Тегло над 100 кг и опитът ви за справяне с това

  • 63 821
  • 185
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И пак стигаме да това, че се дебелее от мезетата, а не от алкохола.  Laughing Както и да е, не за това е темата. Извинявам се за отклонението.

# 46
  • Мнения: 2 941
savina точно така си е. Не съм чула и видяла човек, който да не яде пък да пълнее.

# 47
  • Мнения: 15 097
Често се заблуждаваме, че не ядем много, обаче, ако си направим труда да запишем всичко, което слагаме в устата си, нещата не изглеждат така, както сме си мислели. 

# 48
  • Мнения: 3 067
Делелее се от прекомерно количество храна. От не правилно комбиниране на храната, т.е. на съдържанието на макро нутриенти.
Дебелее се от веган режими, които включват 3000 калории и 8 банана за смути на закуска.
Дебелее се от много месо и мазнини били те и хубави мазнини.
Дебелее се от картофи и ориз.
Обаче най-много се деблее от тъга, нещастие, комплексираност, липса на любов, агресия и задържане на емоции. Деблее се, когато минеш покрай масичката и забършеш шепа ядки, два бонбона и една круша, и то между закуската и обяда. Деблее се, когато след вечеря, притеснена, тъжна, изнервена или ядосана награбиш още храна от хладилника.
Така че за мен най-важното е, да откриеш онова, което обичаш да ядеш, да се информираш как да се храниш с него по правилен начин и докато това действа, да не се поддаваш на информационната лоборея из интернет. Ако обичаш месо - четеш за протеинови и нискомазннини режими. Ако обичаш вх ти препоръчвам да се ориентираш към 90 дневната, ако обичаш всичко, можеш да разгледаш Равномерно въглехидратната диета. И изобщо - информация много Wink
Но ако не се работи и на равнище съзнание, мисли и разчупване на черупки - ще си качваш и ще си сваляш и така цял живот.

# 49
  • Мнения: 15 097
Да, диети колкото искаш. Аз лично за себе си намерих един правилен начин - поръчах си режим, така че да изнеса мисълта за храненето извън себе си. 4 месеца ядях каквото ми беше написано в режима, без импровизации, без прегрешения, за да се науча да гледам на храната като на храна, а не като запълване на липси, проблеми, почивка, сън или т.н.

# 50
  • Мнения: X
Комбинацията храна-алкохол е една от възможно най-лошите.Ненапразно алкохолът е забранен/ограничен до минимум в болшинството диети.Тялото регистрира алкохола като "отрова" и метаболизира първо него, а храната директно отива на склад.И понеже алкохола също повишава кръвната захар, респективно инсулина, този "склад" така и не бива изпразнен обратно в кръвотока за енергия.И Воала, човек дебелее.
Скрит текст:
На мен дори 2 чашки червено вино ми стопират отслабването, макар че не ям по 5 пържоли + 3 кебапчета на хранене.    Laughing
Да, дебел алкохолик няма.НО:алкохолика изобщо не се интересува от храната и не изяжда по 1 кг храна на ядене.За него е важно чашата да е пълна, храна може и да няма.Познавам двама, та те могат да не ядат с дни, важно е да осигурят алкохола.
В случая на Савина не мисля, че става дума за алкохолик, а за човек, който "прокарва" много храна с доволно количество алкохол.
И такъв познат имам, виждаме се веднъж годишно по повод у роднини.Всяка година става все по-дебел...набляга основно на мръвките и алкохола.Работи като шофьор-доставчик, та не пие постоянно, но седне ли на маса, винаги има пред себе си чиния месо и пълна чаша.
Както и да е, темата не е за това.На мен ми беше интересно дали месото в примера е съпроводено с алкохол, което би обяснило затлъстяването.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 4 103
да споделя от личен опит, бях малко повече от 100 кг. преди 12 месеца, свалих около 25 кг. досега и продължавам,  няма значение какво точно се яде, аз в началото постих миналата година преди Коледа и за 40 дни почти само въглехидратно хранене свалих първите 7-8 кила, после разбрах, че трябва да намалям въглехидратите и ги ограничих и продължих да свалям, като комбинирах ограниченията в храната с ходене пеша - отначало по 30 мин. на ден, сега - мин. 2 часа, когато мога, разбира се, та това са 2-те основни неща: по-малко  и по- ниско калорийна храна и повече движение, като чудодейни резултати не бива да се очакват, но месец по месец и за година-две може да се свалят  50 килограма

# 52
  • Мнения: 1 770
И аз съм на мнение, че се отслабва само когато не се яде. В много редки случаи хората с наднормено тегло имат здравословни проблеми и то предизвикани от килограмите, а не обратното. Ако изключим хората с хормонален или друг такъв ороблем, за да се свалят всички тези килограми се иска воля и силно желание да излезнете от зоната си на комфорта(хапването). За мен лично работи стриктния режим на хранене от 2 или 3 хранения, през които си хапвам разнообразна храна, но в ограничено количество и никакви храни между тези 3. В началото е трудно, но се наливайте с чай и вода, когато ви се хапва. Ограничете ума си постоянно да мисли за храна, като сте заета с нещо друго-спорт, работа и т.н.) Ровенето в готварските форуми, увеличава образуването на стомашни сокове и така глада нараства още повече. Казвате, че се затваряте в къщи. Това ви оставя в непрекъснат контакт с хладилника. Седнете и си направете график на храненията и го спазвайте неотлъчно. Промяната зависи само от вас. Много често хората в трудност или депресия прибягват към храната или други "антидепресанти", които само влошават състоянието.
Започнете с новия режим не утре, не другата седмица, не после или след празниците, а СЕГА! Изхвърлете чипса и шоколадите и се погрижете за себе си. Никой друг няма да го направи вместо вас. Ще ви е трудно една седмица най-много и после ще е песен. Ще сте пълна с енергия и положителни емоции! Казвам ви го, защото съм свалила много килограми и до ден днешен го правя- 2 или 3 хранения без нищо между тях. Ако ви се хапва сладко- плод или лъжица мед. Много чай без захар и много вода. Не приемайте нищо след 6-8ч вечерта. За това ще е нужно да започнете да си лягате по-рано, за да не огладнеете зверски в полунощ.
" Неяденето" по цял ден, т.е. пропускането на основно хранене и заменянето им с вафли и малки десертчета през целия ден, е супер вредно и е причина в повечето случаи за фразата "Нищо не ям по цял ден, а пълнея".

Желая ви успех и силна воля! Няма невъзможни неща! 👍🍀

# 53
  • Мнения: 10 472
Момичета, ще ви напиша една диета, която за мен е перфектна. Години наред се боря с наднорменото тегло с променлив успех. Такива са събитията в живота ми, че през последните няколко години живея в стрес, непрекъснато трябва да се съобразявам с някой и т. н., въобще не мога да си позволя какъвто и да е режим, не само хранителен. От години се интересувам от начини за намаляване на теглото и когато видя нещо интересно го запазвам. Тази диета е на лист от вестник, преди няколко години я спазвах точно 3 месеца и бях минус 15 кг. Пиша ви я дословно, заедно с коментара на лекаря, който я е публикувал:
"В моята над 40 годишна практика като диетолог и кинезитерапевт съм установил,че това е най-успешната диета, която съм прилагал на моите пациенти. Водил съм групи по 30 души със затлъстяване всеки месец и съм постигал с тях максимални резултати, прилагайки тази диета на контрастите. Тя е толкова успешна, защото докато ензимната система свикне с една храна й се поднася друга и не е в състояние пълноценно да усвоява хранителните вещества, което именно води до отслабване. Ето в какво се състои тя:
ПОНЕДЕЛНИК: През целия ден се изяждат на 4 приема 5 сварени яйца с богата салата според сезона - чушки, домати, зеле, моркови и др. Течности - минерална вода или чаша сухо вино, кафе и чай, но без захар
ВТОРНИК: През целия ден се яде зеленчукова салата с 5-6 по-безсолни маслини и малко настъргано сирене. Напитки - кафе, чай, чаша вино или натурален сок. Може малка филия едрозърнест хляб
СРЯДА: Яде се само 500-600 гр месо - телешко, пилешко или свинско, но да не е тлъсто. Може да е варено или печено. Храната се разпределя на 5 пъти с по малко месо с богата салата, минерална вода или чаша сухо вино. Може и натурални сокове. Да не се пият подсладени сокове и напитки. Хляб - едрозърнест, до три малки филийки за целия ден
ЧЕТВЪРТЪК: Млечен ден: 1-2 литра мляко (прясно или кисело) се пие по 1 чаша на всеки 3 часа. Може да хапнете и салата с няколко маслини. Течности - само минерална вода. Хляб - 3 малки филийки едрозърнест (аз през този ден ям таратор)
ПЕТЪК:Рибна диета: 500-800 гр риба, нетлъста - печена или пържена с богата салата, минерална вода, чаша сухо вино или натурални сокове. Разпределя се на 4-5 хранения
СЪБОТА: Обезсолена извара - 500 г с подходяща салата и 1-2 сварени яйца. Течности - кафе, чай без захар, чаша сухо вино, минерална вода. Плодове - всякакви, но без грозде и смокини
НЕДЕЛЯ: Закуска - сандвич с едрозърнест хляб и нетлъст бекон, варено яйце, домат, чай или кафе. Обяд - пържола или кебапчета с богата салата, чаша вино или бира, натурален сок. Вечеря - паниран кашкавал с богата салата и течности по желание, без да са подсладени.

Тази диета е лесно изпълнима и може да се прилага до нормализиране на теглото.
Доц. Константин Костов

# 54
  • Мнения: X
Aз нещо нямaм вярa нa хорa,които цял живот сa нa диети всякaкви и все отслaбвaт...кaчвaт свaлят,кaчвaт свaлят,и тaкa до безкрaй.Че товa живот ли е...цял живот огрaничения, и все глaднa и дебелa.Не,мерси.

# 55
  • Мнения: 2 941
Amour диетата е за някакъв срок от време и в повечето случаи изключително ограничаваща и ако човек не промени хранителните си навици след това то неизбежно ще качи отново свалените килограми. А пък моят опит с диетите показва, че не само връщаш свалените кг, ами и за бонус си лепваш още някой отгоре. Confused Аз съм от хората, които не обичат да се ограничават и съм намерила храните, с които мога да отслабна и да поддържам теглото си без да броя хапки и калории или да ставам гладна от масата.

# 56
  • Мнения: 10 472
Амур, от сърце ти пожелавам никога да не качиш килограмите, които в момента си свалила. Аз лично не съм оптимист в това отношение.
Дала съм тази диета, която за мен е била добра и бих я правила с удоволствие, ако около мен няма куп хора, които непрекъснато искат да ядат и трябва да готвя, не мога да искам никой да се съобразява с мен. Надявах се да съм била полезна и диетата да свърши работа на някой, така както е свършила на мен

# 57
  • Мнения: 6
Естествено, че след това ще се връщат килограмите! Ако се напънеш за 2-3 месеца на супер стриктен режим, свалиш сума килограми и след това си върнеш стария начин на живот и хранене разбира се ще си върнеш и стария вид. За истинска промяна се изисква промяна на начина на живот, движение и хранителни навици. Диетата може само да ускори процеса, но сама по себе си за ограничено време не може да донесе дълготрайни резултати.

За мен най-важното е да си създаде човек условия, в които ще му е лесно да поддържа по-добро хранене. Вкъщи преди години махнахме шкафа със сладкото например. Сега като понякога ни се прияде пак отиваме до магазина да си вземем, но със сигурност ядем по-малко, особено децата. Волята на човек винаги е слаба, но ако си направиш правилния избор по-лесен, а грешния по-труден шансовете ти са много по-големи! Simple Smile

Затова и вече изобщо не държим вкъщи никакви чипсове, гризини, мазнотии, майонеза, сметани и подобни. В началото ти липсват и като излезеш навън ги ядеш, но като поотвикне човек ги намалява значително.

# 58
  • Мнения: 10 472
При натрупването на повече килограми проблемът най-често се намира в психиката ни. И в този смисъл, докато не си решим психическият си проблем трудно ще свалим килограми. Лошото е, че можем да ги свалим и задържим (задържала съм се 4 години на 52 кг при ръст 165 см), но когато преживеем стрес, отново посягаме към храната като към спасителен пояс. Аз лично бих се хранила винаги по тази диета, която написах, защото тя е много приятна и лека, но когато си под стрес, а и непрекъснато отговаряш за няколко гладни мъже просто шанса е нулев

# 59
  • Мнения: X
Хайде,момичета,стискайте палци да сваля заветните два килограма за този месец.Засега съм надолу само с 0,200 кг.    Praynig

Общи условия

Активация на акаунт