Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-21

  • 66 180
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 315
Обръщам се към Вас с една огромна молба. Имам нужда от вашата помощ...няма да ви искам пари на заем спокойнооо JoyJoyJoy
Преди 3 месеца смених бранда на фирмата и сега правя новия сайт. Вие като потребители, каква информация бихте желали да видите в него:
1. имоти
2. полезна информация за пазара, такъв какъвто е, която да Ви ориентира в ситуацията бързо и да Ви помогне да вземете правилни решения за себе си.
3. сайт тип представяне на фирмата и екипа, т.е имиджов.
4. друго според вас.
Ако ми дадете вашите мнения много ще ми помогнете. Аз ще Ви кажа какво мисля, но след Вас, за да не ви подведа.

Благодаря!

Какво бих искал да видя аз в един подобен сайт :

- Секция "Аbout us". Информация за историята на фирмата, представяне на служителите със снимки. Референции от предишни клиенти, предишни продадени имота.

- Лесен достъп до апартаментите за продажба. Да не е нужно да попълвам десетки таблички и графички. Да са разделени поне по квартали и брой стаи. На видно място да са показани добрите оферти според агенцията. Задължително с цена.

- Самите имоти да са снимани професионално, задължително да са отбелязани на картата точно къде се намират с пълен адрес, етаж итн.

- Информация за метро и спирки на градският транспорт в близост. Информация за възможности за паркиране, има ли синя/зелена зона, наличие на велоалеи, зарядни станции за електрически коли. Информация за училища и детски градини. Спортни съоръжения в близост.

- Секция с информация за всеки отделен квартал. Съвети при покупка/продажба на имот.


- Възможност за регистрация в сайта с функцията - да може да се запазват "любими" имоти и да се запазват предишни търсения. Да можеш да се регистрираш с фейсбук/гугъл акаунт.

- Подробна информация за възможности за финансиране на покупката.

- Информация за бъдещо застрояване/голями инфраструктурни проекти в района. Като цяло визията за следващите 10 години в съответният квартал.

Добавям и

- година на строеж на сградата, ремонти и промени

Тва е май, което се сещам на първо време. Не мисля, че трябва да се публикуват проценти, такси, комисионни итн.

Последна редакция: вт, 05 дек 2017, 19:22 от jedinait

# 676
  • Мнения: 25 757

- Самите имоти да са снимани професионално, задължително да са отбелязани на картата точно къде се намират с пълен адрес, етаж итн.



И телефонен номер на собственика. hahaha

# 677
  • Мнения: 4 275

- Самите имоти да са снимани професионално, задължително да са отбелязани на картата точно къде се намират с пълен адрес, етаж итн.



И телефонен номер на собственика. hahaha

Joy

Това е полезна информация за купувача, но 99% от хората няма да се замислят да прецакат брокера и да издирят собственика. А брокерът може направо да си хлопне кепенците Grin

# 678
  • Мнения: 19 493
Добре де, аз без улица как да знам дали харесвам имота или не. Познавам добре квартала в който търся и зная точно дали искам до 20 етажен Кемпински или до Водната кула апартамент. А и как си ме представяте да тичам по улицата и да звъня по вратите на хората да питам дали случайно не са продавачи? И всъщност ако само това е работата на брокера - да свърже един купувач с един продавач и до там - защо за бога взима 3% от 200 000 евро? Нали имам нужда от брокер за многобройните допълнителни услуги, които казват, че извършват и са необходими за сделката.

# 679
  • София
  • Мнения: 4 192
Добре де, аз без улица как да знам дали харесвам имота или не. Познавам добре квартала в който търся и зная точно дали искам до 20 етажен Кемпински или до Водната кула апартамент. А и как си ме представяте да тичам по улицата и да звъня по вратите на хората да питам дали случайно не са продавачи? И всъщност ако само това е работата на брокера - да свърже един купувач с един продавач и до там - защо за бога взима 3% от 200 000 евро? Нали имам нужда от брокер за многобройните допълнителни услуги, които казват, че извършват и са необходими за сделката.
Че точно в тази тема се дава редовно съвета като се знае в кой блок се продава да се питат бабите на пейките, защото всичко знаели   Mr. Green

# 680
  • Мнения: 3 070
Добре де, аз без улица как да знам дали харесвам имота или не. Познавам добре квартала в който търся и зная точно дали искам до 20 етажен Кемпински или до Водната кула апартамент. А и как си ме представяте да тичам по улицата и да звъня по вратите на хората да питам дали случайно не са продавачи? И всъщност ако само това е работата на брокера - да свърже един купувач с един продавач и до там - защо за бога взима 3% от 200 000 евро? Нали имам нужда от брокер за многобройните допълнителни услуги, които казват, че извършват и са необходими за сделката.

Просто хората не бива да се съгласяват да дават такива комисионни само за свръзката! Задължително трябва да изискват пълно проучване и придвижване на всички документи по сделката!

# 681
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
За точния адрес аз нямам притеснения и обикновено доста точно го казвам в описанията. Естествено без вход и т.н , не за друго, но ако живеят хората все още в имота, не искам някои откачалник да ги притеснява. Не ме е страх от прескачане и т.н. това няма как да се случи, моите клиенти са хора с осъзнат избор. За купувачът е все едно, дали ще се обади на мен или ще търси контакт с продавача, така или иначе не ми е клиент, аз съм брокер на продавача и купувачите не ме интересуват.
Тази седмица, имахме смешна история. Моя колежка продава апартамента на съпруга си, той го е купил преди 10 год. и преди брак  и от тогава го отдава под наем. Та колежката ми естествено си прави маркетинга в района: флаери, транспарант...разлепила е и обяви по входовете, естествено е уведомила и съседите, че се продава апартамента, без да се обяснява много.  И въпреки огромния транспарант с неин телефон, някой мераклия явно си е казал..."тая колко е проста, аз ей сега ще намеря собственика...я да си гледа работата..." и звънят на телефона на мъжа ѝ.  Принципно не е лесно да се намери номера, понеже човекът не живее там, а и наемателят от 2 месеца не е в София. Ииии.... звънят на мъжа ѝ в 21.30 вечерта,  а той слуша ..слуша и казва:"...чакайте, сега ще Ви дам брокерката". Представям си изненадата от другата страна на телефона...Та се посмяхме, че колежката има най-якия екслузив, направо непробиваем.

# 682
  • Мнения: 19 493
Та се посмяхме, че колежката има най-якия екслузив, направо непробиваем.
Да, доста напористи клиенти има явно....Томева, по въпроса с комисионната - как не дължи купувача на теб - на мен досега са ми искали комисионна, когато се обадя на брокер за имот, който ме интересува. Аз мислех, че взимат и от купувача и от продавача.

# 683
  • Мнения: 3 070
Томева, не се заяждам, ама много нереално е това, което пишете и много романтично. Едва ли не работите за удоволствие, не ви е страх от некоректни клиенти, не вземате комисионна от двете страни.. Чак се плаша  Mr. Green

# 684
  • Мнения: 1 416
И  на мен ми се иска да има в имот.бг продадените имоти с реално продажни цени и история. Така купувачите ще имат реална представа, защото често си мислят че имота е надценен изпускат добри оферти. Има го и обратното разбира се.

# 685
  • Мнения: 19 493
Всъщност аз така пропускам 90% от обявите. Смятам, че е твърде висока цената и не звъня да проверявам, не се и пазаря. Просто ги пропускам. И като гледам, доста хора го правят, защото има апартаменти от септември /от тогава търся/, които си стоят на тази цена непродадени.

# 686
  • Мнения: X
Аз поисках преди време списък с имотите за продажба на Томева, след като не иска комисионна от купувача, но така и не ми отговори. Аз досега не съм попадала на обява да ми кажат “ние сме брокери на продавача, от вас комисионна няма да вземем” или “ние сме брокери на продавача, намерете си ваш брокер да се свърже с нас”.

За сметка на това ми е казвано “щом сте позвънили на обявата, дължите комисионна” или “ние сме коректна фирма и за да защитим Вашия интерес към нашата обява, автоматично ви слагаме друг брокер от нашата агенция, комисионната е Х%”.
А съм купувала доста имоти, явно съм карък.

# 687
  • София
  • Мнения: 4 256
Томева е написала, че работи предимно /изключително/ от страната на продавача. Никъде не става дума за комисионите.

# 688
  • Мнения: 3 070
И  на мен ми се иска да има в имот.бг продадените имоти с реално продажни цени и история. Така купувачите ще имат реална представа, защото често си мислят че имота е надценен изпускат добри оферти. Има го и обратното разбира се.

Това няма как да стане. Абсурд е да се оповестяват реалните крайни продажни цени, но средно интелигентен човек лесно и бързо може да се ориентира в пазара, за да може да отсее скъпото, некачественото и това, което може да има подводни камъни.

Относно наложената изкуствено практика да се иска комисионна и от двете страни от един брокер - абсолютно погрешно е клиентът да се съгласява с това и да му извиват ръцете. Няма как един и същи човек да защитава коректно два противоположни интереса!  Tired

# 689
  • Мнения: X
Томева е написала, че работи предимно /изключително/ от страната на продавача. Никъде не става дума за комисионите.
Напротив, точно това е писала по-горе, а и преди.

Общи условия

Активация на акаунт