Парфюмни размисли и страсти - 214

  • 171 380
  • 766
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 4 307
Откъде пък знаят тези мъже как мирише Мухозола се чудя?!? BowtieGrin

Sisly, не се коси! За първи път ли го носиш? Може би понеделникът и снегът да са направили лоша магия и Лти М да е усетил нотки, които никога не би уловил и никога няма да усети пак, дори и като си със същия парфюм... 

# 571
  • Мнения: 17 546
Абе и те не знаят какво искат... Имам си един приятел от деца, с когото сме много близки и семействата ни са все заедно, свикнал е с ароматите ми. Може сам да изяде кутия бонбони, буркан течен шоколад и 10 сникърса, демек мре за сладко, ама един ден се приближи заговорнически и ми вика: с какъв парфюм си? Е... като ти кажа името, нещо говори ли ти?! Не, ама пита. С Прада Кенди бях. Каза ми "това нещо" никога повече не го слагай като излизаме заедно! Той не обича силни аромати, но никога не е мрънкал до сега. Е, Прада Кенди го потресе!
Жена му, горката, заради него ходи само с една Момина сълза на Ярдли(или както там се казва), трета бутилка ѝ купувам, да му щади финото обоняние!... Rage

# 572
  • София
  • Мнения: 1 732
Дами, знаете ли дали в някоя от Зарите в София мога да открия Zara Accord No3, Woody?
https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Accord-No-3-Woody-45384.html
В Сердика със сигурност го няма Sad.

# 573
  • Мнения: 35 967
дали не е бил гладен и не го подразнила рязко миризмата на парфюма ти?

# 574
  • Мнения: 17 546
Не, не беше гладен, а гаден! Frowning1
Grin

# 575
  • Мнения: 35 967
когато съм гладна и аз съм гадна Simple Smile
но и обонянието ми работи по друг начин Simple Smile
имах предвид казуса на Sysly

# 576
  • Франция
  • Мнения: 898
Привет, парфюмни Simple Smile За много години! Не е още късно, надявам се, да ви пожелая да сте здрави, усмихнати, красиви и много парфюмно щастливи цялата година Simple Smile

Завърших старата и започнах новата година с едно настроение, което не е точно парфюмна апатия, ами някакво "кранки", раздразнение и досада. Всичко, което тествам, ми мирише неприятно, банално, грубо и еднакво - на уд, пот и шафран.
Прекарах част от празниците в Париж. Ако някой ми беше казал преди време, че е възможно да ида в Printemps, на етажа с парфюмите, да помириша десетки неща, цели непознати марки и нищичко да не си харесам, да си тръгна без дори пробичка да си поискам, щях да го обявя за луд. Ами - факт. Особено консултантката на Parle Moi de Parfum беше толкова отчаяно амбицирана нещо да ми продаде, че помирисахме цялата гама два пъти и само дето втория път имах вече язвителен коментар за всеки аромат Flushed
Ходих и в Jovoy, там вече бях твърдо решена, че нещо ще си купя, е, купих си и понеже е коледно време, изпратиха ме с цяла торба мостри. Дни наред после пръсках и стъргах от себе си, все редки и скъпи неща и всичките еднакво непоносими миризми на уд, пот и шафран. Тъжна работа.
Да спомена поименно някои особено големи разочарования:
Promise by Frederic Malle - Ропион е надминал себе си по гадост, а той е ненадминат поначало. Представете си букет от рози, който сме стъпкали с кални обувки върху мръсни дъски. И отнякъде се носи повей на уд, пот и шафран.
Sale Gosse by Frederic Malle - Наистина мирише на дъвка за балончета. Нечистотията, която е в названието обаче също се усеща.
Delina Parfums de Marly - Големи очаквания имах за този парфюм. Не е цветен букет, а е плодов компот. Сладко-кисел, с доминиращи личи. Плътен, притесняващ, шумен. По-добрият вариант с тези нотки би бил Fleur Narcotique by Ex Nihilo, поне те оставя да дишаш.
Pirates' Grand Reserve Atkinsons - Понеже съм на пиратска вълна от известно време, бях на косъм да си го купя на сляпо. И понеже много исках да го купя, позволих да ме напръскат. Леле-мале, като ходеща бъчва се почувствах. Толкова силен, доминиращ алкохол в парфюм не съм срещала. Ако някой мъж ми замирише така, ще съм сигурна, че здраво се е насмукал. Какао излезе в подложката закратко, но бързо се смени с остра, потна дървесина - кедър. Измъчи ме ужасно, докато се прибера и го махна от себе си.
Times Square Masque Milano - Харесвам марката и бях нетърпелива да пробвам новия им парфюм. Мирише на асфалт. Мръсен асфалт.
Grimoire Anatole Lebreton - Това е по моите субективни впечатления най-хваления парфюм за миналата година. Мирише на читалня 4 в Народната библиотека.

# 577
  • Козлодуй
  • Мнения: 755
Мисля си, че мъжете по-скоро реагират на количеството, а и току-що нанесени, ароматите могат да бъдат натрапчиви... За Еликсира един екс беше ми казал, че му мирише на препарат за тоалетна Twisted Evil От тогава май изключително рядко го ползвам...макар че ми е от любимците.

# 578
  • Мнения: 697
Аз бях получила "комплимент" ,че мирише на химическа тоалетна Инсоленс едп.

# 579
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Sysly, въобще не ме учудва реакцията на твоя мъж. И на мен еликсира на чудесата ми е най най най най любимия парфюм, обаже мъжът ми е далеч не е на това мнение. Особено, ако имам неблагоразумието, да се завъртя около него точно когато е прясно нанесен. Не е толкова словоохотлив като твоя мъж, но ми сумти толкова многозначително, че сама трябва да си кажа: "Защо мъча този прекрасен мъж с този парфюм" Sweat Smile В базата няма проблем с него, но разбирам много добре, какво си преживяла. Аз мисля, въпреки наложеното тук мнение, че в студ и сняг този парфюм е особено остър и смолист, и може би това ги дразни мъжете. Като цяло, наблюденията ми са, че мъжете обичат да им мирише на чисто и свежо, и на ванилия и карамел, или на нежни и ефирни цветя. Свикнали са да ни възприемат като десерт или нещо ефирно, имащо нужда от защита, как да го изкушиш със смоли и дървесни ноти Laughing, най-много да те приеме за конкуренция на подсъзнателно ниво Stuck Out Tongue Winking Eye

Не мисля, че ние точно сме най-представителната извадка за тази анкета с нашите n на брой парфюми, които носим в зависимост от настроението ни. Мъжът ми например отдавна ми е казал, че вече го обърквам и отдавна не мириша на себе си. Отдавна е спрял да се изказва за парфюмите ми, а ако го прави, то е, за да протестира остро срещу някой. Последният такъв случай беше срещу https://www.fragrantica.com/perfume/Unum/ennui-noir-36906.html, когато директно ме попита, дали възнамерявам да купя това отвратително нещо, което мирише на хлебарки и дървеници Rolling Eyes

Но ако трябва все пак да обобщя реакциите на мъжът ми, детето, колегите и непарфюмните ми приятели, до един реагират винаги положително на тези мои парфюми:

1. https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Hypnotic-Poison-219.html
2. https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Hypnotic-Pois … Parfum-23098.html
3. https://www.fragrantica.com/perfume/Giorgio-Armani/Armani-Code-U … -Femme-28001.html
4. https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/Angel-Garden-Of-Stars … te-Angel-712.html
5. https://www.fragrantica.com/perfume/Nobile-1942/Caf-Chantant-18073.html
6. https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/L-Ambre-des-Merveilles-15949.html
7. https://www.fragrantica.com/perfume/Narciso-Rodriguez/Narciso-Ro … Parfum-14319.html
8. https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Wonder-Rose-42459.html
9. https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Mon-Guerlain-43297.html
10. https://www.fragrantica.com/perfume/Ramon-Monegal/Flamenco-44233.html
11. https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Zara-Zen-Garden-43677.html

Не бих казала, че на мен са ми най-любимите, но това е всеобщата любов на моето обкръжение Blush

Йоан Владимир, чаках да се появиш. От няколко дни сън не ме лови, откакто прочетох, че Hermes излизат с цели пет нови парфюма
https://www.fragrantica.com/news/Hermessence-Five-New-Perfumes-b … -Nagel-10402.html Heart
Особено с Christine Nagel като нос зад тях Heart Eyes Много я харесвам като парфюмер, стои зад много от най-любимите ми и носени от мен парфюми, мисля, че ще е  направила много класни, носими, лесно харесващи се неща и нямам търпение до февруари. Особено се вълнувам за Agar Ebene, и за двата муска. Успя ли вече да ги пробваш, имаш ли впечатления?

# 580
  • Мнения: 17 546
Аз пък съм чела, че мъжете харесват дамите да ухаят на унисекс аромати, защото има нещо познато за тях в тези парфюми. В тази връзка, мъжът ми много харесва Градините на мосю Ли и си покрадва от него. Както и нацяло ми отмъкна шишето на един колон, дето все му забравям името 4017 или нещо такова, вербена и нещо си. Изпръска си го цялото сам и не даваше да му го пипам. Grin

# 581
  • Мнения: 7 519
Случвало ми се е един и същ парфюм веднъж да го хареса, а друг път да ми каже че ще получи астматичен пристъп от парфюма ми Stuck Out Tongue Winking EyeJoy.
Обикновено харесва парфюмите ми, но ако е прясно пръснато, бяга като дявол от тамян. Grinning
Имам тоалетните балсами за тяло на някои от парфюмите ми и от тях никога не се оплаква.

# 582
  • Виена
  • Мнения: 899
Йоан Владимир, за читалня номер 4 искрено ме разсмя! Отданва не се бях веселила така. Мокрият асфалт иначе явно е на мода, подобен беше аромата на Милано на Дзеня. В интерес на истината много точно беше уловил миризмата на мокрия мръсен асфалт около Милано Чентрале. И за това се иска талант.
За да се вместя в темата какво харесват мъжете ни - моят обикновенно се понамръщва на всяка миризма, но съм забелязала две неща. Първо - купува ми основно Нарцизо Родригес, явно в магазина това му харесва като влезе да търси подарък по повод. Не изключвам това да  е любимото на продавачките, но пък едва ли винаги улучва една и също консултантка. Другото - харесва класически аромати.Компактни, които не могат да се разделят на съставни миризми. Ботега венета велур например много ми го харесва. И москино фъни, но за този аз си знам от години,че ми стои като ни никоя друга.

# 583
  • Франция
  • Мнения: 898
Йоан Владимир, чаках да се появиш. От няколко дни сън не ме лови, откакто прочетох, че Hermes излизат с цели пет нови парфюма
https://www.fragrantica.com/news/Hermessence-Five-New-Perfumes-b … -Nagel-10402.html Heart
Особено с Christine Nagel като нос зад тях Heart Eyes Много я харесвам като парфюмер, стои зад много от най-любимите ми и носени от мен парфюми, мисля, че ще е  направила много класни, носими, лесно харесващи се неща и нямам търпение до февруари. Особено се вълнувам за Agar Ebene, и за двата муска. Успя ли вече да ги пробваш, имаш ли впечатления?
Не, няма ги още, Ковачева. В тукашния бутик се очакват в средата на февруари. Ще има 15-ички и отсега съм решила твърдо да купя един сет, пък по-нататък ще видим дали нещо ще се класира за голям размер. Пет ексклузива, това е огромен тест за Christine Nagel, но аз имам вяра в нея. Екстрактите са мускусни и едва ли ще си купя главоболие в бутилка, но трите Ермесанса ще ги купя задължително. Моите вълнения са насочени към Миртата Шипка Simple Smile

Моят ЛМ отдавна се е научил да се отнася към парфюмите ми като към покойници - или добро или нищо Satisfied С него закачката е, като го питам на какво му мириша, да каже "На естествената ти миризма" Simple Smile

# 584
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Скрит текст:
Къде Мансера в БГ, разбрах, че не се предлага в реален магазин. Само не казвай енцо ooooh!

Не само в Енцо продават Mancera в БГ , но за съжаление само те имат голям асортимент.Преди 2-3 години цените на марката бяха супер добри там,но по някаква причина МНОГО ги качиха,и ако не е някоя промоция са близки до ритейл цените,което за дискаунтър е абсурдно-НЕ препоръчвам да се купува от тях Mancera ако няма намаление.Рarfimo имаха преди много неща,но реално спряха да работят с марката,като зареждания не са имали от близо година,а цените им бяха супер.Парфюма който търсиш беше 113 лева при тях-купувал съм го за подарък за РД преди 2 години някъде.В момента го няма,а в Енцо е 160.

Имам Baccarat Rouge ЕДП, не екстракта. Последният не беше излязъл още, когато поръчвах пробички и после правихме парфюмни обиколки в Милано с Радика. От прочетеното не изпитах и желание да си развалям впечатленията. Тогава имах възможност и тествах и черепа на Килиан, но Бакарата така ми беше завзела мозъка, че нищо друго не можа да стигне до него и изобщо не го запомних...
Въпросната "звезда" и аз сефте го чух, не си сам Mr. Green Да е ниш, колко да е ниш, на кутията си пише MARTINEZ, а те си признават хората, че продават  “аналогова парфюмерия”. Не си падам по такава, но ми стана любопитно. Аромата не е лош, но няма шлейф, стои ми близо до кожата точно както Серж Лютенс. Не познавам A*Men Pure Malt, с който го сравняват, но ЛМ има класическия и каза, че му напомня за него.

Ще те послушам за Stash, за Néa - ще го преслушам пак като се стопли, както и за ЕДП на Опиум. Благодаря!

По-добре си го пробвай за да си прецениш сама.Недей да се повлияваш толкова от чужди писания и мнения , било то и мои , че нали и аз си дадох мнението.Чуждите мнения са си лични и отразяват чужди представи и усещания-при теб може да е УНИКАТ  Peace Да се повторя,но за мен си е чудесен екстракта , но си мисля , че целта и таргета са му малко различни-нищо повече.
За съжаление всичко на Serge Lutens мина през няколко реформулировки,които засегнаха трайността и сиажа,без почти са пипат самия аромат.Chergui имам един винтидж първо издание и един 1-ва реформулировка , и разликата с най-последния който излезе 100-та е ОГРОМНА - като водичка ми е новия.От друга страна обаче първите му издания бяха големи и мега-плътни бомби и не се купуваха много-много.Chergui стана популярен след 2-та си реформулировка , защото стана по-смилаем.В момента обаче състоянието му е прекалено воднисто за вкуса ми,но пък може би за масовия потребител ще е още по-лесен за ползване. Peace

От мен голямо БРАВО на Фавиол и екипа му за смелостта да реализират подобна идея. Hands Ok Hand Нашия пазар има нужда от подобни проекти.

За първото съм съгласен-смелост се изисква за такова начинание.За останалото НЕ.Същата 100% течност реално те си я продават за 22-23 лева в нормалното за тях шише.Хората плащат повече от 2-но заради малко по-хубавото шише,което пак си е евтино и опаковка+парите,които остават за въпросната "звезда".Проект в истинския смисъл на думата можеше да има , ако беше нает парфюмер , който заедно с възложителя да композира нещо НОВО и индивидуално , колкото и да е трудно това в съвременната парфюмерия.За такъв истински проект ,  ако ми хареса с удоволствие бих дал повече пари.При добро желание всеки от форума може чрез същите хора да му налеят от Дубайските големи шишета и да му го брандират - пък ако искаш можеш течността да ти наподобява Roja Dove , Krigler , The House of Oud , House of Matriarch , The Spirit of Dubai и други от най-високия клас парфюми - ето ти "проект" Deetron .
ЧУДОВИЩНИТЕ глупости тук трябва ли да ги коментираме?

Скрит текст:
Insomnia е френски нишов парфюм, който е създаден в съответствие с принципите на т.нар. висша (haute) парфюмерия.
Необичайният елексир Insomnia не оставя никого безразличен. Преди 6 месеца,френските парфюмери на компанията Martinez в колаборация със Фавиол Сефери си поставиха за цел да създадат извънреден, екстравагантен и в същото време изключително сложен аромат,който да ви привлича и дори да ви шокира !

Работейки с най-добрите френски парфюмери, Фавиол Сефери пуска първият си парфюм с изключително смел, провокативен и силно емоционален аромат.

Insomnia е един изключителен аромат, с който целим да привлечем вниманието на особено взискателните клиенти, които търсят нещо наистина нетрадиционно. Високата концентрация в аромата на Insomnia го прави наистина интензивен което гарантира страхотно изживяване на сетивата ви. Тестовете показват че трайноста на парфюма върху кожа е над 16 часа. Нишовият парфюм insomnia е унисекс, което означава, че може да се използва както и от мъже така и от жени.

В състава на Insomnia ще намерите само най-добрите и най-редките съставки: 50-годишно сандалово дърво от Индия, иланг-иланг (Cananga odorata) и таитска ванилия. Insomnia е най-наситеният на мощни естествени афродизиаци парфюм
!

Най-добрите френски парфюмери,нишов парфюм,50-годишно сандалово дърво от Индия ?
smile3532

Думи за нереални наивници ! Пак да кажа-сам по себе си аромата може да е доста добър,но моята логика е,че по никакъв начин не бих подкрепил такъв менте проект , особено с такива МЕГА НАГЛО представяне и претенции.
Това е като да си купя 100 бутилки Кока-Кола , да си взема евтини малки шишета,да прелея течността вътре,да си лепна етикет "Колата на WaltherP99" , но и след това да обяснявам как от нея подмладяваш с 10 години , всички хубави мъже и жени са ти в краката,отслабва се,виждаш по-добре,и как е направена от най-натуралните БИО съставки,които растат само по върховете на Алпите ...

Евала на "звездата" за "проекта" , но поговорката за баницата я знаем.
Целия "проект" ми напомня как на НГ на партито в Парадайз си говоря с едно момиче , и стана въпрос за парфюми и ме пита "С какъв парфюм си?" Отговарям

При което получавам пренебрежителен и снизходителен в едно поглед и отговор "Е-аз съм с новия на Николета"
 smile3555

Нямам проблем да си купя евтините Zara копия за всеки ден , но защо да давам на някакъв хитрец 2-3 пъти повече пари,който да ми описва "творението" си като ниш,че работи с френски парфюмери и то само най-добрите,и как били му сложили 50 годишен сантал ...само където сантал истински в парфюмерията се ползва супер рядко защото е скъп,а да говорим за 50 годишен... смях.

Но в крайна сметка всеки има правото да си дава парите за каквото иска де,но аз лично псевдо парфюми на псевдо бг звезди тип Николети и Фавиоли ... нямам нужда от тях.

Не знам какво има в момента. Мъжът ми го е купувал от Калин преди няколко месеца и го е пазил изненада за Коледа.

Бях останал с впечатление,че често минаваш от там-затова.Не съм минавал лично от там от месеци.В скоро време мисля да си взема едно рефил-че аз  Peace

Днес тествах L'Amour Lalique for women,хубав,"чист" флорал,бял,лек,стоящ много близо до кожата поне при мен

Пробвай ако още не си Lalique Le Parfum ако можеш-лично аз го харесвам доста върху жена , като дори на някои мъжки кожи пак седи добре .За пролетта е чудесен  Peace

здравейте!
ЧНГ на всички! Бъдете здрави, щастливи, влюбени и обичани  Heart Eyes

Рядко успявам да ви изчета, но често надниквам в темичката ви Simple Smile
Моля за помощ - Търся парфюм за половинката /мъж/, а в моя град нямам варианти да душа Simple Smile
Досега сме ползвали с удоволствие Давидоф, Салвадор дали блек сън и Булгари аква марин , последните 2 много ни допадат. Бих купула аква марина пак, но е идея по-свеж аромат и според мен за по-топлите сезони. та търся  Салвадор дали блек сън, но в сайта  parfimo.bg го няма Sad
Моля да ми препоръчате някакъв аромат подобен на него, чудя се за този Опиум който коментирате, но все пак не е за поръчване на сляпо, или Версаче Ерос  newsm78, цената мисля да е около 60-70 лв
Иначе  имаме и един Унгаро,но той не се ползва ...

Предварително благодаря на включилите се

Би ли могла да увеличиш бюджета с 20-30 лева,или 70 е макса? Eros е плътен и траен и е добър избор за хладно време, но може леееко сладък да му се стори.

Ani-аli, моето предложение е "Аква Амара" на Булгари.
https://www.enzo.bg/bvlgari/aqva-amara-toaletna-voda-za-mzhe/
Мъжете са толкова капризни...... нямам думи. Отдавна съм се отказала да подарявам парфюми на моите вкъщи. Затова ти предлагам парфюм, чийто аромат е близък до този, който допада на половинката ти.

Хайде сега мъжете били капризни...  Sunglasses
Aqva Marine за кежуъл ситуации си е приятен парфюм , но Aqva Amara не е за всеки и за купуване на сляпо.Лично на мен ми е СИЛНО неприятен особено в частта си гнил портокал+доста солени нотки.Някои много го харесват,но други не могат да го понасят-не съм само аз.Без проба според мен да не се купува.

Аз наскоро взех Emporio Armani "Stronger With You"  - много ми хареса. За по-млад мъж е страхотен аромат, нов е парфюма, много свеж, и много хубаво стои, но все пак трябва да го провериш дали ти харесва. За мен лично всичко, което е Опиум е по-тежичко и далече от свежо /лично мнение разбира се/

Не знам дали на теб отговорих наскоро , но ако да-да се повторя.Stronger With You го харесвам,като не мисля,че е само за млади мъже , но в никакъв случай не бих го описал като "свеж" .Ако човека,за който е предназначен е от по-старата школа може да му се стори прекалено сладък,въпреки,че аз не го намирам за такъв.
Opium ако говорим за мъжкия категорично не е добър избор за подарък,а и не е за всяка ситуация. Peace

Здравейте момичета!
Пожелавам ви плодотворна и изпълнена с парфюмни емоции година.
Влизам да опиша един парфюм, който ме изненада приятно. Става въпрос за Джентълмен на Оскар де ла Рента.
Взех за подарък на приятел, но след като се бях напръскала толкова добре се разви, че на другия ден се върнах да купя за себе си.
Парфюма не е нов, пуснат е миналата година като комплимент към починалия дизайнер. Има цитруси и ветивър, може би затова ми харесва толкова.

Явно на 2-та ви седи добре,което е чудесно,но лично на сляпо не го препоръчвам на никой! Доста ми допадна в началото , но в базата ми изби някаква доста неприятна мазна нотка-като на гранясало олио,което ми донесе силно негативен отзив от приятелка колекционер как мириша на мазно/пържено.Естествено може да е от моята кожа-доста голям брой популярни парфюми,както и такива,които харесвам на други хора при мен са отвратителни. Peace

ani-ali, като чета какво обича съпругът ти - ароматни акватици, категорично бих забравила за Опиум. Той е мощен ориентал, много сладък и много подправков, и от старата школа, нищо общо с парфюмите, които споменаваш. Опиум е един от любимите парфюми на мъжа ми, такава мощна ароматна диря оставя след себе си, аз също много го харесвам и го нося ,но много рядко.Като цяло обаче не е от най-харесваните в темата парфюми, носила съм го на парфюмни срещи и не е обирал всенародната любов, така че не поемай такъв риск.

Кой от 2-та варианта визираш? EDT или EdP , че си имат разлика ... Ако този разговор го водехме преди 20 години ок , но за 2018-та вече и 2-та не могат да се определят като "сладки" а камо ли "много сладки".Старата школа със сигурност обаче.Ако някой не го е пробвал ... може и да го пропусне.Мисля си,че такъв комплексен аромат би се харесал,или на хора от "старата школа" ,или такива на по-малки години,които са фенове на малко по-екстравагантните ниш и инди парфюми.
За мъжете,които ще го прочетат това-ако таргета ви е 18-28 това определено НЕ Е добър избор.Такъв тип дълбоки комплексни аромати в повечето случаи не се харесват на момичета под 30.

Здравейте, прекрасни прекрасници!  Hug

Винаги се осланям на вашите съвети и сега искам да попитам,
за младо 18 годишно момиче, какво би го зарадвало.
Да уточня , че момичето е светлокосо и светлокожо,
няма познания и предпочитания в парфюмната област,
аз почти не я познавам, а това ще е и е пръв "по-модерен" парфюм Simple Smile

Спряла съм се на първо четене на :
Chloe Roses De Chloe
Versace Versense
Marc Jacobs Lola
Gucci Bamboo
Carolina Herrera 212

Какво бихте ме посъветвали и предложили неща, които не се сещам?
Желателно е, името на бранда да и е познато Simple Smile

Имаш ли някакъв вариант да вкараш момичето в парфюмерия тя да си избере нещо? И друг път сме го дискутирали тук,но совите от много време не са това,което бяха.В момента често млади тийн момичета разнасят тежки шлейфови бомби,които майките им рядко си позволяват да слагат.Недей по презумпция да купуваш нещо,което ти смяташ,че ще и хареса заради годините и.Ок ще изгубиш момента на изненадата,но защо не и предложиш "Отиди в някоя парфюмерия и си харесай нещо" ?
Какъв е бюджета?

Младите момичета обичат рози. За Клоето съм, много е зареждащ.

В по-голямата си част това не е вярно,особено ако розата е доминантна , а не съпътстваща нотка в парфюма.По-младите момичета рядко харесват рози,защото ги асоциират редовно с парфюми,които ползват майките и лелите им,и дори понякога бабите им.
При наскоро получих негативен отзив от типа "Защо миришеш на нещо,което би носила баба ми?" , като съм получавал и други такива при носене на описаните по-горе парфюми.Момичето е малка братовчедка на приятелка и е на 17.Примери такива мога да дам още.

Защо вече не е Тиери Мюглер, а само Мюглер? Нещо съм изпуснала явно.  newsm78
За мен това беше важно, начина на изписване на логото ме привличаше , като магнит,
влюбена бях в него, а сега какво е това - само Mugler - саката работа..  Crossing Arms

Ребрандираха още пролетта - не е от скоро.Ако скоро си попадала по магазини на парфюми,на които не е имало само Mugler значи са били произведени преди въпросното събитие. Peace

За повечето хлапета всичко, що е по силно от Bright Crystal, е съизмеримо с атомна бомба. Изключвам тези, дето рипат директно на LVEB като приятелката на сина ми, която след LVEB, за НГ получи Скандал.

При някои е така,но при много други е точно обратното.Всеки път като трябва да замествам приятели и да им взимам часове в училище усещам неща като Addict , Poison , Angel, а Angel Muse и Black Orchid са 2 , които срещам ВСЕКИ път за смяна.Обикновено това не са парфюми,които лично асоциирам с тийн-ки отиващи на училище,но нещата не са като през 90-те....за добро или лошо.

Fragrancex ме извести, че се е появил Jacques Fath, който беше под №1 в класацията на Уолтър за бюджетни открития. Бях набелязала и №2 Halston Man Amber, а цените са такива, че нямаше как да устоя Mr. Green
Остава да разбера тази Мандарина Дюк дали е онази, т.е. Фрагрантика ми показва само един Pure Black Mandarina Duck и не мога да разбера едно и също ли е със само Black ooooh!

Защо трябва да го купуваш от зад голямата локва? Jacques Fath можеш да го купиш и от БГ...или поне до скоро можеше.Споменатите парфюми за себе си си смяташ да ги купуваш,или за някой мъж?? За жена ако са ... са рискова покупка и 3-те.
Първия ти линк не работи.

Новите неща в колекцията са :
-Подаръците
1.
2.
Скрит текст:
3.

-Сам съм си купил
1.
2.
3.

Vanille Fatale го взех малко по-късно от колкото трябваше,затова пак го споменавам.Нещата на Tom Ford събират доста злоба , малоумни гласувания и коментари във Фрагрантика,но вече свикнах.Парфюма още не беше обявен официално като го споделих тук,но човека,чрез който мога толкова рано да си взимам парфюми на марката не можа да се прибере навреме...както и да е.За момента се продава само в бутици в Щатите,скоро ще бъде пуснат в хай-енд ритейлъри като Neiman Marcus , Bloomingdale's и т.н. За момента не се продава в Англия.За БГ-нямам идея.

Парфюми за деня и вечерта още няма-ще си изплюя червата от брутално кашляне вече 7-ми ден...  Rage
Би ли споделил малко повече за подарък  N 2 Кirke, хареса ми пирамидата,  а и ми е непознат като бранд.

Общи условия

Активация на акаунт