ЯНУАРЧЕТА мънички вече папкат от лъжички

  • 15 936
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте, мами и бебчета, които надявам се отдавна спят!
......пеперудка, Алекса е същата абсолютно - не иска да яде, не иска да спи, иска само на ръце и през цялото време мрънка или плаче  Sad Или са зъби или е просто някакъв такъв период.Абе ще стискаме зъби и ще подрусваме на ръце  Whistling....
Това все едно аз съм го писала за Алекс с тая разлика, че пък моя юнак, цял ден днес търси цица през час, час и половина и нищо не го усмирява, докато не си я получи! От два дни е просто страшно, особено в следобедните часове.
Вили - аз нищо не казвам за срещата, защото където и да е, на мен ми е все едно, така или иначе разчитам на татито да ме докара и мястото е без значение! Силно се надявам да стане, защото иначе май няма да идвам!
Гушанка - наистина е страхотна снимката на Криско в тревата!
За сядането - Алекс си иска да седи от доста време. Самичък се напъва и повдига до където може! Сам не го оставям да седи, за да не му се товари кръстчето, но и количката му е приповдигната, и шезлонга, а и в къщи във всички седи седнал!
Да ви се оплача, че моя мъник се очертава голям беладжия още от сега! Вчера както си седаше кротко детето, така ми сграбчи чашата с кафето и ... познайте как се прибрах - като, леко .... и не му стигаше това, а вечерта пък заля баба си с таратор, а на баща му се пробва да докопа чинията с картофите. Абе, опасна работа сме вече! И за коритото да ви кажа - преди със зор влизахме във водата, а сега зора е като излезе. Вече му е голям кеф ритането вътре, и го прави с такъв хъс и настървение, че да му се чуди човек на енергията. До скоро спокойно си го държах по корем във водата, а от няколко дни само да усети дъното точно къдее, и се започва изтласкване с краката, та едвам го удържам. Направо си прави опити за скок! Другото, което е ново при нас, е че има голямо желание да стъпва, въпреки че е малък!
Да ви питам - забелязвам, че на Алекс не му харесва да спи по гръб и постоянно се върти или на корем или настрани. На спането по корем вече свикнах, но ме притеснява, че като се завърти на страни и си притиска много силно ръчичката, тоест хем е настрани, хем е почти по корем! Дали има проблем? Мисля, че ако нещо не му е комфортно, ще се усети и ще се намести, но все пак да питам. Бодливата - нали ти каза, че Дари също спи настрани, а затиска ли си така ръчичката? 
Това е от мен мами, че съм умряла за сън!
Целувки на всички сладки бебоци и техните грижовни мамита!

# 271
  • Мнения: 4 181
здравейте и от нас
аз също се разписах и мъжо също в подписката ,обаче мисля и аз да събера нашите майки да на правим едно протестче,ама незнма какво се прави.казах на мъжо и той ми обясни какво трябва да направя и той ще ми уреди и среща с областния.нали е бил областен съветник и си има връзките.вие какво смятате?и може ли някой да ми прати образец на подписките които събирате в парка та и аз да събирам в нашия.и за протеста ако събера майки и го направим няма да успея за 1 да го направя става ли със закъснение?
Не знам какво да ти кажа за подписите, ние сме казали на мамите от провинцията да ни ги пратят до утре за да можем четвъртък сутринта да ги номерираме и окомплектоваме, такач е май по-добре ако могат да се разпишат електронно, а за протеста, по-добре късно отколкото никога Mr. Green Шегата настрана, мамите от Бургас също са се организирали, доколкото знам може 24 часа преди протеста да искате разрешение, така че утре може и да не е късно, другия вариант е просто а се съберете някъде където  няма да пречите - в някоя градинка, парк и да информирате местните медии, не мисля че някой ще дойде да изгони майки  с колички Mr. Green

# 272
  • Мнения: 514
Здравейте мамчета  Hug
nathali нищо лично  Peace просто ми стана интересно какви са тези министърски заплати
БОДЛИВАТА аз малко с закъснение но се надявам,че вече си забравила за падането  Wink
 nenepugka наистина изглеждаш страхотно  Flutter Желая много здраве и късмет на младото семейство.
  И ние днес бяхме на консултация,тежиме 7.400 и сме високи 66 см  bowuu и разбира се ни сложиха ваксините.Малчо си поплака малко,но щом стигнахме вкъщи и забрави,сега спи сладко.Педито ми се накара днес,че бебо хапвал по малко,ми кво да го правя като не иска повече.Най-много яде по 120мл и то не всеки път,хапва от 90мл до 120мл и докито така ме смъмри  Crossing Arms все едно аз сам съм виновна.За неговите килограми трябвало да изяжда по 210мл.За последния месец е качил 800гр,как мислите трябва ли да се притеснявам,че хапва по малко?Аз не знам какво ми трябаше да започвам да се цедя  ooooh! преди като го слагах на гърдата,не знаех по колко изяжда и не се притеснявах,а сега  TiredКогато съм пушила пропускаме хранене,изхвърлям кърмата и давам АМ,но и от него изпива същото количество.През ноща си цока на воля,колкото поиска.Не знам какво му стана на мойто бебе,но от няколко дни се буди в 3 часа през ноща,хапва и след това настава една игра до 6  Crazy а на мама така и се спи............
Лека и спокойна нощ  Hug

# 273
Здравейте и от нас Hug!
Да се запишем и ние бяхме на консултация тежим 7,350кг ,а сме 65см. Докторката каза, че засега не може да ни слага на диета, но моята принцеса вървяла едра,аз като гледам тук даже изоставаме Simple Smile
Почнахме пюретата, ама тя предпочита кърмата само стиска оста или плюе не я мъча един ден и тях ще прояде ooooh!
Целувки на всички януарчета от нас и усмивки на мамчетата Hug

# 274
  • Мнения: 2 126
Des,няма проблем че си давала биба.Наистина става въпрос за пиене на вода,мляко и ядене на каквото и да било.И аз и давах бибата след ваксините.Ма те досега не са ли ти казвали,че не трябва да яде поне 20мин. след капките #Crazy?
Aaaaa kазвали са ми още от първият път,но само за това че не трябва да яде нищо и да пие 1ч след капките.А вчера след като я боцнаха и още в кабинета на док  тя нали се разплака и аз и дадох бибата тя веднага млъкна , но сестрата каза не и давайте не трябва нищо в устата да има час след капките.Но,вече се поуспокоих на вас не са ви казвали за бибата.
Ха добро утро сега Grinning
След ваксината всичко мина добре до този момент поне слава богу.
Лика,този младеж Алекс голям палавник още от сега Grinning Милият сладур Hug Ама ти що не му даде малко кафенце на детето,той сигурно това е искал.Е,щом не му давш и ти няма да пиеш hahaha Joy Не стига това ами и без него си ядете таратор и картофи Crazy Party Grinning
Аааа не тъй.......Вяра също не иска вече по гръб много да спи.Непрекъснато се мята из леглото #Crazy А за ръчичката незнам,може би ако не му е удобно тпй ще си се намести,знам ли newsm78
Вили,спококойно щом смяташ че вече положеието е нетърпимо действай така както е най добре за теб и за бебка Peace
Des29 и вие хубаво наддавате, така че за апетита не се тревожи. А за кайсийте и прасковите добре, че и няма нищо, но определено е неприятно да дават на децата каквото им скимне.
Ох,то добре ама аз малко се притеснявам.Тя се роди голямка,а сега не ще много да наддава.А и само 1см е пораснала Sad както казах педито каза че всичко е ок ама аз....... ooooh!
Ами толкова от мен за сега,ще отивам да се стягам за работа
Хайде весел и спокоен ден на всички,дано става за разходки че нещо при нас е доста ветровито.

# 275
  • Мнения: 1 187
Бодливата - нали ти каза, че Дари също спи настрани, а затиска ли си така ръчичката? 

Не я затиска като спи.Но пък спи настрани само на дясната страна,или по гръб. Когато е будна по-корем обаче,бързо иска да се катурне и едната и ръчичка винаги е в страни и изпадам в ужас да не си я изкълчи. Показвам и ръцете да са напред, помагам за дупето,но още не го е схванала номера. Rolling Eyes

Лисана забравих за падането,но днес съм на преглед в Пирогов за моите болежки да видим кога ще е денят X. Tired
За храненето не знам какво да ти кажа,нали сте на кърма.От както сме на АМ и ние не ядем много.Едва като навърши 5 месеца започна да пие 180мл.и като сложа АМ става 210.Вярно че цифрите на кутийте са орентировъчни,но то си е"привилегия" на майката вечно да се притеснява за храненето. Crazy
А педиатрите често преиграват и излишно стресират! Stop

Дарина за сега е много кротко и спокойно бебе.  Peace Общо взето през деня между храненията или си играе с някоя играчка,гледа си ръцете,краката и въобще интересни занимания. Laughing Само съня стана на два пъти по половин час,но поне като е будна не се киселее,гледам да съм и в полезрението обаче..  Wink

# 276
  • Мнения: 667
Vili4ka ми за протеста и аз не съм сигурна още дали ще дойда. Но ако искате да определим едно място пък утре преди да тръгнем може пак да се разпишем. Шератон не е зле  Laughing, но за час ми е малко трудно пък да кажа....
За кърменето напоследък и при нас е все по-трудно, но явно е така, защото всичко друго от яденето е много по-интересно  Mr. Green Аз от няколко дни открих, че не иска вече да е на ръцете ми като малко бебе, ами намерихме нова поза. Слагам я да легне и аз почти надвисната над нея  Crazy така не ми отказва. Или пък като и се спи тогажа също не отказва. Струва ми се, че и в това искат разнообразие. Каквото и да решиш обаче  Peace
lika и Бояна спи на страни, но не чак толкова настрани, че да си затиска ръката. Остава си и свободна. А по корем не ще да спи.
Лисана а ако го хранисх на тъмно после пак ли иска да играе? Защото и Бояна се опитваше да прави тези номера, но взех да не светкам и тя си се успива докато суче.
Des29 и ние със сантиметрите миналия месец не бяхме много напред, но този месец 5.
Все пак 600г за 1 месец не е малко. Ние сме с 900г, но за месец и 12 дни. Бояна в началото направи рязкото качване.
БОДЛИВАТА все така да ти е кротичко дете, браво на нея. Мойта мома като не я занимавам и настават едни протести.
Като казах на мъжа ми, че ще ходим на протеста с беба и той каза: "ми то тогава протеста няма да е нито тих, нито мирен" hahaha

# 277
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Браво на всички бебковци, които се търкалват насам и натам. newsm53 Браво и за достойното представяне на консултациите.  newsm10 Ние днес сме на контролен преглед и дано вече да спираме с тези лекарства, чеее...
lika, не трябва да се притесняваш задетенце. Ако не му е удобно или ще се извърти, или ще ревне, че ен му е конфортно. Светлин като беше в бебешкия си период (малко по-нататък де), спеше на колене, с дупето вирнатонагоре и главата забита. Т.е. колкото може по-трудно да е. Joy
Здравейте, милички!

пеперудка, Алекса е същата абсолютно - не иска да яде, не иска да спи, иска само на ръце и през цялото време мрънка или плаче  Sad Или са зъби или е просто някакъв такъв период.Абе ще стискаме зъби и ще подрусваме на ръце  Whistling

Ох, и ние сме така. До този момент го отдавах на болестта, но май му хареса на бебчо и вече издевателства над горкичката си майчица. Като се върнем днес от педито , пак ще пиша. Поздрави!

# 278
  • Мнения: 1 187
kleo стискам ти палци за довечера!   newsm10 Всичко ще мине супер!  smile3521 Ще гледам и жалко че няма как да запиша предаването..!

# 279
  • Мнения: 2 553
Kleo, и аз стискам палци! Ще ви гледаме  Peace

# 280
зДРАВЕЙТЕ И ОТ НАС ДВЕТЕ САС СТЕФАНКА....От много отдавна не съм влизала в бг-мама и много съжалявам за това.Как сте момичета.Много са ви пораснали бебоците..Да са ви живи и здрави и много да ви радват.Сега да кажа и аз.Мойта дунда по цял ден нещо мармори,пее, прави си балончета и какви ли не други глупости.И мучи като една кравичка Rolling EyesПонякога ме дразни ужасно много с това мучене ама какво да я правя.Много ни мъчат зъбите.По цял ден ръцете са й в устата и все гледа да захапе нещо.Мажем я с дентинокс ама има ефект само за около10 мин.Едва се преборих с бабата да не я облича много. #2gunfireЧе детето се обрина на вратлето накрая от нейните маниящини..... newsm61За облекло сме само по боди и по голи крачета че много горещо.... RageА с пюретата започнахме с плодово ама хич не го хареса в началото ама с малко повече постоянство свикна и сега изяжда по 1-2 лажици newsm78Спи само на една страна иска да стои постоянно права ..Тоест някой да я държи стъпила на крака и много се радва 1cribА нас никой не ни пита дали имаме ръце за това.Ох спирам за сега че написах цял роман......Вече ще влизам по често....

# 281
  • Мнения: 667
kleo стискам ти палци за довечера!   newsm10 Всичко ще мине супер!  smile3521 Ще гледам и жалко че няма как да запиша предаването..!

И аз стискам, ама я кажете кога и къде ще е предаването

# 282
  • Мнения: 1 187
От 17:15 по Нова,Милен Цветков/рубриката "Гласовете ви чувам"/  Peace

Общи условия

Активация на акаунт