Номинации за "Златна малинка" на 2017 година

  • 9 112
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 960
А, Скарамушче, чак "безумно слаба" не му е книгата на Бърдаров, достатъчно хора сме я харесали.
Иначе имаш право да не я харесваш, не ти споря, все пак за това е темата.

# 31
  • Мнения: 1 243
Знам и не искам да обидя никого. Simple Smile Според мен, обаче, сте харесали историята или по-скоро - развълнувала ви е, защото е много универсална и емоционална и затова е успяла да стигне до вас въпреки лошата форма, в която е предадена в книгата на Бърдаров.

# 32
  • Мнения: 1 804
Мен книгата на Бърдаров ме развълнува силно и разтърси. Хареса ми, още повече, че финалът за мен беше неочакван, тъй като не знаех историята и не чета анотации.
С чиста съвест номинирам и аз Момчил Николов за "Машини за любов" - отнесена, странна книга с тъп финал.
И тук вече знам, че ще си изпрося боя, но слагам "Сърца в Атлантида" на Стивън Кинг.

# 33
  • Мнения: 2 805
Номинирам с главно Н и с чиста, пре-чиста съвест и с удоволствие   Лекарство против северния вятър от Даниел Глатауер

Чета много, но рядко, много рядко съм попадалала на толкова дразнеща, безобразно плоска и тъпа книга.
Това, ако е най-успешната австрисийска книга през последните години, значи австрийците освен, че имат много,  ама много сериозен дефицит на читави драскачи, но и са получили някакво умопомрачение да титуловат това нещо за успешна книга.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Аз номинирам "Машина за ангели" на Ник Харкауей. Стори ми се доста дразнеща и досадна книга, въпреки това с много прескачане на страници я завърших, но не бих я препоръчала на никого. Същото усещане ми достави и " Играта на Джералд" на С. Кинг. С тези две книги определено загубих време.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз номинирам "Машина за ангели" на Ник Харкауей.
Оооооооо! Ти си моят герой!!!! Първият човек от този форум, който е прочел докрая книгата! ПОКЛОН!
Моля те, моля те, разкажи ми я в скрит текст с две думи! Аз издържАх само до 30-40 страница.
Мястото й определено е при Малините и то ВСЯКА година докато свят светува!

# 36
  • Мнения: 5 357
Кали, в грешка си. the_valkyrie я прочете преди година горе-долу. Май не я хареса кой знае колко, но не я номинира за Малинка.

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 1 641
Абсолютен фаворит в категорията  ми е “Аз още броя дните” на Бърдаров

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
На мен пък ми хареса. Прясно прочетена ми е. Разбира се, не говорим за страхотен авторски талант и идеално структурирана книга, но историята трогва и докосва. На моменти твърде брутална, на моменти твърде повърхностна, но с много потенциал( историята).

# 39
  • Мнения: 4 571
Номинирам "Нестинарка" на Кармен Мишу.
Бих номинирала и "Ятаган" на Токораз Исто, но не съм я прочела още.

Ако съвсем случайно я дочета догодина, мога ли да я номинирам другия Декември?

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Аз номинирам "Машина за ангели" на Ник Харкауей.
...разкажи ми я в скрит текст с две думи...

Както написах прескачах страници, но горе-долу идеята е следната :

Скрит текст:
Джо Спорк- часовникар, занаят наследен от дядо му. Баща- най-известния лондонски бандит, обединител на останалите бандити - мутри, биячи, фалшификатори, касоразбивачи и всякакви други. Джо не желае да наследи на трона баща си, а предпочита кротката часовникарска професия на дядо си.
Шем Шем Циен, Вон Пери, Опиумния хан- азиатски диктатор с европейско образувание, добрал се до властта избивайки останалите мъжки конкуренти от семейството си. Натрупал богатство както е видно от търговия с опиум. Целта му е да се имплантира във всеки и всичко, т.е. да се предвърне в Бог. Оглавява фанатизираната секта на ръскинитите и след смъртта си успява да заеме тялото на Вон Пери, благодарение на хилядите магнетофонни и киноленти съдържащи всеки един миг, емоция, мисъл, преживяване и подобни от неговия живот. Не случайно бива наричан и Човекът- Запис.
Франки- френски учен и изобретател, баба на Джо Спорк. Тя създава Разбиращата машина и механичните пчели, които трябва (пчелите) да заразят хората да казват само истината и да научават истината за нещата. Укрива калибрацоинния уред на машината в работилницата на Д. Спорк, докато все още дядо му е бил жив. Също така известно време е работила за Опиумния хан.
Еди Банистър- вербувана като дете от сектата на ръскинитите за таен агент и шпионин. Работи по целия свят, наблюдава дейността на Опиумния хан при което се заражда тяхната вражда. Запознава се и с Франки, при което стават любовници за известно време.
Поли и Мърсар Крадъл- адвокат и следовател, единствени приятели и опора на Д. Спорк.
Сектата на ръскинитите - секта ориентирана кък науката и технологиите. Създават влакът Левлейс който е чудо на науката и техниката, на него за първи път Франки изпробва машината си при което всички наоколо полудават, впоследствие измират научавайки истината за нещата. В наши дни влакът е забравен в някакъв тунел, а водачите на сектата са избити, за да я оглави Ш. Ш. Циен, а монасите са заменени с механични такива.

Еди Банистър вече 90 годишна решава, че иска да направи нещо голямо преди да умре. Отива при Джо Спорк и за да прецени доколко го бива в занаята му му дава 2-3 дребни задачи, при което Спорк се справя безупречно. Вече доказал се Спорк бива повикан да задейства Разбиращата машина, той въобще не знае за какво служи, но въпреки това я стартира, при което механичните пчели се разхвърчат по света. След това започват перипетите на Спорк, той бива преследван от ръскинитите ( търсят калибрационния уред), от компрометирани тайни агенти,  хващат го и попада в псиахиатрия където бива измъчван, и от където успява да избяга с помощта на Вон Пери. След това се свързва с майка си, която обитава манастир след смъртта на съпруга си и с чиято помощ обединява лондонските бандити, за да се изправи срещу сектата на ръскинитите, пък и му писва все да бяга. Спорк с намерения от него влак "Левлейс"  заедно с мутрите нападат сградата на ръскинитите, при което естествено избиват лошите:grinn:, Спорк убива Опиумния хан, унищожава с чук кино и магнетофонните ленти с инфото за Циен, спира Разбиращата машина която вече е пренастроена с калибрационния уред така, че Ш.Ш.Циен да се всели във всекиго, съответно пчелите се прибират по кошерите си и накрая си получава целувката от Поли Крадъл.

Общо взето е това.Smiley

# 41
  • София
  • Мнения: 4 899
Благодаря ти! Самата история звучи интересна, но стилът на автора е токова отчайващо зле, че ето как се прахосва една видимо добра идея.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 094
"Възвишение" Милен Русков

# 43
  • Мнения: 5 259
Toталният ми фаворит е "Баба праща поздрави и се извинява". Не мога да си представя по-голяма глупост, защото  не съм чела по-тъпа книга в живота си. Не че успях да я прочета до края. Или поне до средата.
Втора се класира "Стопанката на Господ". Гледам, че никой не я е споменал надявам се да е, защото не сте я чели Simple Smile

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бакман води в другите номинации.

Общи условия

Активация на акаунт