Цистит - лечение без антибиотици - 4 тема

  • 85 365
  • 748
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 692
Ще пия задължително пробиотик. Още седмица ще съм на антибиотици. Доцентката ми каза да си взема Уростим. Било на принципа на ваксините. Каза да го пия три месеца в годината и няма да имам проблеми. Като приключа с антибиотика ще започвам и с него. Сега трябва да пия и микомакс, за да не си докарам и вагинални гъбички. Никога повече няма да си позволя такова нещо. Все още имам леко възпаление на бъбрека от глупавия цистит. И сега трябва да пия шепа лекарства....

# 241
  • Димитровград
  • Мнения: 397

Здравейте момичета! Помогнете със съвет! От доста време симптомите ми бяха затихнали, но тази сутрин се събудих с познатото парене и често уриниране. Реших да си закупя Фосфомицин, чешкия вариант на Монурал, само, че купих две опаковки, понеже последният път, когато пих Монурал еднократно и след два дни симптомите ми се възобновиха. Сега не знам кога да изпия второто прахче? Гинеколожката каза по телефона, че според нея уж през 7 дни, но за всеки случай да прочета листовката. А в нея пише или еднократно, или, ако е с цел профилактика преди хирургична интервенция, едно преди и едно 24 часа след операцията, но моя случай не е такъв и сега се чудя как да ги приема, да не предозирам или пък да не изпусна момента на втория прием? Rolling Eyes

# 242
  • Мнения: 1 425
На мен уролог ми гое изписвал за две лоследователни вечери. За такива като нас "циститки" един път не е достатъчен. И аз си взимам фосфомицин-два пъти е по-евтин .
Оздравявай бързо!

# 243
  • София
  • Мнения: 1 434
На мен ми казаха през ден, защото действието му и без това е към 80 часа и явно да се натрупа за около седмица действие

# 244
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Няколко пъти са ми изписвали Монурал и схемата е била е на 1, 3 и 7 ден.

# 245
  • Мнения: 4 345
При мен е била 1,3 и 5 ден.
После 3 седмици подред само 1 ден.Съчетано с фитопрепарат.
Но при еднократно парене,не бих включила такава тежка артилерия,а фитолизин,уролесан и прахче цистопурин.

# 246
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Благодаря ви момичета! При мен проблема е не само в паренето, ами има и тъпа болка, пак в проблемния ляв бъбрек. Включих и роватинекс и урохелп 36, но засега няма подобрение.

# 247
  • Мнения: 4 345
Пусни си урина. Peace

# 248
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Пусни си урина. Peace
[/quot

Sun sea, да пусна, ама на стерилната все нищо не се улавя, а на обикновената има левкоцити и белтък примерно, което говори за възпалителен процес, а това си го знам.

# 249
  • Мнения: 4 345
Зависи от количеството им.И  аз имам,но не съм с възпаление или поне не такова заслужаващо внимание.

# 250
  • Мнения: 1 776
В последната ми урина имам 4,5 левкоцита в седимента. Казаха ми ,че е нормално единични левкоцити да има,но аз продължавам да имам дразнене и щипене особено след уриниране. Не мога да разбера на какво се дължи като изследванията са добре.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 1 531
В последната ми урина имам 4,5 левкоцита в седимента. Казаха ми ,че е нормално единични левкоцити да има,но аз продължавам да имам дразнене и щипене особено след уриниране. Не мога да разбера на какво се дължи като изследванията са добре.

А колко често ходиш до тоалетна? На мен ми се е случвало по една или друга причина да не съм пила почти никаква вода през деня и  да не съм ходила дълго време. После ми се е случвало да имам дискомфорт, защото урината е много концентрирана.  Ако не се лъжа това парене зависи от количеството пикочна киселина. Ако съм в грешка, някой да ме поправи.

# 252
  • Мнения: 1 776
Аз гледам да пия повече вода и съответно по-често ходя до до тоалетна. Пикочна киселина не съм изследвала. Как се изследва? В една лаборатория ми споменаха,че можело и гинекологичен проблем да е.Макар,че преди няколко месеца бях ходила и правих изследвания и нищо не излезе. Сега съм в чуденка към какъв лекар да се обърна, защото този дискомфорт  го усещам дори да не съм ходила до тоалетна. Много объркано е при мен.

# 253
  • Мнения: 4 345
Пикочна киселина,урея и креатин се изследват в кръв.
Но не зависи от нея,а е комплексно-от общ имунитет до локален,състав на храна,вода,време,резистентност и устойчивост на тъканите...

# 254
  • Мнения: 1 425
Момичета знаете ли на какво е признак увеличен уробилиноген в обикновена урина? Дали има връзка с цистита?

Общи условия

Активация на акаунт