Чумата

  • 41 837
  • 531
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 435
Личен е изборът му. Както на партньор/ка/. Така и на отношението, което допуска към себе си.

# 31
  • На Марс
  • Мнения: 8 720
Как` Сийка тук той поставя въпроса конкретно за приятел, като доводите му са меко казано косвени и смешни, а цялото иъложение е едно сплетничество от ревност.
Теоретично и аз съм съгласна, че има случаи на насилие и че при такива хората трябва да си помагат. Но ако автора се съгласи да говорим на теория и да не се фокусираме на конкретно описаното от него взаимоотношение между двама души, при което той самия нарича жената на приятеля си @чумата@.
Това също е вид насилие. Вмешателството в чужди отношения.

А за авантата ... някои може даже номера да го играят само и само да въемат на аванта. Хора всякакви. В къщи може да си е купил нов телевизор и да си събира за пътешествие и нова кола ... а ти си го съжалявай . Може да ти се смее зад гурба даже. Ако е умен.

бъркаш приятел с колега ... и за какво вмешателство и насилие става дума?

Не съм аз този дето циври и проси, нито съм го молил да ми споделя нито искам да съм му душевен отдушник.

# 32
  • Мнения: 9 052
...

бъркаш приятел с колега ... и за какво вмешателство и насилие става дума?

Не съм аз този дето циври и проси, нито съм го молил да ми споделя нито искам да съм му душевен отдушник.

Ако искаш да му помогнеш, попитай тук как можеш да му помогнеш.
Ако искаш да го одумаш, то успя и си по-зле и от @чумата@ .
Ако не искаш да имаш нищо общо, то кажи му го на него и не занимавай народа по форумите ...
Много странно каква ти е целта.

# 33
  • Мнения: 30 802
Иска кокошките да се разкудкудякат и да изкрещи някъде "Мъжете искат свободааа!".

Само че женски форум е най-неподходящото място. Нямате ли там ловни дружинки или каквото беше друго...

# 34
  • Мнения: 25 782
Много странно каква ти е целта.

Да види колко "чуми" ще се припознаят например...  Laughing

# 35
  • Мнения: 30 802
Какви ти чуми, тук е от бруцелоза и СПИН нагоре, а мъжете ни чумата я карат на крак и не смеят да се оплачат:)

# 36
  • София
  • Мнения: 38 824
Ей ме на! Картата му седи у мен, той мрази да ходи по магазините и ако аз не му купя дрехи, ще си ходи скъсан. Пуши лула с тютюн на кило. Аз напоследък харча като луда. И почти не работя. Ууу, чумичка! ,🤣

# 37
  • Nice
  • Мнения: 946

Та въпросът ми към вас е: - Защо една жена унижава мъжа си по този начин?



Защото никакъв мъж не е ...

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 716
Аз не съм склонна да вярвам на тоя колега, че чак и за цигари не му дават.Всякакви причини може да има.Ти като гледам си определил " чумата" като такава и проектираш историята върху това. Но истината не се знае каква е.3 години бачках с един и не знаех, оказа се , че игр ае по ротативки.Дори леля му беше счети в офиса и тя не знаеше.Аз разбрах от шефа, че никога не е спирал- шофьор му беше.Та така.
На всеки може да се случи да не му стигнат до заплата и да вземе назаем, ама чак пък за цигарите , за 10 лв дет се вика и то по тоя начин, че и с тия обяснения, голям човек със семейство, айде моля ви се.Ега си страдалеца, хич не му вярвам .Явно е неблагонадежден " мен", както искайте го разбирайте. Очевидно много е сгазил лука някъде в миналото, най- малкото..

# 39
  • Мнения: 30 802
Знам за подобни истории, вкл. в които жената управлява всички имоти. Имат едно общо: ненадежден мъж, който или всичко харчи, или е женкар, хванат е и наказан.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 510
Може би не го унижава Чумата, а той си търси любовница. Или по други причини се прави на жертва. При всички случаи е човек без достойнство, след като разказва истории за унижения, на които (уж) е подложен и като такъв е способен на всичко. Бих стояла далеч от него.

# 41
  • Мнения: 46 574
... и за какво вмешателство ...става дума? 
За това, че разнасяш лично споделени неща из публичното пространство.

# 42
  • Мнения: 14 654
Почти не си представям по-обидно нещо от това да не можеш да разполагаш с парите от собствения си труд, това е вид робство, което в случая е доброволно, а с човек, който доброволно се е съгласил да бъде роб, аз лично не бих си приказвала и не бих му дала даже огънче, камо ли цигари - не защото ми се свиди, а за негово добро. Като иска да пуши, да си извоюва правото да има собствени цигари.
А жената е гнусна гад, защото нормален човек не се чувства добре, отнемайки свободата на друго човешко същество. Според мен е властна, злобна и егоистична, друга няма как да бъде с такова поведение и да  - чума много ѝ отива.
Най-вече е комплексирана (сигурно е грозна и не може сама да си изкара парите), защото е хванала някакъв безволев човечец и го мачка, както си иска, така че предположението за високо самочувствие отпада, точно обратното е - ниско самочувствие, което малко вдига, когато всеки ден вижда един по-голям нещастник от себе си - собствения си мъж.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 510
Учудвам се, че всички така лековато вярвате на подобни истории. Наистина. 

# 44
  • Мнения: 30 802
Аз в такива роли си представям само хора на 55+, не знам кой от новото поколение ще си дава парите.

Общи условия

Активация на акаунт