, но мен изобщо не ме засищат. Трябва да се наливам почти непрекъснато, за да не съм гладна. А напоследък установявам, че на глад изобщо не държа.


Ще си поиграя малко със сметки и да видим дали ще направя нещо. Сетих се и за гъби, нискокалорични и мен поне ме засищат.



# 583
  • Мнения: 15 572
Пробвай тогава с фреш от грейпфрут, морков и краставица  Simple Smile

# 584
  • Мнения: X
Фреш съвсем ще те разяде заради инсулина. Идеята на иг е точно в поддържане на хормона на растежа и инсулина ниски.

Зет че, свиква се. Гладът идва на вълни, обикновено около времето, в което си свикнала да ядеш. Ако точно тогава издържиш и се налееш с вода, с времето ще се притъпи усещането за глад

Общи условия

Активация на акаунт