Родители в заетост

  • 98 338
  • 793
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 351
По горе бях писала как стоят нещата. Връщането на работа след одобрението е по желание на майката, а задължителното връщане на работа е след встъпване в длъжност на детегледачката, т.е. след подписването на договора. Времето, което отнема процедурата е около 3—4 месеца. Може да се поотложи малко чрез по бавното изготвяне и подписване на документи. Отпуската можеш да си я пуснеш веднага след като детегледачката започне работа, аз направих точно така не се върнах на работа, а излязох веднага в отпуска.

# 211
  • Мнения: 5
В София дават вхоящи номера. Аз подадох моето по е-мейл и ми върнаха по мейла входящ номер.

 

На кой е-мейл се подава заявление за София?

# 212
# 213
# 214
  • Мнения: 556
Съшо детегледачът дядото с нашия случай) трябва ли да подава данъчна декларация и да плаща?

И аз това питах преди време, но никой не отговори.Сигурна съм, че на голяма част от пишещите тук , детегледачите им са пенсионирани близки. Та питам отново - пенсионер, който работи по Проекта трябвали да подава годишна данъчна декларация?

# 215
  • Мнения: 2 192
Дами, бързо питане:
изискват ли се някакви документи от работодателя
(в момента не мога да отворя файла от страницата на АЗ).
Благодаря!

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Има ли вече одобрени от този прием на документи?

# 217
  • Мнения: 7
Здравейте мами 🤗 Тъй-като не следя темата искам да попитам как става избора на детегледачка ,или как мога да избера леля ми за такава ? Тя е регистрирана като безработна в бюрото по труда .Благодаря

# 218
  • Мнения: 185
Здравейте мами 🤗 Тъй-като не следя темата искам да попитам как става избора на детегледачка ,или как мога да избера леля ми за такава ? Тя е регистрирана като безработна в бюрото по труда .Благодаря
Леля Ви трябва да си подаде документи за участие в проекта като детегледач.
След това, ако Ви удобрят посочвате леля Ви за детегледач.

# 219
  • Мнения: 7
Благодаря за отговора 🙂

# 220
  • Мнения: 64
Някой дали вече е получил информация от Бюро по труда за евентуално одобрение? По какъв начин ще уведомяват родителите - кандидати - по имейл или по поща?

# 221
  • София
  • Мнения: 131
Мили дами, първо имам огромна молба, пишете ОДОБРЕНИЕ, очите ми се насълзиха от удобрения (на руски тази дума означава тор, да-да, онова миризливото).

Изчетох коментарите внимателно и съм озадачена от времето, което се изисква за да се завъртят нещата. Нашият казус се оказа малко оплетен - хем съм многодетна майка, хем съм неработеща, тъй като най-малкото е още бебе. От БТ ме посъветваха да кандидатствам като неработеща майка на дете 0-5г. Но това е само информативно. Друго ме вълнува. Средата на април изтича първата ми година майчинство и, съответно, трябва да се върна на работа. В краен случай първата седмица на май, ако си пусна отпуските. Дали има шанс до тогава, ако ни одобрят, детегледачката да започне работа? Четох, че е възможно отношенията ни да започнат веднага след одобрението, преди подписването на договора - значи ли това, че постфактум ще й бъдат платени тези дни/седмици/месеци, или заплащането ще е само от датата на подписването на договора? Въпрос 2: програмата е 18 месеца, изначално ли за толкова се подписва договора, или първо е за 1 година и после за още 6 месеца? Въпрос 3: наистина ли се правят проверки на жилището в което ще се гледа детето, или това е само по документи? Не, че ме притеснява нещо, в никакъв случай, но информативно да съм подготвена. Както и Бо, аз също се интересувам как ще бъдат уведомени кандидатите. Не са ми ясни нещата с отпуските и моите и на детегледачката - нейните заплащат ли се, по едно и също време ли трябва да сме отпуска. Как стоят нещата с нейните болнични? Отчита ли тя по някакъв начин дейност пред БТ? Колко пари реално ще взима на месец тя за пълен работен ден - това е важно за да преценя дали да доплащам нещо на жената и ако да - то колко (тя ми е приятелка)
Сигурно още много неща ще се сетя да питам, но за съжаление, никой не е споделил подробно този тип информация. Благодаря предварително на тези, които ще коментират по въпросите ми Simple Smile

# 222
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Одобрение ще получите, когато Бог е рекъл 😂 много са бавни и аз не знам защо. Ние от началото на април подадохме документи инсредата на юни ми се обадиха... и после с цялото моткане ноември стартирахме, като по наша вина забавянето беше седмица докато се набавят документите. Иначе отпуските вие си ги определяте, важно е за годината да е изразходила нужните 20 или колккото се полагат дни. На проверка още не са ни идвали, защото ги правят на всеки 6м от стартирането. Иначе договорът е един за 18те месеца. Всеки месец трябва да ходите да подавате документ, че детегледачката се е явявала всеки работен ден. Реално ще получава 430лв(след приспаднати осигуровки на минималната 560лв) Варианта е да й давате от вашия джоб на първо време и после от там да си ги взима...

# 223
  • Мнения: 2 068
Много полезна тема.
Аз също мисля да се връщам на работа след изтичане на първата година майчинство, което в моят случай е в началото на септември. Предполагам трябва още тази седмица да подам документи.
Не знаех, че идват на посещение в дома.
Някой знае ли дали ще е проблем ако в момента жилището се ремонтира и не живеем все още на това място?

# 224
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 104
Предполагам трябва още тази седмица да подам документи.

Срока за подаване на документи не беше ли 21.01 - 28.02? Да не са го удължили?

Общи условия

Активация на акаунт