Професия учител - 3

  • 158 381
  • 1 500
  •   1
Отговори
# 480
  • European Union
  • Мнения: 1 388
Здравейте, учител съм по математика. Имам и часове по ИТ в горен етап. Въпроса ми е за новия предмет Компютърно моделиране дали имам право да го преподавам? В училище е абсолютен хаус за сега по въпроса?
От това, което съм чела, само учителите с Начална педагогика ще могат да го водят.

# 481
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Здравейте, учител съм по математика. Имам и часове по ИТ в горен етап. Въпроса ми е за новия предмет Компютърно моделиране дали имам право да го преподавам? В училище е абсолютен хаос за сега по въпроса?
При нас експертът в начален етап изрично подчерта, че ще го преподават начални учители, дори вече имат организирано обучение колегите, които ще поемат 3 клас.

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
А има ли информация този час по компютърно моделиране ще е допълнителен към норматива, т.е. +1 час в трети клас, или ще е за сметка на друг час по някой предмет?

# 483
  • Мнения: 1 909
При нас вече мина обучението по Компютърно моделиране, началните учители ще го преподаваме

# 484
  • Мнения: 9 877
За трети клас ми е ясно, а за 4-ти - коя програма се ползва? Скрач ли?

# 485
  • София
  • Мнения: 500
Благодаря за информацията! 😊

# 486
  • European Union
  • Мнения: 1 388
За трети клас ми е ясно, а за 4-ти - коя програма се ползва? Скрач ли?
За 4ти още не се знае. Тази година ще го мислят, после ще пуснат десетина нови учебници, ще ги оценяват колегите и така...Вече ми писна от този сценарий.

# 487
  • Мнения: 9 877
Е как? То има програма, план ли се казваше? Дои

# 488
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази програма е различна от онази програма.
По принцип учителят избира с коя програма да работи.

# 489
  • Мнения: 9 877
И аз това попитах- прочетох изискванията / може и проект да е било, за 4-ти клас.
И се чудя кой софтуер отговаря на поставените изисквания? Те, естествено са я писали, като са имали предвид някой конкретен софтуер. Та... аз за него се колебаех Simple Smile

# 490
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Обикновено учебните програми не се пишат за конкретен софтуер. Учителят избира с кой софтуер да работи.

# 491
  • Мнения: 9 877
А кои изобщо стават за 4- ти клас.?
По принцип си права, но на практика в юредметите по it не е точно така. Като не знаят какво да напишат, и си възземат една програма и просто я ... описват

# 492
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо не можах да разбера - кои пишат, къде пишат...
Не знам каква е програмата за 4 клас. Отваряте учебната програма и четете. Щом са минали и обучения, все някакви насоки са дадени за софтуер.

# 493
  • European Union
  • Мнения: 1 388
Четвъртокласниците ще са по старата програма. Обучения са минали за трети клас, които са първите с новия предмет Компютърно моделиране. Обученията за четвърти клас ще са другата година. Няма да е твърдо Скрач (мое мнение), защото голяма част от учителите няма да се наемат тепърва да го учат. ОСвен това учебната програма се прави за вариант за обучение без компютри, не знам дали има училища без компютърни зали, но мисля, че има доста с компютри от кампаниите 2006-07 година (или която година беше, не помня точно).
Аз водя ИТ в горен курс, но не бих се наела да водя каквото и да е в начален етап. Вълнувам се повече от гледна точка на родител. Засега си мисля, че няма да е много успешно начинанието, дано не съм лош пророк.

# 494
  • Мнения: 9 877
Благодаря ти, за 4-ти клас явно са малцина просветените Simple Smile
За 3- ти клас знам няколко варианта, но само това.
А щом класните ще водят часовете, все пал трябва да е нещо достъпно.

Щом се нарича компютърно моделиране, си мисля че трябва да има и компютър, или минимум таблети

Общи условия

Активация на акаунт