Американски колеж - десета тема

  • 112 593
  • 779
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 45
На сайта на Колежа са качили информация, че резултатите ще излязат на 30 март.

# 691
  • софия
  • Мнения: 5 001
Има ли излязли деца?

# 692
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Гледам темата на есето. https://www.facebook.com/americancollegeofsofia/photos/a.2788351 … ype=3&theater
Близко до тийновете. Макар и непредполагащо кой знае какви дълбоки размишления. Няма да може да блесне някой, щото много е чел и има голяма обща култура.Като цяло очаквам резултати на есето над средните.
Успех на всички

# 693
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Чудесна картинка за разсъждения, актуална ! Wink

# 694
  • София
  • Мнения: 12 292
Докато чаках дъщеря ми, всички деца, които излязоха, казаха, че това е бил най-трудния тест. Никой не излезе доволен.

Нейните впечатления:

Математиките - много гадни!
Логиката - лесна.
Четенето с разбиране - като на пробните.
Есето - много добре й се получило, но не е разбрала темата. Joy Писала е за лицемерието.

На 30-ти ще видим.

# 695
  • София
  • Мнения: 935
Докато чаках дъщеря ми, всички деца, които излязоха, казаха, че това е бил най-трудния тест. Никой не излезе доволен.

Нейните впечатления:

Математиките - много гадни!
Логиката - лесна.
Четенето с разбиране - като на пробните.
Есето - много добре й се получило, но не е разбрала темата. Joy Писала е за лицемерието.

На 30-ти ще видим.
И при нас така, много е недоволна от себе си. 😐

# 696
  • София
  • Мнения: 1 062
Пиша за информация на кандидатстващите другата година:
Според дъщеря ми математиката не е била кой знае колко трудна, логиката я е затруднила повече, дори за 3 задачи е сигурна, че е сгрешила. Есето - писала е за анонимността в интернет и възползването от нея.
Успех на децата, време е за почивка.

# 697
  • София
  • Мнения: 12 292
Пиша за информация на кандидатстващите другата година:
Според дъщеря ми математиката не е била кой знае колко трудна, логиката я е затруднила повече, дори за 3 задачи е сигурна, че е сгрешила. Есето - писала е за анонимността в интернет и възползването от нея.
Успех на децата, време е за почивка.

Ето някой, който е разбрал темата. Grinning Питам: "Ти не разбра ли, че става въпрос за самоличността в интернет /а от там поне 3 различни теми можеш да извадиш/?" Отговор: "Ама компютърът се виждаше съвсем малко!" JoyJoyJoy

 Но и доста други деца са писали за лицемерието.

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
И според нашето дете математиката е била много гадна. На първия раздел не ѝ стигнало времето за половината задачи, после чак се разбързала... На есето помни само темата, но не и какво е писала или поне заглавието. Изобщо беше на друг свят май. Simple Smile

По време на изпита я хванала зловеща хрема, сега вкъщи няма и помен от нея.Grin

# 699
  • София
  • Мнения: 2 361
Темата е интересна. Винаги може да се направи паралел със слагането на маски и представянето в образа на друг - примери още от митологиите - златния дъжд, Зевс и Европа, литература - Както ви харесва, история - Троянския кон и още много други примери. Дори и филми - Някои го предпочитат горещо, но младите сигурно не го зная, но остава  "Хвани ме ако можеш".
И от там могат да доразвият тезата как съвременните технологии допринасят тази подмяна да става още по-лесно.

# 700
  • Мнения: 1 286
Може много да се пише по тази картинка, само дето 30 мин е малко, за да се развихри човек. Труден е бил теста и според моята дъщеря. Предполагам е заради броя на кандидатите. Чакаме 30.03.2018.

# 701
  • София
  • Мнения: 2 361
Не се притеснявайте. Обикновено излизат шашнати от изпита и не помнят какво са писали и кака е била точно темата. И аз си спомням как дъщеря ми излезе от изпита и почти нищо не помнеше какво е имало като задачи. Заяви, че е писала по едикаква си тема, която според мен много се различаваше от темата , за която говореха други деца. Аз почти бях отписала възможността да я приемат. Като излязоха резултатите дори и не отидох до АК, толкова ми се струваха безнадеждни нещата, а се оказа, че на есето май имаше 12.5, което беше приличен резултат..
Вероятно за есето се гледа да се формулира теза и да се защити правилно, а не само да е съвсем точно формулирано заглавието.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 062
Сега като ви чета, взех да се притеснявам. Че като чуя "Беше лесно" и веднага ми светва една червена лампичка...
Ама, свърши вече, каквото-такова.

# 703
  • Мнения: 5 425
А, свършило. Друг път свършило. Тепърва почва.
Налягането в тенджерата само ще се вдига оттук, та чак до 30-ти на обяд.
И НИЩИЧКО НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСВЕН "ТЪРПЕЛИВО" ДА СЕ ЧАКА!!!
Що свирки ще писнат и колко предпазни клапани ще избият дотогава... Grinning
Welcome to the club!

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 20:08 от Ezhko

# 704
  • София
  • Мнения: 1 062
Хаха. Прав си, ама трябва човек някак да се самоуспокоява Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт