Чумата

  • 41 797
  • 531
  •   1
Отговори
# 480
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Глупости са, ама ей на - вие (жените) сте виновни, щото не раждате достатъчно и ще ни превземат. Обаче се пропуска, че нашите общества са такива, каквито са, именно защото жените не са в ролята на безправни инкубатори, а работят и допринасят за благосъстоянието на същото това общество. И че деца се раждат, за да се направят от тях хора, не ей така зарад спорта, па да се гледат както дойде, най-вече със скубането от работещите. Също и ми е интересно как щяха да бъдат днес СА например, с порядките, които имат, ако не бяха имали късмета да ходят и седят върху готови пари. И какво всъщност са постигнали с тая раждаемост, след като всякакви от Афганистан, Пакистан и прочие са се насочили насам?

# 481
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз съм много за политика за насърчаване на раждаемостта, но по френски модел а не по пакистански. И без размахване на пръстче точно от мъже, които явно искат те нищо да не правят и все друг да е виновен.

# 482
  • Мнения: 5 425
Чакай малко, кои сме ние? Да не искаш да кажеш, че освен да раждаме по много и да сме финансово независими трябва да затваряме границата пак жените? Joy Че вий за къв сте ни тогава, извинете?! А между другото, всички икономисти плачат че точно ниската раждаемост е проблем за пенсионната система, та ако раждаме по 5 това ще е последният проблем. Съвсем се омота в тезите си. Nerd
Жените сте част от системата (като нас). Няма ка И да раждате по 5-10 И да сте финансово независими. Има само 24 часа в денонощието. По същата причина, няма как мъжете И да изкарват пари за всички в голямо семейство И да пазят границата (че и да помагат с къпане на бебето).
Пенсионната система работи в много тесни граници на раждаемост. При ниска такава, не остава кой да храни старците. При висока, парите не стигат да се нахранят бебетата.
Избора между различните работещи варианти няма как да стане без ваше съгласие. Е, какво избирате? (И не, не може да изберете хем да изядете шоколада, хем същия да ви остане в чантата).

Обаче се пропуска, че нашите общества са такива, каквито са, именно защото жените не са в ролята на безправни инкубатори, а работят и допринасят за благосъстоянието на същото това общество.
Също и ми е интересно как щяха да бъдат днес СА например, с порядките, които имат, ако не бяха имали късмета да ходят и седят върху готови пари. И какво всъщност са постигнали с тая раждаемост, след като всякакви от Афганистан, Пакистан и прочие са се насочили насам?
Жените в САЩ имат сегашните си права съвсем отскоро за да се съди за техния ефект. Колкото до раждаемост против цивилизация - историята е дала досега много и съвсем недвусмислени отговори. И сегашното население на САЩ да не би да се е получило, защото в европейските държави навремето, жените са работили вместо да раждат? Или защото като са отишли в Америка са правили предимно кариера?

Аз съм много за политика за насърчаване на раждаемостта, но по френски модел а не по пакистански. И без размахване на пръстче точно от мъже, които явно искат те нищо да не правят и все друг да е виновен.
Насърчаването на раждаемостта по френски модел означава повече данъци, плащани от работещите. С други думи, хранене на децата на неработещите. (При това - чуждите деца основно). Пакитата поне хранят своите деца. А ако дойдат във Франция, и французи и кариерно-ориентирани французойки помагат в благото дело Grinning

# 483
  • Мнения: 9 052
Аз съм много за политика за насърчаване на раждаемостта, но по френски модел а не по пакистански. И без размахване на пръстче точно от мъже, които явно искат те нищо да не правят и все друг да е виновен.

Aз съм за политика обратно към семейните фирми, предприятия, бизнес и земеделие. Събиране на семействата с поколения и създавяне не на 5 жилища пръснати къде ли не и малки семейства блъскащи и търсещи помощ и нямащи възможност да си погледнат децата ... Ами на големи фамилни къщи в които това се урежда по естествен път.

Както африканците са казали цяло село е нужно за да се отгледа 1 дете.

Всичко останало е бизнес с цел да се увеличава консумацията на стоки и услуги и строителния бизнес да прави пари.

# 484
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Факт е огромната разлика между западните общества и тия с многото раждаемост, независимо, че правата били съвсем отскоро. Явно ефект има, и то забележим, щото като гледам, никой не се е засилил към тях, ами оттам драпат всячески да се доберат дотук.
За съжаление раждаемостта сама по себе си не гарантира оцеляване, нито създаване на работещо и силно общество. Ако беше така, Африка щеше да е върхът. Щото тия, дето уж ще ни превземат, трябва да могат и да запазват и надграждат, а това не става без работа, с опоскване и преминаване към следващата богата цел, която на свой ред да бъде опоскана. И така, докато, да речем, не остане нищо за опоскване. И тогава? Нещо като паразита и приемника се получава.

# 485
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ако срещу данъците получавам съотвените услуги, качествени, от държавата, съм ОК да са по-високи. И при това френския модел не е това, а помагане на жените да могат да работят и с 3 деца.

А ти, Ежко, искаш и така, и така, все дави е лесно. Всеки уважаващ себе си диктатор какво прави първо? Политика за насърчаване на раждаемостта, т.е. жените колкото се може у дома, а мъжете да бачкат и да служат на държавата. Така няма и безработица, има бъдещи работници и войници, а вие нямате време да мисллите за глупости от работа. Та в твоя вариант те чака още повече работа плюс защита на родината. Grin

Бандиера, едното не изключва другото. И според мен трябва да се насърчават малките и средни предприятия, би разрешило много проблеми, включително че те по-трудно се местят в Индия като ги стегне шапката.

# 486
  • Мнения: 19 838
За мен е изключително грешно да се налагат чужди модели за насърчаване на раждаемостта без да се имат предвид местните особености, манталитет, ниво на икономика, начин на живот, култура.
В европейските модели какво виждаме – ами, не работят. Германците са със застаряващо население, точно защото не раждат като зайци, а са избрали цивилизацията. Вкарват чужденци с ниска квалификация, които да вършат черната работа, които сега започват да дават висока раждаемост, но пък нашите (цивилизованите) изведнъж се усещат, че не им е "оферта". И какво стана, не можем да ги издържаме вече здравно, безработица, те се множат, не щат да учат.
Същата работа и във Франция – колко години и не могат да се асимилират етническите групи. И по-лошото – самите малцинства не желаят.
В Англия – дай, дай някой да "бере ягоди" за без пари, сега пък що им налазвали държавата и пускат кепенците. Simple Smile

То пълно щастие няма – има цивилизационно лицемерие, което, разбира се, има цена.

За България специално смятам, че е чудесно местенце и раждаемостта ще се покачи по естествен начин, ако се приложат мерки за протекция и насърчаване на местния бизнес, в това число особено малкия и среден бизнес. Задължително насърчаване и протекционна политика по отношение на местното земеделие и животновъдство.
За туризма не съм много оптимист, тъй като има много съседни нам държави с добри природни дадености и добро обслужване. Конкуренцията е голяма и се залага на долнопробен туризъм и ниски цени, което е отвратително. Цялата измет на Европа и бившите съветски републики се изсипва тук – кошмарно.
Насърчаване на младите образовани хора да остават в България като им се осигури възможност за работа и добра начална заплата от държавата.

Тогава по естествен начин ще се покачи раждаемостта В България, а не, Ежко, 5-10 деца да ги нямаш за нищо да снесе една жена. Simple Smile

# 487
  • Мнения: 5 425
Факт е огромната разлика между западните общества и тия с многото раждаемост, независимо, че правата били съвсем отскоро. Явно ефект има, и то забележим...
Да не бъркаме следствия с причини.

... щото като гледам, никой не се е засилил към тях, ами оттам драпат всячески да се доберат дотук.
Но веднъж добрали се, не бързат да си сменят обичаите...

... И така, докато, да речем, не остане нищо за опоскване. И тогава?
Тогава ще живеят, както са живели преди. За разлика от глупавия приемник, когото ще са забравили на следващия ден?

Ако срещу данъците получавам съотвените услуги, качествени, от държавата, съм ОК да са по-високи. И при това френския модел не е това, а помагане на жените да могат да работят и с 3 деца.
Чии данъци? Кой ще гледа 3-те деца и колко добре? Не е ли същото, като жените и мъжете да спестят и да си наемат бавачка и домашна работничка? Май не е съвсем. Парите ще минат през държавата и не се знае, дали ще се върнат всичките.

А ти, Ежко, искаш и така, и така, все дави е лесно. Та в твоя вариант ....

Изложих три възможни варианта. Как разбра, кой е "моя"?

Ежко, 5-10 деца да ги нямаш за нищо да снесе една жена. Simple Smile
И мъжа и да ги изхрани Simple Smile
Не бягайте по тъча. Да се повторя - дадох три възможни варианта...

# 488
  • MI
  • Мнения: 11 803
Базила, средната класа във Франция има масово по 3 деца, не само по-тъмните. Именно защото не е само едно даване на калпак.

Ежко, и трите. Не стават и трите ти варианта. Аз дадох четвърти. Ако има добра социална политика и достатъчно градини с добри за теб условия няма да плащаш задължително за бавачка например. Т.е. има и четвърти път, но да - минава през по-високи данъци и социална държава.

# 489
  • Мнения: 5 425
Дами, целта ми не е да ви убеждавам, а да проведа дистанционнен семинар на подрастващите ми синове.
Със съпругата ви благодарим искрено за участието. Надявам се да сме ви били и ние на свой ред полезни.
А сега е ред да поработим малко и за клиентите...

# 490
  • София
  • Мнения: 38 476
А в България масовият модел /70 пр. май беше/ е с едно дете. Говорили сме си много тук, просто всичко го налага.
Хайде, още един вариант - 10 + години разлика между децата.

# 491
  • Мнения: 30 802
Моят план е една идейка по-либертариански и по-малко социален. Пак е свързано с това да се оставят хората да се оправят и да има повече независимост, по-малко големи корпорации и централно планиране. По-малко лъскав живот, по-малко урбанизация.

Само че такова население по-трудно се принуждава как да гласува и по-трудно се води и кара, по-трудно е да му вземеш ресурсите.

# 492
  • Мнения: 14 654
А има и друга причина жените да не искат да раждат по повече деца и това са мъжете, които но не осигуряват спокойствие на жената - и финансово, и психическо. Как ще раждам деца ако мъжът ме ръчка с остена да участвам наравно с него в печеленето на пари и внимава да не се отпускам - ами няма пък да раждам, да не съм луда! А като заспи и погледам малко самодоволното му лице, като нищо ще му резна гърлото на нещастника с ясната идея, че съм отървала света от един душманин, пък мнението ми за сливенския затвор е добро, мога да поживея там някоя и друга година, жени като мен навсякъде ще оцелеят.

# 493
  • Мнения: 10 993
В никакъв случай не оправдавам мъжете, но в бг е трудно за повечето мъже, да осигурят нормален стандарт на жена си и две или повече деца. Това включва нормално и самостоятелно жилище, топлина през зимата, качествена храна, нови дрехи и обувки за всички.

# 494
  • Мнения: 30 802
Интересно обаче- ми като не могат да осигурят, няма да се женят. Щото тука набиват канчето на жените, че не трябва да раждат, ако не са супер независими. Ами и ако мъжът не може да печели- значи не е за семейство. Или няма да се прави на мачо и да иска футболен отбор, или да се муси за второ/трето. Или няма да има претенции колко хубава ще е жената- ще си намери непретенциозна от село.

Ма те искат всичко, ама и да не се минат. Е точно тоя тип ергенаши са най-вредните муньовци и жените трябва да се научат да ги избягват. Няма нищо по-гадно от мъж, който хем е котва, хем вечен критикар на жената как трябва повече (повече деца, по-чисто, да бачка повече). Ама има и жени-будали, връзват се и се врътват на пета по всички параграфи, докато той е горд и цъфти, а за ниските доходи не е лично отговорен, то е от държавата.

Общи условия

Активация на акаунт