С огромен копнеж посрещаме ДЕКЕМВРИЙСКИЯ бебевалеж!

  • 38 039
  • 348
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 611
Имаше някоя мама, която казваше, че е със застаряла плацента? Може ли да сподели как се проследява от лекаря и говори ли се за предизвикване на по-ранно раждане заради тази причина, или секцио, евентуално?
Благодаря!

# 46
  • Мнения: 267
Veli,
Не знам дали имаш предвид мен? Но ще кажа - с 3та степен плацента съм, от миналата седмица видяха и калцификати. Чакат ме да почна да раждам нормално от тогава. Днес пак съм на преглед, в 38+4 г.с. съм, ще се гледа разкритие, шийка... Нищо чудно и да ми предизвикат раждане, че много са ме чакали вече. Бебка е над 3200гр вече или поне така показва УЗ, главичката е много нискондолу. Опитваме се да избегнем секциото. Инак се следя - четох, че ако тръгнат зелени води, положението е много на зле, също се ограничавал кислорода до бебето... От събота насам само на няколко пъти ми падат парченца от тапата, но пък и някъде в бета ми се мерна, че можела да се самовъзстановява?! ?... 😁
След прегледа ще се опитам пак да се отчета! 😉

# 47
  • Мнения: 2 340
Успех, Ани.. Кажи на д-р К, че ако моята бебка тръгне и док я няма в София, ще искам нея хахахахаха

# 48
  • Мнения: 611
Veli,
Не знам дали имаш предвид мен? Но ще кажа - с 3та степен плацента съм, от миналата седмица видяха и калцификати. Чакат ме да почна да раждам нормално от тогава. Днес пак съм на преглед, в 38+4 г.с. съм, ще се гледа разкритие, шийка... Нищо чудно и да ми предизвикат раждане, че много са ме чакали вече. Бебка е над 3200гр вече или поне така показва УЗ, главичката е много нискондолу. Опитваме се да избегнем секциото. Инак се следя - четох, че ако тръгнат зелени води, положението е много на зле, също се ограничавал кислорода до бебето... От събота насам само на няколко пъти ми падат парченца от тапата, но пък и някъде в бета ми се мерна, че можела да се самовъзстановява?! ?... 😁
След прегледа ще се опитам пак да се отчета! 😉

Здравей Ана Simple Smile И при мен е подобно положението, но с една седмица съм пред теб. Днес пак съм на преглед. След това ще пиша какво е станало Simple Smile
Аз питам, защото на някои места четох, че при такова положение се налага секцио или по-ранно предизвикване, а на мен не са ми казали и малко се притеснявам за бебка. Ти къде се следиш?

# 49
  • Мнения: 1 019
Аз разбрах, че ако плацентата започне да старее и настъпи калцификация, на видеозона ще има доста бели петна(точки) индикиращи все едно кост/кокал

# 50
  • Мнения: 988
Ей мами днес бях на тонове и ми премериха и кръвното и беше 140 на 70 каза,че е високо и да спра солта,каквато не ям от месец и нещо,нито пък захар,питах да не е от кафето,че съм пила половин кафе,нищо не каза.До термина ми има 3 седмици,а той иска да пусна пак  изследване за захарта.Някой някакви идеи защо се получава така.И няколко пъти повтори без сол,а аз не ям такава,много съм озадачена.

# 51
  • Мнения: 2 340
Аз си следя кръвното редовно.. Веднъж на тоновете ми беше 130/80.. мериха го пак при док и пак беше толкова и тя ми изписа за всеки случай допегит 2х1, който да поддържа кръвното в еднакви граници. Онзи ден на срещата с кардиолог (която ми беше задължителна), той ми каза че е супер всичко, но не пречи, а дори е по-добре да си пия допегита, той не смъквал кръвното, а само го държал да не се колебае.. Каза, пиеш си го до последно, нищо че си ти е ок кръвното (110/70 или 120/70 ми е обикновено)

# 52
  • Мнения: 988
То пък и за толкова малко да е по-високо ли е проблем,не знам защо при мен така става,но у дома като го меря винаги е нормално 125 на 70 или 120 на 70 горе-долу така варира,там незнам дали се притеснявам,дали като лежа ,защото им са ниски възглавниците и винаги ми се завива свят като ида на тонове незнам.Оф дано само със захарта да е наред да не се налагат по-драстични мерки

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 324
Запис и от мен, Тони темата е страхотна!
Честито на родилите вече мами като мен и успешно, бързо и леко раждане на останалите!

# 54
  • Мнения: 267
Veli,
В Щерев се следя, ама от 32-33 г.с. Там реших да раждам.
След днешния преглед - пак същото се установи - плацента стара с калцификати, виждаха се бели петна на екрана. Сок ме пита що не съм родила уикенда, когато й звънях, че ми падат парченца от тапата. 😊 Нямам сериозни контракци. Измери бебка - 3392гр. Вече взе да се съмнява, че ще мога да я изкарам нормално без особени напъни - нали трябва да щадим очите, та нищо чудно едно секцио да си отнеса. Следващата сряда съм на тонове и ако до тогава малката не е излязла, май ще преминем към операция ... 😔 Този път не ме проверява за разкритие, а ми беше интересно колко повече е станало от миналия път, но се отнесох покрай каката.

# 55
  • Мнения: 611
Здравейте Simple Smile) Да кажа как мина и моят преглед! Много добре. Прегледа за разкритие изобщо не боля. А преди това питах една акушерка дали боли и тя каза "ако лекаря се опитва да прави разкритие". Питах доктора за остарялата плацента и той каза, че това са глупости и всичко е наред.(предполагам, че защото вече съм 39 седмица) Обясни реда на нещата, ако задмина термина. Доволна съм Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 ное 2017, 18:24 от veli86

# 56
  • Мнения: 2 405
Аз пък не съм доволна от днешния ми преглед. 1во викат ме чак на 12ти,което ми е мега странно, та днес е 30ти, с термин 15ти ми се струва късна тази дата!
2ро на доктора му се е наложило да отсъства, та го нямаше. Аз го харесвам като специалист и му имам доверие, исках  да питам това-онова, а не се видяхме.
Беше акушерката, която е добра женица, но върши стандартните неща(мерене на корем, кръвно... бля бля). Някак си й нямам много вяра и си чакам прегледа от доктора всеки път.
Каза ми иначе, че матката е почнала леко да слиза надолу, кръвното е ок, тоновете на бебка също  Simple Smile, пусна ми последно ПКК и каза да спирам Магнерота(тоест аз си питах).

Момичета, вас гледат ли ви на ехографа всеки път, последния 9ти месец. На мен ми казаха, че от 36, 37 седмица най важни са тоновете?! Аз на тонове ходя 2 пъти седмично..

# 57
  • Мнения: 2 340
Аз от средата на 8-мия месец, ходя на тонове всяка седмица и задължително с тях минавам през док, макар акушерката да ги гледа и да дава становище. Гледа ме на ехограф през седмица, но всеки път ме пита, имам ли оплаквания, контркации и тн, ако е нужно да ме гледа отново..

Този твоя срок.. бая дълъг ми се струва.. не е началото на бременността това Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 8 646
Не ме гледат на ехограф(последно бях в 35-36г.с.) , но и аз не искам.
Бях на тонове миналия четвъртък.Трябваше да ходя днес, но едва ходя заради ставата.Друг ден няма кой да гледа детето.Та в понеделник ще отида.

# 59
  • Мнения: 882
И аз от 34 седмица ходя на тонове 2 пъти в седмицата, а бебка я гледат на ехограф един път на две седмици. Ако док е на смяна се виждам с него, ако не е, се виждам с който го замества. Винаги питат как съм и ако нещо ги притеснява или мен, мисля, че няма да е проблем да ме видят на ехограф, все пак си плащам и тоновете, и ехографа. Peace

Be special, според мен разчитат, че ходиш на тонове 2 пъти в седмицата и ако има нещо, ще го коментирате тогава. Наистина са важни тоновете, на мен ми казаха, че по тях можело да разберат доста неща, които не били видими на ехограф. Но пък и на ехограф предполагам, че се виждат неща, които не може да разбереш по друг начин. Ако нещо те притеснява, си поискай да те видят на ехограф преди датата на прегледа, не вярвам да ти откажат.

Общи условия

Активация на акаунт