Цветови типове

  • 31 299
  • 295
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Зависи какво разбираш под "жълтее". Ако е маслинов оттенък, може би това е причината да не ти отиват топли цветове. Ето, например Луси Лиу я определят като дълбока зима, а тя е жълтокожа Simple Smile))))

# 196
  • Мнения: 10 486
На Зимата цветовете са по-скоро по-първични и сурови, а не толкова студени или топли. Точно сега ги разглеждах и ги виждам, че са по-близо или направо чисти цветове. Докато при другите типове тези същите цветове са смесени и усложнени.
Между другото няколко индонезийки бяха отишли да се определят във фирма, в която имах познати. Жената казваше, че те всички са тип зима и че много учудено са го приели, защото тяхната страна е много топла.

# 197
  • София
  • Мнения: 4 364
и според мен жълт подтон може да бъде студен, ако кожата е много светло маслинова. моята понякога даже не е жълтеникава, а светло зелена и някак искряща

# 198
  • Бостън
  • Мнения: 13 714
Да, знам, че студените цветове са подходящи за тип зима, но нали жълтият подтон се води топъл, съответно търпи топли цветове. Или не съм права?
Не, бъркате се! Просто защото е широкоприето основните цветове да се делят на топли и студени, т.е. като се каже "синьо" всеки си мисли "студен цвят", като се каже "червено" асоциацията е "топъл цвят"... ето така:


НО има синьо и синьо, както и червено и червено. Има червено със син подтон, което изобщо не е топло и чудесно отива на зимния цветотип; има червено с оранжен подтон, което отива на топлите типове (пролет/есен). Има студено жълто (със зелен подтон) има и топло жълто.... Със всички останaли цветове е по същия начин, затова и е редно да говорим тук не за цветове, а за оттенъци на цветове. Например:


Имам снимка на телефона с два зелени лака - и двата много красиви - мъхестозеленият е правен като за мен, другият - зелен със син подтон не ми отива... сек да я намеря:
Скрит текст:

****************************************************
И друг пример - има разлика, нали?


Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 17:23 от Agent Provocateur

# 199
  • Бостън
  • Мнения: 13 714
И понеже бях обещала линк към блога на тази австралийка и искам да ви объркам още повече го пускам Simple Smile
https://insideoutstyleblog.com/

Нейната идея е, че освен естествения цвят на кожа, коса и очи е редно да се вземе под внимание и какъв е контрастът между оттенците им (много светла кожа и много тъмна коса = висок контраст), както и дали съществува "цветен контраст" (т.е. дали имате топла кафява коса, топли кафяви очи и жълтеникава кожа = нисък "цветен контраст" (защото всичко е подобно) ИЛИ имате бяла/розова кожа, сини очи и черна коса = висок "цветен" контраст) като се съставя "тоалета" Wink
https://insideoutstyleblog.com/2014/11/real-life-examples-of-dre … our-contrast.html

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 17:24 от Agent Provocateur

# 200
  • Мнения: 2 622
Ааа, зацепих, страхотни сте. Благодаря за изчерпателните обяснения. Запозната съм на теория за червеното със синия подтон примерно, но нямам толкова въображение да видя "синьото" в подтона, а когато избирам червени цветове, съм ги подбирала по усет, но се доближават до показаните от Агент.
А дали имам маслинов оттенък...тотално не мога да преценя.

# 201
  • София
  • Мнения: 5 197
Агент , на показалеца и средния е "твоят" тип лак , нали ?
Поне на мен повече ми харесва като цвят 😀

Аз може би съм контрастна , кестенява коса , зеленикави очи и Бяла кожа.
Есента и зимата са контрастни , пролетта и лято - не? ( като цветове , а не като тип хора)
Нали така ?

# 202
  • Бостън
  • Мнения: 13 714
Агент , на показалеца и средния е "твоят" тип лак , нали ?
Поне на мен повече ми харесва като цвят 😀
Не, мило Simple Smile Обратното - мъхесто (жълтеникаво) зеленият на безименния/кутрето е "моят" цвят (виж колко ясно избива топло жълтото на китката ми). А теб отдавна съм те "набедила" като голям фен на студените цветове (точно като лака на показалеца, апропо, това е легендарният St George на A England), а аз все те побутвам към по-топлите Grinning
Аз може би съм контрастна , кестенява коса , зеленикави очи и Бяла кожа.
Есента и зимата са контрастни , пролетта и лято - не?
Нали така ?
Да, по принцип е така! Но т.к това е твърде обобщено и оригиналните класификации със 4 цветови типа изглеждаха много непълни и много хора не се "намираха", то създадоха "граничните" цветови типове - т.е. "мека есен" (граничеща със неконтрастното лято) далеч не е толкова контрастна като "дълбока есен" (граничеща със сериозно контрастната зима)
А при теб по-скоро както го виждам аз е среден (може би към висок) контраст + висок цветови контраст!

За да се разбере по-лесно нивото на контраст си преставете, че конвертирате снимката си в черно-бяла. Човек с много тъмна коса и много светла кожа ще е контрастен в ЧБ, но руса девойка със светли очи - не.
А цветовия контраст е свързан с цветовете на косата/очите/кожата и доколко те се различават - колкото по-различни, толкова по-висок цветови контраст.
И предупредих, че това деление допълнително обърква, но и надгражда над класификациите за "цветови" тип Simple Smile

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 17:25 от Agent Provocateur

# 203
  • Мнения: 18 589
и според мен жълт подтон може да бъде студен, ако кожата е много светло маслинова. моята понякога даже не е жълтеникава, а светло зелена и някак искряща
Моята също е такава(без зелено, по-ссоро восъчно жълта). Но не е топъл отенък.

# 204
  • Бостън
  • Мнения: 13 714
То се е видяло, че днес ще покрия норматив за постове Simple Smile








И последно едно видео, което не е свързано толкова с цветовите теории, колкото със стила и как една базова рокля може да бъде трансформирана чрез аксесоари... уникално креативно! Пък вие ми кажете какъв цветови тип е мацката Simple Smile (хинт: индонезийките на Пони69)



# 205
  • Мнения: 2 622
Уха, страхотен пост, Агент! Нося точно студено сини цветове като показаните, а с топло сините не се възприемах изобщо. Имах една блуза в топло зелено, която се чудих защо не ми отива...Трябва да се образовам повече. Когато сколасам ще си кача и снимка, да си кажете експертното мнение Simple Smile

# 206
  • София
  • Мнения: 5 197
Да , така е , определено повече обичам студени цветове.
Ех , Агент пиши и публикувай
Сега ще си направя една черно Бяла да видя какво ще стане 😀

# 207
  • Мнения: 10 486
Всъщност тия топли и студени цветове са по-скоро в разговорният език, отколкото в цветознанието, което аз съм изучавала. И за основен червен цвят, не знам защо в ежедневието приемаме яркочервения цвят (горе-долу цвета на партийните знамена). А основният червен цвят е всъщност цикламата, от който получаваме яркочервеният партиен цвят и оранжевото с добавка на жълто (топли цветове), а с добавката на основният син цвят (който е синият електрик) получаваме виолет в различни нюанси, както и топлото синьо (кобалт и ултрамарин). Ако искаме да усложним допълнително цвета, добавяме някакво количество от третия основен цвят към комбинацията от два, или черно. Може и трети цвят и черно - тогава получаваме сложните пастелни цветове

# 208
  • Мнения: X
Агент, благодаря ти за интересните линкове, които споделяш.

Аз съм си нискоконтрастна отвсякъде. Бяла кожа със светла коса и светли кафяво-зеленикави -жълтеещи очи. На черно-бели паспортни снимки обикновено се харесвам обаче, защото чертите ми изглеждат някак  омекотени. Малко като призрак съм Simple Smile))

# 209
  • Бостън
  • Мнения: 13 714
Един забавен линк (лично аз не съм срещала такъв по темата) - ако "собственото" ви цветово пространство ви се струва "тясно" с какво може да чийтвате... казано на адекватен български език - ъъъъъъъ...абе разбрахте ме Simple Smile)))
http://inventyourimage.com/2014/03/08/if-you-are-going-to-cheat- … our-color-space/#!prettyPhoto

Общи условия

Активация на акаунт