Цветови типове

  • 31 224
  • 295
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 569
Всички ние сме уникални и въпреки това съществува класификация на цветотипа, според която хората могат да се разделят на 4 основни групи.
С помощта на правилата на цветотипа ще научите какви цветове в действителност отиват на лицето ви и ще можете да направите правилния избор на цветотете както за грима, така и за гардероба си.
Цветотиповете се раздилят на топли и студени. Кръстени са на годишните сезони.
Студените са лято и зима, а топлите пролет и есен.

За да определите към кой от тях принадлежите изучете естествения цвят на кожата, косата и очите си.



Метода за избор на цвят е много прост.
Застанете пред огледалото на дневна светлина. Скрийте косата си под бяла кърпа. Вземете парчета плат или хартия с различни цветове и доближете до лицето си.

Така ще можете да разберете кои цветове ви отиват и го подчертават и кои го правят бледо и безлично.
По същия начин можете да разберете към кой цветотип се отнасяте – студен или топъл.


Това става като проверите как се съчетават топлите и студени нюанси на даден цвят с цвета на лицето ви.


Например: наситено розово и розово-сьомга или вишнево-червен и каролово-червен.
Доближавайте цветовете и внимателно следете как се променя лицето ви.


Става ли то по-свежо и отпочинало под въздействието на даден цвят.
Очите и устните имат ли по-наситен и хубав цвят или обратното.
При правилното определяне на цветотипа може да се окаже, че любимия ви цвят съвсем не е най-подходящия за вас.

Цвета който прави лицето ви по-незабележимо и подчертава недостатъците ви съвсем не е вашия цвят.
Намерете този, който кара лицето ви да изпъква, подчертава достайнствата ви и ви прави по-ярка и привлекателна.
Това е вашия цвят. Използвайте го и в грима и в гардероба си и сама ще се удивите на резултата. Правилата на цветотипа могат да бъдат незаменим помощник.


Основни цветотипове.


Пролет



Кожа: светла, прозрачна, румена. С цвят на слонова кост или бронзово златиста. Винаги леко жълтее. Светлокожите момичета винаги леко червенеят. Представителките на този тип лесно изгарят на слънцето.
Коса: най-често руса. От сламено русо до медно русо, понякога и златистокестенява, но никога черно.
Очи:почти винаги със зеленикав нюанс.От сивозелен до тюркоазен, понякога и златистокафяв.
Най-подходящи цветове дрехи и грим: топли, свежи, сякаш осветени от слънчева светлина.
- Многобройните нюанси на зеленото – цвят на млада, свежа трева, ябълка, тюркоаз.
- Оранжево – сьомга, праскова, кайсия. Подходящ е и червеникаво-коралов цвят.
- От светлите цветове най-удачен е избора на прясно мляко, лен, сметана, бежово, жълто.
- От тъмните цветове най-подходящи са – млечен шоколад, кафяволилаво и искрящо златен.
Най неподходящи цветове: ослепително бяло, студенорозово, сиво, сребро, въгленово черно.
Звезди Пролет: Кейт хъдсън, Кийра Найтли (в ляво на снимката), Кейт Босуърт, Сиенна Милър.

Лято



Кожа: млечнобяла, бледа или с леко зехтинова, но винаги с лек оттенък на сивкаво. Тена ,който добива от слънцето е кафяв, но не златисто бронзов. Миглите са не рижи, а златистокафяви, както и веждите.
Коса: светлоруса до бяло чак през детството. С годините обаче потъмнява и придобива от пепеляворус до тъмнокафув оттенък. През лятото от слънцето можете да забележите рижи оттенъци в косата на момичетата с цветотип лято.
Очи: Най-подходящи цветове дрехи и грим: студени, динамични, пастелни, размити.
- Нежно синьо, сивобяло, сребристо, седефено, перлено, бежевосивкаво.
- Цвета на джинсите - деним, от светло синкаво до наситено индиго.
- Студената розова гама - пепел от рози, тъмнорозово с лилави оттенъци.
- малина, череша и виненочервено.
Най-неподходящи цветове: топли, чисти наситени, отровни цветове. Оранжево, охра, морковено червено, цвета на яйчен жълтък, отровнозелен.
Звезди Лято: Рене Зелвегер (в ляво), Кирстен Дънст, Наталия Водянова, Дрю Баримор


Есен




Кожа: от прозрачно бяла до златиста, често с лунички. Цвета на лицето е винаги златист, без руменина. Лесно получава слънчев загар – светъл златист.
Коса: рижава. Всички оттенъци на рижото от медно златно до червено кафяво. Дори в косите на блондинките, представителки на този цветотип, през лятото от слънцето се появяват рижи отблясъци.
Очи: от искрящо сиви или прозрачно сини до златисто кафяви, кехлебарени и тюркоазени. Зениците винаги контрастират с ириса. Понякога в очите на есенния цветотип дами има златисти отблясъци.
Най- подходящи цветове дрехи и грим: цялата топла есенна палитра – есенно небе, листа и земя.
- златисто син, лазурен, изомруден
- цвят на старо злато, кафявочервен, охра
- зеленокафяв, каки, шампанско, жълтеникаво бежов, меден и бронзов
- тъмно виолетово, ален мак, оранжево

Най неподходящи цветове: снежно бял, черен, пастелните оттенъци на синьото и розовото и студен син
Звезди Есен: Линдзи Лоън (в дяснона снимката), Марсия Крос, Синтия Никсън, Джулиан Мур.

Зима



Кожа: от порцеланово бяло до леко зехтиново жълто, но винаги със синкав оттунък. Много често бледа кожа без руменина.
Миглите и веждите са сивкаво кафяви.
Коса: тъмна, от тъмно кестеняво до синкаво черно. Рядко се срещат представителки на този цветотип с платинено бели коси.
На светлина се виждат пепеляви оттенъци в корените на косите на дамите от цветотип зима.
Очи: ярко наситени нюанси на сиво, синьо и тъмно кафяво. Тъмнокафявото е почти черно. Зелените очи синеят. Ирисът е ярък и контрастен.
Най- подходящи цветове дрехи и грим:
- контрастните снежно бяло, ярко черно
- студените: сиво, синьо, виолетово и сребро
- кафяво: кафе, натурален шоколад
- светли: светло розово, стоманено сиво
- червено: тъмна череша до вишна, ярко малиново, бордо
Най-неподходящи цветове: оранжево, избеляло жълто, червенокафяво, керемидено, цвят на земна почва (сивочерно)
Звезди Зима: Лив Тейлър, Ева Грийн, Дита фон Тийз, Кристина Ричи, Моника Белучи, Анджелина Джоли, Ким Кардашиан
                                                    
Полезни статии.


[/spoiler]




Скрит текст:


 Как да определим своя цветови тип.



Скрит текст:

                                      Приятно четене момичета. С пожелания за повече цветни вдъхновения и нека всяка от нас намери в темата нещо полезно за себе си! bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 5 197
Запис от мен Simple Smile
Аз знам , че съм есен.
Жълт подтон и зелениково кафяви очи.
Била съм на цветоанализа при една топ гримьорка.
А винаги съм се мислела за "студена", а се оказва , че съм "топла"
Това ,което знам , е че човек може да се определи с дрехи .
Розов и оранжев - който от двата цвята изкарва добрите черти .

# 2
  • Мнения: X
Аз съм мисля есен. Но пък толкова се харесвам в черно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 18 569
Аз наскоро започнах да се интересувам от цветотиповете. Всичко дойде от там, че винаги се гримирам предимно в една гама. Сега след бременността изцяло си сменям гардероба, искам да експериментирам повече и да се уча да съчетавам по-добре правилните цветове за мен. Години наред  ми се втълпявя, че ми отиват златисти сенки и бежовата гама. Особено в гримирането.
След като родих взех много повече да си обръщам внимание, да ставам още ро-суетна. Защо не знам.. ..може би е ефект от 9 месеца прекарани по пижама у дома. Почувствах нужда да сменя стила си. Нужда от пълна промяна. Може би защото качих много кг (25) и сред като ги свалих почти всичките ми се прииска нещо да променя. Да се видя по-различна.
И се запитах кои цветове ми подхождат най-много.
Но признавам, че ми трудничко да определя.
Иначе обичам розовото във всичките му разновидности, червено, златисто, бордо и лилаво. Това са ми любимите цветове изброени в този ред.

# 4
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Мерси за темата, според нея съм лято - светла, пепелноруса коса и сиво-синьо-зелени очи, тъмни мигли и не жълта кожа. Изглеждам ужасно в нюд, бежово и подобни, особено за грим, но също и за лакове и дрехи. Боядисана съм в тъмно лилаво, тъмна коса ми отива повече от русата.

# 5
  • Мнения: 2 702
Благодаря за темата  bouquet
Чаках я с голям интерес.
Мисля, че съм пролет.

# 6
  • София
  • Мнения: 22 948
Благодаря за темата!  bouquet
Интересна тема! Аз съм с тъмна коса и кафяви към зелено очи. От всичко, което прочетох, определям се като есен.

# 7
  • Мнения: 18 569
Основните типове са 4. Има и подтипове. Може да си някой от тях. Общо са
12. В линковете ги има. Разгледай.
Аз сега ще пробвам и теста да направя. Да видим какво ще излезе.😊

# 8
  • София
  • Мнения: 22 948
Разбира се, ще прочета подробно в линковете информацията.  Peace Simple Smile

# 9
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не се открих в основните типове.
Най близко съм до зимния тип.
Но очите ми са  прекалено светли ,  по скоро прозрачни от колкото ярки. Веждите и миглите са По скоро черни от колкото сиви.Косата няма пепелни нюанси.Естествения и цвят е по скоро   черен от колкото тъмно кеатеняв, но от много години тъмнолилав.
Тена   ми е доста светъл, восъчноблед..
Най добре  изглеждам с грим в лилаво виолетовата гама (към индиго) и червила нюд .
Нр използвам руж,

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 13:57 от sl

# 10
  • София
  • Мнения: 5 197
Може да намерите някой с оранжев подтон и да сравните кожата

# 11
  • София
  • Мнения: 3 880
Интересна тема, много благодаря за нея!

Преди доста години посетих едно студио, където си направих цветен и стилов анализ.Определиха ме като зима. Първоначално сумата ми се струваше голяма, но в последствие не съжалявам за нито един лев, който дадох тогава.Доволна съм, нямам грешки в избраните цветове за дрехи, аксесоари, грим, всичко, както и за стила, макар че там има повече свобода за разлика от цветовете.

# 12
  • Перник
  • Мнения: 728
Благодаря за интересната тема!
Аз съм есен Simple Smile

# 13
  • Мнения: 18 569
Според теста на руски посочен в линка съм зима.
От всичко прочетено стигам до този извод. Зима съм със сигурност, защото просто не спадам към никоя друга категория.
Веждите и миглите са ми чисто черни. Косата много тъмна, почти черна. Лицето восъчно бледо, с лек жълт подтон, което се колебаех, но също се числи към зимата. Така пише-много светло лице, със син отенък или лек отенък на зехтин или слонова кост пак е зима. Очите са ми тъмни, никога не се изчервявам, нямам лунички, хващам бързо тен. Теста е готин и лесен и дава прекрасни идеи за комбинации на цветовете в дрехите.

# 14
  • Мнения: 2 622
Страхотна тема, Мис! Аз тепърва ще се мъча да се определя, то цяло китайско писмо...

# 15
  • Мнения: 31 335
Не зная точно какъв цветотип съм, но ми е интересна темата. Благодаря! bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Благодаря за темата!

Зима съм и аз, до скоро залитах по червените оттенъци на косата и се чудех какво не е наред. Сега се опитвам да върна естествения си тъмен кестен.
Много ми отива тъмносиньо, черно, сиво, червено също.
В бежово изчезвам, крайно неподходящ за мен цвят. Не се харесвам също с жълто, оранжево,  повечето пастели.

# 17
  • Мнения: 2 266
Аз мисля,че съм пролет.

# 18
  • Мнения: X
Хубава тема Flowers Hibiscus Аз не знам с точност, кой тип съм.
Клоня към зима, но пък цветът на очите ми е светло-пъстро кафяв(ако изобщо съществува такъв цвят Stuck Out Tongue Winking Eye, ),а косата ми е светло кестенява.

# 19
  • Мнения: 18 569
Евана, съществува. Мъжа ми е с такива очи. Пъстри си се водят. Надявам се и на беба бебе да й ставан такива. Засега са странни още. Точно кафяво със зелено дори и жълто.

# 20
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Черните очи за мен са най-красиви.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Черните очи за мен са най-красиви.

Сериозно? Аз пък харесвам светли, сини много, зелени също.
Особено контрастът между тях и миглите, спиралата изпъква повече, тъмният цвят на косата също.
Явно наистина който каквото си няма.

# 22
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Черните очи за мен са най-красиви.

Сериозно? Аз пък харесвам светли, сини много, зелени също.
Особено контрастът между тях и миглите, спиралата изпъква повече, тъмният цвят на косата също.
Явно наистина който каквото си няма.

Ахам, точно твоите очи ми излязоха в съзнанието. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 204
Благодаря за темата! Simple Smile

Аз се определих като есен - светла кожа, жълтеникав подтон, кестенява коса/по рождение, сега я правя в русите нюанси/, нямам лунички, лесно се зачервявам и изгарям на слънце и когато облека нещо по-ярко, засенчва лицето ми, а според един от тестовете е знак за неподходящ цвят, значи пастелните тонове са моите, след като изчетох инфото от всичките линкове, дадени тук и което бях чела преди от нета.
И въпреки че пише, че черното не е моят цвят, не мога да го избегна при покупката на обувки, якета, чанти, защото се комбинира лесно с почти всичко, но пък избягвам напълно ярко, бялото. Simple Smile

# 24
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
М.К.S. - есенните цветове са доста яркии наситени; пастелните оттенъци на топлите цветове принадлежат към пролетния тип /подтипове.

***********************

Аз съм ЕСЕН (тъмна есен или дълбока есен по различните класификации; кати си поизветля косата отивам и към топла есен... интересното е, 1е през годините очите ми драматично изсветляха от самосебе си - от тъмно кафяви сега са златистокафяви с зеленикав оттенък като рева), преди 25 + год си платих за цветови анализ и 25 + год се опитвамда избягам от него с боядисване накоса, цветни лещи, грим.... (страшно харесвам Зимния тип), е - не става! Само троша пари, време и нерви Simple Smile


# 25
  • Мнения: 18 569
Ами Агент, по-хубаво от естетвеното няма. !
 Вървиш срещу природата  Simple Smile
Аз много се замислям за зелени цветни лещи.  Rolling Eyes

# 26
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Ами Агент, по-хубаво от естетвеното няма. !
 Вървиш срещу природата  Simple Smile
Аз много се замислям за зелени цветни лещи.  Rolling Eyes

Сакън! Много неестествено и направо страшно изглеждат, като едновремешните кукли! Stop

# 27
  • Мнения: 18 569
Знам, аз съм имала сини. Неестесвено е, но не и чак толкова зле.

# 28
  • Мнения: 204
Скрит текст:
М.К.S. - есенните цветове са доста яркии наситени; пастелните оттенъци на топлите цветове принадлежат към пролетния тип /подтипове.

***********************

Аз съм ЕСЕН (тъмна есен или дълбока есен по различните класификации; кати си поизветля косата отивам и към топла есен... интересното е, 1е през годините очите ми драматично изсветляха от самосебе си - от тъмно кафяви сега са златистокафяви с зеленикав оттенък като рева), преди 25 + год си платих за цветови анализ и 25 + год се опитвамда избягам от него с боядисване накоса, цветни лещи, грим.... (страшно харесвам Зимния тип), е - не става! Само троша пари, време и нерви Simple Smile




Агент, не знам, пролетният тип е със светли, рижави коси, с лунички, а аз съм с кестенява/тъмно/ коса и кафяви очи. Сега като си сложила снимки на друг вид есен - може би, да съм по-мека есен, но сякаш не се виждам пролет. Сега заради по-русата си коса харесвам пастелните ц(с)ветове Simple Smile

# 29
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Като някой носил цветни лещи от 14 годишна на поне 10-ина различни фирми абсолютно подкрепям Ondine - в 90% стоят супер гадно и неестествено, в 10% с- само неестествено. Общо взето по-прилични резултати се получват с лещи за еnhancement - те са полупрозрачни и целта им е да дават по-наситен цвят или нюанс на естествения цвят на очите.
*********************

Да, вероятно е да си мека есен, а може би просто разбираме различни неща като кажем "пастелни цветове" Simple Smile

# 30
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Аз съм си зима. Преди години някъде някой про ме беше определил, а и сега, като чета. Определено с топлите цветове съм много скарана. Като безцветна лепенка.

# 31
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Аз като съм лято с тъмна коса, зима ли ставам?

# 32
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Лично аз не разбирам защо хората толкова много се впечатляват от светли очи.
В някои моменти става чак досадно .
Човек започва да си мисли, че няма нищо друго освен някакви измити безцветни очи.
Вече дори се дразня, когато получа комплимент на тази тема.
Пробвала съм цветни лещи кафяви , но основата ми е толкова светла , че е още по зле.

# 33
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
... дори Наоми Кемпбъл не изглежда "естествено" с цветни Simple Smile просто лещите отразяват светлината различно от естествените очи!

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 18:19 от Agent Provocateur

# 34
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
... дори Наоми Кемпбъл не изглежда "естествено" с цветни Simple Smile
[img]https://i.pinimg.com/736x/88/18/fd/8818fde9fcb38b6af56079b27ea90a73.jpg[img]
Тя е чернокожа, няма как да изглежда естествено Laughing Ама пусти мерак Mr. Green

Аз съм се правила на фотошоп с черни очи и адски се харесах. Stuck Out Tongue

# 35
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Не знам, мило, има чернокожи със зелени, със сиви очи и изглеждат страхотно...


Според мен ти не можеш да станеш чиста зима, но понеже много повишаваш контраста си с тъмната коса се доближаваш до зимния. Но това е само споед моето скромно мнение, все пак не съм специалист Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 18:18 от Agent Provocateur

# 36
  • Варна
  • Мнения: 5 886

Аз харесвам онова топло кафяво, за което казват "очи на кошута". Меко, дълбоко и някак благо.
А при мен, тъмни, тъмни, почти без разлика между ирис и зеница, малко е вещерско понякога.

# 37
  • Мнения: 18 569
Всичко идва от това, че светлите очи са по-редки, по-необикновени, уж. Било то сини или зелени. Кафявите очи са банални и скучни. Едва ли не...това е разспространеното мнение по мои наблюдения.
Слагам в скрит текст, че не е по темата.
Скрит текст:
Момиченцето на мои познати е синеоко, при все, че те и двамата не са. Голяма истерия, голяма радост и постоянно се повтаря, че тя ще е със сини очи. Това е тема номер едно дали ще й останат такива. Те ще останат, защото се вижда, че са светли и няма как да се променят. Всички майки съм забелязала, че ако единия от родителите е светлоок тайно се надяват и са едва ли те разочаровани ако бебето не е със сини очи.
Други познати така твърдят, че постоянно им урочасват детето, защото видиш ли тя е синеока и руса. Набляга се на това, че тези хора са една идея по-уникални и по-красиви от другите. Е и аз няма какво да си кривя душата, обожавам сини очи на противополжния пол обаче, години наред Бях влюбена в един такъв екземпляр, и да ви кажа главен виновник за това бяха очите:mrgreen:

# 38
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530

Аз харесвам онова топло кафяво, за което казват "очи на кошута". Меко, дълбоко и някак благо.
А при мен, тъмни, тъмни, почти без разлика между ирис и зеница, малко е вещерско понякога.


Вещерско, глупости! Grinning Толкова е красиво, особено ако контрастира с бяла кожа и тъмна коса. И е толкова рядко срещано! Heart Eyes

Като казах рядко срещано, забелязали ли сте, ние българките колко сме разнообразни? Имаме най-различни кожи, цветове и форма на очите, къдрави, прави, от светло руси до черни коси, абе една с една не си приличаме и не може да се каже кое е типично българско. Това е страхотно. Sunglasses

# 39
  • Мнения: 10 423
Преди години познавах дамите от една фирма за цветови анализ и даже съм рисувала някои неща за тях, за да си онагледят цветовете. Така и не отидох да си направя цветови паспорт при тях, но от пръв поглед и без колебания ме определиха като зима. И определянето при тях е не от това с какъв цвят си си боядисал косата, а основно от тена на кожата. Те после те съветват какъв цвят да се боядисаш. Казваха, че си слагаш ръката върху мостра с телесен цвят и веднага личи нюансът на кожата.
Моята кожа е снежно бяла (особено на тялото), лицето ми е с неутрален подтон, очите ми са пъстрокафяви, а естественият цвят на косата ми беше много тъмна, почти черна, без кафеникав оттенък. Може би съм подобен тип, като Бингли. От тях знам, че само зимният тип може да носи тъмно черно и искрящо бяло до лицето си. При останалите типове се получават някакви грозни сенки, каквото и да значи това.

# 40
  • Мнения: 18 569
Моите са точно такива, топло кафяви и големи.

# 41
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Всичко идва от това, че светлите очи са по-редки, по-необикновени, уж. Било то сини или зелени. Кафявите очи са банални и скучни. Едва ли не...това е разспространеното мнение по мои наблюдения.
Слагам в скрит текст, че не е по темата.
Скрит текст:
Момиченцето на мои познати е синеоко, при все, че те и двамата не са. Голяма истерия, голяма радост и постоянно се повтаря, че тя ще е със сини очи. Това е тема номер едно дали ще й останат такива. Те ще останат, защото се вижда, че са светли и няма как да се променят. Всички майки съм забелязала, че ако единия от родителите е светлоок тайно се надяват и са едва ли те разочаровани ако бебето не е със сини очи.
Други познати така твърдят, че постоянно им урочасват детето, защото видиш ли тя е синеока и руса. Набляга се на това, че тези хора са една идея по-уникални и по-красиви от другите. Е и аз няма какво да си кривя душата, обожавам сини очи на противополжния пол обаче, години наред Бях влюбена в един такъв екземпляр, и да ви кажа главен виновник за това бяха очите:mrgreen:
Не мисля че цвета на очите прави някого по-уникален или красив.Останалото е избиване на комплекси.
Лично аз не харесвам цвета на очите си(Те всъщност нямат определен цвят, но са прекалено светли).Деазни ме и когато непознати за мен хора започват да ми правят комплименти на тази тема.
Досадно е навсякъде, където си бил да те наричат "очите"
Единственото предимство е, когато , човек св научи да ги използва в свой интерес.

Според мен красотата е  хармонична съвкупност от много неща.
Осъзнах този факт, когато преди да родя кантара удари 95 кг, никой не си правеше труда да забележи цвета на очите ми.
Като се замисля  Не ми се е случвало да харесам мъж със светли очи.

# 42
  • Мнения: 18 569
Sl много си права. И аз мисля точно като теб. Ето и другата страна на монетата. На теб ти е омръзнало да не отъждествяват с очите ти. И това те дразни. Аз споделям само мои наблюдения. Има такова превъзнасяне по сините очи. Много пъти съм го забелязала. А за мен си-очите си ги харесвам много, едно от малкото неща, които си харесвам.

# 43
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да наистина е много досадно.
Никога не съм можела да разбера тази истерия по светлите очи.

# 44
  • Мнения: X
Обожавам сини очи. Както казва Тайга очарователно контрастират с миглите примерно и това ги прави още по красиви.  Била сам със сини лещи и не мисля че беше толкова плашещо. Сега пак искам, но по скоро от тъмно кафяви каквито са ми, да сложа някакви зелени, но не "плътни",  да се вижда и моя цвят и да изглеждат пъстро.

# 45
  • Мнения: 18 569
МАМЧЕ, на мен точно това ми е идеята за лещите. Умерено зелени-пъстри.Няма да стоят зле. То смешно или не, ама аз всеки ден се взирам като лудите в очите на малката и търся зеленината 😂

# 46
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Винаги ми е било интересно защо хората носят цветни лещи.
Не мисля, че  само цвета на очите може да наорави някого по атрактивен.

Може би защото цвета на очите ми е болна тема (считам че съм нещо повече от едно очи),
Мога да кажа обаче, че цвета в нищо (потвърждение ми дадe годината , когато бях  със свръх тегло  по време на бременността и няколкото месеца след това).
Вaжени е общата хармония, интензивността на погледа и още много други неща...

# 47
  • Мнения: 2 622
Уф, един от прякорите ми в университета беше "сини очи"...Само дето са сини само отдалеч. Отблизо изглеждат студени пъстрозелени.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 197
Аз пък се радвам (малко нескромно звучи), че някой забелязва ,поне очите ми 😂 Все пак трябва да има някоя част от тялото /главата , която някой (рядко) да похвали.

Иначе за пролетният тип знам , че са подобни на северните народи, там се среща този тип.
И кожата им е сочна като на праскова ,прозира леко розова , но основата им е топла.
За момента , може би не съм виждала човек Зима /на живо/ и много бих искала
Това ,което ми обясняваше гримьорката е , че почти никога не може да сбъркаш зимата.

За есенният тип(като мен) знам, че нямаме естествена руменина! (Освен ако няма спукани капиляри ) Т.е.рядко се изчервяваме.

За летния тип , знам , че бялото на окото им е някак размито, ирисът е с по-скоро кръгове вътре, отколкото ясно изразени черти .
Те имат студен , розов подтон .

За зимата знам за контрастите.
Страшно тъмна коса , много изразителни очи, Бяла кожа , със студен тон , и понякога "прозираща"

Аз мисля че съм тъмна есен. Имам Бяла кожа и тъмно кафява коса, зеленикави очи .
И аз подобно на Агент, искам да постигна ефект Зима , но уви

# 49
  • Мнения: 10 423
Виждала си зима, естествено, защото масово българките са тип Зима. Това го знам от онези дами. Мургави жени също са тип Зима.
Между другото, пак те ми бяха казали, че същността на разделянето по типове е станало случайно. Забелязали са, че художници рисуват в определени цветове в зависимост от цветовете на лицето, очите и т. н. - т. е. цветовият му тип. Те го видяха и при мен - въобще не можах да нарисувам пролетта, колкото и опити да правех.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 197
Хм, повечето ги виждам есен 😂
Коя известна българка тогава е зима ?
Сега се сещам за моята леля .
Чисто Бяла кожа , сини , ледено сини очи и тъмна коса ,може би е зима

# 51
  • Мнения: 10 423
Замислих се, но напр. според мен фолкпевицата Десислава е типична Зима

# 52
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Евгения Калканджиева.

# 53
  • Мнения: X
Според мен тази класификация е пълна измишльотина, защото цветовете и въобще стиловете, които ни отиват не се определят от цвета на очите, косата и очите, а от много други и по-различни неща, като черти на лицето, фигура, даже емоционално излъчване. Моята кожа може да е от бяла до мургава в зависимост от това колко време в годината прекарвам при съответни климатични условия, а косата ми от светло кестенява по рождение е варирала от гарваново черно до много светло русо в момента. На кафеви очи уж отивало синьо, но независимо каква коса и цвят на кожата умам, със синьо изглеждам като лелка с тежък махмурлук. Просто не ми отива на чертите. Ва и завсички други препоръки от цветовите класификации.

# 54
  • Мнения: 10 423
Всеки може да се харесва или не с някакъв цвят, това не пречи на типовете да съществуват. Идеята е, че всеки тип може да носи всеки цвят, но в различни нюанси.
Аз имам цветове, които не ми отиват (напр. бежово), но ако се гримирам подходящо, мога да си направя добра визия и с тези цветове

# 55
  • Мнения: 18 569
Аз също мисля че повечето българки са зима. И това,че зимата е супер рядко  срещан типаж не е вярно. Почти всичките ми приятелки са зима. Тук се среща често.
Ние говорим за цеветотипове отнасящи се до тези характеристики  ( очи, коса, кожа) дадени ни по рождение. Естествените такива. То е много ясно, че аз като се изруся и направя тен от солариум примерно това не е естествения ми вид и веднага ще се наложи дя сменя цветовете и те ще варират,съответно тогава ще ми подхождат други цветове. Не е там въпроса. Тъй че си съществуват.

# 56
  • Мнения: 10 423
Не е така! Като се изрусиш, ти не променяш типа си. На всеки цветови тип подхожда различен рус цвят. На един му отива топло русо (напр. есен), на зимата и стои платинено или пепеляво русо. И ти ако се боядисаш оранжево русо няма да станеш тип есен, а ще бъдеш зима, на която не и отива цветът на косата. 

# 57
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Всеки може да се харесва или не с някакъв цвят, това не пречи на типовете да съществуват. Идеята е, че всеки тип може да носи всеки цвят, но в различни нюанси.
Аз имам цветове, които не ми отиват (напр. бежово), но ако се гримирам подходящо, мога да си направя добра визия и с тези цветове
Мисля, че въпроса  не е кой как се харесва, а кое го кара да изглежда на макс.
Обикновено точния нюанси помага много повече, от колкото количеството на грима.
Ако се владее добре играта с цветове, нюанси и контрасти може да постигнат чудеса .
А това кой как се харесва е тема на друг разговор, защото много хора св харесват като нечие копие , без дори да се замислят дали, това не ги прави смешни.

# 58
  • Мнения: 18 569
Да,именно аз това се опитвах да кажа. Не ставаш друг цветотип..ти си си естествения,просто сменил боята. 

# 59
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Сменяйки боята, се налага да смениш и останалите цветове.

# 60
  • Мнения: 10 423
Всъщност, това което съветват фирмите за цветотипове е какъв нюанс боя да използваш, за да изглеждаш добре. Има различни кестеняви нюанси, различни руси и червени. Ние можем да се боядисваме и черни и руси и червени, но според цветотипите има русо, което ни отива и такова, което не ни отива. Същото се отнася и за другите цветове.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 880
В студиото, където ходих за цветен анализ, дамата се занимава с това професионално, завършила е в Лондон.Цветният анализ се прави като се игнорира косата, т.е. слага се бяла кърпа на главата и бяла наметка върху раменете.Важни са цвета на очите и кожата. Аз обичам да нося открай време тъмно синьо, бих казала, че след черното е един от най-любимите ми цветове, но съм си купувала тъмно синьо от сорта на турско синьо и се чудя защо някак не се харесвам като друг път.Оказа се, че турско синьото е топло синьо, а аз съм зима, т.е. не е моето синьо и така повече не попада в гардероба ми.

# 62
  • Мнения: X
Всъщност, това което съветват фирмите за цветотипове е какъв нюанс боя да използваш, за да изглеждаш добре. Има различни кестеняви нюанси, различни руси и червени. Ние можем да се боядисваме и черни и руси и червени, но според цветотипите има русо, което ни отива и такова, което не ни отива. Същото се отнася и за другите цветове.

И цялото това нещо е нонсенс. Даже няма на какво да се основе подобен съвет.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 197
Да, но ако бялото е в студената гама , тестът би бил грешен.
Налагат се различни наметки , в различни цветове , за да се определи този ,който най-много пасва на твоя тон.
И ако е добра , би разбрала какъв тип си , като се абстрахира от косата?

Ето една топла според мен жена (нило 😂)
Преди и след точния цвят
Скрит текст:

# 64
  • София
  • Мнения: 3 880
Да, но ако бялото е в студената гама , тестът би бил грешен.
Налагат се различни наметки , в различни цветове , за да се определи този ,който най-много пасва на твоя тон.
И ако е добра , би разбрала какъв тип си , като се абстрахира от косата?
Не знаех,че има студено бяло.Технологията за определяне на цветотипа е точно такава, върху бялото се поставят други цветове.Не ми се спори кой колко е добър в професията си, преди 10 години определянето на цветотипа не  се предлагаше под път и над път.При условие, че аз не разбирам, се оставих с удоволствие в ръцете на професионалист и бяха доста приятно изживяни няколко часа, които и до ден днешен намирам за изключително полезни.Виждала съм всякакви безумия, радвам се, че тези хора ме научиха да си спестявам подобни.Както и много се радвам, че подарявайки ми палитра с точните цветове, се научих да нося цветове, за които си мислех, че не ми отиват.

# 65
  • Мнения: 10 423
Всъщност, това което съветват фирмите за цветотипове е какъв нюанс боя да използваш, за да изглеждаш добре. Има различни кестеняви нюанси, различни руси и червени. Ние можем да се боядисваме и черни и руси и червени, но според цветотипите има русо, което ни отива и такова, което не ни отива. Същото се отнася и за другите цветове.

И цялото това нещо е нонсенс. Даже няма на какво да се основе подобен съвет.

Вероятно се обосновава на нещо. Аз не съм специалист по цветови анализ, за да мога да ти отговоря съвсем точно. Знам горе-долу какви са принципите, по които работят.
В края на краищата нито  е задължително да ходиш на цветови анализ, нито да се съобразяваш. Някои хора са интересни  сами за себе си, понякога и с дефектите си. Зависи кой как приема нещата

# 66
  • Мнения: 18 569
 Разбира се, че се обосновава. Аз не мисля, че всичко това са глупоасти. На мен ми е интересно. Искам да науча нещо ново. И съм се убедила, че има русо, което не ми отива, мога и със снимки да доказвам, че съм като циганка, същото и с някои цветове в дрехите.
 Тук сме се събрали не да спорим глупости или не са това, моля да се пише по темата.  Hug Peace
Това, че всеки може да носи и да се харесва с каквото си иска е безспорно, човек може да подчертава достойнствата си и да бъде какъвто си иска. Това е предмет на друга тема.
  Не случайно има хора, които разбират от това и работят това. Не случайно има цветове, които се съчетават добре и в изкуството и в интериора и в дрехите и в грима, във фризьорството и други, които са просто абсурдни и не са добра комбинация. По правило и по -принцип. Пък който иска е свободен да следва съветите, да се съобрази или не с тях. Това се учи и не е измислено ей така. По мое мнение.
Има баланс в съчетаването на цветовете навсякъде, има контрасти. И в това е красотата.

# 67
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Права си, но не се хаби.
Отдавна разбрах, че много хора считат че знаят всичко и не са готови да възприемат определена информация.След време виждам как същите тези хора, вече са открили топлата вода и се изживяват като Гуру и започват да пропагандират това, което преди време яростно са отричали..
Странното е , че има една немалка група хора, които започват да ги величаят
Това е форума .

Що се отнася до русата коса.Въпреки, че съм светлокожа и светлоока няма русо, което да ми стои приемливо.

# 68
  • Мнения: 18 569
Изобщо не се впрягам. Вски има право на мнение.  Simple Smile Просто уточнявам, че тук сме за да сме си полезни, а не да отричаме нещото, за което е темата.

.
Цитат
Виждала съм всякакви безумия, радвам се, че тези хора ме научиха да си спестявам подобни.Както и много се радвам, че подарявайки ми палитра с точните цветове, се научих да нося цветове, за които си мислех, че не ми отиват
.

Ето това е причината, заради която пуснах темата и взех да се интересувам от това. Защото точно това искам да знам как да комбинирам правилно цветовете. Мисля, че има какво да науча и бих отишла на такъв анализ.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 884
Здравейте! Аз се опитах да се определя като цветотип, но не успях. Косата ми е много светокестенява, като на кичури има много светло почти до бяло, и медни, и малко по-тъмни. Кожата на лицето ми е много бледа, понякога се изчервявам на бузите, а най-често - на шията и деколтето. Очите ми са много светло кафяви с жълти и зелени участъци. Миглите и веждите ми са чисто черни. На слънце изгарям до 10 минути, ако не съм се мазала с поне 30 фактор. Когато се мажа с масла, потъмнявам до светлокафяво. Та така - никъде ме няма. Вие какво смятате?

# 70
  • Мнения: 2 622
Що се отнася до русата коса.Въпреки, че съм светлокожа и светлоока няма русо, което да ми стои приемливо.
По същия начин, за мен няма червен цвят за косата, който да ми стои приемливо. А досега само червенокоса не съм била, искам много червено, но уви.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 571
Благодаря за интересната тема! bouquet

Имам две приятелки, които са ходили на определяне на цветотип при професионалист. Цял ден е било заниманието. Преобличали са се с различни дрехи, бижута и т.н. Изцяло женски начин за прекарване на времето.  Mr. Green Научили са и много допълнителни неща.

Но на мен все не ми се отделя цял ден (а и парите не бяха малко) за подобно занимание и на тоя етап се самоопределям. Сигурно е, че не съм есен, не ми отиват типично есенните нюанси. За останалите три се колебая. Като че ли  най-вече клоня към зима, но не съвсем типична. С удоволствие ще ви чета.  Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 3 880
Изобщо не се впрягам. Вски има право на мнение.  Simple Smile Просто уточнявам, че тук сме за да сме си полезни, а не да отричаме нещото, за което е темата.

.
Цитат
Виждала съм всякакви безумия, радвам се, че тези хора ме научиха да си спестявам подобни.Както и много се радвам, че подарявайки ми палитра с точните цветове, се научих да нося цветове, за които си мислех, че не ми отиват
.

Ето това е причината, заради която пуснах темата и взех да се интересувам от това. Защото точно това искам да знам как да комбинирам правилно цветовете. Мисля, че има какво да науча и бих отишла на такъв анализ.

Аз по принцип съм консервативна, просто интуитивно съм се харесвала с няколко от верните за зима цветове.Знаеш ли, че когато ми казаха, че цвят фуксия ми отива - аз тотално отрекох и си казах не, това никога няма да го сложа никак.Сега е един от любимите ми цветове - за дрехи, за грим, за аксесоари, дори ски панталона ми е в този цвят и виждам как хората се впечатляват, защото е твърде смело да се носи такъв цвят.Рядко виждам дами облечени във фуксия.В същото време в деситилетието на социалните мрежи и непрофесионалната реклама по тях, виждам такива недоразумения,че се чудя защо уважаващи себе си фирми рекламират чрез тях и защо подценяват интелигентността на аудиторията!? После се чудим защо по улиците подрастващите ходят не много добре облечени и гримирани.

# 73
  • Мнения: 18 569
Фуксия ще ми отива супер много. Както и циклама. Именно защото съм мнаго бяла
И с тъмна коса. Създава се прекрасен контраст. Но ето и аз досега не съм носила толкова много такива ярки нюанси. И сега започвам да ги нося. Един вид години наред съм си  мислела едно, а то се оказва друго. Разбира се имам известен усет кое ми отива и кои  не.

# 74
  • Мнения: X
Благодаря за темата! Чаках я с нетърпение.  Hug

Аз съм есен. Каква точно- все още се колебая, двоумя се между топла и дълбока.  Joy От една страна, следвайки "правилата" клоня към топла, но правейки си цветови тест- сякаш гамата на дълбоката есен е повече "моя".
Агент, ти поне ме знаеш щО за животно съм  Mr. Green- кажи, моля те, според твоето компетентно мнение и щО за цветотип съм?  Thinking

# 75
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
veca, не  е проблема в рекламата по социалните мрежи
Моето скромно мнение е, че българката , каро цяло , е в плен на някакъв странен силно разпознаваем стил.
Някой е наложил някакви критерии в кубици , силикон , скули прически и странен стил на обличане, по който дамите са луди.В крайна сметка нещата стават клонинг или тунинг.Не че в Испания , хората не си правят корекции, но са съобразени  с личните им дадености.
Ако говорим за стила...разликите също са на лице.
Случайно попаднахме с колеги на две девойки от София, които се радваха, че всички ги гледат с усмивка и дори обсъждаха, как аджеба на хората им изтичат очите по красотата и стила им.А  хората всъщност  сипеха подигравки и учудваха, как е възможно млади момичета да тръгнат в този вид.
Колегите държаха да попитам девойките от къде точн са, защото ме искаха да повярват, че човек , живееш в столицата може да има дарбата да открие и комбинира само взаимноизключващи се дрехи, обувк8; аксесоари, грим, прическа , цветове.Всучко беше една шумна какафония която уморяваше погледа.
Цветовете и съчетаването им са важни, но те, сами по себе си, не създават стила и елегантността.
По въпроса с фуксията, да красив цвят е , но определено ми идва малко в повече..За мен е приемлив като цветен акцент обувки или чанта шал...
Но всеки су има вкус и стил.

Последна редакция: пн, 04 дек 2017, 14:01 от sl

# 76
  • Мнения: 22 476
Любопитна тема. Simple Smile

Самоопределям се като пролет, но е възможно да греша. Simple Smile
Светла, бяла кожа, не се изчервявам, нямам лунички.
Много светло кафяви очи, по-скоро златисти.
Коса - златисто руса.

Отиват ми по-наситени цветове, но точно определени нюанси.
С класическо червено изглеждам ужасно, турско синьо, доста нюанси на зеленото също не ми подхождат.
С нюд и всякакви производни, както и жълто, изглеждам като умряла от 5дни.
С черно и сиво също изглеждам като болна.

# 77
  • София
  • Мнения: 5 197
Сесил , ти и децата (помня че едното беше червенокоси) или сте типична есен или някакъв вид пролет

# 78
  • Мнения: 22 476

Wind_, малкият е същият като мен. Но очите му са златисто-зелени. Много странен цвят.
Дъщерята е с по-тъмна, матова кожа, кестенява коса с червени отенъци, тъмно кафеви очи.

# 79
  • Мнения: X
Много ми е интересна темата за цветовия тип, но аз съвсем се замотах. Знам, че зима със сигурност не съм, но се колебая между останалите три. Според онзи руският тест съм есен, но пък гримът, който се препоръчва за този тип, не съм убедена, че ми отива съвсем.
На въпроса с луничките съвсем не знам дали отговарям правилно. Моите излизат само през лятото като съм изложена на слънце. Зимата изчезват ( знам, че звучи странно, но е така). Имам си едни по раменете, които си ми стоят независимо от сезона.

# 80
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
И на мен ми е интересна темата. Даже само четях до сега.
Трудно ми е да се самоопределя. Според мен би трябвало да съм пролет, защото естествената ми коса е светло кестенява, кожата много бяла и лесно изгаря на слънце. Обаче очите ми са кафяви и доста тъмни. Та може и да съм есен ...

# 81
  • Мнения: X
Аз ставам червена като рак като изгоря. А като ми мине, започвам да жълтея. Все си мисля, че съм топъл тип, защото повечето ми вени зеленеят. Очите ми са много неопределен цвят. В зависимост от светлината и цветовия фон: от кафяво-зелени, през светлокафеви, до направо жълтеникави. Може би лято няма да съм аз. Значи или пролет, или есен, или най-много златна пролет, която се бъркала с есента.

# 82
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
И аз ставам рак-червена и изгарям много бързо, дори с висок фактор.
Почти не почернявам - т.е. има граница, но на другите не им личи, че съм се пекла. Smiling Imp

Вените ми са определено сини, та вероятно съм студен подтон.
Очите сега ходих да ги гледам на светло - не са чак толкова тъмни, имат малко сиво и златисто.
Стигам до извод, че съм пролет. Hands V
Simple Smile

# 83
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
И аз цопвам тук. Иозобщо не мога да се определя.
Вените ми са сини, очите ми са пъстри, менят си цвета според светлината и според цветовете около мен. В повечето случаи клонят към тъмно зелени. Естествената ми коса е кестенява. Като грим ми отиват опушени тъмни сенки в сиво и черно и тъмни наситени червила или такива с цвета на устните ми. Като дрехи смятам, че ми стоят добре червено, зелено, някои разновидности на жълтото. Синьо не харесвам и поради това не мога да определя дали добре ми стои. Като бои за коса ми отива всичко в червената гама от рижаво до тъмно виолетово червено. Тъмно кестеняво дори към черно, също ми стои много добре. С доста бяла кожа съм, но рядко изгарям на слънце. Изчервявам се доста често, особено от студа.
По тестовете излиза, че съм зима. Възможно ли е, обаче да съм някакъв граничен тип? Thinking

# 84
  • Мнения: X
И аз продължавам да се лутам между пролет и есен.  Joy Joy Joy
Цветът на очите ми варира от жълтеникав, през зеленикав, кехлибарен, светло кафяв- зависи от сезона, настроението ми, дрехите, които съм облякла. Топъл подтон съм, без лунички, бях руса преди да започна да се боядисвам, сега естественият цвят на косата ми не мога да гадая какъв е, боядисвам се в кестенява гама със златисти оттенъци и често имам и изсветлени кичури. На слънце изгарям за минути, без значение от това с колко висок фактор съм.

# 85
  • София
  • Мнения: 4 336
Има ли нещо като студена есен?
Моята кожа е жълтеникава и светла, но някак не топло и златисто, а със зеленикави на моменти оттенъци. Почерняла означава тъмно бозава. Леко румена съм едва след третия километър тичане. Очите са ми зелено-светло кафеви-жълти и контрастират със зеницата. Имам светли лунички, без да са много топли като цвят. Косата ми е студено светло кестенява, но лятото ставаше тъмно руса с рижави нюанси.
И малко са цветовете, които наистина не ми отиват (за съжаление въпросът с формите е съвсем различен).

# 86
  • София
  • Мнения: 5 197
Harplike,може да си тъмна есен .
Пролетният тип , е със сочна кожа , Бяла сочна , с топъл подтон има лека руменина.
Косата е по скоро с червеникъв нюанс , а не пепелен.
И аз се обърках 😀
Пролет сега като се сетя съм виждала англичани тук в Бг.

Видях и зима (благодаря на много красива съфорумка за това)
Обичам контрастите на зимата.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 336
пролетта имат свеж и сочен точно тен - руменеят, никога не изглеждат бледи или болнави

аз мисля, че съм мека есен, защото понякога съм се чудила дали не съм някакво прикрито лято. но цветовата палитра е такава скука и толкова години съм я носила, че много ми е писнала

# 88
  • Мнения: 2 122
Здравейте и в тази тема Simple Smile Понеже винаги ми е било трудно да се определя като студен тип, на който му отиват лилави, розови и т.н. съм се мислила за топъл тип - тегли ме към кафеви, бежови, оранжеви нюанси, но една приятелка се опитва да ме убеди, че съм точно първия тип, слагам снимка за малко. Ако някой иска да даде мнение Simple Smile

Вените са ми зеленикави, на слънце не изгарям, а придобивам веднага тен, който е с жълтеникав в оттенък, естественият цвят на косата ми е светло-опушено кестеняв, очите - кафеви.
Раздвоена съм. Simple Smile

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 09 дек 2017, 21:15 от Silky_soft

# 89
  • Мнения: 10 423
На снимката не си ли с фон дьо тен, забелязвам известна разлика в цвета между лицето и шията, като лицето е във видимо по-топъл нюанс. Освен това толкова черна коса отива на студен тип - струва ми се вероятно и да си студен, ако фон дьо тена ти е променил цвета

# 90
  • Мнения: 2 122
С фон дьо тен съм, с леко покритие за изравняване на тена. Светъл нюанс.

# 91
  • Мнения: 3 738
Цветовете на блузата ти отиват, ще ти отива розово - лилаво червило, като на блузата, с керемидено червило има ли снимка

# 92
  • Мнения: 2 122
Качих една в първия пост. Оранжевото май бие на кафяво, но ... Simple Smile

# 93
  • Мнения: X
Оказах се хибрид между мека и дълбока есен аз. Не възразявам. Като цяло, интуитивно в повечето случаи съм посягала към типични за тези цветови типове нюанси.

# 94
  • Мнения: 5 418
Това определяне на типа на кожата ми е чувствителна тема.
Дори съм мислила някой ден да отида да се гримирам при професионалист, за да ми каже какъв тип съм точно.
Все ми се струва, че съм пролет, но докато не ми го каже някой знаещ, няма да мирясам Grinning

# 95
  • Мнения: X
Rocket, прекрасно те разбирам! Аз няколко месеца се въртях като шило в торба, не мирясвах, рових, четох, експериментирах и така и не можАх да се определя в крайна сметка щО за дзвер съм. Най- накрая потърсих професионална помощ, обясниха ми доста неща и се кротнах. 
Така че ако имаш възможност- действай, заслужава си.  Hug

# 96
  • Мнения: X
Аз подозирам, че съм някакъв смесен тип. Рядко руменея ( само носът ми червенее в сравнение с останалите части на лицето), по-скоро съм бледа, устните ми и те са бледи, тенът с уж топъл подтон, но пък не съм чак толкова червенокоса, за да се определя като Есен. Като си гледам цвета на веждите например, по-скоро е пепеляв, а не риж или златист. Божее, голем звер се описах Smiling Imp

# 97
  • София
  • Мнения: 5 197
И аз мисля, че моите вежди са пепеляви. Но пък кожата ми е оранжева 😀
Значи, аз знам вече, че мъжът ми е зима! И детето също
Мъжът ми е с черна коса, млечно Бяла кожа и зелени очи. Няма топлина в него.
Детето е с тъмно кафяви очи, тъмно кестенява ( по скоро пепелява коса ,отколкото червенееща) и много Бяла кожа.

Двете ми сестри са лято , бялата на очите е някак размито, студено сини очи, розовеещи кожи и пепеляви коси.

Майка ми , може би е есен като мен . Пъстро зелени очи, жълтееща кожа.
Толкова е интересно това 😂

По цял ден определям хората,кой топъл ,кой студен.

За мен едни казват , че изглеждам много студена, други, че имам топлина 😀

# 98
  • Мнения: X
Цяла вечер четох темата.
Осъзнах, че имам трудност да определя какъв отенък е косата ми. Какво става означава коса със сив отенък? Не смятам, че съм виждала такава коса.  На снимките в Гугъл  излизат само боядисани в сиво и естествено сиви, т.е. прошарени.
Лично за моята коса, смятам, че може би има златист нюанс, но се колебая.
И още един въпрос - само на топлият тип есен ли отиват бежавите, светло кафявите и меко златистите цветове?
От малка съм установила, че грейвам ако обстановката е в тези цветове, както и ако осветлението е жълто. Според леля ми се сливам, според приятели обаче просто несъвършенствата ми не се забелязват...

# 99
  • Мнения: X
Осъзнах, че имам трудност да определя какъв отенък е косата ми. Какво става означава коса със сив отенък? Не смятам, че съм виждала такава коса.  На снимките в Гугъл  излизат само боядисани в сиво и естествено сиви, т.е. прошарени.
Лично за моята коса, смятам, че може би има златист нюанс, но се колебая.

Чети го като "пепеляв" в случая.  Peace Щом мислиш, че имаш златист нюанс, най- вероятно косата ти е в топлата гама.  Wink

Wind_ , и аз като теб- ходя по улиците и се опитвам да разпознавам цветовите типове и да анализирам подбора на цветове.  Crazy

# 100
  • Мнения: X
Днес се загледах в една позната, която за мен е типичната Есен, обаче и нейните вежди всъщност са пепеляви, вместо както очаквах - червеникави.

Ако приемем, че и аз съм есен, тогава не разбирам защо ми препоръчват бежово - ами не ми отива хич. И все си мисля, че пак зависи от оттенъка - онова телесното бежово ме прави да изглеждам като измита чиния. Ако е с жълт оттенък сякаш по-бива. Иначе в тютюнево и кафяво много се харесвам.

Покрай останалото се замислих за цвета на косата си. Дали пък от светло рус да не го направя тъмно рус.

# 101
  • Мнения: 18 569
Това за което говориш за мен е пепелно. То не е топъл нюанс. Или е топъл тон косата ти или студен, пък и двете не знам. Какъв точно цвят е? Аз се водя зима, студен тип. Отиват ми червено, лилаво, розово,тъмно синьо, зелено, наситени цветове,  но и бежовите мисля, че ми отиват.

# 102
  • Мнения: X
Моят оригинален цвят заради многото боядисвания вече не го знам какъв е. С годините се промени от червеникаво-златист към тъмно пепелно рус. Веждите ми и те съвсем не са в червеникавата гама, заради това се ориентирам към пепелно рус цвят на косата.

В момента косата ми е руса, като в нея има както по-студени като нюанс кичури, така и златисти. Не е било нарочен ефект, просто така се получи. 

# 103
  • Мнения: X
Значи доколкото разбирам косата ми има златисти нюанси, но като цяло е светъл лешник ако трябва да съм по-точна.
Кожата ми има жълт подтон, ако съдя по лицето си. Ако погледна вените - едната е синя, другата зелена. Което вече ме обърква.
Очите ми са зеленикави със златисти точици. За по-кратко пъстри.
Най-вероятно съм есен, но се колебая между пролет и есен.
Според руския тест съм пролет, но не съм категорично съгласна. Уф, че съм труден образ.

# 104
  • Мнения: 892
Аз винаги съм се чудила дали съм лято или пролет, мисля, че ми отиват и двата типа цветови комбинации за грим и дрехи, не че много се гримирам, де. Кожата ми е доста светла, рядко има руменина, в редките случаи, когато купувам фон дьо тен избирам най-светлия, но пък не бих казала че е млечно бяла, може би защото е прекалено тънка и прозира. Очите ми са сиви, но на моменти са зелени, а на моменти сини, променят цвета си в зависимост с какво съм облечена. Косата ми е естествено руса, с цвят на злато, рядко срещан цвят.

# 105
  • Мнения: X
http://www.highviewart.com/krasota/vashite-tsvetovi-kombinatsii- … kozhata-5067.html
След дълго търсене открих ето този сайт с тази информация за всички подвидове пролет, лято, есен и зима.
Надявам се да ви е полезно, колкото и на мен.

# 106
  • Мнения: X
Аз съм искряща пролет!

Накрая тръгнах по метода на изключването.

# 107
  • Мнения: X
_Зима_
Искряща Зима

Тъмна Зима

Естествена Зима

# 108
  • Мнения: X
Есен
Тъмна Есен

Мека Есен

Естествена Есен

# 109
  • Мнения: X
_Лято_
Меко Лято

Топло Лято

Естествено Лято

# 110
  • Мнения: 18 569
Тези схеми ги постнат в началото на темата, мисля, че и линкове съм давала. Най-полезни са, и максимално точни според мен. Тези дни все повече установявам колко ми отива червеното и розовото.

# 111
  • Мнения: X
_Пролет_
Искряща Пролет

Златна Пролет

 Мека Пролет



П.с. постнах сезон по сезон защото пиша през телефон... :р

# 112
  • Мнения: 18 569
Няма нищо. Тези схеми са много нагледни. И е хубаво, че са дадени и цветовете.

# 113
  • Мнения: 7 590
По тези снимки се оценявам като тъмна есен. Не за друго, а защото сиви сенки хич не ми отиват. Приличам на малка сива мишка. Хахаха.

# 114
  • Мнения: X
Сиви сенки на никого не отиват, само някои не го знаят.Grinning

# 115
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Сиви сенки на никого не отиват, само някои не го знаят.Grinning
Simple Smile)))))))
Имаше една реклама на Диор по времето на моята младост - една умопомрачително красива манекенка (тъмна коса, кафяви очи), гримирана със сиви сенки и черна воалетка. Колко пари, време и енергия съм потрошила да намеря сиво, дето да ми отива като на нея Wink
За други не знам, но за себе си не намерих последните 20 + год!

# 116
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Всички нюанси на сивите сенки ми отиват много.

# 117
  • Мнения: 18 569
Аз вчера правих грим едното око сиво едното розово 😊Абе не ми отива май сиво. Като измита ми стои. С розовото-не знам, колкото и да искам май и с него не е много добре. От цял живот само в златно и кафяво ли ще се гримирам?

# 118
  • Мнения: X
И на мен не ми отиват сиви сенки. Направо имам чувството, че на този сив фон ми жълтее бялото на очите, а зеленикавата нотка в очите ми съвсем се убива. Със зелени сенки също хич не се харесвам, като изключим едно пастелно резедаво зелено. Най-добре се възприемам с кафеви, златиси, бронзови и донякъде лилави.

Сега като видях подтиповете и като направих още веднъж теста, май съм мека пролет.

# 119
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
И аз съм "изкряща пролет". Същата съм като момичето от първата снимка - не се сещам коя звезда е?! Може би само косата ми е малко по-светла.

# 120
  • София
  • Мнения: 5 571
И аз ще се окаже, че съм "искряща пролет". Чаках с интерес развитието по въпроса на Вики, тъй като по описание много си приличам с нея. Wink Цветовете, които са дадени, че не стоят добре на "искряща пролет" действително не ми отиват.

# 121
  • Мнения: 31 335
Всички нюанси на сивите сенки ми отиват много.
На мен също. Нося и имам много сиви палитри вк. и чисто сребърни, метализирани пигменти.

# 122
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ако се колебаете за сенките, един от най универсалните цветове е виолетово.
Прави чудеса със светлите очи, а на тъмните стават неустоимо магнетични.
Преди да попадна в ръцете  на професионалните гримьори  изобщо не предполагах, че този цвят може да подхожда на всички.
От професионалистите научих , че не е важно количеството и многообразието на цветовете на грима.С точните цветове и минималостичен грим резултатите са много по добри .
Тъмно виолетово замества много добре черната очна линия(молив) ,която след определена възраст вече не е за препоръчване.
След всички тези прозрения моливи, очни линии и сенки са ми във всички нюанси на виолетово лилаво.
За съжаление много малко брандове предлагат, точно  моето виолетово .
Интересни ефекти се постигат и с цветни спирали, особено когато се комбинират (виолетово със синьо или черно)
С годините ме научиха , че сенки, пигменти и изобщо грим на целия клепач
е  подходящ само за снимки.
Уверих се, че играта на контрасти в семпъл грим говори много повече от колкото силен  и тежък грим.





Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 12:42 от sl

# 123
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
По отношение на грима и аз минах на незабележим. Естествени цветове сенки и кафяв или сив молив / сенки на очна линия. Класическа черна очна линия не харесвам на себе си, защото твърде много изпъква, а аз съм много бяла.

# 124
  • Мнения: X
sl, по едно време ползвах лилава спирала с черна очна линия. Всички си мислеха, че очната линия е лилава, а не спиралата. Наистина се получаваше интересен ефект. Аз се харесвам с лилави сенки, но с онези с по-синеещия оттенък.
Сенки и спирала на долния клепач и мигли трудно мога да изтърпя, а и се размазват като поседя с тях няколко часа.

# 125
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Точно синьо виолетово е моят цвят.
Интересен ефект се получава и с различен цвят спирали на горния и долния клепач (Виолетово горе и лилаво  (люляково )долу) Също едннн цвят във вътрешния ъгъл, който постепенно прелива в друг във външния (от по светло към по тъмно)
В резюме:С виолетово винаги ще сте ок.

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 15:41 от sl

# 126
  • Мнения: 2 622
Хм, на мен виолетовото ми седи все едно някой ми е фраснал кроше. Не съм си намерила нюанса сигурно. Ох, съвсем се обърках! Гледам схемата и виждам, че откъм коса, очи и кожа съм едно, но ми отиват цветове от съвсем друг тип, с показани като подходящи пък за "моя" тип, съвсем не се харесвам и не смятам че са за мен...абе то цяла наука.

# 127
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ефекта с крошето се получава, когато грима е предозиран.
Идеята е минимум материал(в точния нюанс) за максимум ефект.
Преди много години се плесках на поразия и ми беше важно да демонстрирам някакви умения.Научиха ме, че функцията на грима(без театрален, ксрнавален или за реклама , където важат други правила) е да представи жената на макс .

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 16:08 от sl

# 128
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Аз мисля, че не на всеки тип отива лилаво, както на нас. Затова е добра кафявата спирала - подчертава идеално, но стои по-меко от черната.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 336
Лилавото е цветът, който най-много ми отива за грим на очите, които са зелено-кафеви. Номерът е да намериш своя нюанс - дали ще е студен или пък с повече бордо.

# 130
  • Мнения: 2 622
Моите да студено сини или поне аз ги виждам така. За сватбата ми гримьорката използваше едно лилаво (заключението беше, че съм за студена гама и мисля, че не сбърка), но така майсторски го преля с другите цветове и с черно, че и през ум не можеше да ми мине, че изглеждам като пребита. Но аз не мога да го докарам тоя ефект.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 336
Не знам, колкото повече чета, толкова повече си мисля, че има нещо сбъркано в тази теория. Човек трябва да се чувства комфортно с цветовете, които носи и да отговарят не само на физическите характеристики, но и на състоянието му, настроението му, ако щете. Аз не се чувствам много добре с топли цветове последните години - особено откровено есенните, а би трябвало те да ми пасват най-добре.

# 132
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Аз пък имам една приятелка, която е топла есен и обожава розовото. Толкова неестествено и кофти да й стои, че няма накъде, но тя си се харесва и се чувства комфортно, независимо колко човека й казват обратно.

# 133
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Нещо такова имах в предвид, споменавайки играта на нюанси.

И вълшебната виолетова спирала.

синя спирала на горен клепач, лилава на долния.

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 16:32 от sl

# 134
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Цветовите типове, които са естествено по-ниско контрастни (пролет + лято) т.е. нямат драматичен контраст между коса/очи/кожа по принцип изглеждат по-добре без прекалено контрастен грим. И обратното - зимните типове и тъмната есен могат да си позволят много по-контрастни и драматични гримове (пак да кажа, че това е теорията)
Води се, че с годините и с побеляването на косата всички ние снижаваме нивото на контраста си. Има един сайт на една австралийка, която много повече набляга на контраста от всеки, който съм виждала. Като се добера до декстопа си ще ви го пусна, може да ви бъде интересен!

Също така ми прави впечатление, че всички тази тема, начело с мен, правим една и съща грешка, а именно ползваме много общи названия на цветовете "на мен не ми отива...червено" да кажем.... но от червено до червено, от бордо през маково през златисточервено разлика огромна. В това се състои и целият този анализ - да се систематизират кои оттенъци на даден цвят на кой отиват. Даже си имам пинборд, в който съм си събирала дори имената на различните оттенъци на цветовете.
Цветови теории пинборд
И един произволен пример (съжалявам, че е на английски, но аз ползвам изкл. руско- и англоезични източници в нета, даже не ми хрумва често да търся на български)



Много ми харесаха постовете на SL на тази страница и подкрепям с 2 ръце. Моето истинско "виолетово" си ги открих първо в лак за нокти - дотогава знаех, че виолетово ми отива, но никога не попадах на точния нюанс, от който да ми грейне лицето Simple Smile

# 135
  • Мнения: 22 476
Според схемите аз съм "Мека пролет"

# 136
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И аз съм от тези, които носят сиви сенки. При това от години - не мога да се видя отстрани и да преценя дали ми отиват, но ми е комфортно с тях, за разлика от други цветове.

При последните влизания в магазини за дрехи забелязах, че първо залепвам на черно-белите предложения.
Опитах се и да открия онези нюанси от бежово, екрю, шампанско, които биха работили за мен, но уви - поне към момента не се получава.

Късна есен и зимата са ми лесни - нося тъмни, наситени тонове, много обичам тъмносиньо, тъмнозелено, черно, тъмночервено. Разцъфне ли пролет и напълнят ли се сайтове и магазини с пастели, тогава вече е по-трудно за мен.

# 137
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Аз пастелни цветове изобщо не нося.
Предпочитам наситени цветове във всички сезони.

# 138
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Какво им е лошото на пастелните  цветове?
Зависи къде и как.
Наситените цветове също не са толкова универсални   , колкото изглеждат.Особено когато трябва да се комбинират

Има си място и време за всичко.
След толкова години  служебен строг дрес код (тъмни костюми и пастелни ризи) съм деформирала възприята си, и  комбинацията  на  наситени цветове ми идва доста шумна.Единственото , приемливо за мен, съчетание на наситени цветове  е между хроматични и ароматични.



# 139
  • София
  • Мнения: 5 197
Може ли снимка на виолетовото (което е универсално) на клепач ?
Да видя дали имам такова 😂

# 140
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Всеки  сам трябва да открие  своето .Stuck Out Tongue Winking Eye
А защо трябва да се боядисва целия клепач?Все пак говорим за грим.
Мислех, че пиша в красива мама а не Бояджикския



Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 20:11 от sl

# 141
  • София
  • Мнения: 5 197
Вие говорите тук , за някакво универсално виолетово ,което отива на всички. Него искам да видя.
Не е нужно да е "боядисан" целия клепач , просто искам да видя кое е то

# 142
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Пишех за  различни нюанси на цвят, който  като работи добре както за тъмни, така и за светли очи.(за разлика от керемидено, жълто, зелено, синьо, кафяво и розово)Цвят който не отнема, а засилва блясъка на погледа  (което не може да се каже за синьото, зеленото и кафявото, ако се използват при съшия  цвят очи) не слага години след определена възраст  (като черното).Не стои инфантилно като розовата гама.Уместен цвят е за офис, за разходка, за шопинг, за делова среща, кино, театър,  концерт, опера , пиано бар, коктейл или гала вечеря.  
Това са мотивите ми да го определя като универсален.Хармонира както с дънки и пуловер, така и с вечерна рокля.
Всеки сам трябва да открие точния нюанс и дали и как да го комбинира.
Ако не може да се справи, използва услугите на добри професионални  гримьори.

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 21:20 от sl

# 143
  • Мнения: 10 423
Аз съм художничка и непрекъснато използвам цветове. Лилавото е един от цветовете, които най-лесно се съчетават с други цветове, а също и много добре се прелива без да се получават някакви гадни нюанси. Освен това действа много приятно и успокояващо. Лилавото е точно противоположност на това, което аз наричам "чепати цветове" - напр. ярко червено или турски синьо, които до каквото и да ги сложиш не стоят

# 144
  • Мнения: X
Аз пък за дрехи много обичам тъмно-синьо, обачее го дават като неподходящ за меката пролет. На всичкото отгоре смятам, че ми отива и имам доста дрехи в този цвят. Същата работа е със сивите дрехи.

Колкото до сенките, днес на спирката видях една дама със зелени очи, гримирана със зелени сенки. Ами...ужасно зле й седяха. Направо убит изглеждаше цвета на очите, а сенките изглеждаха с цвят на мухъл.

# 145
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Със сигурност се е харесвала девойката.
Всеки сам трябва да открие топлата вода за себе си.
Спомням си, преди 6 или 7 години следях темата за грим.Опитах се да обясня на една девойка, че въпреки красивите очи и професионалната техника, не бяха използвани нейните цветове. Изядоха ме с парцалите с основния аргумент Така се харесва(м)
Радвам се, че има развитие и дамите започват да търсят своите цветове.
Неподходящите цветове могат да съсипят и най добрата техника ,най скъпите консумативи и най красивите очи.

 

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 11:09 от sl

# 146
  • Мнения: 18 569
Не зная момичета. Всичко е много относително и със сигурност има изключения от правилото. Аз лилави сенки почти никога не съм слагала, а според всичката информация, която четох за грима на топло кафявите очи лилавото било един от най-добрите избори, подчертавало красотата на очите и ги карало да изпъкват. Ще пробвам тези дни и ще докладвам как стоят при мен нещата.

# 147
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За по лесна преценка, гримирай едното око в гамата  която  счташ , че  ти отива най много,  с другото  експериментирай в лилавата гама.Желателно е грима да бъде от умерен към пестелив, за да се избегне ефекта на "крошето " Simple Smile
Ако си обективна ще видиш разликата.    

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 12:29 от sl

# 148
  • Мнения: 18 569
За по лесна преценка, гримирай едното око в гамата  която  счташ , че  ти отива най много, а другата експериментирай в лилавата гама.

Ако си обективна ще видиш разликата.    

блАГОДАрЯ ЗА идеята, ще пробвам, така наистина ще преценя добре, а аз не съм от тези дето се залъгват, виждам и си казвам честно става ли или не става, затова съм така раздвоена и с розовото

# 149
  • София
  • Мнения: 5 197

Въпреки че съм топъл тип, най-много губя себе си ,когато се гримирам в нюд, златисто,кафяво.
Обичам да нося черно и сиво на очите си . Както и зелено. Обожавам зелени сенки за очи.
Обичам всички цветове за грим.

Не излизам силно гримирана като цяло, но ако излизам , ще е от всичко по много 😂

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 13:44 от Tatti

# 150
  • Мнения: X
Уинд, ти сигурна ли си, че си есен?
На мен сякаш повече ми приличаш на лято.
Най-много ми харесва грима ти с онова синьо-зелено, комбинирано с кафяво и със металическото зелено с кафяво. С изцяло кафяв грим наистина най-малко ти изпъкват чертите.

# 151
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Каролин  пробвай нещо в този нюанс

Wind_
Лилавото , което си показала, определено не е твоето и въпреки това, на тази сномка окото е с най- искрящ цвят.
По повод грима ти, количествените натрупвания не винаги водят до повишаване на качеството.
 

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 13:52 от sl

# 152
  • София
  • Мнения: 5 197
Няма натрупване, има силно пигментирани сенки за очи.
Гримът е силен и определено не е за ежедневието (за инстаграм е 😂)

Гримьорката , ме определи като типична ,топла есен.
Учила е и работила в САЩ, тя е студена и направи сравнение с нейата кожа до моята.
Моята е жълта ,нейната розово-сива.
Вярвам й .

# 153
  • Мнения: 18 569
Каролин  пробвай нещо в този нюанс

Wind_
Лилавото , което си показала, определено не е твоето и въпреки това, на тази сномка окото е с най- искрящ цвят.
По повод грима ти, количествените натрупвания не винаги водят до повишаване на качеството.
 


Това е Катрин Зита Джоунс нали? любимка ми е- страхтно й стои лилавото. чак пък да е тежък, има и много по-тежки гримове от този. Страхотен е, средна работа откъм силен грим, за мен е прекрасен.

# 154
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Wind_
Говорех за насищане на цвят.
Щом се харесваш така....
Силният грим е по скоро за сцена , карнавал  или снимки за рекламна кампания.



# 155
  • София
  • Мнения: 5 197
Разбирам , кой грим за какво е.
Признавам , че обичам грима под всякаква форма , дори да изляза силно гримирана не се притеснявам от хорското мнение .
Сега , естествено силно гримирана -но не като клоун 😂

На работа не бих се явила в такъв вид , но когато съм почивка излизам с цветен грим,опушен , тъмен , силен , очни линии, червила , контур , всичко .

Разбирам и , че не харесваш показаното от мен

# 156
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Нямам за цел да убеждавам в нещо когото и да било.
Споделих информация "открадната "  през последните десет и повече години  от професионални гримьори от ранг официален гримьор на даден бранд (селективен  и висок клас )за Франция , Италия  или Испания.

Мислех, че мога да бъда полезна на някого.


Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 15:29 от sl

# 157
  • София
  • Мнения: 5 197
Ти си полезна ! Хубаво пишеш и даваш полезна информация.

# 158
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
SL, супер полезна си ни, стой си тук!

Уинд, мило, на нито един кадър не те видях със наистина топъл грим (белият баланс също е малко объркан, защото дори кожата ти не изглежда топла или неутрална). Дори зелените сенки във всички варианти баха доста студени оттенъци. Помниш ли онова красиво дете (губи ми се ника и, ще проверя)дето пусна в другата тема един зелен, мъхесто зелен грим - ето с такъв си те представям Също така дори кафявото може да бъде доста студено...

В момента ползвам изключително една палитра, което не ми се беше случвало почти никога - ето тази - тя е от вълната на много топлите палитри, които са толкова популярни от миналата година.
Ако си чиста есен тези цветове трябва да опиташ на всяка цена. Сега ще ти потърся и няколко "лука" правени с нея (не  мои разбира се). Дори ще се постарая да са от по-тежкия вид, който харесваш. И една дребна забележка, ако ми позволиш - обикновено по-тежкият очен грим върви и с по-покривен ФДТ на лицето, някакси се получава единство на визията, докато при теб липсва този елемент.








https://youtu.be/rBVg1zA2SGA

PS Много я харесвам тази блогърка като техника за тежък грим, но това пепеляво русо на новата и коса според мен хич не е за нея... уфф, не успявам да ембедна видеото днес...


Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 16:16 от Agent Provocateur

# 159
  • Мнения: 31 335
На мен влогърката ми харесва повече руса. Грима, който прави на клипа е много прост и е хубав, но за мен е прекалено тъмен и му липсва просветляване на горния клепач.

# 160
  • Мнения: 892
Може да прозвучи крайно, но смятам, че 90% от жените изглеждат по-добре без сенки отколкото с, или с нюд сенки и леко просветляване под веждите. Просто не разбирам как се харесват някои с тези цветове, толкова неестествено изглежда, според мен гримът трябва да направен така, че да не се забелязва. Не знам, може би мисля така, защото съм много "неконтрастен тип" и не ми отива силен грим. Иначе бледо розово, златисто, кафяво, бежово ми стоят добре, но в минимални количества, разбира се. Никога не бих си сложила сини или зелени сенки.

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 23:14 от Eva111

# 161
  • Мнения: X
Така, върнах се да попитам правилно ли съм преценила за имената на отенъците, подходящи за Искряща Пролет.
След разглеждане на предоставените  "видове" цветове си отделих следните нюанси, но ще се радвам на всякаква редакция от по-знаещите
Така:
_Розаво - отенъци - bubblegum, cantaloupe,
_Жълто- lemon (?), bumblebee,
_Червено - candy,
_Синьо - blue, denim, navy, cerulean, sky (?)
_Зелено - shamrock, parakeet,
_ Черно- black,
_Сиво - .... Тук се затруднявам защото това сиво, показано на схемата за цветовете, ми прилича на сиво-зелено, но в схемата на нюансите не виждам такова...
И Бялото - тук въобще не видях еквивалент на нюанса, даден за пролетта. На мен ми прилича на мръсно бяло, но в схемата на цветовете май не видях такова..
И да се защитя, предварително - за съжаление определянето на нюанси от даден цвят не ми е силна страна.
Така, че ако някой се чувства засегнат от неточното ми определение - съжалявам, сега се уча. Simple Smile

П.с. където съм сложила ? знак, означава че колебанието ми е силно за наименованието...

Последна редакция: сб, 23 дек 2017, 12:24 от Анонимен

# 162
  • Мнения: 892
На последните снимки Уинд ми харесва, но там гримът е много пестелив, а цветовете ми се струва че са в бежово-кафявата гама и малко златисто.

Иначе може предното ми изказване да е прекалено силно, поправям се - цветни сенки и силен грим отива на 20% от жените Simple Smile

# 163
  • Мнения: X
Ходих днес на пазар, използвах болничния за това, ама бях с кола и придружена от ММ💁 Та накупих си дрехи в цветовете от схемата на искряща пролет - всички те до една ми отиват!
Само, че имам 2 въпроса и ако някой ми отговори, ще е чудесно. Какво става с другите цветове, които не са нито сред лошите, нито сред добрите? И мога ли да комбинирам такъв цвят за долница на облеклото, а горе до лицето си да поставя отиващ ми цвят?

# 164
  • Мнения: 10 423
Естествено, че можеш. Всички цветови типове се отнасят главно за лицето, по лицето и косата ти определят и типажа. Дори можеш да носиш съвсем неотиващ ти цвят и с едно шалче в подходящ цвят да промениш коренно ефекта. Мой съвет е да си накупи няколко шалчета в твоите цветове, така ще можеш да носиш всяка дреха.

# 165
  • Мнения: 18 569
Пони, даде много разумен съвет.

# 166
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Шаловете много помагат, особено когато имаш купища дрехи в "неутралните" тонове и изглеждаш леко бозаво (аз съм царица на бежово-кафявото бозаво...) Чудесни са и за освежаване на чисто бяло/черно/сиво/синьо и определено спасяват положението И разширяват неимоверно гардероба и като стил и като комбинации!

Но шансът шал, в цвят който ти отива да се съчетае чудесно с цвят, който "съвсем не ти отива" е доста малък. Ако аз сложа бебешко розово няма шал, който да ме спаси.

Също така мислете какъв цвят/оттенък лак слагате. Аз лично много се дразня от цветове, които не са мои на моите ръце, правят ги или много жълти или много червени, изобщо грозна работа - уж малък детайл, но може да съсипе целия вид!

Последна редакция: чт, 28 дек 2017, 16:53 от Agent Provocateur

# 167
  • Мнения: 892
Жалко че не нося шалове освен понякога зимата ...

# 168
  • Мнения: 3 738
Здравейте, момичета, уж чета, но много не се ориентирам, днес гледах певицата Славка Калчева и установих, че съм от нейния тип, черна коса и много тъмно кафеви очи, отива ми червено червило и очна линия, но с грима на очите не се справям цвета на сенките ми е трудно да подбера, последно се гримирам с "земни цветове" не знам дали се изразявам правилно, ползвам нюд палитра на катрис, моля за съвети за грим на очите, благодаря за търпението

# 169
  • Мнения: 7 590
Дами, научете се, пиши си "кафЯви". Сигурно над 30 пъти я чета тази грешка в темата.

# 170
  • Мнения: 3 738
благодаря, объркала съм се заради променливото я  в множествено число, но не е много по темата

# 171
  • София
  • Мнения: 5 197
Момичета , каква мислите , че е Бианка Балти?
Топла , студена , пролет-лято , есен или зима ?

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Може би топла есен 🤔. Със сигурност жълтото и розовото не са нейните цветове, ако това ще те ориентира. Поне аз така я виждам, но на мен ми е много сложно с тези цветотипове, и все още не мога да ги разплета до точка на категоричност.

# 173
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Не е ли пролет това?

# 174
  • Мнения: 18 569
И аз мисля, че е пролет.

# 175
  • Мнения: X
Ас също клоня към пролет.  Peace

# 176
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
... певицата Славка Калчева и установих, че съм от нейния тип, черна коса и много тъмно кафеви очи, отива ми червено червило и очна линия, но с грима на очите не се справям цвета на сенките ми е трудно да подбера ...моля за съвети за грим на очите, благодаря за търпението
Славка Калчева според моето неекспертно мнение е чиста зима.
"Земните" тонове пак според мен не са най-силните ви оттенъци (въпреки, че студено кафяво ще ви стои, както и сиво). Ще се опитам да намеря линк/снимки за по подоходящи:
http://discoverstyle.ru/tsvetotip-zima-tsvet-volos-i-makiyazh/
https://www.sympaty.net/20140726/makiyazh-cvetotip-zima/
http://www.make-it-up.ru/post/cvetotip-zima-zhenshhina-zima.html

Така, както го описвате вие сте залитнали към този цветотип:


a сте по-скоро този (според думите ви и ако вземем Славка Калчева за основа):

*********************************************
ТИЛИ - от седмици се каня да те помоля да разкажеш повече за твоята "сесия" - в какви стъпки иопределеяха, защо се получи сложен тип?



# 177
  • Мнения: X
Агент Провокатор, много интересни сетове за различните типове си показала. Откъде да видя тези за Пролет?

# 178
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Simple Smile аз просто гугълвам и си избирам имидж, който ми харесва, но ето какво намирам за пролетен от същия автор:
https://poachy.polyvore.com/







PS Разбира се и разни платформи, базирани на имиджи са идеални за отправна точка, не само Гугъл, например:
https://www.pinterest.com/search/pins/?q=autumn%20type%20color%2 … mp;term_meta[]=autumn%7Ctyped&term_meta[]=type%7Ctyped&term_meta[]=color%7Ctyped&term_meta[]=palette%7Ctyped

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 16:39 от Agent Provocateur

# 179
  • Мнения: X
Благодаря Flowers Hibiscus

# 180
  • Мнения: 1 907
Здравейте,може ли да ми кажете как да си определя цветотипа? Relieved

# 181
  • Мнения: X
Агентурке, просто ровейки се из разни сайтове и цялото заливащо ни море с информация и оферти  ooooh!, попаднах на един руски сайт, който предлагаше тази услуга, че и на промоция.  Joy Joy Joy Пращах снимки- без грим, на дневна светлина, имаше анкета също така.
Ако не друго, то поне се оказа, че не само аз не мога да се определя в рамките на един- единствен тип.  Laughing Но това ме устройва изцяло, защото според настроението с чиста съвест спокойно мога да се преобразя по- близо до един или друг стил.  Mr. Green

# 182
  • Мнения: 3 738
Благодаря, Агент Провокатор, и аз от вашите обяснения мисля, че съм зима, проблемът ми е, че лилави сенки изобщо не ми отиват, и за това се раздвоявам, повече ми отива червено, и според други хора, с розовото не се разбирам, благодаря за линка Flowers Hibiscus

# 183
  • София
  • Мнения: 5 197
ТиЛи , зодия Близнаци ли си ?
Моята приятелка (гримьорка) не може да определи обща позната , нито е есен ,нито зима , и тя казва за нея , че е от зодията 😂

Аз не знам каква есен съм 🙄

# 184
  • Мнения: X
ТиЛи , зодия Близнаци ли си ?


Не, нито Близнаци, нито Везни.  Laughing
Земна зодия, стъпила здраво на земята съм и обикновено знам какво, как и защо. Но ето такива "съществени" колебания могат сериозно да ми повредят изградения Дзен и да ме вкарат в беля.  Mr. Green

Оф, накарахте ме да ходя да търся как изглежда Бялата роза.  Laughing

sunrise_67, щом не се спогаждаш с един цвят, не се мъчи, безсмислено е. Отделно, не е задължително да се гримираш с лилаво. Пък и от лилаво до лилаво- цветове и нюанси бол. Щом червеното е нещото, с което се харесваш- носи си го с кеф. То и от червено до червено море оттенъци, но щом си зима- всеси мисля, че ще стои добре.  Peace

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 01:20 от Анонимен

# 185
  • Мнения: 3 738
Благодаря, ТиЛи, спрях се на червеното и очна линия , това е, иначе купувам сенки и ги подарявам Simple Smile, сетих се и друго да ви попитам, всички тези снимки и определения за цветотип, са все чужди , идеята ми е ,че българите тук сме с различни гени и съчетания на коси очи , нюанси на кожа, така си мисля, за това не мога да се 'намеря' в тези снимки

# 186
  • Мнения: X
И аз това си мислех, че в тези цветови типове много се спряга русото, а по нашите земи сме маалко по-различна боя. Дори и аз, дето минавам за тъмноруса като естествен цвят на косата, според тези описания май съм си направо с кафява коса.

# 187
  • Мнения: 1 907
Здравейте ,прочетох за определянето на цветови тип обаче не мога да се определя с точност.С тъмна коса съм и светло кафяви очи гледах и по вените ми уж ,виждам ги като синьо зелени .Според вас на кой тип принадлежа?

# 188
  • Мнения: X
Леко зеленеят наистина, но кожата ти розовее.
Аз по вените съвсем не мога да се определя. Имам една синьо-лилава и зелени. Аз се чудя защо толкова обичам шарено, пък то виж къде се криел ключа за палатката Simple Smile))

# 189
  • София
  • Мнения: 5 197
Нели и на мен ми розовееш
Може би си студен тип.

# 190
  • Мнения: 1 907
Хм и аз така си мисля ,мерси за отговорите Heartче съм повече към студения тип 'зима Simple Smile Smiley  значи по студени цветове въпреки ,че червено много не ми седи Simple Smile но пък го харесвам като цвят .

# 191
  • Мнения: X
Червеното се води даже топъл цвят, макар че и то има по-студени оттенъци.

# 192
  • Мнения: 2 622
Аз след голямо моткане из цветовете, тестване и прочее, стигам до извода, че вероятно съм зима, ноо топлата гама не ми отива, но кожата ми жълтее, а не розовее. Бъркотия отвсякъде, но мисля, че студените цветове повече ми отиват. Така е и според гримьорката ми  за сватбата.

# 193
  • Мнения: X
Струва ми се, че има някакво неразбиране за топлите и студените цветове. За тип зима точно студени цветове дават като подходящи. Ето: https://www.google.bg/search?q=winter+color+type&tbm=isch&am … rc=N07aK_lSO8Qu8M:

https://www.google.bg/search?q=winter+color+type&tbm=isch&am … rc=N07aK_lSO8Qu8M:

# 194
  • Мнения: 2 622
Да, знам, че студените цветове са подходящи за тип зима, но нали жълтият подтон се води топъл, съответно търпи топли цветове. Или не съм права?

# 195
  • Мнения: X
Зависи какво разбираш под "жълтее". Ако е маслинов оттенък, може би това е причината да не ти отиват топли цветове. Ето, например Луси Лиу я определят като дълбока зима, а тя е жълтокожа Simple Smile))))

# 196
  • Мнения: 10 423
На Зимата цветовете са по-скоро по-първични и сурови, а не толкова студени или топли. Точно сега ги разглеждах и ги виждам, че са по-близо или направо чисти цветове. Докато при другите типове тези същите цветове са смесени и усложнени.
Между другото няколко индонезийки бяха отишли да се определят във фирма, в която имах познати. Жената казваше, че те всички са тип зима и че много учудено са го приели, защото тяхната страна е много топла.

# 197
  • София
  • Мнения: 4 336
и според мен жълт подтон може да бъде студен, ако кожата е много светло маслинова. моята понякога даже не е жълтеникава, а светло зелена и някак искряща

# 198
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Да, знам, че студените цветове са подходящи за тип зима, но нали жълтият подтон се води топъл, съответно търпи топли цветове. Или не съм права?
Не, бъркате се! Просто защото е широкоприето основните цветове да се делят на топли и студени, т.е. като се каже "синьо" всеки си мисли "студен цвят", като се каже "червено" асоциацията е "топъл цвят"... ето така:


НО има синьо и синьо, както и червено и червено. Има червено със син подтон, което изобщо не е топло и чудесно отива на зимния цветотип; има червено с оранжен подтон, което отива на топлите типове (пролет/есен). Има студено жълто (със зелен подтон) има и топло жълто.... Със всички останaли цветове е по същия начин, затова и е редно да говорим тук не за цветове, а за оттенъци на цветове. Например:


Имам снимка на телефона с два зелени лака - и двата много красиви - мъхестозеленият е правен като за мен, другият - зелен със син подтон не ми отива... сек да я намеря:
Скрит текст:

****************************************************
И друг пример - има разлика, нали?


Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 17:23 от Agent Provocateur

# 199
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
И понеже бях обещала линк към блога на тази австралийка и искам да ви объркам още повече го пускам Simple Smile
https://insideoutstyleblog.com/

Нейната идея е, че освен естествения цвят на кожа, коса и очи е редно да се вземе под внимание и какъв е контрастът между оттенците им (много светла кожа и много тъмна коса = висок контраст), както и дали съществува "цветен контраст" (т.е. дали имате топла кафява коса, топли кафяви очи и жълтеникава кожа = нисък "цветен контраст" (защото всичко е подобно) ИЛИ имате бяла/розова кожа, сини очи и черна коса = висок "цветен" контраст) като се съставя "тоалета" Wink
https://insideoutstyleblog.com/2014/11/real-life-examples-of-dre … our-contrast.html

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 17:24 от Agent Provocateur

# 200
  • Мнения: 2 622
Ааа, зацепих, страхотни сте. Благодаря за изчерпателните обяснения. Запозната съм на теория за червеното със синия подтон примерно, но нямам толкова въображение да видя "синьото" в подтона, а когато избирам червени цветове, съм ги подбирала по усет, но се доближават до показаните от Агент.
А дали имам маслинов оттенък...тотално не мога да преценя.

# 201
  • София
  • Мнения: 5 197
Агент , на показалеца и средния е "твоят" тип лак , нали ?
Поне на мен повече ми харесва като цвят 😀

Аз може би съм контрастна , кестенява коса , зеленикави очи и Бяла кожа.
Есента и зимата са контрастни , пролетта и лято - не? ( като цветове , а не като тип хора)
Нали така ?

# 202
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Агент , на показалеца и средния е "твоят" тип лак , нали ?
Поне на мен повече ми харесва като цвят 😀
Не, мило Simple Smile Обратното - мъхесто (жълтеникаво) зеленият на безименния/кутрето е "моят" цвят (виж колко ясно избива топло жълтото на китката ми). А теб отдавна съм те "набедила" като голям фен на студените цветове (точно като лака на показалеца, апропо, това е легендарният St George на A England), а аз все те побутвам към по-топлите Grinning
Аз може би съм контрастна , кестенява коса , зеленикави очи и Бяла кожа.
Есента и зимата са контрастни , пролетта и лято - не?
Нали така ?
Да, по принцип е така! Но т.к това е твърде обобщено и оригиналните класификации със 4 цветови типа изглеждаха много непълни и много хора не се "намираха", то създадоха "граничните" цветови типове - т.е. "мека есен" (граничеща със неконтрастното лято) далеч не е толкова контрастна като "дълбока есен" (граничеща със сериозно контрастната зима)
А при теб по-скоро както го виждам аз е среден (може би към висок) контраст + висок цветови контраст!

За да се разбере по-лесно нивото на контраст си преставете, че конвертирате снимката си в черно-бяла. Човек с много тъмна коса и много светла кожа ще е контрастен в ЧБ, но руса девойка със светли очи - не.
А цветовия контраст е свързан с цветовете на косата/очите/кожата и доколко те се различават - колкото по-различни, толкова по-висок цветови контраст.
И предупредих, че това деление допълнително обърква, но и надгражда над класификациите за "цветови" тип Simple Smile

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 17:25 от Agent Provocateur

# 203
  • Мнения: 18 569
и според мен жълт подтон може да бъде студен, ако кожата е много светло маслинова. моята понякога даже не е жълтеникава, а светло зелена и някак искряща
Моята също е такава(без зелено, по-ссоро восъчно жълта). Но не е топъл отенък.

# 204
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
То се е видяло, че днес ще покрия норматив за постове Simple Smile








И последно едно видео, което не е свързано толкова с цветовите теории, колкото със стила и как една базова рокля може да бъде трансформирана чрез аксесоари... уникално креативно! Пък вие ми кажете какъв цветови тип е мацката Simple Smile (хинт: индонезийките на Пони69)



# 205
  • Мнения: 2 622
Уха, страхотен пост, Агент! Нося точно студено сини цветове като показаните, а с топло сините не се възприемах изобщо. Имах една блуза в топло зелено, която се чудих защо не ми отива...Трябва да се образовам повече. Когато сколасам ще си кача и снимка, да си кажете експертното мнение Simple Smile

# 206
  • София
  • Мнения: 5 197
Да , така е , определено повече обичам студени цветове.
Ех , Агент пиши и публикувай
Сега ще си направя една черно Бяла да видя какво ще стане 😀

# 207
  • Мнения: 10 423
Всъщност тия топли и студени цветове са по-скоро в разговорният език, отколкото в цветознанието, което аз съм изучавала. И за основен червен цвят, не знам защо в ежедневието приемаме яркочервения цвят (горе-долу цвета на партийните знамена). А основният червен цвят е всъщност цикламата, от който получаваме яркочервеният партиен цвят и оранжевото с добавка на жълто (топли цветове), а с добавката на основният син цвят (който е синият електрик) получаваме виолет в различни нюанси, както и топлото синьо (кобалт и ултрамарин). Ако искаме да усложним допълнително цвета, добавяме някакво количество от третия основен цвят към комбинацията от два, или черно. Може и трети цвят и черно - тогава получаваме сложните пастелни цветове

# 208
  • Мнения: X
Агент, благодаря ти за интересните линкове, които споделяш.

Аз съм си нискоконтрастна отвсякъде. Бяла кожа със светла коса и светли кафяво-зеленикави -жълтеещи очи. На черно-бели паспортни снимки обикновено се харесвам обаче, защото чертите ми изглеждат някак  омекотени. Малко като призрак съм Simple Smile))

# 209
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Един забавен линк (лично аз не съм срещала такъв по темата) - ако "собственото" ви цветово пространство ви се струва "тясно" с какво може да чийтвате... казано на адекватен български език - ъъъъъъъ...абе разбрахте ме Simple Smile)))
http://inventyourimage.com/2014/03/08/if-you-are-going-to-cheat- … our-color-space/#!prettyPhoto

# 210
  • Мнения: 583
Много интересна тема! Цяла наука си е това.  Ще се включа с удоволствие, да се образовам.
Била съм малко момиченце със сламена коса и прозрачни вежди Blush
С порастването косата ми стана кестенява, очите пъстри. Кожата ми беше много бяла като момиче, сега като че ли не толкова, но и отдавна не съм момиче Grinning Често обаче ме питат защо съм толкова бледа.

# 211
  • Мнения: 1 797
Интересна тема Simple Smile

Agent беше публикувала един мой грим в "мъхесто зелено" тук преди 1-2 страници, днес съм с риза в същия този цвят и със същите зелени сенки, но нанесени като очна линия и вече получих няколко комплимента колко ми отива този цвят - не крия, че ми стана приятно Simple Smile 


Аз съм категорична есен: среднотъмна кожа с маслинов оттенък, пъстри очи с основен тъмнозелен цвят, естествен цвят на косата 4-ка със златист оттенък, светли вежди и мигли. Кожата ми е много жълта и задължително комбинирам нюансите в дрехите, маникюра и грима си, за да изглеждам добре, като (разбираемо) изглеждам най-добре в топлата гама на даден цвят. Косата ми е боядсана на кичури в нюанс 7 с топъл оттенък, преди месец и нещо поисках кичурите, обрамчващи лицето, да бъдат изсветлени до пепелява 8-ца - абсолютна грешка, определено студените тонове не са за мен и оттук нататък ще се придържам само към топлите нюанси в избора на цвят на косата.
Виждам, че черното не е препоръчителен цвят за дамите есенен тип, а голяма част от есенно-зимния ми гардероб е в черно, забелязвам, че докато бях с тъмна коса някак се губех в черно, но откакто съм със светла ми стои по-добре, поради големия контраст.

#Мила когато не съм гримирана задължително получавам въпроси от типа дали съм добре, защо съм толкова бледа и т.н.", контрастът коса-кожа-очи е нисък и без подчертаване не изглеждам добре.


# 212
  • Мнения: X
Това с питането защо си толкова блед ми е познато и го намирам за адски невъзпитано. Все едно ние да попитаме някой от по-матовите  защо е толкова мургав и защо има сенки под очите.

# 213
  • Мнения: 2 622
Същото - мен направо ме пишат болна (вампирски бяла съм).

# 214
  • София
  • Мнения: 5 197
Подкрепям възмущението , за питания от сорта "защо си толкова Бяла/бледа/болна ли си ?"

Еми Бяла съм , такава ми е кожата , какво мога да направя , за да си по-доволен ? 😂

# 215
  • Мнения: 7 590
Момичета, имам решението за вас: отивате на солариум. И после ви питат: "Защо си толкова тъмна?" 😁😁😁😀😀😀

# 216
  • Мнения: 2 622
Ама аз не искам да съм тъмна Grin искам да съм си Снежанка, много повече се харесвам така. При моята бяла кожа и стъклено сини очи преди време се бях боядисала чернокоса. Пак си бях зима Simple Smile лапешка му работа.

# 217
  • Мнения: 583
Crystal Noir, с това „мъхесто зелено” ме удари в сърцето Heart Eyes Много любим цвят, харесвам се с такъв цвят дреха. Сенки не нося. Преди не много време стигнах до извода, че черна, тъмна коса много ме състарява, а всъщност може би има тънкост, която Не разбирам и тук става въпрос именно за това топло -студено. Трябва да се задълбочава в темата. Може да открия по-подходящ за мен цвят.

# 218
  • HH
  • Мнения: 3 262
Много ми е интересно да ви чета как се самоопределите. Аз така и не успях. Знам със сигурност, че съм студена. Не нося нищо в топлата гама или поне така си мисля. Няма кафяв цвят, който да ми отива, или пък лилав. За оранжево да не говорим. Нося тъмно червено, но рядко, защото имам чувството че ме смалява. Харесвам се с едно определено розово, не пепеляво или бебешко, но със сигурност е светло. Сивото ми стои, зеленото също, но пак трябва да е светло. Дънките пак така, сиви към светло сини... иначе косата ми е много тъмно кестенява, очите зелени. Кожата светла, на слънце изгарям за 20 минути, кафяв тен не помня да съм имала. С жъл подтон съм. Но самата ми кожа  розовее.

# 219
  • Мнения: 892
Да, наистина е доста невъзпитано да питаш някого защо е бял, мен не са ме питали, но аз никога не съм била с тъмна кожа, а и косата ми си е естествено русо - 7-8 някъде. Ако бях тъмна с тази коса щеше да е по-странно според мен. А и не разбирам тази мания, която май си е само в България да се печеш в солариума до черно. Освен че изглеждат нелепо, жените така си и съсипват кожата, наистина не разбирам какво толкова харесват на този тен. Може би прикриват недостатъци и несъвършенства по кожата си, но така в дългосрочен план си създават само повече проблеми. В резултат на 30 години изглеждат като над 40 г.

# 220
  • Мнения: 7 590
Момичета, това за солариума беше майтап, не съвет на сериозно. 😀 Идеята ми е, че както и да изглеждате, все ще се намери някой да направи тъп коментар относно някой недостатък. Никога не можеш да затвориш устите на хората. Затова си ходите, както ви е кеф, и хич да не ви пука кой казал, че сте твърде бледи или каквото и да било.

# 221
  • Мнения: X
Момичета, имам решението за вас: отивате на солариум. И после ви питат: "Защо си толкова тъмна?" 😁😁😁😀😀😀


Ааа не. Мен ме питаха: "Защо си толкова червена?" Laughing
Абе няма угодия, бе.

# 222
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
И аз все още не мога да се определя към някой тип, аз даже не мога да преценя топъл или студен тип да гледам Grinning. Като се замисля дрехите, с които се харесвам и останалите са ме харесвали най-много са все в студените и неутралните цветове. Но пък цвета на косата, с която най-много хора ме харесаха и аз се харсах, но ми е прекалено светъл за поддръжка, е определено в топлата гама. Rolling Eyes
Иначе и мен от време на време ме питат защо съм толкова бледа. Това основно в преходните сезони, иначе в жегата и в студа ми се зачрвяват бузите.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
И аз все още не мога да се определя към някой тип, аз даже не мога да преценя топъл или студен тип да гледам Grinning.
И аз, но вече престанах да страдам по въпроса. По- скоро има нещо хамелеонско в мен, вероятно в цвета на очите или пък кожата и веднъж ми стоят по-добре топлите цветове, а друг път - студените. Има обаче един цвят, който ме дъвка дъвка и изплюва в стената, а от нея бавно се свличам на пода и даже не помислям да се изправям- толкова зле изглеждам с него и това е турското синьо. Точно това синьо, което толкова много харесвам, се оказва че не е моя цвят☹.

# 224
  • Мнения: 2 622
И аз определно съм студен тип, в топли цветове изглеждам някак...безцветна, като измита чиния. Черното, бялото и студените цветове някак най ми "отварят" лицето. Това по моя преценка де. Обожавам лилаво.
Есмералда, разбрах те Simple Smile не на шега са ме питали, защо не ида на солариум да придобия малко цвят, но не искам. А формалиновия ефект, който постигат някои дами, просто няма да го коментирам...

# 225
  • София
  • Мнения: 5 197
Турското синьо е студен цвят.
Но и на мен много ми харесва.


# 226
  • София
  • Мнения: 5 571
Една от теориите, които съм чувала (не знам до колко е вярна) е, че черно отива само на тип зима.

# 227
  • София
  • Мнения: 3 880
Турското синьо е студен цвят.


Зависи на кой точно цвят казваш турско синьо, защото аз като зима твърдя,че на мен турско синьо не ми отива хич, както и твърдя, че турско синьото е топъл цвят.
Има обаче едно кралско синьо, което наистина ми отива и аз обожавам всяка дреха, която имам в този цвят.

# 228
  • Мнения: 2 622
Като сме заговорили за цветове - дами, според вас как се казва този цвят и студен ли е според вас?
Скрит текст:
Това му е максимално реалния цвят, който можах да уловя с камерата. Приемам и предложения за червило в такъв цвят.

# 229
  • София
  • Мнения: 5 197
И кралското и турското синьо за мен са студени.
Според Гугъл , турското синьо е я няколко разновидности , едното от което прилича на тюркоаз , но и той е студен цвят.

# 230
  • Мнения: 1 797
Г-жа Вейдър Имам едно течно червило, което при мен е точно такъв цвят: NYX Soft Matte Lip Cream в нюанс Seoul. В моите представи това е цвят магента.

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Имах предвид точно това, което излиза като цвят, пишейки в google - ”турско синьо”. Никакви тюркоазени вариации не включвам. Не зная дали е топъл или студен, но много ме е яд, че никак не ми стои- нито като грим 🤐🤦♀, нито дрехи.

# 232
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Като сме заговорили за цветове - дами, според вас как се казва този цвят и студен ли е според вас?
Скрит текст:
Това му е максимално реалния цвят, който можах да уловя с камерата.
Неутрален към топъл на моя монитор.

Турско синьото е студен оттенък на синия цвят.

# 233
  • София
  • Мнения: 3 880
Имах предвид точно това, което излиза като цвят, пишейки в google - ”турско синьо”. Никакви тюркоазени вариации не включвам. Не зная дали е топъл или студен, но много ме е яд, че никак не ми стои- нито като грим ♀, нито дрехи.

Точно това турско синьо, което излиза на някакви рокли, според мен и според моите познания за цветовете е топъл цвят.На мен не ми отива, дори за спирала за очи не ми отива и съм зима, минала през професионален цветен анализ. Peace

# 234
  • Мнения: 892
Аз не съм контрастен тип, поне така си мисля, но досега не съм срещала нюанс на синьото, който да не ми отива. Турско синьото също ми отива, но не ми е много по вкуса напоследък. Черно и бяло също ми отиват, но определено не съм зима. Не мога да определя дори дали ми отиват топли или студени цветове, единствено съм сигурна че едни определени нюанси на жълтото не ми отиват.

# 235
  • Мнения: X
Показаният лилав цвят за мен е топъл оттенък на лилавото. Или поне на моя монитор се вижда така.

# 236
  • Мнения: 2 622
Благодаря, момичета! Бах, грам не ме бива в определянето на топло/студено. Шала го гепих от майка ми, влюбих се в цвета. Харесва ми как ми стои. Отделно като ходих на пробен грим за сватбата миналата година се сетих, че го видях на едно момиче, стоеше убийствено и реших и аз да го тествам. Обаче в Лили и ДМ не намерих дори подобен на този цвят. Никс още не съм проверила, но ми е удобен и ще проверя.

# 237
  • Мнения: 10 423
Шала според мен е цвят фуксия и е топло лилаво.
Турското синьо не е студен оттенък на синьото, тъй като основното синьо е тюркоазеното (в разговорният език електриково синьо). Т. нар. турско синьо, някои му казват и кралско синьо се получава като към тюркоазеното се добави основното червено (което е пурпурното червено). В този смисъл турското синьо е затоплен цвят (от смесването на студеното синьо с топлото червено), но по принцип няма син цвят, който да се определя като топъл

# 238
  • София
  • Мнения: 3 951
Подкрепям горноо мнение. И аз смятам, че няма такова нещо като "топло" синьо.

# 239
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз нямам никакво намерение да спорят кой цвят е топъл и кой студен.Все си мисля, че всеки който се интересува от цветови анализ е наясно, че разликата е не в цвета, а в неговия нюанс.В случая турско синьото за мен е топъл.
Показаният по-горе шал не е цвят фуксия, а е някакво бледо лилаво и от монитора на моя таблет е определено топъл нюанс.

# 240
  • София
  • Мнения: 5 197
Ако турското синьо е  кралско синьо, значи е студено.
Гримьорката , обясни , че синьото на Криолан е типично студено , подходящо за зимен тип.
И че е кралско синьо.

Иначе ето ги, турското , кралското и криоланското



Честно , има доста разновидности в нета за тези цветове .
Не мога да кажа, кое е типично кралско или турско ?

# 241
  • Мнения: 10 423
Когато един цвят се лансира за моден, винаги му се измисля някакво красиво и привлекателно име. Едно е да кажеш "цвета на евтините анцузи по времето на соца", съвсем различно звучи "кралско синьо". Въпреки това, поне за мен "турско синьо" е по-лилавеещ, а "кралското синьо" е с по-син оттенък, т.е. това, което си показала

# 242
  • София
  • Мнения: 5 197
Пони 😂😂😂, това с анцузите ми хареса 😂

# 243
  • Мнения: 4 739
Момичета, чета и не мога да си определя цветотипа. Излизам между лято и есен и се обърках тотално.. Може ли помощ?
Имам бяло лице по-скоро слонова кост, не е сивкаво-бяло, а бледо и жълтеещо (или поне така си мисля Stuck Out Tongue Winking Eye.) Очи светло кафеви със зеленикави и жълти нишки. Тук там някоя бледа луничка. Коса средно руса с пепелен нюанс, която обаче лятото може да стане златиста от слънцето. Вежди и мигли почти черни и пепелни, нищо златисто няма в тях... Никога не получавам руменина... Изгарям много лесно и не хващам почти никакъв тен лятото. Устите ми са бледо розови.. Не се харесвам в бледи цветове, с тях изглеждам като болна..Grinning Но контрастни цветове като черно и червено ми отиват..

Последна редакция: вт, 30 яну 2018, 12:04 от lunna pateka

# 244
  • София
  • Мнения: 5 571
lunna pateka, така, както си се описала, според мен ти си "зима".

# 245
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Аз казвам пролет.

# 246
  • София
  • Мнения: 5 197
Есен или пролет Simple Smile

Момичета , ето го моето най-любимо зелено.
Може ли да ли кажете дали е , топло или студено ?
Качвам за малко снимка, после ще я изтрия .
Много го обичам, с него се чувствам много комфортно.

Последна редакция: чт, 08 мар 2018, 13:15 от bubanka

# 247
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
За мен е топло, както и турското синьо впрочем.

# 248
  • Мнения: X
За сенките или за блузата питаш?

# 249
  • София
  • Мнения: 5 197
Блузата Simple Smile

# 250
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
За мен това е студен цвят. Поне на моя компютър.
Много ти отива. За мен ти, Wind, си пролет като цветотип ...

# 251
  • Мнения: X
Амии... на моя монитор клони повече към топъл оттенък.
Днес видях някъде един много хубав пример за разлика между топло и студено синьо. Момент да проверя къде беше...
А, ето:
http://epicenter.bg/images/news/12018/thumbs/sml_1517235210.jpg



# 252
  • София
  • Мнения: 4 336
за мен е също студено зелено и много ти отива

# 253
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Simple Smile)) категорично топло зелено е за мен! И разбира се, че ти отива Simple Smile))
*******

https://www.slideshare.net/Epeli5/ss-69955084

Ako някой се зачуди защо примерът е от ученичка, а не от "официален източник" давам и официалният файл, който е бил "зает" Simple Smile
https://twitter.com/hammer_programs/status/710569277552775172

Последна редакция: вт, 30 яну 2018, 16:58 от Agent Provocateur

# 254
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Кои са студените от посочената палитра?

# 255
  • Мнения: X
Според мен мента, шам-фъстък, градински чай. За бора се колебая. На снимката ми изглежда топъл, но реално го свързвам със студен оттенък на зеленото. Елхичката ми е по-топла.

# 256
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Между другото си бях оставила бележка да ви шерна пинборда си, в който напоследък събирам клипчетата за комбиниране на цветовете на списание InStyle (дълги години съм го колекционирала това списание, много добро). Някои от предложенията им са супер неортодоксални, заемат ги от дизайнери/колекции и никога инстинктивно аз лично не бих ги съчатала някои от тях... можe да са ви интересни:
What to Wear WITH....

# 257
  • Мнения: 7 590
За мен също е топло мъхесто зелено и много ти отива!

# 258
  • Мнения: 4 739
Момичета, благодаря ви... Много е трудно да си определя цветотипа...  Laughing

 Wind_, ти кой цветотип си? И аз имам подобна любима блуза, но в тъмно синьо...  Heart Eyes

# 259
  • Мнения: 10 423
Зависи кой е верният цвят. За мен цвета на дясната снимка определено е студен, а този на лявата е топъл. Склонна съм да мисля, че по-точен е цвета на дясната снимка

# 260
  • Мнения: 2 183
Много ми е трудно да си определя цветотипа, та дори и подтона.
Понякога си мисля, че съм със студен подтон, друг път с топъл.
Някой би ли ми помогнал, да разгадая подтона ми?

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 12:57 от Меmento

# 261
  • Мнения: X
Май само с вени няма да стане. И моите са шарени.
С какви очи и каква коса си?

# 262
  • София
  • Мнения: 5 197
И по - скоро хубав кадър на ръката , не от толкова близо . И без светло сенки около ръката .

# 263
  • Мнения: 2 183
Очите ми са пъстри (мисля лешникови).
Същите - https://cdna.allaboutvision.com/i/conditions-2016/eye-color-haze … -g-330x220@2x.jpg
А естествения цвят на косата ми е тъмно рус.
Тъй като съм с балеаж, който матирам, знам едно със сигурност - матирам ли със сиво/сребристо - изглеждам ужасно. С розовеещо и перлено матиране светвам.

За бижута - злато не ми ходи, сребро - да.
Ето снимка от по-далеч http://prikachi.com/images/672/9454672w.jpg

# 264
  • София
  • Мнения: 5 197
Според мен , розовееш , което означава , че си със студен подтон .
Поне аз те виждам с розов подтон .

Ето и една статия
http://www.highviewart.com/krasota/vashite-tsvetovi-kombinatsii- … kozhata-5067.html

Ако си лято, бялото на очите леко се “размива “ със зеницата и очите изглеждат , леко замечтани.

# 265
  • Мнения: 1 907
Кой цветови тип съм според вас?

# 266
  • Мнения: 10 423
С тая ръка, снимана на лоша светлина, без да се знаят цветове на очи, коси и т. н. само някоя врачка може да ти каже

# 267
  • Мнения: 1 907
С тая ръка, снимана на лоша светлина, без да се знаят цветове на очи, коси и т. н. само някоя врачка може да ти каже






Така по добре ли изглежда?Значи с тъмно сиво -черна коса съм и светло кафяви очи.Кожата ми бързо почернява не изгаря на слънце.Thinking

# 268
  • София
  • Мнения: 5 197
Студена ? Розова ?
Въпреки че , може са снимаш отдалеч , близо до някой прозорец , не на директна слънчева светлина и без светло сенки.

# 269
  • Мнения: 1 907
Студена ? Розова ?
Въпреки че , може са снимаш отдалеч , близо до някой прозорец , не на директна слънчева светлина и без светло сенки.
Wind ето така как е хаха Grinning



# 270
  • София
  • Мнения: 4 336
nelly13, за мен си зима с този розов подтон и тъмна коса

# 271
  • София
  • Мнения: 5 197
И за мен си студена ❄

Аз се чудя , коя есен съм
Естествена , мека или тъмна есен ( според една статия )
Бяла кожа , зеленикави очи , кестенява коса .
Ето ме , имам балеаж , но естественият ми цвят е горе в корените

Последна редакция: пн, 10 дек 2018, 20:02 от Wind_

# 272
  • Мнения: 1 907
И за мен си студена ❄

Аз се чудя , коя есен съм
Естествена , мека или тъмна есен ( според една статия )
Бяла кожа , зеленикави очи , кестенява коса .
Ето ме , имам балеаж , но естественият ми цвят е горе в корените

О благодаря за отговора Blush да есен си виждам (топла)Hug

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 10:19 от bubanka

# 273
  • София
  • Мнения: 1 884
Здравейте! И аз не мога да се определя. На аватара ми виждате косата и кожата, а очите ми са много пъстри, с преобладаващо зелено и жълто. Ако не ползвам поне 30 фактор лятото, не мога да стоя на слънце повече от 30 минути, веднага изгарям. Не мога да придобия и сериозен тен, с каквото и да се мажа. Ето снимка и на вените, все ми се струва, че имам и зеленикави, и синкави, не знам дали добре се виждат.

# 274
  • София
  • Мнения: 5 197
Топъл тип ?

# 275
  • Мнения: X
Мариана, и ти приличаш на Есен.
Wind, ти сигурна ли си, че си Есен? Не ми жълтееш много като тон на кожата. Или поне на тази снимка.
Аз относно себе си вече съм тотално объркана какво животно съм.
По принцип в лице червенея, когато ми е топло. От студ - посинявам. Тен не мога да правя. Само пожълтявам ако съм достатъчно упорита.

Последна редакция: пн, 10 дек 2018, 14:11 от Анонимен

# 276
  • София
  • Мнения: 1 884
Есен, но каква  newsm78

# 277
  • Мнения: X
Златна? Имаше ли такава? Или всъщност - топла.

# 278
  • Мнения: 2 622
Нели, и на мен ми бие на студено.
Хър, според мен си топъл цветотип, но съм малко раздвоена между Пролет и Есен.

# 279
  • София
  • Мнения: 5 197
Хър, много си готина.
И за мен си по-скоро топла, но не вижда от снимките .

# 280
  • Мнения: X
Уинд, мерси. ( ти също Wink )

Вейдърче, то и аз се колебаех между същите два сезона, но на моменти ме осеня и една мисъл, че може и зима да съм Simple Smile))

# 281
  • Мнения: 1 907
Благодаря,че съм зима Hug сега ми кажете ,като за жена зима кой цвят ще ми е най добре Thinking

# 282
  • Мнения: 2 622
Хммм, Хър, топличка ми се виждаш за зима Simple Smile
Мисля, че съм по-зимна от теб Grinning
Скрит текст:
Малко са ме постоплили тук, но се виждам като prominent студен тип.
Нели, аз клоня към първия, въпреки че за себе си бих избрала втория (по-голяма почитателка съм на синьо, отколкото на зелено).

# 283
  • София
  • Мнения: 5 197
И двата цвята ми харесват , много .
Бих ги носила постоянно .
Вейдър , прекрасна си 🖤

# 284
  • Мнения: 1 907
Хммм, Хър, топличка ми се виждаш за зима Simple Smile
Мисля, че съм по-зимна от теб Grinning
Скрит текст:
Малко са ме постоплили тук, но се виждам като prominent студен тип.
Нели, аз клоня към първия, въпреки че за себе си бих избрала втория (по-голяма почитателка съм на синьо, отколкото на зелено).

Пу-пу страхотни очи имаш и гримчето Hands Ok HandHeart Eyes

# 285
  • Мнения: X
Нели, ако си наистина Зима, предполагам, че ще ти стои по-добре роклята в турско синьо, а не петролената.

Вейдърче, да, при теб определено и по-голям контраст очи-коса има, макар че гримът ти в случая наистина те прави да изглеждаш по-есенна. Демек, ранна зима.
А очите са трепач. Simple Smile

# 286
  • София
  • Мнения: 4 336
Нели, и двата цвята са подходящи за жената зима според мен.

# 287
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Синята!

Само да кажа, че съм една-две снимки на кожа на объркан бял баланс е безкрайно трудно да се правят заключения за цвят/подтон на кожа. Поне на бяла стена се снимайте и без грим и с коригиран бял баланс. Очи и естествена коса също.

# 288
  • Мнения: X
Леле, аз ако се пусна без грим и с израсли корени тук рискувам съвсем да уплаша съфорумките. Ще си седя така неопределена цветово.

# 289
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Г-жа Вейдър, аз си мисля, че ти не си зима, а по-скоро пролет.
И Wind не ми изглежда топъл цветотип.

На мен единият от тестовете в темата / първия пост / ме определя като пролет. И аз така се определям.

Тук съм с къносана коса. Иначе е светло кестенява, леко пепелива:

Скрит текст:





Ей такъв цвят ми е косата:



Последна редакция: пн, 10 дек 2018, 15:56 от Lady Brinne

# 290
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Леле, аз ако се пусна без грим и с израсли корени тук рискувам съвсем да уплаша съфорумките. Ще си седя така неопределена цветово.
Съмнявам се някоя от нас да е толкова плашлива - все пак и ние си имаме огледала Wink

Мен лично са ме определяли професионалисти преди 25 год и още помня, че изобщо не е въпрос на един поглед. Особено с неутралните подтонове може да е доста сложно. Моят личен топъл подтон съвсем не е очеваден също, особено на лицето, където има и спукани капиляри и обща руменина. Слагат те пред огледало на естествена дневна светлина, на неутрален фон и се слагат парчета плат/шалове в  различните оттенъци на един цвят.

За мен Уинд с тези топли очи категорично не е студена, но може да е неутрална към топла. Пак да кажа, аз не съм професионалист в тази сфера.

PS Около мен приятелки и познати масово си носят кой каквото си има и каквото харесва и каквото било модерно и никой не се терзае като мен, че видите ли, черното не било оптималният тъмен неутрален цвят за тях. Също толкова смели са с цветовете на косите си, ноктите си и смея да твърдя, че повече се забавляват от мен Grinning

Последна редакция: пн, 10 дек 2018, 15:52 от Agent Provocateur

# 291
  • Мнения: 18
Эдравейте. Някой може ли да ми поногне да определя моят тип? с матова кожа съм с жълт подтон. Вените са ми по- скоро эеленикави, но на места сини. С много тъмна коса съм, но със светли сиво- эелени очи

# 292
  • София
  • Мнения: 5 197
Эдравейте. Някой може ли да ми поногне да определя моят тип? с матова кожа съм с жълт подтон. Вените са ми по- скоро эеленикави, но на места сини. С много тъмна коса съм, но със светли сиво- эелени очи
По скоро зима те виждам , но пък , може и тъмна есен 🧡
Може снимка на ръката.
Това е моята мечтана комбинация , тъмна коса и светли очи

# 293
  • Мнения: 18
не съм многп сигурна дали е годна таэи снимка Blush

# 294
  • Мнения: 13
не съм многп сигурна дали е годна таэи снимка Blush

Точният цвят на очите и най-вече кожата определят.
Аз самата предпочитам да определям цветовете не сезонно, а като типове цветове, които отиват на клиентката - светли/тъмни, топли/светли, ярки/пепеливи... Така много ясно всяка жена може да определи в магазина като види дадена блуза, дали това е нейн тип цвят.

# 295
  • София
  • Мнения: 5 197
Pepetence, може би топъл тип ?

Общи условия

Активация на акаунт