Бързи здравословни въпроси и отговори – 10

  • 58 311
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 54 958
Естествено, че може.
А докторът не е ли видял?

# 151
  • Мнения: 131
Здравейте, не зная дали въпросът ми е подходящ за тук, но ще опитам. От няколко години съм с хроничен запек. Ходих на лекар и той ми каза общо взето познатите неща - повече зеленчуци и плодове, вода и спорт. Да, но при мен не действат. Пия поне 3 литра вода на ден, всеки ден хапвам и плодове и зеленчуци, но ходенето по голяма нужда е мъка. Ако не взема лаксатив може и цяла седмица да мине без да посетя тоалетната, а ако се случи - изпражненията са минимално количество. Моля Ви да ме посъветвате какво да правя. Има ли и други с моя проблем и как се справят с него. Предложете ми някакъв пробиотик ли, не знам вече и аз. Извинете ме за дългия пост и неприятната тема, но вече наистина не знам какво да пия..

# 152
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте, не зная дали въпросът ми е подходящ за тук, но ще опитам. От няколко години съм с хроничен запек. Ходих на лекар и той ми каза общо взето познатите неща - повече зеленчуци и плодове, вода и спорт. Да, но при мен не действат. Пия поне 3 литра вода на ден, всеки ден хапвам и плодове и зеленчуци, но ходенето по голяма нужда е мъка. Ако не взема лаксатив може и цяла седмица да мине без да посетя тоалетната, а ако се случи - изпражненията са минимално количество. Моля Ви да ме посъветвате какво да правя. Има ли и други с моя проблем и как се справят с него. Предложете ми някакъв пробиотик ли, не знам вече и аз. Извинете ме за дългия пост и неприятната тема, но вече наистина не знам какво да пия..

Има тема за този проблем,но и тук ще напиша-сутрин на гладно 1-2 с.л.сусамов тахан,а после в кафето или чая 1 каф.л. кокосово масло.Сусамовият тахан може да се смеси с малко мед,ако ти е трудно да го приемаш в чист вид.А кокосовото масло придава много приятен аромат и вкус на кафето.

# 153
  • Мнения: 131
Здравейте, не зная дали въпросът ми е подходящ за тук, но ще опитам. От няколко години съм с хроничен запек. Ходих на лекар и той ми каза общо взето познатите неща - повече зеленчуци и плодове, вода и спорт. Да, но при мен не действат. Пия поне 3 литра вода на ден, всеки ден хапвам и плодове и зеленчуци, но ходенето по голяма нужда е мъка. Ако не взема лаксатив може и цяла седмица да мине без да посетя тоалетната, а ако се случи - изпражненията са минимално количество. Моля Ви да ме посъветвате какво да правя. Има ли и други с моя проблем и как се справят с него. Предложете ми някакъв пробиотик ли, не знам вече и аз. Извинете ме за дългия пост и неприятната тема, но вече наистина не знам какво да пия..

Има тема за този проблем,но и тук ще напиша-сутрин на гладно 1-2 с.л.сусамов тахан,а после в кафето или чая 1 каф.л. кокосово масло.Сусамовият тахан може да се смеси с малко мед,ако ти е трудно да го приемаш в чист вид.А кокосовото масло придава много приятен аромат и вкус на кафето.

Благодаря ти! Още утре ще си ги набавя. Дано има ефект..

# 154
  • Мнения: X
Михаела, опитай с пчелен прашец. Освен, че има добро влияние върху имунната система, се отразява много добре на проблемите със запека. Опитай първо малко, за да се види дали ти понася. При много нисък процент от хората има непоносимост. Обикновено се приема от една чаена до една супена лъжица, може разбъркано в кисело мляко, сладолед или директно. Ефектът се усеща след около седмица прием.

# 155
  • Мнения: 54 958
Mihaela.Georgieva, за теб е добре да пробваш Лактулоза.
Не ми се вярва дългогодишен проблем да се повлияе от тахан.
При майка ми поне не подейства.
Но след 2 опаковки Лактулоза се оправи, а се мъчеше с години, прави и колоноскопия.
Никой лекар не ѝ предложи Лактулоза, от една приятелка, от форума, го научих.

# 156
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Михаела Георгиева,няма да сгрешиш Flowers Hibiscus ,с тази комбинация съм помогнала на много хора,страдащи с години.
А и не са лекарствени продукти.Отделно сусамовият тахан е много богат на калций,може само да ти помогне,в никакъв случай няма да ти навреди.И кокосовото масло е много полезно.
Да ми се похвалиш после Blush Flowers Hibiscus

# 157
  • Мнения: 131
tonynette, всяка сутрин от години пия топла вода с лъжичка мед, но няма желания ефект. Пчелния прашец от къде мога да закупя?
DeVa®, вижда ми се скъпичък този сироп, но ще го взема, защото положението наистина е зле.
max-mama, стига да има резултат ще се похваля Simple Smile
Благодаря Ви, момичета, за бързата реакция!

# 158
  • Мнения: 54 958
За пръв път чувам за такова действие на пчелния прашец, а го приемам, с друга цел, поне от 8-9 години. Thinking

Лактулозата е скъпа, но нали искаш резултат? А и 32 лв. за две опаковки не вярвам да са чак такъв проблем.

На мен тахана ми подейства обратно, запичащо. Може да има значение, че беше пълнозърнест, но вече не бих рискувала с тахан. Взех го заради калция, обаче това странично действие ме отказа.

# 159
  • Мнения: 131

DeVa® да ще видя как и ще отделя пари да го взема!
Редактирам се - не съм видя добре цената си му е ок. Ще взема този от 200мл.

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 20:44 от Mihaela.Georgieva

# 160
  • Мнения: X
Пчелен прашец може да се закупи от пчелар, пчеларски магазин, сергия, на която се предлагат пчелни продукти - мед, прополис... В никакъв случай не купувай от супермаркет. Употребата на мед, няма общо с тази на прашеца. Ефектът е съвсем различен. Пръшецът има слабително действие.

# 161
  • Мнения: 131
tonynette, благодаря! Нямам познати, но ще потърся.

# 162
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 898
Михаела, пробвай да хапваш сутрин на гладно тахан халва с какао. Сега продават едни малки халвички, от които си купувам. Примерно такива: http://www.dimago1.com/catalogue.php?category=76

При мен помогна. Даже не смея да ям халва, ако имам някакви ангажименти. А иначе си откарвах по 5 дни без да ходя.
Също много ми помагат и крушите. 

# 163
  • Мнения: 54 958
Прашец си купувам само от пазара. От диетичните магазини е доста скъп.
Но изобщо не ми действа слабително.

# 164
  • Мнения: 897
Бях на гинеколог и ми взеха цитонамазка и микробиология. При взимане на резултатите ми казаха че микробиологията е добре, но не ми дадоха лист за цитонамазката. Та въпросът ми е след като микробиол. е добра, може ли цитонсмазката да не е, или са взаимнозависими и затова не са ми дали и нея: /

Общи условия

Активация на акаунт