За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 57

  • 43 819
  • 800
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35 113
Мен за това някои майки ме заклеймиха като казах, че правим такава пауза.  Това се прави с цел коремчето му да си почива. Но всеки сам си преценява и си познава детето.

# 31
  • Мнения: 3 191
На моята педиатърка и казах да пие тя вода, когато ми каза да махна нощното хранене. Щом детето се буди, значи е гладно и аз не съм ограничавала, дори в първия един месец го бъдех, защото беше недоносен. Стомаха няма нужда от почивка, чувала съм даже, че ги боли когато да гладни. Ще мине някой друг месец и само ще си махне нощното хранене.  Да разнасяш и тръскаш гладно бебе на 16 дни ми се струва садизъм.

Моля да няма обидени, изказвам лично мнение.

# 32
  • Мнения: 6 542
Да разнасяш и тръскаш гладно бебе на 16 дни ми се струва садизъм.


И аз съм на това мнение. Бебетата са устроени така, че инстинктивно да правят това, от което имат нужда. Това, че стомахът има нужда от почивка са пълни глупости за мен и се учудвам, че педиатър може да го каже...

# 33
  • Мнения: X
Съвсем не става въпрос за заклеймяване. Просто при някои бебета това работи (залъгването с вода), при други не. Но детето само си показва дали ще мине номерът. При моето няма шанс, поне към момента. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 35 113
Да, аз казах същото- детето си показва. Моя вече прави много по-големи паузи. По едно време беше като часовник на 3 часа.

# 35
  • Мнения: 822
момичета много ви благодаря. значи аз гледамд а пазя себе си пия много чай, спя, пръскам си гърлото с тантум верде и ям чесън инхалации изобщо пълна програма. кърмя само с маска. но бебчето днес имаше хрема, което забелязах по неспособността му да суче. промихме му нослето с тонимер и се успокои. но сега се притеснявам от хремичката му. да питам ли педиатърката какво да прави? да не съм му лепнала болестта? мога ли въпреки хремичката да го изведа на кратка разходка (ние излизаме вече по половин час на ден) или да го държа вътре?

Също така засега поддържам между 23-24 градуса температура. чета че може да е прекалено топло за бебето? майка ми го намира за нездравословно.
За смесеното хранене, аз искам смесено хранене, за да имам някаква независимост от бебето. Така татко му поема нощните хранения и аз имам нормален нощен сън, аз много се грижа да имам мляко, цедя и кърмя често, но искам гъвкавост и бащино участие. Ако сме само на кърмене, знам, че всичко ще се трупне на мен на 100%, а аз цяла бременност бях сама, понеже раждането стана по-рано майка ми ме заведе и да раждам, искам сега и таткото да се включва, а не да философства. Чета много неща против смесеното хранене, най-вече, че ще ми спре кърмата, но според мен е въпрос на стимулация, и ще се постарая да не става това.

при нас  залъгването с вода не става. имаме между 8 и 9 хранения на ден каот не можем да установим никакъв график, защото бебето или иска или не иска да яде и ние нямаме сили да му отказваме Simple Smile) общо взето то командва парада с яденето. вода и не е много полезно да се дава на малко бебе, според модерните теории.

# 36
  • Мнения: X
Защо при положение, че си имаш кърма искаш да вкараш АМ ? Rolling Eyes
Ако искаш почивка през нощта, цеди се и таткото да дава кърма на бебето от шише, а не АМ.

# 37
  • Мнения: 9 865
Залъгването с вода е такава тъпотия, че нямам думи. И на мен ми я пробутваха, а млади уж, модерни педиатри. Доводите - трябвало да се НАУЧИ да спи по цяла нощ от 2м и да си почивало стомахчето, и да сме се били наспивали и ние. Подминах тези съвети. Никой не ми се е карал, ако някой започне да ми се кара как да си храня собственото дете, просто ще настъпи мина. И без това съм чувствителна за много от нелепите им съвети, които ме объркваха в първите 3-4 месеца.

За смесеното, и аз имах някакви такива опити по едно време, но след известно време установих, че това ме натоварва и измъчва повече, отколкото просто да си накърмя детето. Помпата не искам да я виждам и на снимка.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 508
Да се включа със съвет към bodybeautiful. Понамали температурата в стаята, не е хубаво да се претоплят бебетата, по-опасно е от студа. Следи бебето за симптоми, обади се на педиатъра да споделиш какви опасения имаш. Не го извеждай на влагата при положение, че имаш съмнения, че е с хрема. Не трябва да се позволява, ако има хрема, тя да слиза надолу. Не искам да те плаша, но може да стане опасно, затова не неглижирай състоянието на бебето. В нашата тема на мартенските мами още помня случая на бебенце, което влезе в болница за няколко часа. От там помня, че трябва да се следи поведението на детето, не трябва да е отпуснато и вяло, защото е симптом на  дехидратация.
А за нощното хранене, и аз си го храних. Доста късно разбрах, че било добре да се прави пауза. Съвременните практики обаче отричат този подход.

# 39
  • Мнения: X
Полза за бебето от водата няма. За бебе под един месец нощното хранене е много важно. После, ако то самото се откаже от него, добре дошло. Ако майка му иска да спи и да го налива с вода, пак го разбирам, но само при условие, че бебето наддава добре. Ама да се дават измислени доводи, хайде няма нужда.

Четете, хора! Аз разбирам да няма къде и какво, та да сте зависими от педиатрите си по отношение на информацията. Има отлични статии на български език, възползвайте се от тях!

Последна редакция: сб, 18 ное 2017, 11:03 от Анонимен

# 40
  • Мнения: 822
момичета ще звънна на педиатърката за хремата. а според вас удобно ли е да й звъня в неработно време? защото много искам тя да си е нашата педиатърка и не искам да вземе да ни дропне. температурата и според мен е висока.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 508
Няма какво да му мислиш, обаждай й се. Тя ще те насочи. Премери температурата. Ако е много облечено бебето или сега става, може от това да ти се струва по-топла.

# 42
  • Мнения: X
Сега видях, че бебето и то е прихванало вируса. Много е важно да му промиваш носа с ФР, за да може да диша. Ако се храни, значи е добре. Лично аз бих спряла АМ, докато се оправи детето.

# 43
  • Мнения: 60
Благодаря момичета! Ще правя каквото иска детето.То проблема бил че много наддал и следователно го прехранвам.А на предишния преглед мн.малко качил. Давам по 90   100 мл кърма от шише, не ми се струва много.Ние си се родихме големи такаче ще продължавам така за сега.

# 44
  • Мнения: 6 542
По принцип, когато гърдите не се стимулират нощем, когато лактацията е най-силна, без значение дали с помпа или от бебето, кърмата рано или късно ще намалее драстично и няма да стига. Тогава вече смесеното хранене ще е задължително, а не по желание заради почивка или друго. И дори да има желание за кърмене, няма да има възможност.

А това, да се НАУЧИ детето да не се храни нощем е най-голямата простотия. Да, детето си показва - показва, че няма нужда от нощно хранене, когато спре да се буди за такова, а не когато си го налял с вода.

bodybeautiful, дано се размине бебчо само с хремата и се оправякте по-бързо!

Общи условия

Активация на акаунт