Прибиране по тъмно

  • 16 028
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Умирам си да ходя по тъмно. Бих казала, че ми е специалност. Светлото не в моята бира, даже всъщност не ме интересува какво правят хората по светло, освен ако не са по бански.
Извинявам се за отклонението. Не ме е страх да ходя по тъмно, очевидно.
Аз съм същата, за съжаление откакто съм по майчинство не ми се е налагало, но пррди обожавах вечер да се прибирам в тъмното.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 530
От няколко години работя точно по тъмно - от 18 до 21. Полека лека си преодолявам страха. Пък и сложиха лампи на нашата улица.

# 17
  • Мнения: 15
И от какво ви е неприятно?

Точно неприятно е, а не е страх.
Ами неприятно е, защото не виждам къде стъпвам често. Осветлението е оскъдно в кварталите, по места хората си слагат на входа лампа някаква,  но докато светне си в пълен мрак. Има си места без никакво улично осветление и дори не говорим за някакви крайни квартали. Хм, има дори разкопки Simple Smile. (то не е никак смешно, при нас преди месеци разкопаха и така и не оправиха тротоара, стои на дупки и кал). Пък където има тротоар се случва да е с толкова разбити плочки, че гадаеш коя с какъв наклон е (скоро си припомних случая с диригентката с натрошени ръка, нос, която е подела кампания сега за оправяне на тротоарите в София). Когато е сухо, някак се случва, но завали ли, често не знаеш и самата локва пред теб с каква дълбочина е, аз съм хлътвала до глезен.
Та ето от това ми е неприятно. Иначе, не ме е страх.
Иначе ме е страх за детето. То излиза и се прибира по тъмно. Постарала съм се да е със светли дрехи, за да се вижда в тъмното, но ме е страх, защото видимостта е малка, коли по тротоари, навсякъде, бусове, камиони из града, просто видимостта е много малка, неосветен град е София, няма качествена маркировка, като завали дъжд и всичко стане мокро-не се вижда ни маркировка, ни пресичащ човек.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 530
Ей, значи много се е оправил нашия квартал с лампите. Помня, че мислех да си купувам жълти очила, че ходех като сляпа кокошка да прибирам малкия от градина.

# 19
  • Мнения: 15
Хахаха, ми то аз говоря за обръча около центъра и някои централни градски части. Ако не е някоя бизнес-сграда, да идва от нея светлина, си е тъмно като в кучи ***.

# 20
  • Мнения: X
 Важното е, че Фандъковица само се тупа в гърдите каква кадърна кметица е и колко направила уж за града. Всичко е потънало в кал, локви, дупки, няма асфалт, тротоари, с една дума мизерия. И София не е само Витошка и Дондуков. То се видя и как се изложиха с Дондуков, тая центъра не може да оправи като хората, какво остава за кварталите.

# 21
  • Мнения: 15
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2017/09/12/potrosheni-hora-i-ploc … rikanskite.353068

то е трудно движението по светло, какво остава по тъмно

# 22
  • София
  • Мнения: 1 573
Налитали са ми три пъти - два пъти разни пияници с неясна цел и веднъж с цел грабеж. И трите пъти беше по светло.
От тъмно не ме е страх. Навремето имах гадже, с което все се карахме за нещо посред нощите Laughing И аз съответно си хващах парцалките и се забивах да обикалям парка в 2-3-4 след полунощ докато ми мине яда. Случвало се е над 10 пъти и никога не съм имала инциденти, но то си е било чист късмет.

# 23
  • Мнения: 4 808
Какъв човек съм аз, от дете не ме е страх от тъмното по улиците. За сметка на това, много ме беше страх от тъмното по двора. Понеже живеем в къща, все имах чувството, че зад всеки ъгъл ме дебне нещо. За сметка на това, по улиците си ходех без никакъв страх, въпреки че живеехме на границата с циганската махала. Не помня случай да съм имала проблеми. И сега не ме е страх, в интерес на истината, имаме си и свястно осветление, нищо, че сме краен квартал на града. От време на време се случва да изгори някоя крушка, звъним и до ден-два е поправена.

# 24
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 111
Понеже съм на смени и най-обичам да излизам сутрин по тъмно или да се прибирам късно вечер. Действа ми някак успокояващо. Обичам да оставам с мислите си и особено сутрин е едно тихо и приятно.

# 25
  • Nice
  • Мнения: 946
От малка си ме е страх да излизам по тъмно сама.
Градът ни винаги е бил по-скоро спокоен, но се случи едно много известно двойно убийство и тогава сигурно в продължение на няколко години изобщо не излизах сама по тъмно  освен пред жилищната ни сграда.

В гимназията вече трябваше да гоня автобуси и зимата за първа и втора смяна все бях на вън по тъмниците. Винаги ми е било много зловещо, нищо успокояващо не намирам в тъмна, тясна улица през зимата.

Та правех разни работи, за да се чувствам по-сигурна. Избягвах тъмните места. Все пак има разлика дали се прибираш в 20 или в 23 часа. Гледах да минавам там където има хора или отворени магазини и ресторанти. Изобщо избягвах неосветените подлези и паркове. Гледах да се прибирам с хора които са в моята посока. Случвало се е и  баща ми да ме чака в някои по-кофти участъци след като едни цигани ме преследваха с кола до като се прибирах след училище втора смяна.

Така или иначе, за да си стигна до блока имаше много кофти уличка и нямаше как да не минавам през нея. Често звънях на някого и си говорех по телефона точно в тая зона и се чувствах много по-добре. Това го правя и до днес ако ме хване шубето.
 

# 26
  • Мнения: 22 036
Винаги съм харесвала усещането да ходя сама в пуст град или места. Никога не ме е било страх.

# 27
  • Мнения: X
Взимаш си каска с челник, паралитичен спрей, обувки от онези със металните бомбета за защита при падане от тежки предмети, разбъркваш си 1-2 жълтъка със захар преди излизане, за да имаш глас и да можеш да викаш силно за помощ, ако не дай си Боже се наложи. Мисля, че това е достатъчно като екипировка.

# 28
  • Мнения: X
Взимаш си каска с челник, паралитичен спрей, обувки от онези със металните бомбета за защита при падане от тежки предмети, разбъркваш си 1-2 жълтъка със захар преди излизане, за да имаш глас и да можеш да викаш силно за помощ, ако не дай си Боже се наложи. Мисля, че това е достатъчно като екипировка.



 Доста тъпо и дебелокожо изказване! Този съвет за самозащита го кажи на някоя жена или дете, пострадали от улично насилие, ако не ти е неудобно.

# 29
  • Мнения: 1 756
Хър искаше да развесели темата. Иначе опазил ни Господ, понякога си безсилен и може би остава само това - чувството за хумор ииии бързите крачка Simple Smile Нека не се нападаме и виртуално Hug

Общи условия

Активация на акаунт