Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 13

  • 111 291
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 30 208
Нали всяка българска гражданка има право на безплатно раждане, дори да не е осигурена.Т.е. касата го поема, дори да си с прекъснати здравноосигурителни права.
Или в Надежда държат да си внасял осигуровки?
Да, всяка бг гражданка има право на безплатно раждане в държавна б-ца. Надежда, Щерев и т.н. не са такива.

# 91
  • София
  • Мнения: 8 686
Ясно е, че там се плаща.Имам предвид, че касата така или иначе поема естествено раждане или секцио по медицински причини. Т.е. не би трябвало да има значение дали някой е осигурен или не, конкретно за раждане.
Иначе то така или иначе си плащаш на самата болница.

# 92
  • Мнения: X
От частни здравни заведения касата изисква данни + отпечатък на пациенти, за да им отпусне пътека за това, изискването е пациентите да са осигурени. Затова има различен ценоразпис.

# 93
  • София
  • Мнения: 30 208
Дези., права си, но от частните б-ци се изискват данни, както е писала NiaV, за да усвоят парите по пътека. При държавните е същото, но там няма как да откажат раждане и разходите за неосигурените пациенти си остават за б-цата. Това е и един от начините за трупане на дългове от страна на болниците.

# 94
  • Мнения: 614
Здравейте,препоръчайте ми добър репродуктивен специалист,и ориентировъчни цени за първоначален преглед?

# 95
  • София
  • Мнения: 30 208
Попитай в тази тема.

http://www.bg-mamma.com/?topic=1003554.510

# 96
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте,препоръчайте ми добър репродуктивен специалист,и ориентировъчни цени за първоначален преглед?
В Надежда, не ти избираш доктора, а доктора те избира.
Всички са добри

# 97
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте момичета и Честита Коледа!

Можете ли да ми препоръчате АГ, който да е внимателен, да обяснява и да не ме изпрати с думите "като стане 1 г. неуспешни опити ми се обадете"? Ние правим опити от няколко месеца и още не сме за репродуктивен, но аз съм с ПКЯ, Хашимото, нямам идея дали въобще имам овулация и не ми се чака година преди някой да се захване с мен.
Ходих вече на случаен принцип при д-р Милена Стоянова, но не останах много доволна. Мила беше, но не особено отзивчива или заинетесована да ми обняснява или да слуша за мен. 10 минути ми беше прегледът с обличане и събличане.

Моля за препоръка Simple Smile

# 98
  • Мнения: 1 659
Честита Коледа! Желая чудото да се случи за всяка от нас!
Аз писах в др.тема на Надежда, но да помоля и тук за тел.на Стаменов на лично събщение. Пациенка съм на клиниката от 2013 и на него от 2год., но не ми се е налагало да му звъня досега.

# 99
  • Мнения: 857
Един въпрос до мамите родили секцио -колко см е разреза който се прави и по принцип и има ли обилни лохии след секцио?

# 100
  • Мнения: 19 706
Моят си е бая дълъг и да, имах обилни лохии.

# 101
  • София
  • Мнения: 23 190
аз пък нямах много течове.
разреза е около 15см, така ми се струва, нямам с какво да премеря.
ама изчезва с времето, при мен почти 5г вече , може да се каже че не се вижда.

# 102
  • Мнения: 1 996
На мен една акушерка ме пита преди първото ми раждане колко дни ми е цикъла. Като й казах, че е много дълъг, ми каза - "Е значи ще си откараш дълго време с лохии". Имах 40 дни лохии... Явно има нещо вярно.

# 103
  • Мнения: 5 468
 40 дни лохии е съвсем нормално.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 666
При първото ми раждане лохиите спряха бързо. На 28-ия ден от раждането започна редовната менструация, въпреки че кърмех на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт