ЯНУАРЧЕТА мънички вече папкат от лъжички

  • 15 967
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 910
Бодливата, много добре го знам и аз пък и те Wink за целта прото са я назначили не по заместване а на редовна длъжност. така аз нямам никакви права. ОК, имам право да се върна - връщат ме но на основната заплата 180 лв., така ставаме две секретарки и нищо не ги спира месец-два по-късно да ме усвободят щото няма достатъчно работа за двете. толкова добре са си упекли работата, че немога да ги пипна изобщо. Ясно е че ще се напуска, просто незнам каква е последователността за да не загубя майчинството и да го прехвърля на свеки. мисля че трябва да се върна там, да го прехвърля и след това да напусна, ама дали е точно така newsm78
ние отиваме на консулт, стискайте палци Mr. Green

# 61
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
Здравейте!
Малеее...какви искри прехвърчат! Аз, само споделих наште неволи, а то какво стана!
Ние, току що се връщаме от ваксина! Алекс се държа много мъжки! Изрева на един дъх и секунди след това раздаваше усмивки! Поспа в колата и засега е спокоен - стискайте ни палци, да е добре мъжлето ми!
7of9 - сърдечни благодарности за инфото! Сега остава само да намеря време да се позанимавам! Хвърлих, едно бързо око на, това което си направила. Я, кажи фотографийте твои ли са? - много ефектни пролетни красоти!
niunia, Des29 - благодаря ви от името на дядо ми!
zaicheto - сигурно го тормозят венците миличкият, за да реве така безпричинно! А, за работодателите, наистина плачат за проверка! А, по принцип ако няма достатъчно работа и искат да съкращават, по закон са длъжни да започнат да съкращават от най-последно назначения служител, тоест от заместничката ти. А, ти като си с малко дете, мисля че имаш и някаква защита, ама точно как беше .. newsm78 Айде, да не плачкате много на консултацията и да е лека ваксината!
Vili4ka - само така! Разходка и умора му е майката, че да спят човечетата! Wink
Честит мини 4-върто месечен рожден ден на всички празнуващи днес - София на Ал Бънди и Дияна на tony_nm!!!
Bistra_D   - добре дошла при нас! Дано да ти е приятно сред нас!

Айде и ние отиваме да обикаляме!
Целувки на всички и без излишни спорове!  bouquet

# 62
  • Мнения: 3 591
Ако някой се види изтърван в списъка да свирка! Peace Пак се омотах нещо...

Бодливке, немога да намеря каучукови биберони на Чико за Авенстите шишета. Има само за тънките. Моля те пиши ми има ли в Бг за да поръчам да ми донесат.

А някакви други каучукови дето да стават на Авенстки шишета има ли?

За пишките - на мен още на времето в Бг преди 9 години един уролог ме увика като го питах за забелване.... дори и в БГ на докторите отдааааааааааавна не им го преподавали това в университета....

За справка - не сме забелвали, не сме имали проблеми. Таткото ни не е забелван, вуйчото и т.н. На всичките "нещото" си им е било наред в последствие.

За детските пюрета - аз не съм почнала, но според мен краве масло неможе да се слага на такава невръстна възраст. Дори и за ранно захранващите това би трябвало да е поне 6 месеца.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 378
desi, lika, благодаря за радушния прием! Simple Smile Кравето масло после в картофеното пюре. Баткото ни се е обърнал последния ден на 4-я месец, а Александър сега само се врътка настрани, но не се притеснявам. Всичко с времето си. Party Детенце е на смесено хранене и яде добавка около 120-130 грама Фризолак. Май скоро ще затварям естествения ресторант! Joy Пием сок 2 пъти по 50 гр. А с пюретата още се борим. Опитваме, ама... След малко ще мятаме и ние улиците!  Sunglasses

# 64
  • Madrid
  • Мнения: 514
 Zdraveite mili mami!Bihme iskali da sme 4ast ot vas-az i moeto bebe Samyil,roden na 10 jnyari,3,500,53 sm,sekcio po spe6nost.
 Izvinete me za latinicata,no ne razbiram kak da si preveda teksta na kirilica,opitvam s KREDOR,no ne6to burkam.Moje li da mi pomognete,blagodaria predvaritelno!

# 65
  • Мнения: 2 553
Момичета, при нас положението с кърменето става нетърпимоооооо!

Не иска да суче Алекса и това е, бута ме пищи и не иска!

Трябва да започвам да я захранвам явно Cry

Кажете ми майчета, които захранвате - каква тиква давате, как я приготвяте, ами картофите, морковите? Как да ги правя? Да варя , пасирам и смесвам с кърма ли как? Какви каши да взема за бебка на 4 месеца (има Слънчо, но тя е с глутен, а на Нестле са за над 6 месеца).Много ми е тъпо, но не мога да я оставя да не яде в крайна сметка, а мислех поне още месец да е на кърма.

Дайте съвет как и с какво да започна?

А да ви кажа от всичко това и кърмата ми май започна да понамалява, то като няма кой да я пие ...  Cry

# 66
  • Мнения: 2 126
Виличка,нищо не ти пречи да поразнообразиш леко менюто на малката.С нищо няма да и навредиш.Виж колко мами вече захраниха и нямат проблеми.Лично аз сматям да постъпя като мишленцето,т.е. да и пасирам първо тиквичка варенаи предварително изкисната (за да излязат нитратите)и после постепенно да добавям морковче картофче.С риск да си навлека още гняв Stop бих казала че може би и аз ще овкуся зеленчуците с капчица масло и мъничко сол(в случай че не го иска без тях)
От неделя започнах тиква. Домашна. Давах 3 дни. Давах е силно казано. Крисчето плюе, мръщи се все едно му давам отрова някаква, което още веднъж според мен идва да докажа че децата ни не са готови за захранване на тази възраст. Така че който не се е пробвал - не се пробвайте, рано е.
Хм това не значи, че всички деца приемат захранването като Крисче. Аз съм давала ябълка, круша, морков и тиква и всичко си яде без проблем. Даже тиквата много и харесва! Спред мен Симона беше готова за захранване, понеже примлясква и ни гледа в устите като ядем нещо...
newsm10 smile3521 newsm10
И Вяра яко ни гледа в устите.Вчера като белех ябълка за сокчето и подадох едно парче и тя като го засмука ама звучно.Баба и го дръпна и тя писна като луда newsm62
Зайче,мойта майка взима моето майчинство.Не е никаква философия само ми искаха декларация от там където работя че съм на постоянен тр.договор и после счетоводителката даде едни нещада попълним и тва е.Пиша ти го че там в онази тема беше питала пък не видях отговор.За другото нищо немога да ти кажа за съжаление.Само дано всичко завърши в твоя полза Peace
За пишките - на мен още на времето в Бг преди 9 години един уролог ме увика като го питах за забелване.... дори и в БГ на докторите отдааааааааааавна не им го преподавали това в университета....
За справка - не сме забелвали, не сме имали проблеми. Таткото ни не е забелван, вуйчото и т.н. На всичките "нещото" си им е било наред в последствие.
Добре де,това вече всички го разбрахме.Няма нужда от повече ясноти по въпроса. smile3513
Просто незнам защо се хабите толкова,че аз не ви карам нищо да правите smile3505
ilindi4ka,преди да почнеш да пишеш си постави кредора на ВР и пишеше на бг.Оооо да не забравя welcome на теб и на Бистра_Д
Весели разходки на всички Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 919
7of9, не мисля да захранвам още.. незнам защо ни го каза това с желязото newsm78 никакви изследвания не сме правили.. тя се обоснова с това че имало желязо добавено в АМ... което сега като и мисля и не виждам логиката в този довод..
аз се поразрових и се оказва че наистина желязото в АМто е повече от това в кърмата, НО бебешкия организъм абсорбира само около 10-15% от това желязо, докато желязото в кърмата се абсорбира 50% от организма.. абе с две думи природата си знае работата и не смятам да давам желязо... още повече че аз самата никога не съм имала проблем с хемоглобина Peace
за сега оставаме само на кърма Heart Eyes

kleo_80, права си за водата в ущите, незнам кой ми е внушил този страх в интерес на истината.. Embarassed Laughing

Bistra_D и ilindi4ka  добре дошли  bouquet

Vili4ka, да не би да не и харесва нещо което си яла??

за захранването няма да коментирам, защото ще ме обявите за фанатичка.. стискам зъби и си трая Wink

приятен ден на всички мами и бебоци

# 68
  • Мнения: 1 187
Бодливке, немога да намеря каучукови биберони на Чико за Авенстите шишета. Има само за тънките. Моля те пиши ми има ли в Бг за да поръчам да ми донесат.
А някакви други каучукови дето да стават на Авенстки шишета има ли?

Има,и да ти кажа на Чико каучукови само с широка основа съм виждала.А за друга марка не знам,мисля че няма.


Bistra D,ilindi4ka  welcome
lika дано да е спокоен малчо след ваксината..
Vili4ka до сега все готови пюрета съм давала.Ако държиш ти да приготвяш виж в библиотеката,има доста рецепти за готвене.Ако пасирането на 1-2 зеленчука може да се нарече готвене.. Rolling Eyes
На Слънчо има само 2-3 каши без глутен и за след 4 месец.Едната е моркови+домати,другите не ги откривам по магазините.На Фризокрем има след 4 м.царевична(от нея давам на Дари и е хубава,леко сладичка) и ориз+царевица.
Има и готови каши на Нестле,Хумана и още 1-2 фирми.

zaicheto хич не са си опекли работата мен ако питаш!Я им прати една проверчица,така и така ще напускаш,поне да им е вътрешно!Сигурно имат и други нередности,инспектората по труда проверява всичко наред.
п.п.Ако Rosita чете да каже,мисля че е по в час..

Des почти сигурно е,че зеленчуковите пюрета ще ги плюе в началото,и едва ли е от неовкусено пюре.Искат всичко да им е сладичко ама не става. Mr. Green Ще свикнат,поне Дари вече свикна с вкус,различен от сладката каша. Peace

Днес добре се разходихме,че май го дават през уикенда дъждовно.. Confused

# 69
  • Мнения: 2 553
Гаргамелчо, това не е еднократно - тя е така от около 2.5-3 седмици.Не съм яла нещо ново за нея.Разбирам да съм хапнала нещо и тя след това да отказва да суче но не е така - през целия ден се борим и за деня й се събират по 2-3 нормални хранения (имам предвид по около7-10 минути). През останалото време на хранене с борба хапва по около 3-4 минутки, което е малко за бебе на 4 месеца според мен...

За справка - преди сучеше по 10-15 минутки без проблем.И не е плакала, ами като надуши цицата и направо "захапваше" стръвнишки  Laughing

Бодливке, ами ще потърся и от понеделник почвам захранването.  chef

Мале с мойте проблеми забравих : Добре дошли на Bistra D и ilindi4ka  - дано ви е забавно с нас, момичета  Hug

# 70
  • Мнения: 968
Добре дошли Bistra D и ilindi4ka  ! Дано ви е приятно сред нас!
Ох, момичета днес голямо разкарване падна, но свърших работа! Подадох си най-после документите за лична карта, че нали я изгубих. Че сменях и адрес, сменях и фамилия. Че правих снимки, ходих до Общината, до паспортно, после пак обратно и т.н. После пък международния ми паспорт бил с изтекъл срок - айде и акт за него  ooooh! Абе голяма разкатавка беше. Симонка в количката с татко си и само обикаляха с мен и седяха отвън да ме чакат. Добре, че стана така, че все нямаше кой да я гледа да си свърша работата.
Vili4ka много кофти ситуация, представям си какво ти е Sad А да не би да ти е намаляла кърмата и затова да се дърпа. Да и идва малко? Защо не пробваш да и предложиш АМ, пък че ще си я захраниш, ще я захраниш, ама нали трябва и мляко да се яде  Thinking
zaicheto егати и работодателите!  Close Не стига, че искаш да се връщаш толкова рано след раждането, ами и са ти скроили такъв номер! И аз подкрепям с две ръце предложенията на момичетата да си търсиш правата и да им пратиш проверка!
Гаргамелчо на нас педито ни каза, че Симона била едричка (към 7 кг) и затова не и достигало вече желязото, трябвало да започна даването на пюре с месо, за да си го набавяла от месото. И да давам жълтък  Shocked

# 71
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Bistra D  и ilindi4ka welcome welcome
lika, дано да е добре мъжлето ти.
zaicheto,наистина много неприятно.Сега ще те принудят да си научиш правата,а инспекцията по труда много "обича" да прави такива проверки.
пеперудка, оправи ли се ?

# 72
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
 waveyBistra_D, ilindi4ka welcome.Само приятни емиции ви желая сред нас.

zaiche,наистина вземи им прати една проверка.Не могат да постъпят така с теб.Те могат,но не е етично.Търси си правата на всяка цена,не им се оставяй fingerscrossed.


jeni23,ти ли и квасиш млякото или купуваш готово?

Vili4ka,защо наистина не пробваш с добавка.Ако не си дояжда,така ще се успокои.Дано се оправи положението и продължиш с кърменето.Аз понеже не можах да кърмя cry smile3518,затова агитирам всички да го правят колкото се може повече време.

Сега да се похвалим.Имаме си вече сандалки,много им се радвам.Едва ли ще ни влязат в употреба,но леля решила да купи.Нали са адашки Wink.Утре сме на бал и ще ходим на гости в В.Т-во.Дано се държим прилично.


# 73
  • Мнения: 552
А моят Борис става на 6 месеца на 24 май  Mr. Green Май е най-голямото януарче...  Laughing Той никакво януарче не е всъщност, и дори не е роден през 2006 - абе странна работа... хем при вас ми е темата, хем никъде не е  Embarassed странна работа...
Много ми се ще да пиша и аз при вас, но не намирам много общи теми... на различна възраст са вече дечицата - то не че 2 месеца е някаква страшна разлика  Mr. Green ама все пак... на тоя етап... Wink
А и време нямам много, с тая пуста работа... ама ви чета, да знаете   bouquet

# 74
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Ехе,indian rose здравей.Отдавна не си се мяркала тук.Защо не качиш някоя снимка в албумчето да видим малкия юнак колко е пораснал?То и на нас не ни е много тука мястото,ама тук съм си свикнала и при декемврийките не се чувствам комфортно.Явно и с BODLIVATA така стана  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт