160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 93 535
  • 730
  •   1
Отговори

Анкета

Пазарувате ли на Черен Петък и/или Сайбър Monday?

Опции:

# 45
  • Down south
  • Мнения: 7 617
Встрани от визите и останалата бюрокрация, както вече споменах, няма да пазарувам утре, но пък съпругът ми ни изненада с покупка на нови телефони.
Аз съм ОК с наличния личен, имам нов служебен и си е живо главоболие. Дъщеря ми, за сметка на това, е в еуфория, още малко и щеше да изтанцува танца на радостта, въртейки баща си в настаналата еуфория.
За мен остава драмата да се наглсявам с новите телефони.

Не знам за вас, но аз не обичам драстичните промени, предпочитам нещата, с които се чувствам удобно.

Надявам се всички да сте имали хубав празник.

# 46
  • Мнения: 103
Ние дойдохме с h1 виза. Компанията на мм изцяло се погрижи за визата и почти изцяло за зелените карти две години по - късно. Въпреки това останах с впечатлението, че е дълга, скъпа и сложна процедура.

Аз познавам тук едно момиче (не българка), която живее в страната нелегално и мога само да споделя, че според мен не си струва и никому не желая да живее така.

Разкажете, скъпи момичета, как изкарахте празника, че да я избураме и тази тема поне до другия ноември Simple Smile

# 47
  • Мнения: 8 163
Ей, имаме нова тема!  bouquet

На черните петъци не стъпвам в магазин, освен ако не е хранителен. Ако пазарувам нещо, то го правя онлайн.

Бейби, питаше какъв подсладител ползвам за баклавата. Веган захар купувам.

***

На нашето кандидатстване за гимназии му се вижда края. На първи декември трябва да сме подали документите. Луднах. Имаше дни, в които трябваше да съм на работа, на посещение в 2 гимназии и на родителска среща  Crazy

# 48
  • Мнения: 513
ianajar,  не знам защо колкото и да четох, пак се обърках, но мисля че вече ми се изясни повече тази H-1 виза. Аз бях разбрала, че докато си на бригада и ако си намериш квалифицирана работа кандидатстваш за такава виза... но всъщност съвсем не е така явно.

Значи за тази H-1 виза освен да си квалифициран и с образование, трябва някой американски работодател да те поиска и да ти предложи работа там, така ли? Да дойдеш в САЩ за работа в предварително определена специализирана професия. (Говоря в случаите когато не си на американска територия със студентска виза)

И H-2B визата е за останалите ЛЕГАЛНИ български студенти след бригада в САЩ, които също не са започнали да учат там, но пребивават легално.



# 49
  • Мнения: 2 980
Барабанче, Руми преди няколко страници ти даде сайта на имиграционните https://www.uscis.gov/working-united-states/working-us. Предлагам да изчетеш информацията там от-до. Ще ти се изяснят някои неща. Не е необходимо да си на бригада тук, за да търсиш работа. Работа можеш да си търсиш и от България, по интернет.

Н-1 визата изисква висше образование и оферта за работа от американски работодател.
Н-2В визата не изисква образование никакво, изисква специализирани умения (според работата) и оферта за работа от американски работодател.

С първата можеш да останеш в САЩ да работиш като висококвалифициран специалист и можеш, със спонсорство от работодателя си, да получиш зелена карта. С втората идваш в САЩ да работиш като неквалифицирана работна ръка, обикновено сезонно (хотели, казина, увеселителни паркове и т.н. - същата работа, за която би дошла и на бригада) и не можеш да получиш зелена карта, но след изтичането на визата работодателят може да я подновява до три години. И двете визи работят така: ти кандидатстваш за работа, работодателят те харесва, предлага ти работа и след това той започва бюрократичните разправии да получи виза за теб. След като е получил работодателят виза за теб, ти отиваш на интервю в консулството за окончателно одобрение и ако не ти мине котка път, получаваш визата и идваш в САЩ да работиш. Това е.

***********************************************************************
Весели празници на всички.

Последна редакция: пт, 24 ное 2017, 15:58 от ianajar

# 50
  • Мнения: 513
ianajar, много благодаря за изчерпателната информация! Дано един ден ми се сбъдне мечтата да отида и аз като вас в Щатите (тъй като ми беше задала въпроса защо точно там, имайки предвид улеснения достъп до Европа). Истината е, че просто още от малка имам афинитет към Щатите, езика, културата, всичко. С годините просто си остана, да не кажа, че и се увеличи, имайки предвид положението на страната ни. Та така, благодаря отново и ви пожелавам всичко добро! Simple Smile

# 51
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Jane, ние не празнуваме, много ми е конфликтинг точно този празник от край време. Дойдоха ни гости обаче една колежка с мъжа й и кучето им. Децата се побъркаха просто, и побъркаха и горкото куче, нали нашето умря преди две години много искат ново, но няма как докато сме на квартира.
Фея, дано да се свършва веше кандидат-гимназиалната сага. Не мога да си представя каква конкуренция ще е при вас.
При нас на село има едно хай-скул хаха.

Уж нямаше да пазарувам, ама амазон ме преследва 5 дни с имейли, че си взех една перяща прахосмукачка, че квартирата е с килими и трябва да се перат. 

# 52
  • Бостън
  • Мнения: 13 309
Никога не съм пазарувала на Черен Петък във физически магазин аз, но аз физически магазини недолюбвам и през останалата част от годината. Веднъж за 11 год се озовах на 24 Дек в мол, стига ми доживот. Аз съм си онлайн купувач и често - връщач!

# 53
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Ей, имаме нова тема!  bouquet

На черните петъци не стъпвам в магазин, освен ако не е хранителен. Ако пазарувам нещо, то го правя онлайн.

Бейби, питаше какъв подсладител ползвам за баклавата. Веган захар купувам.

Скрит текст:
***

На нашето кандидатстване за гимназии му се вижда края. На първи декември трябва да сме подали документите. Луднах. Имаше дни, в които трябваше да съм на работа, на посещение в 2 гимназии и на родителска среща  Crazy
Благодаря Фея  bouquet А пробвала ли си с кленов сироп?
Къде се загуби толкова време ? Помислих си, че си решила да напуснеш форума, но се радвам, че си тук и ми отговори!  bouquet

# 54
  • Мнения: 8 163
Благодаря Фея  bouquet А пробвала ли си с кленов сироп?
Къде се загуби толкова време ? Помислих си, че си решила да напуснеш форума, но се радвам, че си тук и ми отговори!  bouquet
Ух, говори ми ти за кленов сироп. В края на скорошно ходене до Монреал се прибрах с продукти от кленов сироп и с един грамаден хляб в багажа.
Скрит текст:
Френски хляб и продукти от кленов сироп: тафи и бит сироп (разкошни заместители на меда и като цвят, и като консистенция), перлички с оцет (заместител на хайвера от сьомга) и сладки перлички.

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 08:07 от bubanka

# 55
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Wow! Този хляб изглежда прекрасен!!! Да, в Канада продуктите от кленов сироп са много, и направо им завиждам на канадците за изобилието им!

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 08:07 от bubanka

# 56
  • Down south
  • Мнения: 7 617
Коледни желания, какви са вашите?
Очаквания и реалност?

Моите са семпли, комплекти финни чаршафи, ако може няколко, мека пижама, също няколко. 
Желания и реалност при мен се разминават.
Ако аз не си купя и опаковам горните, вероятността да ги намеря под елхата е малка.

Дъщеря ми (17) иска кола. Нова. Mazda нещо си.

Съпругът ми искал бебе. Само не разбрах
точно  какво, папагал, канарче, хамстер?

Споделете желания.
Казват ставали чудеса.

# 57
  • Мнения: 115
В процес съм на получаване на зелена карта, още в  начален стадий. Пожелавам си до март да получа така желаното разрешение за пътуване, за да мога да се прибера в България поне за няколко седмици Simple Smile

# 58
  • WA, USA
  • Мнения: 512
нямаме никакви желания, ще сме трудни за подаръци като не  знаем какво искаме Wink

# 59
  • Мнения: 8 163
Ние нали не празнуваме Коледа, при нас тази питанка отсъства. Фръцлите разсъждават критично (без да критикарстват) по отношение на разните празници. Вече приканваме (pre)teen-гостите за РД да дават дарение на предпочитана организация, вместо да носят вещи. Така фокусът остава там, където трябва да е: върху прекараното време с приятели, а не върху кама̀рата торби с подаръци и тяхното разопаковане.

А подаръкът от нас за нас е семеен и обхваща 4-те РД - някаква екскурзия.

Сега, когато Фръцлите са по-големи е далеч по-лесно да разберат и да разсъждават сами по тези теми. Щеше да е направо невъзможно за тях (както за всяко дете) да схванат идеята за разточителството, ако бяха по-малки.

Общи условия

Активация на акаунт