Парфюмни размисли и страсти - 214

  • 171 431
  • 766
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 2 958
   Момичета, моля Ви да ми помогнете! Майка ми от 10 години ми говори за някакъв парфюм, който открих, но не знам как да поръчам и какво се прави.
 
https://www.ebay.com/itm/Jai-OSE-PURE-PARFUM-FOR-WOMEN-0-25-FL-O … :lbIAAOSw9NdXsjyh

Много искам да я зарадвам. По принцип съм поръчквала от e-bay и amazon, обаче доставките са били до Щатите. Намирам парфюма само в Щатите и Русия, т.е. при всички положения отива на митница. Дайте ми разяснения какво се прави, как излиза най-евтино доставката, има ли начин да се избегне митница? .... споделете всичко, което може да ми е от полза, моля!
Веднага  Grinning
Тук го има: https://www.enzo.bg/guy-laroche/jai-ose-parfjumna-voda-za-zheni/ примерно Wink


Kissing HeartKissing HeartKissing Heart     БЛАГОДАРЯ!  Kissing HeartKissing HeartKissing Heart

# 466
  • Мнения: 1 430
сетих се кое е моето парфюмно откритие за 2017 г.
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Opium-Pour-Homme-562.html
не знам дали е реформулиран, моята бутилка е на 15на години и сокът е просто приказен
усещането ми за парфюма е като за този мъж  Heart Eyes

Бубанка, заинтригува ме много с този парфюм, най-вече заради снимката на Ivan.  Mr. Green

# 467
  • Мнения: 31 254
сетих се кое е моето парфюмно откритие за 2017 г.
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Opium-Pour-Homme-562.html
не знам дали е реформулиран, моята бутилка е на 15на години и сокът е просто приказен
усещането ми за парфюма е като за този мъж  Heart Eyes
Бубанка, заинтригува ме много с този парфюм, най-вече заради снимката на Ivan.  Mr. Green
Жесток е. Татко си го купи от едно намаление преди години и много си го пази.

# 468
  • Козлодуй
  • Мнения: 768
Заинтригувахте ме с този Опиум. Не знам защо никога не съм му обръщала внимание. Сега се чудя, кой от двата е по-старо издание, или разликата в кутийките е заради различните мл newsm78 :

# 469
  • Мнения: 566
Честита Коледа и за Много Години на всички.Здраве , щастие и късмет , както и доста нови парфюми през новата година
Скрит текст:
, а който има нужда и от нови мъже/жени , като "резервите" също влизат в пожеланията  Mr. Green  

Весела Коледа! Бъдете живи и здрави!
Вчера бях с L'Instant, днес с Нероли Портофино форте, а сега ще сложа новия ми Black Phantom by Kilian.

Точно щях да напиша дали е целия череп/рефил/By Kilian пулверизатор+4x7.5ml или декантер....и видях,че си ти  Mr. Green
Честит  Peace

При Калин има ли варианти 2 и 3?



Накой пробвал ли е това? Доста реклама в ФБ му направиха и има ли нещо общо с
https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/A-Men-Pure-Malt-Creation-19419.html ,защото от това което съм чел за него като нотки само това ми съвпада...?

Май само аз не знаех коя е въпросната "звезда" .Като отвориш сайта за продажба на парфюма "в сътрудничество с парфюмерите от...." а като отвориш сайта на въпросните "парфюмери" и веднага попадаш на супер евтини реплики тип Рефан  Laughing
Това което е станало с въпросния парфюм,е че тези които внасят на едро от Дубай копия на парфюми са наляли някое копие на хубав парфюм в малко по-хубава бутилка,сложили са приличен етикет и кутия и с цялата си наглост в сайта им обясняват как това бил истински ниш  smile3532
Само по себе си това по никакъв начин не означава,че аромата е лош ! Но поне Zara като копират нямат претенции , че ароматите им са ниш , а и те купуват на едно от Дубай...

Нали знаеш че пича е яко паралия и не иска да изкарва пари от това а по-скоро нещо, като пиар или реклама  си прави

Освен ако нямаме масовата в Бг схема "правя се,че се занимавам с едно,а парите са ми от съвсем друго" въпросната личност е минала МНОГО отдалеч покрай "яко паралиите" .

Честита Коледа, дами!
Въпросът ми е към ценителките  на Montale. Колебая се между Crystal Flowers и Candy Rose. Първият тествах, за втория прочетох отзивите в руската фрагрантика. Моля, познаващите тези аромати да споделят мнение. Благодаря!

За съжаление не мога да помогна със съвет за въпросните парфюми, но това, което мога да посъветвам със сигурност: Монтал без тест - никога! Peace

+1

Искам женското ви мнение за любимите ми 2-а аромата Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme и DIOR Sauvage. Stuck Out Tongue

Точно бях тръгнал нещо да пиша...и го изтрих , че май само женско мнение искаш  Laughing

И аз съм за Диор. Но това, още по добре. Поръчах го чак от Катар  ooooh!
http://aromafleur.ru/photo/6184_big.jpg

И защо като не е проблем да си го купиш от БГ???  Thinking

Не съм фен на нишовите парфюми, а още по малко на унисекса. Един парфюм или е мъжки или женски 😈

100% несъгласен съм с това .

Искам да купя това парфюмче Dolce & Gabbana By Men. Спряно е от производство преди доста време ама знае ли човек... Bowtie Аз да си попитам, все пак доста аромати събрах от ОЛХ, които отдавна ги няма но на този така и не попаднах...Интересува ме дори да е от някоя от наливните парфюмерии, но мисля че никоя до сега не е правила имитация на този аромат?

Пред същата дилема беше един приятел миналата пролет-има МНОГО добро копие в Англия и беше евтино,като е с минимални разлики в оригинала.Не пращат извън страната и трябва да си го пратиш до Габко или подобен посредник.Ако все още те интересува ще му се обадя утре,че работи нощна смяна само.

Събирам златните парфюми от преди 10-20 години. До сега успях да си взема Гучи Енви, Гучи Ръш и Антидота на Виктор и Ролф... сега търся Немо на Кашарел, Магнетизма на Ескада  и Байа на Долче и Габана. Също имам голям интерес да открия и Донна Каран Фуел Grinning

Antidote го пуснаха пак пролетта и се намира лесно...освен ако пак не са го спрели ,което правят за 3-ти път.Аз си го купих пак от последното издание и за щастие разликите с винтиджа са супер малки.
Magnetism for Men съдбата му беше като на повечето известни художници - никой не го искаше и се продаваше за без пари - в Бг беше около 35 лева , а тестер 10 надолу , спряха го и 1.5-2 години след това изведнъж хайпа стана чудовищен.Ако случайно го намериш,което ако не е някой заблуден го купувай-не-отваряните бутилки от сигурен селър в Ибей са поне 150 евро за 50-ца и обикновено не се задържат повече 1 час.Стандартната цена сега е 200 евро за 50-ца...
Nemo все още изпада в Ибей на добри пари-следи си там. Peace


През последните месеци пробвах някои неща на Armaf и Swiss Arabian. Има добри попадения, ще разкажа по-подробно друг път. Сега само да отбележа ето това:
https://www.fragrantica.com/perfume/Swiss-Arabian/Attar-Al-Ghutra-42195.html
Изключително добър аромат е, с много високо качество /поне за моя нос, който не претендира за голяма прецизност/. Води се мъжки, но както писах по-горе....единствено в базата при мен придобива по-мъжки уклон, от колкото ми се иска. Deetron и Уолтър, прослушайте го, ако все още не го познавате, мисля, че може да ви хареса  Wink

На Swiss Arabian съм си набелязал много приятна изненадка,която никой в Бг не познава  Twisted Evil

Deetron до колко Мандарина Дъка е подобен на Алюр Екстрийма и какви са разликите с него, защото мисля на сляпо да го взема че няма къде да се подуши 😂

Аз писах за него тук http://old.bg-mamma.com/?topic=1005517.msg36004945#msg36004945

Зависи какво търсиш-директно копие,или нещо да кажем 60-65% подобно.

Indaco L`Erbolario е най-жестокото и трайно какао в парфюм, което съм срещала досега.

Ковачева приятелче си ми , но... това твърдение е...



За много години, парфюмни момичета и момчета! Heart Eyes
Пожелавам на всички здраве и нови парфюмни любови Simple Smile

Последно, заинтригувана от историята на Уолтър със счупената бутилка Néa Jul et Mad, поръчах 5мл от официалният им сайт, а те щедро ми бяха пратили още 2 пробички(не са при мен в момента и забравих кои точно бяха). Ами не знам дали има твърде много мускус в тях, та не ги подушвам добре, кожата ми ли не е подходяща, но за мен са нещо като нищо особено...пробичките са с пулверизатор и дори с обилно напръскване след час-два и околните не ги усещат. Не пламна любов между нас и предвид цената даже съм доволна  Mr. Green
За сметка на това Baccarat Rouge 540 беше любов от първото вдишване  Heart Eyes Той е и №1 от откритията ми за 2017-та.
№2 Coco Figue Comptoir Sud Pacifique - в него открих своя летен и безгрижен кокосов парфюм.

№4 Stash SJP - моят аромат за релакс, макар да не ми е особено траен и се налага да подновявам често. Трябва да си намеря още от него, защото малкото ми бутилче е почти заминало.

Други слепи придобивки, на които няма да слагам номера в класацията, но се оказаха страхотни попадения: Just Cavalli Gold, Noble Wood S.T. Dupont, Rose En Noir Miller Harris, Davidoff Leather Blend.
В края на годината се сдобих с минита на няколко аромата Armaf: Edition One, Italiano Donna и Bois Luxura. Не са лоши, но върху мен нямат трайността и присъствието, които търся. Като цяло отписах марката, не е моята чашка чай Simple Smile И последно, да се запиша с първото попълнение за 2018 от вчера - Insomnia Faviol Seferi Grinning Още не съм го разносила както трябва, но от първия тест на ръка ми харесва доста. Напомня ми на нещо от Серж Лютенс, може би Chergui.

Néa не е за студено и хладно време! Baccarat Rouge 540 , но кой от 2-та?
Не прекалявай със Stash , защото при МНОГО хора се получава при него т.н. olfactory fatigue , а може да се окаже , че ще удушиш околните ако повтаряш много.Това си е популярно явление в Бг и не само,като конкретно за Stash съм правил забележки на над 15 човека,а аз да направя забележка на някой за оливане с парфюм...значи трябва да е наистина нещо страшно  Laughing  
Съдейки по поста ти има голям шанс това да не е единствения парфюм,който да се "държи" така при теб.Аз също обичам да се оливам , но си знам , че определени парфюми спирам да ги усещам много бързо , но другите си ги усещат върху мен и ми правят комплименти.И аз обичам да си усещам парфюмите,но не при всички е възможно , като честото повтаряне не винаги е добро решение.Лично аз гледам този тип парфюми да не ги ползвам повече от 1-2 пъти месечно.Казвам ти го с добро-не го приемай като критика   Peace

сетих се кое е моето парфюмно откритие за 2017 г.
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Opium-Pour-Homme-562.html
не знам дали е реформулиран, моята бутилка е на 15на години и сокът е просто приказен
усещането ми за парфюма е като за този мъж  Heart Eyes

Уникален парфюм , но СИЛНО ти препоръчвам да си намериш ако можеш Eau de Parfum версията по възможност винтидж-леко трудна задача,но не невъзможна.Изпадат от време на време добри оферти за парфюма,който честно казано според мен МНОГО изпревари времето си.Ако беше изкаран последните 2-3 години и беше в някоя черна ниш бутилка щеше да се продава като топъл хляб.
Старата парфюмна версия е тъмно-лилава
Новата е по-светло лилава и последно съм я виждал в бутик.
https://yslbeauty.com/en-EN/perfume/men/opium-pour-homme/eau-de-parfum
Да реформулиран е парфюма , но за разлика от други такива на марката моментния вариант е почти същия.По-добре винтидж много ясно,но зависи от цената.Не бил платил примерно повече от 2-но за винтидж.

А да-бях писал на скоро,че са спрели 50-те на Serge Lutens и ще ги изтеглят, защото така ми каза консултант в бутик ,като бяха ги махнали от сайта дори ,  но май са променили плана , защото са ги върнали , но пък в някой официални ритейлъри има само 100-ци  Thinking Сега като се загледах някои имат само по 1 вариант  Thinking Защо е тази политика...не знам.Можеш да си персонализираш шишето вече ...

Нови попълнения в колекцията има доста-все пак на мен по повод редовно ми подаряват,както и аз си взех също,но утре...
Парфюми за деня и вечерта няма тези дни,че се опитвам да се оправя от брутален мутирал грип ...




# 470
  • Мнения: 979
Къде Мансера в БГ, разбрах, че не се предлага в реален магазин. Само не казвай енцо ooooh!

# 471
  • Козлодуй
  • Мнения: 768
Имам Baccarat Rouge ЕДП, не екстракта. Последният не беше излязъл още, когато поръчвах пробички и после правихме парфюмни обиколки в Милано с Радика. От прочетеното не изпитах и желание да си развалям впечатленията. Тогава имах възможност и тествах и черепа на Килиан, но Бакарата така ми беше завзела мозъка, че нищо друго не можа да стигне до него и изобщо не го запомних...
Въпросната "звезда" и аз сефте го чух, не си сам Mr. Green Да е ниш, колко да е ниш, на кутията си пише MARTINEZ, а те си признават хората, че продават  “аналогова парфюмерия”. Не си падам по такава, но ми стана любопитно. Аромата не е лош, но няма шлейф, стои ми близо до кожата точно както Серж Лютенс. Не познавам A*Men Pure Malt, с който го сравняват, но ЛМ има класическия и каза, че му напомня за него.

Ще те послушам за Stash, за Néa - ще го преслушам пак като се стопли, както и за ЕДП на Опиум. Благодаря!

Последна редакция: сб, 06 яну 2018, 04:54 от Lunen_sun

# 472
  • София
  • Мнения: 1 975
Здравейте, пристигна вчера и моята бутилка Faviol Seferi Insomnia и ми се иска и аз да споделя няколко думи и първи впечатления.
Дизайна на бутилката е много добър, пръскачката също е на ниво и съм приятно изненадан от презентацията му.
Самия парфюм е много интересен и за моя вкус чудесно композиран - плътен, вкусен, изкусителен, леко кремав, дървесен, топъл. Смятам, че в първия си час е най-наситен и комплексен, тъй като има подчертано дървесен характер, даже мисля, че в този миг е по-близо до ориента, отколкото до идеята за вкусно гурме. Нотки официални почти няма, но за мен Insomnia съдържа и канела, която е една от водещите върху мен. Постепенно аромата става по-мек и по-европейски като звучене. Усещам отново канела, амбър, ванилия, шоколадови нюанси, ром. Парфюма привлича и определено е много секси Smiling Imp
Съгласен съм с Densi, че има някакви общи нюанси с By Kilian Black Phantom. Току-що пръснах именно Black Phantom за да добия максимално пресни впечатления и смятам, че  са различни, въпреки, че гледат в една посока. Black Phantom е доста по-гурме насочен, по-сух и дава подчератно внушение за вкусен сладникав десерт буквално от минута 1, докато Insomnia започва различно - по-плътно, с усещане за ликьор/ром,  дървесни нотки и ванилия. Поне за моя нос, тези два парфюма са близки дотолкова, че да смятам, че ако някой хареса единия, има сериозен шанс да хареса и другия. Но за копия и тн приказки, за мен е абсурд да се говори.
Zara имат един прекаресн парфюм - Tone Indeterminee, който има подобна насока и напомня в някаква степен на  Black Phantom и Insomnia. Това само като лека ориентирна отметка го споменавам.
Относно представянето на на Insomnia - трайността е отлична при мен - около 8-10 часа, а сияжа е много добър първите 3-4 часа и постепенно се прибира, но това смятам, че е нещо очаквано и за мен е добре, защото имам намерение да нося парфюма често, без да трябва се притеснявам дали ще притеснявам околните.

И накрая един съвет към тези, които имат интерес към Insomnia - не се влияйте от приказки ниш ли е, миш ли е, миш-маш ли е, къде се бил продавал, кой го бил направил и тн. Просто го пробвайте при възможност и решете сами. От мен голямо БРАВО на Фавиол и екипа му за смелостта да реализират подобна идея. Hands Ok Hand Нашия пазар има нужда от подобни проекти.

В моменат съм ходещ ароматизатор - прясно напръскан с Insomnia, Black Phantom и Tone Indeterminee  Smile

Последна редакция: сб, 06 яну 2018, 10:51 от Deetron

# 473
  • Козлодуй
  • Мнения: 768
А пък аз току що си поръчах 100мл Stash SJP, полях се обилно с наличния, вече без страх, че свършва и съм много, много хепи Mr. Green

# 474
  • Мнения: 357
За много години,бъдете здрави и позитивни.Purple Heart Някой,който го познава добре би ли споделил няколко думи,какъв аромат е,доближава ли се до други-https://www.fragrantica.com/perfume/Creed/Love-in-White-4262.html Току що пуснах поръчка и не можех да не добавя L'Amour Lalique,може пък да се получи нещо между нас.Simple Smile

На мен също ми е много интересно да прочета нещо за Love in White и аз съм го набелязала за проба.
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Да е здрава, мирна и успешна, с много нови ароматни любимци!
Е, щом няма фенове на Крийд, да се включа аз с моето скромно описание.
"Любов в бяло" е мек аромат, сравняват го със "Сиел" и "Онор" на Амуаж, но докато в тези двата се долавя една восъчна мекота, в парфюма на Крийд мекотата е леко креместа, леко пудрена. Според мен най-много се доближава до "Аква Фиорентина" на същия бранд, но е по-свеж, по-изразителен. Началото е цитрусово, но не остро, следват цветните нотки на магнолия, нарцис и жасмин, след това идват сандаловото дърво и ванилията, като през цялото време ароматът остава едновременно свеж и мек. Много е красив, различен и впечатляващ. В едно направление е още със Silver Montain Water на същия бранд. Но колкото и да пиша, реално впечатление ще придобиете от проба, сега проверих в ENZO, имат мостри и на производителя. Тествайте го, заслужава си.

# 475
  • Мнения: 651
А пък аз току що си поръчах 100мл Stash SJP, полях се обилно с наличния, вече без страх, че свършва и съм много, много хепи Mr. Green
Ммм... веднага щом те прочетох, отидох да си го подуша от шишенцето. Animal Heart Eyes Cat Направо съм пристрастена и скоро ще трябва да направя същото, защото са ми останали някакви 10-тина мл.
За мен има и емоционална стойност /изживях един от най-хубавите си моменти от изминалата година с него Revolving Hearts/, и не искам дори да си представя липсата му.

# 476
  • Мнения: 31 254
Точно щях да напиша дали е целия череп/рефил/By Kilian пулверизатор+4x7.5ml или декантер....и видях,че си ти  Mr. Green
Честит  Peace
При Калин има ли варианти 2 и 3?
Не знам какво има в момента. Мъжът ми го е купувал от Калин преди няколко месеца и го е пазил изненада за Коледа.

# 477
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ваня,горещи благодарности за включването и аз се изненадах,че никой от нашите хора в темата не го познава.Така по описанието ти е възможно да ми хареса,но ще трябва да поръчвам проба.Purple HeartДнес тествах L'Amour Lalique for women,хубав,"чист" флорал,бял,лек,стоящ много близо до кожата поне при мен.Този е един от парфюмите за който си казвам,мдаа,хубав,но нещо не ми достига за покупка.Смятам,че ще се хареса на почитателките на Омниа Кристалин и е безопасен за хора,които не се интересуват от парфюми.Аромат за днес Good Girl Carolina Herrera ,който ми подариха тези дни.Мисля,че ми стои добре,очаквам и околните да го отчетат като изляза сега.Simple Smile

# 478
  • Мнения: 2 884
здравейте!
ЧНГ на всички! Бъдете здрави, щастливи, влюбени и обичани  Heart Eyes

Рядко успявам да ви изчета, но често надниквам в темичката ви Simple Smile
Моля за помощ - Търся парфюм за половинката /мъж/, а в моя град нямам варианти да душа Simple Smile
Досега сме ползвали с удоволствие Давидоф, Салвадор дали блек сън и Булгари аква марин , последните 2 много ни допадат. Бих купула аква марина пак, но е идея по-свеж аромат и според мен за по-топлите сезони. та търся  Салвадор дали блек сън, но в сайта  parfimo.bg го няма Sad
Моля да ми препоръчате някакъв аромат подобен на него, чудя се за този Опиум който коментирате, но все пак не е за поръчване на сляпо, или Версаче Ерос  newsm78, цената мисля да е около 60-70 лв
Иначе  имаме и един Унгаро,но той не се ползва ...

Предварително благодаря на включилите се

# 479
  • Мнения: 357
Ani-аli, моето предложение е "Аква Амара" на Булгари.
https://www.enzo.bg/bvlgari/aqva-amara-toaletna-voda-za-mzhe/
Мъжете са толкова капризни...... нямам думи. Отдавна съм се отказала да подарявам парфюми на моите вкъщи. Затова ти предлагам парфюм, чийто аромат е близък до този, който допада на половинката ти.

Общи условия

Активация на акаунт