Цветови типове

  • 31 295
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 583
Много интересна тема! Цяла наука си е това.  Ще се включа с удоволствие, да се образовам.
Била съм малко момиченце със сламена коса и прозрачни вежди Blush
С порастването косата ми стана кестенява, очите пъстри. Кожата ми беше много бяла като момиче, сега като че ли не толкова, но и отдавна не съм момиче Grinning Често обаче ме питат защо съм толкова бледа.

# 211
  • Мнения: 1 807
Интересна тема Simple Smile

Agent беше публикувала един мой грим в "мъхесто зелено" тук преди 1-2 страници, днес съм с риза в същия този цвят и със същите зелени сенки, но нанесени като очна линия и вече получих няколко комплимента колко ми отива този цвят - не крия, че ми стана приятно Simple Smile 


Аз съм категорична есен: среднотъмна кожа с маслинов оттенък, пъстри очи с основен тъмнозелен цвят, естествен цвят на косата 4-ка със златист оттенък, светли вежди и мигли. Кожата ми е много жълта и задължително комбинирам нюансите в дрехите, маникюра и грима си, за да изглеждам добре, като (разбираемо) изглеждам най-добре в топлата гама на даден цвят. Косата ми е боядсана на кичури в нюанс 7 с топъл оттенък, преди месец и нещо поисках кичурите, обрамчващи лицето, да бъдат изсветлени до пепелява 8-ца - абсолютна грешка, определено студените тонове не са за мен и оттук нататък ще се придържам само към топлите нюанси в избора на цвят на косата.
Виждам, че черното не е препоръчителен цвят за дамите есенен тип, а голяма част от есенно-зимния ми гардероб е в черно, забелязвам, че докато бях с тъмна коса някак се губех в черно, но откакто съм със светла ми стои по-добре, поради големия контраст.

#Мила когато не съм гримирана задължително получавам въпроси от типа дали съм добре, защо съм толкова бледа и т.н.", контрастът коса-кожа-очи е нисък и без подчертаване не изглеждам добре.


# 212
  • Мнения: X
Това с питането защо си толкова блед ми е познато и го намирам за адски невъзпитано. Все едно ние да попитаме някой от по-матовите  защо е толкова мургав и защо има сенки под очите.

# 213
  • Мнения: 2 622
Същото - мен направо ме пишат болна (вампирски бяла съм).

# 214
  • София
  • Мнения: 5 197
Подкрепям възмущението , за питания от сорта "защо си толкова Бяла/бледа/болна ли си ?"

Еми Бяла съм , такава ми е кожата , какво мога да направя , за да си по-доволен ? 😂

# 215
  • Мнения: 7 620
Момичета, имам решението за вас: отивате на солариум. И после ви питат: "Защо си толкова тъмна?" 😁😁😁😀😀😀

# 216
  • Мнения: 2 622
Ама аз не искам да съм тъмна Grin искам да съм си Снежанка, много повече се харесвам така. При моята бяла кожа и стъклено сини очи преди време се бях боядисала чернокоса. Пак си бях зима Simple Smile лапешка му работа.

# 217
  • Мнения: 583
Crystal Noir, с това „мъхесто зелено” ме удари в сърцето Heart Eyes Много любим цвят, харесвам се с такъв цвят дреха. Сенки не нося. Преди не много време стигнах до извода, че черна, тъмна коса много ме състарява, а всъщност може би има тънкост, която Не разбирам и тук става въпрос именно за това топло -студено. Трябва да се задълбочава в темата. Може да открия по-подходящ за мен цвят.

# 218
  • HH
  • Мнения: 3 268
Много ми е интересно да ви чета как се самоопределите. Аз така и не успях. Знам със сигурност, че съм студена. Не нося нищо в топлата гама или поне така си мисля. Няма кафяв цвят, който да ми отива, или пък лилав. За оранжево да не говорим. Нося тъмно червено, но рядко, защото имам чувството че ме смалява. Харесвам се с едно определено розово, не пепеляво или бебешко, но със сигурност е светло. Сивото ми стои, зеленото също, но пак трябва да е светло. Дънките пак така, сиви към светло сини... иначе косата ми е много тъмно кестенява, очите зелени. Кожата светла, на слънце изгарям за 20 минути, кафяв тен не помня да съм имала. С жъл подтон съм. Но самата ми кожа  розовее.

# 219
  • Мнения: 892
Да, наистина е доста невъзпитано да питаш някого защо е бял, мен не са ме питали, но аз никога не съм била с тъмна кожа, а и косата ми си е естествено русо - 7-8 някъде. Ако бях тъмна с тази коса щеше да е по-странно според мен. А и не разбирам тази мания, която май си е само в България да се печеш в солариума до черно. Освен че изглеждат нелепо, жените така си и съсипват кожата, наистина не разбирам какво толкова харесват на този тен. Може би прикриват недостатъци и несъвършенства по кожата си, но така в дългосрочен план си създават само повече проблеми. В резултат на 30 години изглеждат като над 40 г.

# 220
  • Мнения: 7 620
Момичета, това за солариума беше майтап, не съвет на сериозно. 😀 Идеята ми е, че както и да изглеждате, все ще се намери някой да направи тъп коментар относно някой недостатък. Никога не можеш да затвориш устите на хората. Затова си ходите, както ви е кеф, и хич да не ви пука кой казал, че сте твърде бледи или каквото и да било.

# 221
  • Мнения: X
Момичета, имам решението за вас: отивате на солариум. И после ви питат: "Защо си толкова тъмна?" 😁😁😁😀😀😀


Ааа не. Мен ме питаха: "Защо си толкова червена?" Laughing
Абе няма угодия, бе.

# 222
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
И аз все още не мога да се определя към някой тип, аз даже не мога да преценя топъл или студен тип да гледам Grinning. Като се замисля дрехите, с които се харесвам и останалите са ме харесвали най-много са все в студените и неутралните цветове. Но пък цвета на косата, с която най-много хора ме харесаха и аз се харсах, но ми е прекалено светъл за поддръжка, е определено в топлата гама. Rolling Eyes
Иначе и мен от време на време ме питат защо съм толкова бледа. Това основно в преходните сезони, иначе в жегата и в студа ми се зачрвяват бузите.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
И аз все още не мога да се определя към някой тип, аз даже не мога да преценя топъл или студен тип да гледам Grinning.
И аз, но вече престанах да страдам по въпроса. По- скоро има нещо хамелеонско в мен, вероятно в цвета на очите или пък кожата и веднъж ми стоят по-добре топлите цветове, а друг път - студените. Има обаче един цвят, който ме дъвка дъвка и изплюва в стената, а от нея бавно се свличам на пода и даже не помислям да се изправям- толкова зле изглеждам с него и това е турското синьо. Точно това синьо, което толкова много харесвам, се оказва че не е моя цвят☹.

# 224
  • Мнения: 2 622
И аз определно съм студен тип, в топли цветове изглеждам някак...безцветна, като измита чиния. Черното, бялото и студените цветове някак най ми "отварят" лицето. Това по моя преценка де. Обожавам лилаво.
Есмералда, разбрах те Simple Smile не на шега са ме питали, защо не ида на солариум да придобия малко цвят, но не искам. А формалиновия ефект, който постигат някои дами, просто няма да го коментирам...

Общи условия

Активация на акаунт