Чумата

  • 41 804
  • 531
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 14 654
Кристина, ясно е, че когато жизненият стандарт в страната е нисък, ще се напъват и двамата, но мен ме дразни отношението - значи той иска жена и деца, ама третира жена си като магаричка - хем да носи, хем да меси, ами не може така! На мнението на Сирен съм - като не можеш да гледаш семейство, живей си сам, за собствения си гъз всеки може да се погрижи, а като не можеш да издържаш деца, няма да имаш, и без това калпавите гени не е нужно да бъдат размножени. Ама да иска пак само себе си да гледа, но и семейство да има за пред хора, е нахално. Пълно е с такива наглеци, но и с глупачки, които им уйдисват.
Веднъж чух една майка да казва на лелята в детската градина "майки не знам дали сме, ама сме камили със сигурност". Как да ѝ се помогне на тази жена - като вярва, че е камила, ще се отнасят с нея като с камила, първо мъжа ѝ, а след време и децата ѝ. Да се товари, да гърбавее и грознее, щом ѝ е приятно, да търчи след работа запъхтяна да си прибира сополивото дете последно от градината и веднага да бърза да сготви на мърляча, дето само ходи на някаква умряла работа, пари не печели особено много, но пък вкъщи командори.

# 496
  • Мнения: 19 854
Средната класа има по 3  деца във Франция, защото стандартът на живот няма нищо общо с тукашния, но въпреки това не могат да се преборят с проблемите на малцинствата си, чиито разходи поемат именно тези същите семейства с 3 деца, на които и без това не им е лесно.
Сирен спомена либертариански модел, но аз не виждам как могат да се ограничат безкрайно наглите интереси на огромните корпорации от така наречения свободен пазар, който всъщност въобще не е свободен и се манипулира именно от огромните корпорации. За мен единствено държавата може да е регулатор в подобни борби за интереси. Не го виждам как организацийки тип неправителствени или "умни и красиви" (граждански) могат да натиснат или "изплашат" някоя от силните корпорации.

Ежко, вариантите, които си посочил са крайно негъвкави и неприложими.

И който ражда деца заради прираст, войска, религия, тънки сметки, сакън да не се затрие гена му или подобна простотия, ами малоумно е. Ще ме хване за шлифера някой дето ще ми държи сметка колко деца трябва или пък ще прецени вместо мен да ги имам щото така било добре или нещо подобно.

# 497
  • Мнения: 9 052
Моят план е една идейка по-либертариански и по-малко социален. Пак е свързано с това да се оставят хората да се оправят и да има повече независимост, по-малко големи корпорации и централно планиране. По-малко лъскав живот, по-малко урбанизация.
...

това на немците не можеш да го пробуташ . А мамата на ес Мути много се грижи за родната си рожба, за тези на които е мащеха ... абе чела си им приказките

# 498
  • MI
  • Мнения: 11 803
В Германия не е по-нисък стандарта, пък нямат по 3 деца. Значи има друга причина.

# 499
  • Мнения: 3 652
Кристина, ясно е, че когато жизненият стандарт в страната е нисък, ще се напъват и двамата, но мен ме дразни отношението - значи той иска жена и деца, ама третира жена си като магаричка - хем да носи, хем да меси, ами не може така! На мнението на Сирен съм - като не можеш да гледаш семейство, живей си сам, за собствения си гъз всеки може да се погрижи, а като не можеш да издържаш деца, няма да имаш, и без това калпавите гени не е нужно да бъдат размножени. Ама да иска пак само себе си да гледа, но и семейство да има за пред хора, е нахално. Пълно е с такива наглеци, но и с глупачки, които им уйдисват.
Веднъж чух една майка да казва на лелята в детската градина "майки не знам дали сме, ама сме камили със сигурност". Как да ѝ се помогне на тази жена - като вярва, че е камила, ще се отнасят с нея като с камила, първо мъжа ѝ, а след време и децата ѝ. Да се товари, да гърбавее и грознее, щом ѝ е приятно, да търчи след работа запъхтяна да си прибира сополивото дете последно от градината и веднага да бърза да сготви на мърляча, дето само ходи на някаква умряла работа, пари не печели особено много, но пък вкъщи командори.

+1

# 500
  • Мнения: 9 052
В Германия не е по-нисък стандарта, пък нямат по 3 деца. Значи има друга причина.

Причините са най-важните неща за немците Geld (да покажат стандарт, ремонтирана къща, нови и маркови мебели и скъпа кола; дели се стотинката дори между роднини. по-добре сингъл в малко лъскаво жилище, отколкото да пресмяташ и разделяш сметката ъа нещата в хладилника, тока, потреблението на пералнята ... ) , Ruhe (да няма шум, да не ги притесняват ... ), Ordnung (да е подредено, чисто и по план и график без промени да те карат да мислиш и да предприемаш нещо )  .


# 501
  • Мнения: 30 802
Моето обяснение е доста прозаично, постигнато от опит. Връзва се с горното. Общо взето в градска среда не могат да се гледат деца. Неприятно е, те са притеснени, изискват се огромни и почти безрезултатни усилия детето да се държи добре и да не му е скучно. В града 3 деца са абс. максимум, за нагоре трябва да си в селска къща с двор.

Общо взето или имаш повече деца, или нещата изглеждат стилно. А в 21 век всеки иска да е готин и стилен- децата това го развалят, освен ако не е едно детенце-аксесоар.

# 502
  • Мнения: 2 694
Янечек, ти беше от жените, които работят "домакиня" ли?
Това, че много жени ги мързи да се развиват и им стига да са домакини е нормално и разбираемо. Има всякакви хора.
Има обаче и разумни жени, които искат да се развиват и го правят дори  с раждането на 1,2, 3 или повече деца. Разумни, защото няма нищо по-хубаво от отва да си независим. Поне знаеш, че другиден ако мъжа ти си намери друга жена или почине да не дава господ... ти ще можеш да се самоиздържаш барабар с децата, а не да се върнеш при майка си  баща си и  да вИсиш сОполи.
Не познавам нито една жена с деца в моето обкръжение, която да е седнала вкъщи, да не казвам, че всички искат по-скоро да се връщат на работа, защото изкукуригват вкъщи с детето/децата.
И пак ще кажа... няма значение, кой от двамата колко изкарва, стига да изкарват достатъчно. Съвсем друго е, когато и жената има добри доходи, всичко е по-лесно, когато разполагате с повече средства.

п.п. а като ви гледам, колко говорите за тъпите сметки за ток и вода... мъжете ви не ги ли плащат, че толкова ви тежат?

# 503
  • Мнения: 30 802
Не знам защо седенето у дома веднага се приема за еквивалентно на "домакиня по призвание". Аз лично стоя у дома, защото така за всички нещата минават по-гладко, вместо всички да тичат и да увеличават градския трафик. Ако някога си намеря хубава и приятна работа, когато ще е комфортно за всички, това вече е друго нещо.

А правилната поредност е- ако почине или не дай си боже хукне след друга жена. Защото първото си е естествено, а за жената остават жилище и сумата от застраховката. Във втория случай обаче жената я гонят, има драма и е в пъти по-неприятно:)

# 504
  • Мнения: 2 694
Сирана, ти не важиш, нали си журналист на свободна практика и като Кари Брадшоу си работиш от вкъщи Simple Smile

# 505
  • Мнения: 9 052
...Общо взето в градска среда не могат да се гледат деца. Неприятно е, те са притеснени, изискват се огромни и почти безрезултатни усилия детето да се държи добре и да не му е скучно. В града 3 деца са абс. максимум, за нагоре трябва да си в селска къща с двор.
...
Един колега води отбор по футбол на деца и казва , че моментално се вижда разликата между селските деца, които ежедневно ритат топка и градските, които ежедневно стоят на телевизора .
А един друг, който е в отбора по бейзбол , каза че като им дойдели нови деца първо се налагало да ги учат да тичат. Каза , че тиячат размахвайки ръце и крака като парцалени кукли като дойдели ...

# 506
  • Мнения: 30 802
Така си е, в града ако ще едно дете да е нон стоп с педагог до себе си, пак не си е в правилната среда. За всички е адски неприятно. С кола навсякъде, защото иначе времето не стига. Всичко премерено, строго определени цели...а реално децата имат нужда от доста години "безвремие" и неструктурирана игра, в която неусетно попиват. Ама не някаква способност за портфолиото (рисува човече), а мета-способност като издръжливост, търпение, концентрация. Защото в момента има деца с адски много фини способности и почти нулеви мета-способности. Без диригент ще се разпаднат. И у моите виждам такива тенденции, наглед са умнички, но всъщност са израснали в много изкуствена среда и им липсват много неща, които няма как да се компенсират. Опасявам се, че може да има по-находчиви деца, расли на село.

# 507
  • Мнения: 9 052
...Опасявам се, че може да има по-находчиви деца, расли на село.
По-находчиви са. Собствен опит. Не правят нещата за оценка или одобрение от другите , а за самите себе си . Много по-успешна стратегия. Защото другите могат идеално да направят, но ако им знаеш слабостта на психиката с едно неодобрително кимване можеш да ги сринеш ...

# 508
  • Мнения: 5 134
Значи, като светне една тема като популярна, мога вече да заложа 5 лева, че Сирената се вихри в нея и пак е стигнала до себе си и собствените си деца. Само не разбрах, ти като "чумата" ли се припозна в случая? Simple Smile

За децата и градската среда съм иначе напълно съгласна и ако мога бих се забила още по "на село" отколкото сме сега , на 30 минути от града с двор 1 декар и планина на 10 минути. И бих си гледала не само домати, краставици и цветя, ами и коза Simple Smile

# 509
  • Мнения: X
Отлично! Вместо да водиш децата на разходка, те ще водят козата на паша.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт