Цветови типове

  • 31 300
  • 295
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 22 530
Според схемите аз съм "Мека пролет"

# 136
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И аз съм от тези, които носят сиви сенки. При това от години - не мога да се видя отстрани и да преценя дали ми отиват, но ми е комфортно с тях, за разлика от други цветове.

При последните влизания в магазини за дрехи забелязах, че първо залепвам на черно-белите предложения.
Опитах се и да открия онези нюанси от бежово, екрю, шампанско, които биха работили за мен, но уви - поне към момента не се получава.

Късна есен и зимата са ми лесни - нося тъмни, наситени тонове, много обичам тъмносиньо, тъмнозелено, черно, тъмночервено. Разцъфне ли пролет и напълнят ли се сайтове и магазини с пастели, тогава вече е по-трудно за мен.

# 137
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Аз пастелни цветове изобщо не нося.
Предпочитам наситени цветове във всички сезони.

# 138
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Какво им е лошото на пастелните  цветове?
Зависи къде и как.
Наситените цветове също не са толкова универсални   , колкото изглеждат.Особено когато трябва да се комбинират

Има си място и време за всичко.
След толкова години  служебен строг дрес код (тъмни костюми и пастелни ризи) съм деформирала възприята си, и  комбинацията  на  наситени цветове ми идва доста шумна.Единственото , приемливо за мен, съчетание на наситени цветове  е между хроматични и ароматични.



# 139
  • София
  • Мнения: 5 197
Може ли снимка на виолетовото (което е универсално) на клепач ?
Да видя дали имам такова 😂

# 140
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Всеки  сам трябва да открие  своето .Stuck Out Tongue Winking Eye
А защо трябва да се боядисва целия клепач?Все пак говорим за грим.
Мислех, че пиша в красива мама а не Бояджикския



Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 20:11 от sl

# 141
  • София
  • Мнения: 5 197
Вие говорите тук , за някакво универсално виолетово ,което отива на всички. Него искам да видя.
Не е нужно да е "боядисан" целия клепач , просто искам да видя кое е то

# 142
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Пишех за  различни нюанси на цвят, който  като работи добре както за тъмни, така и за светли очи.(за разлика от керемидено, жълто, зелено, синьо, кафяво и розово)Цвят който не отнема, а засилва блясъка на погледа  (което не може да се каже за синьото, зеленото и кафявото, ако се използват при съшия  цвят очи) не слага години след определена възраст  (като черното).Не стои инфантилно като розовата гама.Уместен цвят е за офис, за разходка, за шопинг, за делова среща, кино, театър,  концерт, опера , пиано бар, коктейл или гала вечеря.  
Това са мотивите ми да го определя като универсален.Хармонира както с дънки и пуловер, така и с вечерна рокля.
Всеки сам трябва да открие точния нюанс и дали и как да го комбинира.
Ако не може да се справи, използва услугите на добри професионални  гримьори.

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 21:20 от sl

# 143
  • Мнения: 10 486
Аз съм художничка и непрекъснато използвам цветове. Лилавото е един от цветовете, които най-лесно се съчетават с други цветове, а също и много добре се прелива без да се получават някакви гадни нюанси. Освен това действа много приятно и успокояващо. Лилавото е точно противоположност на това, което аз наричам "чепати цветове" - напр. ярко червено или турски синьо, които до каквото и да ги сложиш не стоят

# 144
  • Мнения: X
Аз пък за дрехи много обичам тъмно-синьо, обачее го дават като неподходящ за меката пролет. На всичкото отгоре смятам, че ми отива и имам доста дрехи в този цвят. Същата работа е със сивите дрехи.

Колкото до сенките, днес на спирката видях една дама със зелени очи, гримирана със зелени сенки. Ами...ужасно зле й седяха. Направо убит изглеждаше цвета на очите, а сенките изглеждаха с цвят на мухъл.

# 145
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Със сигурност се е харесвала девойката.
Всеки сам трябва да открие топлата вода за себе си.
Спомням си, преди 6 или 7 години следях темата за грим.Опитах се да обясня на една девойка, че въпреки красивите очи и професионалната техника, не бяха използвани нейните цветове. Изядоха ме с парцалите с основния аргумент Така се харесва(м)
Радвам се, че има развитие и дамите започват да търсят своите цветове.
Неподходящите цветове могат да съсипят и най добрата техника ,най скъпите консумативи и най красивите очи.

 

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 11:09 от sl

# 146
  • Мнения: 18 589
Не зная момичета. Всичко е много относително и със сигурност има изключения от правилото. Аз лилави сенки почти никога не съм слагала, а според всичката информация, която четох за грима на топло кафявите очи лилавото било един от най-добрите избори, подчертавало красотата на очите и ги карало да изпъкват. Ще пробвам тези дни и ще докладвам как стоят при мен нещата.

# 147
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За по лесна преценка, гримирай едното око в гамата  която  счташ , че  ти отива най много,  с другото  експериментирай в лилавата гама.Желателно е грима да бъде от умерен към пестелив, за да се избегне ефекта на "крошето " Simple Smile
Ако си обективна ще видиш разликата.    

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 12:29 от sl

# 148
  • Мнения: 18 589
За по лесна преценка, гримирай едното око в гамата  която  счташ , че  ти отива най много, а другата експериментирай в лилавата гама.

Ако си обективна ще видиш разликата.    

блАГОДАрЯ ЗА идеята, ще пробвам, така наистина ще преценя добре, а аз не съм от тези дето се залъгват, виждам и си казвам честно става ли или не става, затова съм така раздвоена и с розовото

# 149
  • София
  • Мнения: 5 197

Въпреки че съм топъл тип, най-много губя себе си ,когато се гримирам в нюд, златисто,кафяво.
Обичам да нося черно и сиво на очите си . Както и зелено. Обожавам зелени сенки за очи.
Обичам всички цветове за грим.

Не излизам силно гримирана като цяло, но ако излизам , ще е от всичко по много 😂

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 13:44 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт