ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" И ВСИЧКО ДРУГО ЗА ТЯХ - 18

  • 61 081
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 126
Добро утро, момичета! Hug

Прекрасна серия, страхотна игра на Берг! bouquet


И благодаря за чудесните коментари! bouquet






                                        ..................................

                                                РЕЙТИНГ

                





    



Скрит текст:

   Хубав и спокоен петък на всички! Hug

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 10:41 от HELEN60

# 61
  • Мнения: 15 391
Привет, девойки  Hug Hug Hug

Благодаря за споделеното  bouquet

Майдриймче, благодаря за новата тема.

Варничка, благодаря ти, слънце, за превода.


Тоз ли е, бе? Тоз ли е изрода - долен, мръсен, ниеден, гаден, мазен...

Не гледах снощи онлайн, но не пропуснах да ви прочета  - онемях след поста в който писахте, че Азизе е изнасилена.  Shocked Филм, война това-онова... ама хваща за гърлото мисълта.  Sad

# 62
  • Мнения: 28 190
99% е той, Галя. Cry



Туити в минута - 217











# 63
  • Мнения: 23 412


А откъде знаем, че е той?

Не му показаха лицето.

Миналата серия май имаше само една сцена с Филипос, но на мен ми се губи нещо.

# 64
  • Мнения: 28 190
Капитан - мернах му брадата за секунда, когато войниците казаха, че идва капитанът - излезе от постройката, в която после видяхме Азизе.



# 65
  • Мнения: 15 391

Ко видях на снимката...  Епизода пак два часа и половина  Shocked Shocked Shocked Shocked

# 66
  • Мнения: 23 412
Може да е той.

Значи работи в щаба и е на една ръка разстояние от Джевдет.

Да видим как ще действа Спиро. Нещо ще каже, защото Джевдет трябва започне да разплита историята около Азизе, но колко точно ще каже, ще видим.

А и той знае само за случилото се на морския бряг, няма представа къде е Азизе в момента.

Понеже сериите са ужасно дълги и волю-неволю сценаристите трябва да разтягат локуми, се опасявам, че Джевдет може да стигне до Азизе едва в средата на сезона.


Цитат
Ко видях на снимката...  Епизода пак два часа и половина

Снимката е от първия епизод, Галка. Снощният е САМО два часа.  Mr. Green

Подскочих от радост. По-малко ще превеждам.

# 67
  • Мнения: 2 411
Добър ден ,момичета!
Първо да благодаря на Майдрим за новата ни темичка! Hands Clap
Още веднъж благодаря на Варна за превода.След като изчетох превода и
понеже гледах целия филм ,нямам нужда да го гледам втори път.
Единственото което искам  да видя отново е сцената с Джевдет и майка му,но
с превод.Много трогателна сцена и великолепна актьорска игра.
Не, категорично не вярвам,че до края Азизе няма да се появи пред Джевдет.
Той сам ще си я открие.Другото би било подигравка,да не кажа нещо по-лошо
гавра със зрителите.В другата серия може би,казвам може би  ще хвърлят някаква светлина
за съдбата на бебето.Много искам да видя Джевдет да поеме мъжката си рожба в ръце.
Направо мечтая за такава сцена.


https://www.instagram.com/p/BblyCeFhYq7/?taken-by=berguzarhalitfansbulgaria
https://www.instagram.com/p/BblydMeBbYy/?taken-by=berguzarhalitfansbulgaria
https://www.instagram.com/p/Bbly618BTwr/?taken-by=berguzarhalitfansbulgaria

# 68
  • Мнения: 23 412



Цитат
Не, категорично не вярвам,че до края Азизе няма да се появи пред Джевдет.

Чак до края не. Но няма да е и скоро сякаш.

# 69
  • Мнения: 11 116
Привет!
Епизодът да кажа още веднъж, че много ми хареса!
Очаквам нещо в посока Дагестанеца - Азизе...Като лично отношение от негова страна. Има някакъв интерес, някакво любопитство, някаква загриженост, не знам интуитивно усещане...Но може би с превода ще си изясна нещата. Сехер има вид в очите, походката, маниера на мръсница. В най-общ смисъл и няма да прости лесно на Азизе, ако дори без вина и обърка сметките...
Интересно заплитат - Дагестанеца - Джевдет-Тефик плюс Азизе! Дано сценаристите успеят да забъркват така гозбата докрая на сезона. Определено този епизод беше за похвала и към тях.

Цитат
Тефик може да я изнудва с Джевдет, но и Азизе има коз. Тя пък може да разкрие, че Тефик е предател.
Затова нито Дагестанеца ще разбере, че Азизе е жена на Джевдет, нито ще стане ясно, че Тефик играе двойна игра. Със сигурност той е шпионинът на Филипос сред хората на Дагестанеца.
smile3521
Добро утро  Hug
С уговорката, че нямам впечатление от целия епизод, защото късно се включих, да кажа нещо по това, което видях. Сцената в морето с Азизе - изключителна!  Peace Тя не е реалистична (но и целта не е реализъм), ако става дума просто за удавник, но Азизе не е просто удавник. Тя е майка и нещо повече от това - борец, който участва наред с мъжете в борбата срещу поробителите. (На мен тази сцена ми напомни епизод от "Под игото" - при разгрома на въстанието и бягството на хората от погромите в Бяла черква в реката в безумието на страха една майка изпуска бебето си. Спасява го Бойчо Огнянов. Критиците определят този епизод като кулминация на романа - в ужаса на жестокостта можеш да забравиш дори, че си майка. До тук с аналогията. Азизе не е и само майка. В нея има повече  от мъжка смелост и отдаденост.) От малкото, което видях в серията, мога да кажа, че Берг прави изключителна роля в нея. Браво! Наистина израства в професионализма си! Имало е защо да приеме ролята, въпреки колебанията заради семейното участие.  Grinning
И още нещо - във фрагмана Джевдет на коня ми се струва, че бърза да предупреди Дагестанеца за нападението на Филипос. И въобще, Дагестанеца може да е всякакъв, може да се заблуждава, но вече показа, че в сюблимни моменти е на страната на кемалистите.
Хайде спорен ден на всички ви!  Peace bouquet

Кате, страхотен пост за сцената с Берг! Подкрепям с две ръце...
На същото мнение съм и аз....Подкрепям с две ръце всяка дума!
Аз също не смятам, че Азизе е просто удавник и  не е реалистично да крещи...Тук ролята е съвсем друга. Тя не просто се дави! Тя търси детето си, преди всичко, както  си писала ,тя е майка, която е на ръба на лудостта  от отчаяние, душевна и физическа болка и в същото време  намира сили да се бори неистово до последната секунда...Такава палитра от чувства показа,  беше покъртително, особено и на фона на тази природна картина!!! Често казват, че майчиното сърце е готово да влезе в огъня....Благодарение на таланта и отдадеността към ролята на Берг тук ни показаха борбата с другата стихия - водата.... насред пустошта, безбрежността и бездънността  да търсиш откъснатата част от душата си...
Само с езика на тялото, с няколко отчаяни вика беше казано много...Браво и на оператора! Страхотна работа!

Кате, пиши често! Много обичам да те чета!

----
Благодаря за всичко споделено! Hug Hug

Колкото до  намирането на бебето, искам най-много Азизе да гушне първо рожбата си...Защото само една майка знае какво означава да откъснат парче месо от тялото ти и това, което тя изживя,изпълнявайки дълга си към родината, отглеждайки чуждо дете, синът на Васили и Вероника, понасяйки всичко, което трябваше да изтърпи и в първи сезон...Да, тя наистина е много повече от майка и много повече от боец.

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 16:38 от Mydream

# 70
  • Мнения: 28 190
Защо и тези сценаристи напомниха за изнасилването на туркини от гръцките окупатори. В първи сезон изнасиленото момиче се обеси в болницата. Без да съм запозната в подробности от гръцката окупация на Измир и като имам предвид масовите изнасилвания на българки от турски войници и гръцките им помощници в Източна Тракия през 1913 г., предполагам, че не случайно сценаристите обръщат особено внимание на тази травмираща тема. Травмираща за обществото им тогава, а сега и за зрителите. Не искат нищо от случилото се тогава да бъде забравено. Имената на насилниците едва ли вече имат значение, но лицата на жертвите им, страданията, които са понесли ще се помнят най - вече чрез образа на Азизе и въздействието на сцените от снощи потвърждава смисъла, който са вложили.
Защо точно Азизе? Освен възможността за развитие на сюжетна линия, която ще поддържа интригата с Джевдет, семейството ѝ, Чарлз, поне още няколко серии / не вярвам, че ще останат разделени през целия сезон /, тя е жената борец в този сериал. Момичето е Хилал, девойка в почти детска възраст. Още в началото, преди да започне сериала, после и покрай Кара Фатма, научихме, че много жени са взели активно участие във войната за независимост. Азизе е борец, въпреки че не носи оръжие, не се сражава, тя откликна, включи се без колебание да помага - митинга, изпращането на оръжието и пр. Мисията ѝ да занесе лекарства и да спаси ранените войници е не по - малко важна от сраженията на мъжете. Именно като такава - като борец, като войник без оръжие, ѝ беше нанесена жестока рана, белезите от която ще останат до края на живота ѝ. Обикновеното селско момиче от първи сезон избра смъртта пред живот в срам и унижение. Колко са тези, сполетени от подобна съдба, едва ли някой знае. Но Азизе вече е събирателен образ на всички поругани жени през тази война и нейният живот е необикновен, различен и ще се превърне в Памет. Защото ще намери и сили да продължи да се бори, няма да се предаде, което е различното от избора на момичето от първи сезон. Внушението си сценаристите постигнаха много убедително и ярко и с играта на Берг, и с доброто режисиране и операторска работа. Невероятно добре спазена мярка в изказа, само игра с лице, а въздействието усетиха всички зрители.

# 71
  • Мнения: 9 793
Цитат
Благодарение на таланта и отдадеността към ролята на Берг тук ни показаха борбата с другата стихия - водата.... насред пустошта, безбрежността и бездънността  да търсиш откъснатата част от душата ти...

 newsm10  newsm51
Mydream   Hug Katya_I Hug  много вълнуващи постове  bouquet

Рано днес прочетох Катя, но нямах време да пиша.

Адмирации за играта на Бергюзар- разтърсваща игра! И във водата и на сушата тя пресъздаде вулкан от чувства, които разяждат душата й, също така пред дома наблюдавайки  семейството си Peace Не е въпроса да наизустиш даден текст и да го кажеш пред камерата, това бледо лице , на което е изписана мъката, болката, безнадежността, безмълвно да пресъздадеш и предадеш на зрителите чувствата , които изпитваш  и ги накараш да живеят с тези чувства- това е безспорен талант- респект и поклон smile3501

# 72
  • Мнения: 23 412
Превод на серията в текстови вариант

00.00.00 - 00.30.00



Скрит текст:
............................

Огледайте наоколо.
Сега Филипос щеше да е мъртъв. Отдавна щях да съм го пратил в ада. Всичко стана  заради онзи предател Джевдет.
Какво да правим, воеводо? Да убием ли генерал Филипос?
Не! Първо ще умре този, който провали всичко. Онова срамно петно за народа ни. Гръцкият генерал Джевдет!
........................

Любима Азизе, водех тази борба, мечтаейки си да  живеем  заедно в една свободна страна. Аз съм виновен за смъртта ти. Но нека Бог ми е свидетел, ще удавя в морето, което те прибра, всички, които разпалиха този огън и те принесоха в жертва. Ще посветя голямата ни победа на теб! Кълна се!
........................
Мамо? Какво носиш още рано сутринта?
Прането. Остави на мен. Ти седни.
Мамо, нищо не правя. Само разбърквам млякото.
И това е работа, дъще. Седни и си почивай. Дай на мен. Виждам, че ти се пие мляко.
Внимавай да не се опариш.
Няма. Все ти се пие мляко. Преди  не го поглеждаше.
Права си.
Значи ще бъде момче.  /не й трябва видеозон на баба ти/  Mr. Green
Така ли мислиш? Наистина,  с момичетата изобщо не ми се пиеше мляко.
Довечера ще го намажа хубавичко със зехтин.  / за корема на Азизе  Laughing/
Златна си.
В тази къща сякаш няма млади момичета. Възрастните вършат всичко в кухнята.
Ето го едното момиче.
Добро утро, бабо.
Добро утро! Веднага ще ти поднесем закуската. Къде е Йълдъз?
Кака спи, аз излизам. После ще хапна нещо.
Къде така? Какво е станало? Къде ще ходиш толкова рано?
Говори се, че пристига новият гръцки командир. Бил още по-лош.
Да дойде. Какви страхотии сме виждали ние. Да дойде и този. И той ще си отиде.
Браво, бабо! Да дойде. Да пратят и нови войници, и нови генерали. Какви ли не командири е виждал Измир.
Хайде, стига си философствала. Бъди внимателна.
Не се притеснявай.
Мамо. Налей и на нея малко мляко.
Кой ли е дошъл?
Леко.
Г-жа Азизе тук ли е ?
За какво ви трябва г-жа Азизе.
Има телеграма за нея.
Добре, благодаря.
Какво е това?
Телеграма за теб.
Дай да видя.
Какво пише?
Какво е това?
Мамо?
Баща ви е дошъл в съзнание.
Какво?
Така ли пише наистина?
Изобщо не се радваш, че татко е жив.
Ти гледай себе си.
Ти  нямаш сърце.
Той е предател.


.....................................

Кога ще се върне Пехливанина? Знае ли се?
Утре трябва да е тук, воеводо.
Още щом дойде, да тръгва към Измир. Той ще убие генерал Джевдет.
Както заповядаш, воеводо. Воеводо...
Кажи, Керим.
Позволи ми да отида в Измир и аз да убия онзи предател.
Браво на теб, синко. Гледай го как напира да се бие. Млад си още, Керим.Ще тръгнеш да убиваш, а ти самият ще загинеш. И аз, и сестра ти ще страдаме после.
Не, воеводо. Не знаеш ли на какво съм способен? Позволи ми да докажа себе си.
Няма да стане, Керим. Казах вече. Пехливанина ще убие предателя.
Какво има? Какво правиш тук? Тръгвай. Ела тук, дръж се за мен. Влизай тук, влизай.
Какво правеше там? Подслушваше ли?
Трябва да си вървя.
Отговори  на въпроса ми. Какво целиш?
Трябва да си тръгна.
Добре, не говори. Иначе и мен ще ме вкараш в беля.
Трябва да си тръгна оттук!
Никъде няма да ходиш. Забрави.
..........................

Джевдет, Хамилтън, Якуб

Значи не знаем къде е чифликът на Дагестанеца, така ли?
За съжаление, полковник. Няма и следа от него.
Длъжен е да се пази добре. И Филипос, и правителството в Истанбул го търсят.
Не иска и в Анкара да знаят къде се крие. Няма доверие никому.
Трябва да го открием.
Да речем, че намерим чифлика. После какво?
Ще се срещна с Дагестанеца. Трябва да съберем колкото се може повече информация за него. Роднини, близки, познати. Все някой ще знае къде е.
......................................
Сехер

Спри файтона!
Ще продължа пеша.
Защо, госпожо?
Виж в пояса на кочияша и ще разбереш.
Недей, господине. Пусни ме, недей.
Оставя следи след файтона, пускайки парченца стъкло. Информацията къде се крие Дагестанеца е доста ценна. Само не знам за кого работи- за гърците или за падишаха.
Не ме убивайте, господине.
.............................
Емине, Азие /която там е известна като Айше/

Както разбра, сестро Айше, това място е като вълче леговище. Не си ли вълк, нито можеш да влезеш, нито да излезеш оттук. Хайде, ела. Ела тук и седни. Ти познаваш само доброто лице на Дагестанеца. Да не дава Господ да видиш лошото.
Аз имам семейство. Имам деца. Майка ми е болна.
.............................

Хилял, Йълдъз, бабата, Азизе

Мамо, останахме  без баща. Сега и ти ли си отиваш?
Дъще...
Гледай я как говори.
Лъжа ли е, бабо?
Дъще, и аз се притеснявам, но какви са тези приказки. Сякаш повече няма да се върне.
Дъще, не тъжи. Чу ли?
Добре.
Миличка...
Гордея се, че съм твоя дъщеря.
Няма да ни послушаш да не ходиш, нали, Азизе?
Мамо, бойците ни имат нужда от грижи.
Никой не ти казва да не им помагаш, Азизе. Но помисли и за детето. Пътят е дълъг, ще се качваш на кораби, ще пътуваш по морето.
Мамо, говориш сякаш ще ходя на края на света. А и с твоите молитви ще се върна жива и здрава.
Миличка, стигат ти  молитвите на хората, които ще излекуваш. Спокойна съм за теб.
Прибирайте се вече.
.............................

Емине, Азизе

Не знаят жива ли съм или мъртва. Притесняват се за мен. Тръгнах си изведнъж и ги оставих. Аз трябва...
Емине?
Слушам, воеводо.
Кога ще ходиш на пазар в Измир?
Утре, ако е рекъл Бог.
Обади ми се преди да тръгнеш. Трябва да ми купиш някои неща.
Както заповядате, воеводо.
.............................

Алекси, Леон

Ще ми хареса ли тук, братовчеде?
Измир е много красив.
Смирни...Защо са го кръстили така?
Носи името на една амазонка.
Сега вече ме заинтригува.
Леон, радвам се да те видя отново в униформа. Тези дрехи най ти подхождат.
На Вашите заповеди, командире.
Алекси?
Радвам се да те видя, татко.
Трябва да те предупредя, Леон. Измир вече не е градът, който  познаваш.
Какво значи това, командире?
Предполагам, че татко намеква за своя железен юмрук.
Да кажем, че сложих край на бездействието. Но има още много за вършене, Леон. Имало някакъв неприятен вестникар на име Халит Икбал. Трябвало е ти да го разследваш.
Да, но не успяхме да го заловим.
Засега. В крайна сметка е само един страхливец, който вместо с оръжие се бори с перо.
Омаловажавате силата на перото, но успя да ви уплаши.
Само войниците разбират от разговори за военна стратегия, Алекси.
Стратегия...Каква гръмка дума! Позволете, няма да преча на семейната ви идилия.
Леон, познаваш Алекси. Не го изпускай от очи.
Както заповядате.
..............................

Леон, Джевдет, Алекси

Не знаех, че сте се върнали на служба, лейтенант.
Би било грешка да остави униформата, при положение, че толкова му отива. Аз съм Алекси.
Братовчед ми.
Синът на генерал Филипос, така ли?
Вие сте любимият на гръцката армия турски генерал. Славата Ви се носи чак в Атина. Разкрили сте предателството на Васили. Не знам дали трябва Ви бъдем благодарни  или сърдити. Какво мислиш, братовчеде?
Щом е бил заловен предател, трябва единствено да му благодарим.
Това се казва истински войник. Не му трепва окото, даже когато става дума за баща му.
Добре дошли в Измир.
Да, градът е много красив. Още щом слязохме на брега, се озовахме в центъра на скандал между две момичета. Момичетата в Измир са наистина красиви, но и доста темпераментни.
Не беше нещо особено.
Не беше ли? Вдигнаха на главата си целия град. Чанти, шапки, всичко хвърчеше във въздуха.
Можехте да ги задържите, лейтенант Леон. Знаете, че държим на реда в града.
Казах Ви, че не беше нещо сериозно, генерале.
Как им бяха имената? А, Хилял и Йълдъз. Май така се казваха.
Какво му е на този човек?
...........................
Хилял, Йълдъз

Какво си направила, къде са?
Какво искаш от мен?
Знаеш за какво говоря. Къде са  писмата?
Най-после и от тях има някаква полза.
Господ да те накаже! Господ да те накаже!
Да накаже теб!
Писна ми от теб, до гуша ми дойде!
Да беше ме оставила да си отида. Омръзнахте ми всички!
Ще направя на парчета всичките ти вещи.
Ела тук!
Ще видиш ти. Пусни ме. Ще унищожа всичко.


............................

Алекси, Леон

Какво правиш? Научи се  да чукаш на вратата, Алекси. Не сме си у дома.
Скучно ми е. Хайде, ставай. Направи нещо за мен. Разведи ме из Измир. Онази механа, можем да започнем от там.
Ти май не ме разбра. Алекси, това е военен щаб. Аз съм войник и не мога да се мотая из града, когато ми хрумне.
И двамата с баща ми сте скучни. Нека те попитам нещо. Станал си войник, защото си скучен или армията те направи сухар.
Алекси! Алекси, не се забърквай в неприятности. Не искам  да ми се налага да те арестувам.
Работата ти е да арестуваш турци, лейтенант, не гърци. До скоро.
...........................

Джевдет, Хилял, Йълдъз

Как ще ми обясните срамната сцена на пристанището?
Видя ли, Леон му е докладвал всичко.
За какво сте се карали?
Не те засяга. Това са си наши неща .
Засяга ме всичко, което става между вас.
Интересува те само как да лижеш подметките на гърците.
Какво говориш, Хилял? Какви ги говориш?!
Какво правиш?
Събери си ума.
Не я докосвай.
Чу ли я какво каза? Остави ме. Сега ще ти покажа.
Искаш да знаеш ли? Слушай тогава. Исках да избягам при Али Кемал в Атина.
Какво?
Изобщо не си забелязал, нали? Изобщо не си забелязал. Не си разбрал,  че и двамата се обичахме.
Како, замълчи.
Али Кемал от години беше влюбен в мен, а аз обичам него. Разбра ли сега? Разбра ли защо се скарахме? Върви сега да печелиш войни. Семейството си вече си изгубил.
Бабо...Бабо.
.........................

Сехер

Госпожо...
Мога ли да вляза?
Разбира се. Къде е файтона Ви?
На който му е празна главата, са му уморени краката.
..............................
Дагестанеца, Азизе, Сехер

Влез. Кажете, госпожо Айше. Какво искаш?
Да си отида у дома.
В това състояние ли ще си тръгнеш? Още не си оздравяла.
Добре съм.
Може ли да вляза, воеводо?
Влез, Сехер, влез. Ти не си виждала госпожа Айше. Дойде с кораб.
Добре дошла.
Благодаря.
С бащата на Сехер, Ферид бей, се сражавахме заедно. Умря в ръцете ми. Той ми повери Сехер. Тя ми е повече от сестра. Г-жа Айше беше болна, когато дойде тук. Нашите момичета се грижеха за нея и я излекуваха. Най-много сестра Емине. Нали така?
Благодаря й.
Сега иска да си върви. Едва се изправи на крака, а вече бърза да си ходи.
Прав сте, воеводо. Но гости не се държат насила.
Почини си още малко, г-жо Айше. После ще говорим за отпътуването ти.
Дагестанецо...
Щом воеводата реши нещо, никой не му противоречи. Не го знаеш, защото не си местна. Да вървим.
Емине! Ела бързо.
Леко, леко. Стани. Хайде, стани.
 .................................

Азизе, ранен турски командир

Малко остана. Стисни зъби. Готов ли си? Бог да е с нас. Спокойно, излезе.
Командире, добре ли сте?
Добре е, не се тревожи.
Господ здраве да ти дава.
Вас трябва да пази!
Азизе, ще те помоля за нещо.
Разбира се.
Имам ти доверие. Кара Фатма ни каза, че можем да разчитаме на теб.
Благодаря й.
Има лекарства, които трябва да стигнат до хората ни в Измир. Но гръцката армия ни пречи. Искаме да ги пренесем чрез теб. . Ако позволиш, ще ги натоварим на кораба, с който ще пътуваш. Нашите хора ще те чакат на брега и ще ги вземат.
Добре.
Има още нещо. Само ти познаваш човека, който ще приеме лекарствата и  само той познава  теб.
Кой е той?
Чарлз Хамилтън.
Хамилтън ли? Да не грешите нещо?
Не питай защо той. Така са решили в Анкара. Само аз и ти знаем . Никой друг. Ще се справиш ли?
Няма нещо, което не бих направила за общата ни съпротива.
Госпожо Азизе? Госпожо Азизе, добре ли сте? Елате тук.
Моля ви, извикайте една-две жени. Веднага.
По-бързо, хайде. Не се бавете!
.........................
Господи, пази моя Джевдет. Аз не мога, пази го ти, Всевишни. Закриляй моя Джевдет.
Аз няма да мога, пази го  ти, Господи.
..........................

Джевдет, Хасибе

Мамо...Моята Азизе си отиде, мамо. Няма го  пристанището, в което приютявах себе си при всяка буря. Само ти ми остана, мамо. Не си отивай и ти. Мамо, погледни ме, моля те. Погледни ме в очите, умолявам те. Мамо, кажи нещо. Кажи ми, че Азизе е жива, че след малко ще почука на вратата. Кажи ми нещо, моля те. Ядосай ми се, развикай се, но направи нещо. Моля те, изкрещи нещо. Удари ме, моля те , направи каквото и да е, на всичко съм съгласен. Моля те, кажи нещо. Умолявам те. Кажи ми как да продължа. Погледни ми, моля те. Погледни ме в лицето. Мамо, моля те, погледни ме. Мамо, за Бога, моля те.   Мамо...Мамо, моля те.  Не съм добър баща за децата си. Не мога да им дам закрила. Пожертвах всички. Не бях добър съпруг и за Азизе. Не успях  да я опазя. Мамо, умирах толкова много пъти, убиваха ме неведнъж. Но никога не съм чувствал смъртта толкова силно, колкото сега. Моля те, мамо, кажи ми една дума. Погледни ме, моля те. Погледни ме в лицето, за Бога. Кажи ми нещо. Мамо, поне ти не прави така. Погледни ме, моля те. Моля те  от сърце.





Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 20:59 от varna_2

# 73
  • Мнения: 2 778
Здравейте! Благодаря за новата тема! bouquet Благодаря и на Варна за превода онлайн снощи. Hug bouquet Друго си е да прочета за какво става дума, а не гледам картинки и да гадая. И така мога да дочакам епизода с български превод, иначе любопитството ме праща при рускините. Joy Благодаря и на екипа за превода! bouquet Най после има какво да гледам, тая есен голяма суша откъм сериали. Или аз съм се повредила с гледането на много сериали.  Освен ТМР, който си ми е от миналата година любим, за тая есен окото ми задържа само"Ямата", е беше и "Лице в лице"(ама него много странно го спряха) и една комедийка за разтуха"Новата булка" Joy Да не се отплесвам, ох тук рядко пиша и искам всичко да си кажа на веднъж, извинете! Praynig Та за снощния епизод, много силно въздействащ, много трагичен, все едно гледаме друг сериал, персонажите са същите, но все едно са други хора. Войната обръща живота им  в съвсем друга посока. Джевдет, който се върна от смъртта и намери семейството си разбито, загубата на смисъла на живота му(Азизе и бебето)не му остава никакъв избор освен отмъщение. Азизе, изнасилена и изгубила рожбата си (няма по голяма трагедия за една жена)чувства вина, чувства се омърсена, душата и е мъртва. И на нея не и остава друг избор освен отмъщението. Хамилтън също(за разлика от вас аз му вярвам)английски шпионин, посветил живота си на Англия, то си личеше,че обича Люси, не знам как са я убили, но и той явно решава да смени посоката в нейна памет. Хилял си е същата, Йълдъз не знам, има някакви добри наклонности(ако не ги одави в алкохол) Joy Joy Joy Тефик, същият лисугер, те такъв хамелеон и нагаждач не съм виждала(ако го няма на нашите хора ще им е много лесно, и няма да изкарат до края на сезона) но накрая ще си намери майстора, от ръцете на Джевдет. Сехер, е тая не ми харесва, не знам още положителна героиня ли е, явно няма да мели брашно с Азизе. Ами да се вземе с Тефик, също колкото него ми е неприятна(не знам защо, може би заради актрисата)или това е идеята? Ами това е от мен, всичко друго сте го казали, за професионализма на Халит, Берги и другите няма друго мнение, перфектни са! bouquet  Хубава вечер на всички! Hug Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 23 412
Цитат
Сехер, е тая не ми харесва, не знам още положителна героиня ли е, явно няма да мели брашно с Азизе.


Хич няма да е положителна.
Гадина ще е.
Във вестниците писаха, че ще има любов между Сехер и Дагестанеца, но явно нещо не са разбрали. Любовта тук май е едностранна.

Дагестанеца наистина се държи меко с Азизе, няма да кажа чак нежно, но се притеснява за нея, иска да остане докато напълно се излекува.

Сехер усети загрижеността му. А за нея той каза пред Азизе "Тя ми е повече от сестра".

Сехер показа с физиономия, че изобщо не й харесва Дагестанеца да я възприема само като сестра.
Очаквам неговите чувства да са към Азизе.

................................

Всички актьори играят още по-хубаво от първи сезон.

Една единствена грешка. Ужасно несполучлив избор на актьора, който играе Алекси. Той се появи сега. Ако имаше начин бързо да го сменят, докато  не са му запомнили още лицето зрителите.

Шюкран не ме дразни в ролята на Сехер, но отх коментарите в туитър виждам, че изобщо не я харесват. Имала корекции на лицето и не вървяло да участва в исторически сериал. Писала съм, че често е по страниците на вестниците с личния си живот. Това също е лошо. Може би имат право хората, но за мен е ок. Гадните физиономии ги докарва.  Laughing Laughing

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 20:02 от varna_2

Общи условия

Активация на акаунт