С огромен копнеж посрещаме ДЕКЕМВРИЙСКИЯ бебевалеж!

  • 38 048
  • 348
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 406
Нашата педиатърка каза, ако е над 10 градуса, без влага, без мъгла може за по 5 мин навън, на терасата.

Бебето е на 3 седмици, но още не сме я изкарвали.

# 316
  • Дания
  • Мнения: 313
И моята не иска в люлката. Стои пет десет минути и започва да мрънка. С ергономичната раница същата работа. Слагам я и започва да мърмори, а иначе е голяма гушла. Все е лепната за мен, но в раницата не иска. Тъкмо вчера казах на ММ, че просто не виждам за какво дадохме толкова много пари за тея неща, като тя не ги иска и явно няма да се ползват...😟

# 317
  • Мнения: 1 392
Danish girl и моята госпожица е Плами. А днес са и именнички. Живи и здрави да са ни.

# 318
  • Мнения: 2 340
и аз мисля, че не е нормално за толкова малки бебета, да няма наакан памперс, даже го обсъждах с една мама във фейсбук групата, но педиатърката й казала, че е нормално..

Ние почти всеки път като сменяме памперса се изпишква след като я измия.. А на ММ му прави и акита хаха Simple Smile Голям смях.. добре, че имаме много хавлии.. перем през ден и 90% от прането е хавлии и тензухени пелени..

# 319
  • Дания
  • Мнения: 313
Danish girl и моята госпожица е Плами. А днес са и именнички. Живи и здрави да са ни.

Мале, мале колко често са ни именички. 😊😊😊 да са ни живи и здрави❤ Ние май на Цветница ще го отбелязваме. Аз й викам Пламъче откакто се е родила, а нали има цвете пламъче и Пламенките пак празнуват, та така☺

# 320
  • Мнения: 2 406
Момичета, бяхте ли вече в Общината да вземете Акта за раждане на детето и еднократната помощ за първо дете/или второ, трето при някои  Simple Smile /.

В крайна сметка колко лв беше? 240/250лв,бързо ли става, искат ли някакви документи. Въобще, ако някоя от вас е била, би ли споделила процедурата?!

# 321
  • Мнения: 882
За много години, момичета!  Hug Да са ни живи и здрави бебчетата и ние покрай тях, и нека новата година е много щастлива и успешна!

За излизането нашият педиатър каза, че ако е над 0 и няма вятър или мъгла може да извеждаме бебка. Започнахме с излизане на терасата за 15 мин, после за 30 и на 10-тия ден някъде излязохме с количката за час. От тогава всеки път като има слънце я извеждам, мисля че й се отразява добре и после винаги спи доста спокойно. Peace

Be Special, актът за раждане на бебка го взехме 10-ина дни след раждането, а в болницата ни бяха казали, че се чака около месец. Мисля, че зависи колко са натоварени в общината. След това подадох молба за тази помощ, трябва да се отиде лично. При мен стана за 5 мин, нямаше никакви хора. Носи се акта за раждане, удостоверение за банкова сметка и оттам ти дават една молба. Помощта е в размер на 200 лева и ми казаха да я очаквам месец след подаването на молбата.

# 322
  • Мнения: 2 406
Мерси, Лив Flowers Hibiscus

# 323
  • Мнения: 2 340
ММ отиде взе акта и подаде молбата от мое име. Аз стоях отвън с бебка, явно в община Овча Купел са по-ларш хаха Simple Smile

За излизането.. веднъж беше -5 и бяхме с колата, но затопляхме, слагахме върху столчето за кола дъждобрана.. лудница.. и след това директно на дълги разходки.. тия за по 10-15мин не сме ги правили..

# 324
  • Мнения: 612
Здравейте и честито на всички нови майки Simple Smile Аз малко изчезнах, но при нас беше лудница с кърменето и нямах никакво време Simple Smile
За разходките, педиатърката каза да излизаме и ние си се разхождаме даже и над час Simple Smile

А мислите ли да слагате ротавирусната ваксина?

# 325
  • Мнения: 1 392
Момичета да Ви попитам, кърмя но нямам кърма в изобилие. И днес забелязах едно топченце на пипане на гърдата и малко се притесних. Да споделите някакво мнение по въпроса.

# 326
  • София
  • Мнения: 8 655
Мартитеди, усещаш ли някакъв дискомфорт, болки? Гърдата да е зачервена, напрегната?
Ние извеждахме Орлин вече доста пъти.Днес пък ходих със слинга до Еконт , после пазарувах, взех големия от градина.
Количката ми още не е при мен, но не усещам липсата и.
Утре мисля да отида до някоя книжарница, за да огледам за подарък на мъжът ми.Той ми показа една, но забравих как се казва, кой я писал.Ще ходя в книжарницата да гледам дали още е на този рафт Grinning  Поръчах му и торта.
В петък пък ще водя бебето на консултация.Видимо много се е окръглил, но с това повръщане не съм сигурна колко е качил.

# 327
  • Мнения: 2 406
Ние не сме излизали, не смея все още!

За гърдите, аз ги усещам напрегнати, когато са пълни/обичайно сутрин/. На пипипвам нещо като топченца/възли, но когато накърмя бебето или изцедя, всичко изчезва.

Та незнам дали е същото.

# 328
  • Мнения: 1 392
Не усещам напрежение или болка. Дори ако не го напипах нямаше да го усетя. И аз след кърмене и цедене очаквах да изчезне но топченцето още си е там. По.малко е от малък орех.или колкото бонбона лукче. За друго  сравнение не се сещам.

# 329
  • Мнения: 368
Здравейте, момичета Simple Smile За много години! Бъдете много здрави, щастливи и изпълнени с любов Simple Smile
Как сте? Да не пишем вече в друга тема?
Бебо стана на месец и половина. Добре сме, мъчат ни колики 2,3 пъти в седмицата, основно вечер. Вече сме изцяло на адаптирано мляко, кърмата ми спря тотално... Мамите, които дават чай против колики и срещу газове -по колко давате и кога давате-между храненията или смесен с млякото?
По колко време държите бебчето поизправено след като се оригне? Аз го чакам по около 30 минути след всяко хранене, тъкмо е позаспал, но се буди от цялата процедура и се чудя как да процедирам.
На мен ми дойде, но коремът е голям и един мееек, много странно усещам кожата на корема-като безчувствено парче кожа

Общи условия

Активация на акаунт