За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 57

  • 43 826
  • 800
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 985
Моето бебе вода не беше пило до 6тия месец. Даването на вода нощем за залъгване за мен лично е безумие, няма как човек като е гладен да се задоволи с вода. Бебето под месец няма как да знае дали е ден или нощ, че да му се спира храненето. Моята ядеше през 2-3 часа първите два месеца, аз имах чувството, че денонощно само се кърмим, не знаех на кой свят съм. После сама разреди, а към 7мия месец спря да търси нощем храна, но пък тогава вече беше на АМ.
Иначе и моята педиатърка ги говореше същите, поради което и не само, сега ще бъде сменена.

# 46
  • Мнения: X
Някой има ли идея, откога може да се дават кисели краставички на децата? Начи едното не можеш да го накараш да яде нищо, другото не можеш да го спреш да яде.

Последна редакция: сб, 18 ное 2017, 12:47 от Анонимен

# 47
  • Германия
  • Мнения: 3 432
Много е важно състоянието на бебета под 3 месеца да се следи внимателно и при първия симптом за нещо да се търси педиатър. Може да се окаже че не е нищо сериозно, но по-добре да ви е мирна главата, а не да стане беля

Сега и аз не се шашкам от една хрема, но като беше на 5-6 седмици и уикенда съм я водила на преглед..

# 48
  • Мнения: 822
момичета педиатърката каза засега да ползваме тонимер преди всяко хранене и да го следим, но щом се храни значи е добре. не смея да го изведа на разходка . ще обясня и на мъжа ми за педиатъра. момичета, а ако ни трябва спешно да го прегледат, къде може да се отиде? има ли спешна педиатрична помощ по разните центрове.

# 49
  • Мнения: X
В кой град живееш?

# 50
  • Мнения: 822
София. Питам профилактично, да уточня, че бебчо е добре. просто по време на бременност знаех, че при нужда мога във всяка клиника да отида и има спешно отделение където биха ме прегледали. А с новородено не ми е ясно недай боже да се наложи, къде да отивам.
иначе засега промивам нослета и кърмя нахъсано (с маска) и се надявам да е наред всичко.

# 51
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Педиатърът ти би трябвало да има сключен договор с някой медицински център за почивните дни и извънработно време. За наистина спешни ситуации - Пирогов, ИСУЛ. Ако там преценят обаче, че състоянието на детето не е спешно, ще те накарат да си платиш прегледа. Може и в частните болници, но там се заплаща - Токуда, болница Здравето.

Да допълват другите.

# 52
  • Мнения: X
В Пирогов за вирусни инфекции нямат лекари. В Детска пулмология е най-удачно и ИСУЛ. Педиатрията също е вариант, но там принципно мрънкат доста. Все пак толкова малко бебе няма да откажат да прегледат, ако ти е удобно като дестинация.

Да минава бързо хремата!

# 53
  • Мнения: 2 503
Гласувам с две ръце за Първа детска консултативна клиника.

# 54
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Гласувам с две ръце за Първа детска консултативна клиника.
Но е платено само, да се има предвид.

За Педиатрията скоро четох пост, как родители е трябвало да чакат с бебето, за да мине визитация. Защото там няма спешен кабинет, а дежурен педиатър, за когото лежащите в отделението са с приоритет.

# 55
  • Мнения: X
Да в Педиатрията е тегавиня, но има свестни лекари, та ако си на зор е вариант. Много лекари от там бачкат в ДКК, демек свестни са докторите там. В Токуда педиатрията е много зле, а не знам събота и неделя как стои въпроса за преглед от неонатолог, та не бих препоръчала.

# 56
  • Мнения: 3 191
По спешност съм ходила в Токуда, опитаха се да ми изкарат двумесечното бебе едва ли не полуумряло, само за да ми вземат 150 ле дарение и 5х80 лв за нощувки, защото ако съм искала в стаята на бебето да няма други болни. Изписаха му три антибиотика + вентолин и пулмикорт. След преглед при Стоева от пулмологията се размина само с вентолин и пулмикорт+ някакви капки с адреналин. Друг път съм ходила на спешн преглед при дерматолог там, Дерменджиева се казваше, е не мерси, изписа ми кортикостероиден крем за 30 дни с който да си мажа лицето дори без да иска контрола. Проблема в последствие реших с обикно мазане с детски крем за атопия.

Аз бих водила в Пирогов за травма, в Здравето и ДКК за болестни състояния.

# 57
  • София
  • Мнения: 39 775
По спешност съм ходила в Токуда и Правителствена. В Правителствена със сигурност платих прегледа, но за Токуда нямам спомен.
И в Пирогов сме ходили два пъти (със синчето).

# 58
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
А, в Токуда няма начин да не си платиш преглед! Там си е платена спешната помощ. Освен ако нямаш някакъв абонамент за СОТ май, с който получаваш и безплатна спешна помощ от Токуда! Промоция ли бе да го опишеш! 😆

Днес водих бебето в Здравето, една много млада педиатърка го прегледа, но с добри впечатления останах като цяло. 40 лв е прегледът.

# 59
  • Мнения: X
В Здравето в Овча купел ли, Елени? Има спешен кабинет там, така ли? Ходила съм много пъти, но само до лабораторията. И дали е денонощен кабинета?

Общи условия

Активация на акаунт