Цветови типове

  • 31 220
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 5 197
Турското синьо е студен цвят.
Но и на мен много ми харесва.


# 226
  • София
  • Мнения: 5 571
Една от теориите, които съм чувала (не знам до колко е вярна) е, че черно отива само на тип зима.

# 227
  • София
  • Мнения: 3 880
Турското синьо е студен цвят.


Зависи на кой точно цвят казваш турско синьо, защото аз като зима твърдя,че на мен турско синьо не ми отива хич, както и твърдя, че турско синьото е топъл цвят.
Има обаче едно кралско синьо, което наистина ми отива и аз обожавам всяка дреха, която имам в този цвят.

# 228
  • Мнения: 2 622
Като сме заговорили за цветове - дами, според вас как се казва този цвят и студен ли е според вас?
Скрит текст:
Това му е максимално реалния цвят, който можах да уловя с камерата. Приемам и предложения за червило в такъв цвят.

# 229
  • София
  • Мнения: 5 197
И кралското и турското синьо за мен са студени.
Според Гугъл , турското синьо е я няколко разновидности , едното от което прилича на тюркоаз , но и той е студен цвят.

# 230
  • Мнения: 1 796
Г-жа Вейдър Имам едно течно червило, което при мен е точно такъв цвят: NYX Soft Matte Lip Cream в нюанс Seoul. В моите представи това е цвят магента.

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Имах предвид точно това, което излиза като цвят, пишейки в google - ”турско синьо”. Никакви тюркоазени вариации не включвам. Не зная дали е топъл или студен, но много ме е яд, че никак не ми стои- нито като грим 🤐🤦♀, нито дрехи.

# 232
  • Бостън
  • Мнения: 13 611
Като сме заговорили за цветове - дами, според вас как се казва този цвят и студен ли е според вас?
Скрит текст:
Това му е максимално реалния цвят, който можах да уловя с камерата.
Неутрален към топъл на моя монитор.

Турско синьото е студен оттенък на синия цвят.

# 233
  • София
  • Мнения: 3 880
Имах предвид точно това, което излиза като цвят, пишейки в google - ”турско синьо”. Никакви тюркоазени вариации не включвам. Не зная дали е топъл или студен, но много ме е яд, че никак не ми стои- нито като грим ♀, нито дрехи.

Точно това турско синьо, което излиза на някакви рокли, според мен и според моите познания за цветовете е топъл цвят.На мен не ми отива, дори за спирала за очи не ми отива и съм зима, минала през професионален цветен анализ. Peace

# 234
  • Мнения: 892
Аз не съм контрастен тип, поне така си мисля, но досега не съм срещала нюанс на синьото, който да не ми отива. Турско синьото също ми отива, но не ми е много по вкуса напоследък. Черно и бяло също ми отиват, но определено не съм зима. Не мога да определя дори дали ми отиват топли или студени цветове, единствено съм сигурна че едни определени нюанси на жълтото не ми отиват.

# 235
  • Мнения: X
Показаният лилав цвят за мен е топъл оттенък на лилавото. Или поне на моя монитор се вижда така.

# 236
  • Мнения: 2 622
Благодаря, момичета! Бах, грам не ме бива в определянето на топло/студено. Шала го гепих от майка ми, влюбих се в цвета. Харесва ми как ми стои. Отделно като ходих на пробен грим за сватбата миналата година се сетих, че го видях на едно момиче, стоеше убийствено и реших и аз да го тествам. Обаче в Лили и ДМ не намерих дори подобен на този цвят. Никс още не съм проверила, но ми е удобен и ще проверя.

# 237
  • Мнения: 10 423
Шала според мен е цвят фуксия и е топло лилаво.
Турското синьо не е студен оттенък на синьото, тъй като основното синьо е тюркоазеното (в разговорният език електриково синьо). Т. нар. турско синьо, някои му казват и кралско синьо се получава като към тюркоазеното се добави основното червено (което е пурпурното червено). В този смисъл турското синьо е затоплен цвят (от смесването на студеното синьо с топлото червено), но по принцип няма син цвят, който да се определя като топъл

# 238
  • София
  • Мнения: 3 951
Подкрепям горноо мнение. И аз смятам, че няма такова нещо като "топло" синьо.

# 239
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз нямам никакво намерение да спорят кой цвят е топъл и кой студен.Все си мисля, че всеки който се интересува от цветови анализ е наясно, че разликата е не в цвета, а в неговия нюанс.В случая турско синьото за мен е топъл.
Показаният по-горе шал не е цвят фуксия, а е някакво бледо лилаво и от монитора на моя таблет е определено топъл нюанс.

Общи условия

Активация на акаунт