Избор на сушилня - Тема 9

  • 109 901
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 722
Благодаря ви момичета, много се надявах на такива отговори...че иначе сушилнята се обезсмисля в голям процент.. Party

# 361
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте хора,
вчера най накрая купих сушилня -последно реших Бош
http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-BOSCH-WTW85551BY/p/683895
Днес я разопаковах и реших да я пробвам , нямах дрехи за пране и изпрах два комплекта хавлии-голяма средна и малка , на 1400 оборота
Пуснах ги на програма хавлии, показа ми време мисля час и половина, но свърши по-бързо. Извадих ги почти сухи но има някаква остатъчна влажност. После реших пак да ги пусна на същата програма но с едно слънце, въртя ги 5 минути и пак свърши. Резултата не беше променен. Вие как ги сушите кърпите и трябва ли това да ме притеснява? Може би трябваше да дам друга настройка? Сега съм ги метнала да доизсъхнат

# 362
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Тази остатъчна влажност след 15 мин я няма, друго -сложи 2 слънца. 😊
Аз суша всичко на едно слънце, за да не се мачкат и да има нещо влажно, бързо съхне.

# 363
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Аз суша всичко на 3 слънца, за да се подсигуря.
Някой има ли представа програмата памук на колко градуса суши? Аз използвам най-много микс, но сушилнята ми е на стълбището и в този студ понякога имам леко влажни дрехи. Чудех се, ако пусна на памук дали няма да е по-добре?
Става дума за нашите и детските дрехи, в които има и малко еластан.
От повече от година я имам и така и не съм сушила на програма памук🤔

# 364
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Опита ми с памук на 3 слънца е силно намачкан 😊.
Сега суша основно на синтетика и микс дрехите на 1 слънце.

# 365
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Ети, освен намачкано пране има ли нещо свито?

# 366
  • Мнения: 13 191
Пуснах ги на програма хавлии, показа ми време мисля час и половина, но свърши по-бързо. Извадих ги почти сухи но има някаква остатъчна влажност. После реших пак да ги пусна на същата програма но с едно слънце, въртя ги 5 минути и пак свърши. Резултата не беше променен. Вие как ги сушите кърпите и трябва ли това да ме притеснява? Може би трябваше да дам друга настройка? Сега съм ги метнала да доизсъхнат
На програма памук ли ги пусна?
Хавлии пускам на памук с един минус на слънцето. Излизат съвсем сухи.
Щом веднъж ти е свършила програмата, явно датчикът, който отчита сухотата на прането е приел, че то е готово, затова пускането на същата програма няма смисъл. По-добре ги пусни на програма за време, те обаче са с висока температура.

# 367
  • София
  • Мнения: 346
Не, на програма за хавлии. Вече я пробвах на различни програми, горе долу се справя. Сега ще се нагаждам. Една голяма завивка 200/220 на съответна програма за завивки остана влажна на места. Доизсуших на микс. Определено трябва да си изуча слънчицата:-)

# 368
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Ети, освен намачкано пране има ли нещо свито?
Ами да ти кажа, единствения ми опит на 3 слънца беше с чаршафи. Излезнаха на много ситно плисе 😂.
Тогава Девил Роуз ми обясняваше на мен и ми каза, че съм ги изпекла 😁.
Не знам, но не бих сложила дрехи на 3 слънца на памук. Може би дънки, но при мен си изсъхват идеално на микс с 1 слънце.

# 369
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Потвърждавам това с опичането Simple Smile
Обемните неща като завивки например не винаги се развъртат добре и някъде в вътрешността могат да имат влажни участъци. Досушава се за време.
Аз не суша хавлии и чаршафи заедно точно, защото хавлиите остават по-влажни и съответно чаршафите се пресушават докато изсъхне всичко.
Колани, ластици и по-плътни части от дрехите остават леко влажни - 15-20 мин след сушене са оk вече.
Трябва си свикване с машината.
Не съм сушила дрехи на 3 слънца и не бих. На 2 слънца свих няколко неща, докато разучавам машината.

# 370
  • София
  • Мнения: 346
Аз ги съших отделно само хавлии не много и отделна само завивка. Топките на всичко ли ги слагате? Спомням си, че коментирахме по назад, но тогава се бях фокусирала върху избора

# 371
  • Мнения: 892
Топките тип тенис (3 броя имам) ги слагам на якета, завивки, дебел работен гащеризон и други такива по-големи неща, много са ми шумни. А иначе имам 6 вълнени, те си стоят постоянно, не ги вадя.

# 372
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Аз суша спално бельо и хавлии заедно, всичко излиза сухо.

# 373
  • София
  • Мнения: 203
Има ли някой от темата, които да държи сушилня на тераса ( остъклена)?

# 374
  • Мнения: 1 519
Има ли някой от темата, които да държи сушилня на тераса ( остъклена)?


Аз

Общи условия

Активация на акаунт