Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 679
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 902
Стискам палци да живее и да те радва. Моята, макар нежелана и непоискана, след като й махнах чорапчето, което беше на корена, все още е жива, но я държа на студено.

# 76
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 173
Бубанка, много е красива!  Да те радва дълго време!

# 77
  • Мнения: 1 092
Здравейте!Имам нужда от съвет.Гледам си бенджамина вече 4 години,но това лято два пъти червяса.Сега есента го пресадих отново,като полях почвата с вряла вода приди това и саксията.Киснах корените във вода и уж нямам сега червеи.Проблема е,че ми окапа целия и сега седят едни пръчки със едни зелени иглички накрая.Предполагам,че ще станат листа някой ден.Може ли да го торя да го подсиля малко или не е удачно в този сезон?

# 78
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 372
врялата вода сигурно е попарила и корените, а изпаренията са свалили листата. от къде дойде тоя метод за лечение? Sad
щом има "иглички" значи ще го бъде, но следващия път по-добре намерете някакъв инсектицид, не попарвайте цветето.

# 79
  • Мнения: 1 092
Писах,че съм поляла почвата,а не цветето.Новата почва преди да го засадя я полях,изсъхна и го пресадих в нова.Идеята ми я даде една жена от цветарски магазин.А корените хубаво ги измих за да няма останали ларви.Както беше станало явно след първото червясване.

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 372
ааа, разбрах Simple Smile 
за дезинфекция на почвата се прави и е добра идея.

честита нова година Simple Smile цветна и шаренка да е!

# 81
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 173
Честита  да е Новата 2018 година!

# 82
  • Мнения: 2 560
Здравейте и за много години Simple Smile! Да е мирна и спокойна годината:)!

Не знам къде да питам, за това ще питам тук. Сдобих се с две коренчета Дебела Мара / не помня латинското наименование, а пък ме и мързи да го търся/, които пресадих от саксийките, в които ми го донесоха в по-големи саксийки и сложих на перваза на външната страна на прозореца към балкона. Мястото е с югоизточно изложение, слънчево, светло и на завет. Въпроса ми е как се гледа това растение, много ми е важно да оцелее. Четох в нета, пише, че е непретенциозно, обича слънце, издържа на студ и не обича преполиване. В общи линии- нищо сложно. Ще се радвам, ако някой, който има опит в отглеждането му, сподели Simple Smile!

# 83
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 173
Phenix,  не те разбирам за кое растение става въпрос. Знам три на които казват Дебела Мара -  Седум,  Семпервивум и Красула.

# 84
  • Мнения: 2 560
За Седум става въпрос, Красула имам и след един определен период на адаптация, понеже я домъкнах от 2000 км, сега мисля, че не върви зле. Класическия вариант, с розовите цветчета.

# 85
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 173
Седума си е студоустойчив и го гледам в градината. Преди много години ми го дадоха като стайно, но нещо не вървеше и аз  го насадих в градината, после се оказа правилно. Сестра ми си го гледа в сандъче на терасата, зимата не го прибира. Като всяко сукулентно  обича слънце, песъчлива почва  и малко вода.

# 86
  • Мнения: 2 560
Значи би  следвало да му е добре, където съм го сложила. Благодаря ти, Алфея Simple Smile !

# 87
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 827
Аз дебела мара опитах три пъти да отглеждам,ама не й хареса при мен. Има цветя,които би трябвало да се гледат лесно и да не създават проблеми,но при мен, някой от тези "лесни" за отглеждане видове,не щат и не щат да се задържат. Имах една дебела мара тук,от вида красула ,ама май се  затри. Не я виждам вече в саксията с другите две растения сукуленти.

# 88
  • Мнения: 2 560
Моята Красула я докарахме от България, почти година си стоя както си я взехме. В опитите си да я спася и да ''тръгне'', както се казва, смених саксията и почвата, смених и мястото и започна да пуска нови листенца и да се разклонява. Ако се счупи клонче или листо, забивам ги директно в пръстта и те си пускат коренчета. Имам и две саксии с Каланхое, с него процедирам по същия начин. За сега биват Simple Smile. Но пък претърпях пълен крах с уж лесния Хибискус. Много го харесвам, ама за момента нещо не ми се получават нещата с него. Тази пролет ще пробвам пак.

# 89
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 372
кажи къде си да ти изпратя два червени резника с бради Simple Smile Simple Smile

колежката ми подари 4 различни цвята, но още не знам кой какъв е Simple Smile лятото може би ще стане ясно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт