Фермата 3 - 2017 г. - Тема 13 (04.12. - 10.12.)

  • 68 718
  • 806
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 492
Радвам се, че Гечо отпадна. Сега е ред на Алек и Станислав. Да видим какво ще се случи тази седмица.... Скоро Фермата ще свърши, ще ми липсва. Relieved

# 16
  • София
  • Мнения: 2 672
Благодаря за новата темичка!

И аз се подписвам след мненията на Тиф и Ензим защо подкрепяме Калоян, а не тримата "мъжкари", за които да си чел и да си се пообразовал не е мъжко...Какво повече има изобщо да се коментира по този въпрос?! За мен Яни и Калоян са много по-интересни като играчи също защото и двамата хем бачкат, хем пък не са и тъпи като гьонове.

Хора, които си противоречат и извъртат ситуациите както им изнася, аз няма как да уважавам, независимо колко пирона са зачукали в живота си.

# 17
  • Мнения: 1 496
А забелязахте ли Станислав ѝ брат му като си говориха, за тия, които им разбираха, колко пъти повториха, че Гечо е як, че Гечо е здрав, че Гечо е силен. Сякаш Станиславчо трябваше да се убеди, че не е постъпил като страхливец и не е избрал най-слабия противник. Постановчици, Станко, никой не ти се върза. Било немъжкарско да правиш мъжки дуели, не знам по каква логика, но не е немъжкарско да предизвикаш уж приятел и да го отстраниш, защото те е страх от някакъв алманах!! Ми като си такъв мъжага и толкова силен, 'земи му първите четири игри и не го пускай до АлманахО, сети уи се??
Моята мечта е дуел между Алек и Калоян и Коко да издуха Сълзата. Еййй,, тогава какъв кеф ще се кефяя!!!
А, и още нещо се сетих. Алек вместо да се възмущава от Калоян трябва да му е благодарен. Един мъж по-малко е в полза на всеки един от оставащите мъже във фермата, не само на Коко. За Бога, колко трудно може да е да мислиш?? Един мъж по-малко и уменията на Станислав на показ, да се знае какво може и къде са му слабите места, колко е силен и как евентуално може да бъде съборен. От това по-хубаво накъде?

Последна редакция: пн, 04 дек 2017, 09:19 от MegaMeg

# 18
  • Мнения: 8 923
Привет,фермерки!
   Все ми е тая кой остава след дуела,и двамата не ги харесвам.Всъщност евала на Станко,че си казва,че иска парите,работяга е,умее много неща!Идеше ми да тупна тв-то снощи заради тоя Гечо-не бил на изпит,че да слагал точки на алманаха.Простьооооо,мъжкарството да не би да изключва знанието?!
  Оставането на Станислав според мен гарантира готини дуели на финал.Много ми се щеше да отвее плявата на Алек.
    Яни яко нервеше отново с викането си,докато Алек даваше по-адекватни съвети,по подходящ начин.
 

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Добру утро и благодаря за темата.

Доста негативи натрупа Гечо с цялостното си поведение и изказване, финалните му думи обаче бяха силни. Направо все едно с чук ги ковеше в ушите и мозъците. И все пак въпреки правотата на словото, което изнесе е хубаво да се замислим, че и ние си имаме вина за цялата работа. Все обвиняваме корупцията по високите етажи, а по-ниските етажи какви глупости вършим даваме ли си сметка? Например в момента, в който предложиш или приемеш подкуп и се съгласиш да не глобяваш пиян или нагъл шофьор и на следващия ден детето ти пострада в катастрофа заради някъв такъв джигит, даваш ли си въобще сметка, че вината може да се окаже изцяло твоя. Бай Ганьо обаче някак си се оправдава с мисълта "ами с тез ниски заплати", "кой им дава книжки на тея брееее", "докога с тия разбити пътища", всички други му виновни, собствена вина и принос за белята не вижда и ляга да спи спокойно. Втори пример - изцуцурква по една бутилка концентрат всяка вечер, поврежда си необратимо черния дроб и после здравната каса му виновна, че не му намира орган, че не може да му поеме лечението. Хич не казвам, че нашите 240 хубостника са цвете, съгласна съм с Гечо, но пропусна да направи в изказването си това немаловажно допълне, че не става само с искане и изискване, малко трябва и от себе си да дадеш. И куп други примери и тресчици за дялане, които си имаме като народ... ако тръгна да ги дълбая ще изпиша цяла книга едва ли не. Grinning

Последна редакция: пн, 04 дек 2017, 09:53 от Spirit Crusher

# 20
  • ново
  • Мнения: 6 015
Аз пък друго забелязах. Докато Гечо си казваше финалното слово, Елена се просълзи. Предвид колко лишена от всякакви емоции сме я виждали до сега, се изненадах. Дано новото начало за нея започне с повече човечност!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 365
Аз пък друго забелязах. Докато Гечо си казваше финалното слово, Елена се просълзи. Предвид колко лишена от всякакви емоции сме я виждали до сега, се изненадах. Дано новото начало за нея започне с повече човечност!
Да, и аз забелязах.
Все си мисля и се надявам, че Елена сега показва каква е всъщност.

# 22
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
Пренасям цитат от предишната тема
Въобще не знам какво бръкнаха тези момчета в на повечето здравето, че то едно плюене, едно чудо. Защо? Защото не припадат по Калоян. Ми не са длъжни, така им изнася, така го правят.

Защото съм алергична към тъпотията. Да, никой по никого не е длъжен да припада, но той какво им е направил, че се държаха толкова гнусно с него? Затова са ми повече от отвратителни и тримата глупаци, вече - двама вътре.
Не мога да харесвам хора, които не само са страшно тъпи и елементарни, но и злобни и завистливи. Надявам се изобщо да не стигнат до финал, камо ли пък да спечелят играта.

А точно Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Аз пък друго забелязах. Докато Гечо си казваше финалното слово, Елена се просълзи. Предвид колко лишена от всякакви емоции сме я виждали до сега, се изненадах. Дано новото начало за нея започне с повече човечност!

Не бъркайте демонстрация на хладнокръвност с липса на човечност или безчувственост. Има нещо симпатично в нея и то не просто визуално, много прямо говори, когато с нещо не е съгласнна и те гледа право в очите, търпеливо поддържа разговора, а не инфантилничи като Дарина и Алек, които за по-лесно просто повишават тон, фръцват се и се изнизват. Тя просто за разлика от Яни умее да владее до завидна степен не само слъзните си каналчета, но и самата себе си. Брех... ще взема да се съглася с Франческа, когато и обясняваше, че има някакъв проблем и, че по-скоро не е наясно със себе си и е крайно объркана. Тя така и стана белята, не от нечовечност, а от тотална обърканост. Като я притиснаха до стената кои две жени да прати ратайки и от липсата на време за размисъл направи наистина глупост. Надяна си хладнокръвната маска, като една ледена кралица стоеше там, но дефакто в главата и е било изригващ вулкан заради непредвидените мерки и ситуация, тътен и хаос. Grinning

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Гечо изобщо не беше слаб противник снощи, и някои игри Станислав спечели на чист късмет, като оная с няколкото секунди. На мен ми беше безразлично кой ще отпадне - не харесвам нито един от двамата.
Ще ми е много интересен дуел между Станислав и Алек Laughing

# 25
  • ново
  • Мнения: 6 015
Spirit, позволи да кажа моето впечатление, моля. Не ангажирам никого с мнението си.

# 26
  • Мнения: 2 089
Хубав беше дуелът снощи, но тази година всички са такива. Най-много ми хареса финалното слово на Гечо и за да съм в духа на Фермата, ще кажа, че всяка дума беше като светкавично заковаване на пирон без изкривяване.
И аз мисля, че Гечо падна жертва на историите за мъжкарството и какво трябва да се прави, за да не изглеждат нещата немъжкарски. Ами, браво на Алек и Станислав, че са го подхлъзнали, като са напипали слабото му място и са застраховали по този начин тяхното слабо място. Но го има и моментът, че Гечо не се е чувствал много сигурен в историческите си знания, а и алманах не му се четеше през тези три месеца - показа го по време на фермерството на Дарина. Можеше да спечели снощи, а предвид добрата форма, която демонстрира, можеше да спечели и по-нататък. Дано не го е яд сега, че пропиля шанс да подслади с едни 100 000 лева емигрантския си живот. Имам някакви съмнения за втората игра, която той загуби с няколко секунди и подозрението ми снощи беше, че е бил по-бърз от мъжката черна нинджа, но дори и да е било така, това не би променило резултата.

# 27
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Благодаря за темата.
Снощи ми беше едно спокойно докато гледах , защото ми беше все тая кой ще си тръгне.
Искам Яни да е фермер , но едва ли...
Станислав много хубаво си ,, върза гащите,, с прословутата уговорка за Алманаха защото си знае възможностите , а тези глупаци му се вързаха само и само да са ,,мъжкари,,
Моята мечта също е Калоян и Ревльо на дуел , съответно Калоян да победи.
Мечтая си ,когато дойде финала , Калоян да спечели предаването , за да им видя злобните физиономии , как се пукат от завист.

# 28
  • Мнения: 5 770
За мен това мъжкарство също ми е непонятно.
Искам Яни фермер, но явно той ще е ратай заедно с Марина. А фермер ще е един от мъжкарите. И ще има женски дуел.

# 29
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Благодаря за темата

Общи условия

Активация на акаунт