Пак за варицелата и карантината?

  • 7 000
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 479
Ива, мерси за линковете! Аз снощи всъщност открих и прочетох бг. статията. Сега прочетох  и тази Necrotising Fasciitis Associated with Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs (другият сайт не се отвори). Схванах защо не се препоръчва нурофенът, но това, което не разбирам, е защо, когато още през 2000 г. са констатирани тези проблеми, нашите лекари през 2006 твърдят, че няма причини да не се изписва нурофен при варицела? (последния въпрос задавам на себе си ... ).
На Теди в групата 2 от дечицата след варицелата се разболяха от тежка пневмония. Не знам каква е причината и дали има връзка с нурофена. Но принципно лекарите казват, че като всяка вирусна инфекция и варицелата може да премине в бактериална.

Veto, смятам да опитам и аз с баните с хладка вода и сода за хляб. Има ли някакви пропорции, които рябва да се спазят (примерно на всеки литър вода по една лъжица сода , или нещо такова)?

АнМари, дано наистина не ви се налага да пиете каквито и да било хапчета. Но само да кажа за таблетките Вит. С - Теди е в състояние да изпие цяла опковка. Дори не помня вече откога даваме таблетки вместо ампула. Мисля, че децата нямат проблем с приеманато на табл. Вит. С, защото не са неприятни на вкус и не залепват по небцето, както повечето хапчета. От друга страна Ношпа-то може би е оставил неприятен спомен за хапчетата у Дияна. Дано сте здрави и да имате весело и хубаво лято! И вие, а и всички дечица!

# 16
  • Мнения: 1 413
Тодоран, писах и в темата на Ан Мари, но пак ще кажа - попитай джипито за Изопринозин - на дъщеря ми давахме, на сина - не, защото бил малък. Изопринозинът пресече излизането на нови обриви и детето преболедува доста по-леко от братчето си. Няма никакви белези по лицето и съвсем малко по тялото. Пъпките, които избиваха мажехме още преди да имат мехурче с Флуксид - червено-лилава течност, бяха като калинки, но пъпките не узряваха, а завяхваха без да направят мехур.
Аз съм боледувала като възрастна и беше много гадно, искрено съчувствам на малкото сладурче Hug и на теб!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
Тодоран, бързо и леко да ви минава! Пък лекарите...

П.П. Не знам защо не се отваря така - от google с търсене на Varicella and GAS се отваря(първия намерен линк).
 

# 18
  • Мнения: 479
Мечтица, мерси за инфото. Не знам твойта щерка как е понесла Изопринозина, защото той май дразни стомахчето. На Теди опитвах да му давам миналата година около поредното му боледуване по препоръка на една педиатърка. Но той повръщаше след всеки прием. Ужасно беше. А мазилото Флуксид не съм го чувала. Теди има много обрив по главичката и непрекъснато се чеше. Днес забелязах зачервяване и в оченцето   Sad . Но пък добрата новина е, че днес не е имал Т.   Party

Ива, намерих с гугъл страницата. Мерси!


Общи условия

Активация на акаунт