Цистит - лечение без антибиотици - 4 тема

  • 84 860
  • 748
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 344
Чернодробен показател е,само се отделя с урината.

# 256
  • Мнения: 1 421
Благодаря ти. Явно трябва да търся личния за изследване на чернодробните показатели. То след тонове лекарства за цистита, оставаше и черния дроб да не се увреди smile3511

# 257
  • Мнения: 4 344
И пълна кръвна е добре да се види,извън Асат и Алат.Може нещо преходно да е или някое лекарство да го е предизвикало.

# 258
  • Мнения: 162
Искам да ви попитам изписвали ли са Ви зинат за цистит?Колко време след като го спра трябва да дам стерилна урина.В обикновената имам 30 левкоцита,чакам стерилната,но е ясно,че няма да е чиста при тези левкоцити.За втори път ми се случва -ужас е.

# 259
  • Мнения: 4 344
Минимум 48часа от спирането му за стерилна урина.

# 260
  • Мнения: 1 776
На мен ми бяха изписвали зинат за цистит. Нефрологът ми каза 2 седмици след спирането му да пусна стерилна урина.

# 261
  • Мнения: 4 344
Няма антибиотик с такъв ретард ефект.

# 262
  • Мнения: 162
Искам да Ви попитам-днес ми излезе стерилната урина ,имам ешерихия коли,аз започнах да пия зинат,но го няма в антибиограмата,но излизат други от същата група.Значи ли,че е добре да го пие?

# 263
  • Мнения: 4 344
Това не беше ли последния ти  антибиотик?

# 264
  • Мнения: 1 421
Важно е съставката да е същата като на зината. Името може да е различно.

# 265
  • Мнения: 4 344
Ако си го пила и резултата е бактерии, няма абсолютно никакъв смисъл да го пиеш, както и цефалоспорин от същата група.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 670
Аз също бях с Ешерихия коли и от Александровска болница ми изписаха Панцеф, там ми биеха друг, но аз бях тежък случай.
Сега приемам Уростим. Доцентите ми го препоръчаха. Пие се два месеца в годината и предпазва от появата на цистит и усложнения. Обясниха ми, че е на принципа на ваксините.

# 267
  • Мнения: 1 421
На вас случвало ли се е да усетите признаците на остър цистит, толкова да ви заболи,че чак да ви прилошее, а след няколко часа все едно нищо не е било? След няколко дни пак така. Направо не знам какво става. Пуснах стерилна-излезе чиста. Ама това периодично се повтаря.

# 268
  • Мнения: 125
Здравейте,

Бях писала и преди. При мен след хронифициране на цистита, пикочния мехур започна да ме боли постоянно. Нямах бактерии, само болки. А когато се изостряха - като при цистит, в урината ми излизаха само повишени левкоцити, понякога и кръв. Предлагаха ми цистоскопия. И аз се чудех как да намаля болките, антибиотиците, ходенето по лекари. Помогнаха ми продуктите на Аквасорс. Първо си направих Лесното Начало, което детоксикира и включва бифидус,ацидофилус, ензими и водоросли. Включих ЕМК/омега 3-6-9/. След това продължих по препоръка на лекаря в групата с Ацидофилус, ЕМК, Коластра, водорасли, техния суперантиоксидант, който има екстракт от боровинки и зелен чай. ПО ДОБРЕ СЪМ. Не съм пила антибиотици. Преди седмица усетих познатато парене, увеличих Коластрата до 12-14 на ден и водораслите. На следващия ден бях добре. Това не са бързи резултати! Това са месеци, в които подпомагам имунитета си и продължавам! Бърз е само антибиотика!

# 269
  • Мнения: 10
На вас случвало ли се е да усетите признаците на остър цистит, толкова да ви заболи,че чак да ви прилошее, а след няколко часа все едно нищо не е било? След няколко дни пак така. Направо не знам какво става. Пуснах стерилна-излезе чиста. Ама това периодично се повтаря.

На мен ми се е случвало, от няколко години съм с хроничен цистит, преди време се изолираха бактерии, в последно време няма, ама до скоро си имах симптоми. С доста лекари ми се наложи да се консултирам тогава точно за такива болки и ми обясняваха, че нямало причина за тях.
Тогава ходих на уролог и след стерилна урина и изследвания за уреаплазма ми изписа хапчета за простата (аз съм жена!) - тогава и аз се засмях, ама той ми обясни, че успокоявали мускулите на/около пикочния мехур. Пих ги около месец и имаше известно подобрение.
След това имах други проблеми с гъбички и т.н., така че не мога на 100% да кажа кое е помогнало от всички неща, които съм пила. Само се опитвам да те наведа на мисълта че може да има някаква друга причина - било то проблем с червата, прекалено мускулно стягане около пикочния мехур или чисто на нервна основа и е хубаво да се консултираш и с други специалисти, а не само с гинеколог за тези симптоми.

Общи условия

Активация на акаунт