Номинации за "Златна малинка" на 2017 година

  • 9 111
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 804
"Възвишение" Милен Русков
Отдавна се мъча с този роман и още не мога да стигна до средата. Но и не ми остава време за четене и съвсем губя нишката. Изобщо случва ли се нещо или Гичо просто си разказва ей така до края?

# 46
  • Мнения: 5 259
Бакман води в другите номинации.

Радвам се за него Simple Smile
Все пак води с Бьорнстад. Теоретично е възможно тази книга да е по-добра от другите му, но силно се съмнявам, защото на мен не ми допадна не идеята, а по-скоро абсурдният стил, абсурдните образи и плоскостта на внушението.
Виждам ежедневно колко много хора го четат и възхваляват, но за мен ще остане загадка защо. Отдавам го основно на агресивната реклама.

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Колкото и добри и възхвалявани да са книгите му, едва ли след първата си среща с Бакман, точно с Баба, ще отвор изобщо друга негова книга! Свещена простотия!

# 48
  • Мнения: 2 805
Колкото и добри и възхвалявани да са книгите му, едва ли след първата си среща с Бакман, точно с Баба, ще отвор изобщо друга негова книга! Свещена простотия!

Извинявам се, че разводнявам темата, но много интерсно ми стана с Бабата, мога ли да я намеря някъде да си я дръпна. Аз прочетох Уве, преди дни, след масовата истерия по книгата. И за мен тя е от онзи тип книги, които са толкова леко и просто написани, лесно смилаеми и с една голяма доза от рода на човечност, доброта, любов, болест, драма и се получава бестселър.

Уве ми хареса, защото е утопична, една мила и наивна книжка. Въпреки житейската драма, и всичко останало, това е една умилителна книга, която е по-скоро розова пре-розова версия на темерутите с добри сърца и съседите  с добри сърца и въобще - хората я харесват, защото се чете лесно, няма напън на мозъчни клетки и защото на повечето от нас ни се иска да вярваме в илюзорната действителност на съседския свят на Уве.

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
прати ми мейл на лични, ще ти пратя книгата, която незнайно защо още не съм изтрила!

# 50
  • Мнения: 5 356
Баба праща поздрави и се извинява Peace

Колкото повече чета за Уве, толкова повече усещам, че това не е моята книга.

# 51
  • Мнения: 2 805
Баба праща поздрави и се извинява Peace

Колкото повече чета за Уве, толкова повече усещам, че това не е моята книга.

Благодаря Ви  bouquet

Не се влияй от чужди мнения за дадена книга, нали знаеш, че всеки от нас пречупва книгите през собствената си мини вселена и светоглед. Прочети я или поне я започни от чисто любопитство Simple Smile То тонове се изписаха за Уве.

Тонове се изписаха и за Нюансите, но ако ще да е последната останала книга на Света не бих я прочела. Не мога да си причиня подобно светатство на мозъка и душата ми. Листа от дървета ще редя и ще си измислям истории, но това "словоповръщано" няма  да докосна.

Искам да номинирам още една книга и не мога и не мога да се сетя ни заглавието, ни автора. Толкова не ми е харесала, че съм ги изтрила от ума си. Помня само корицата на книгата и историята - за шимпанзе отгледано в семейство като човешко дете. И тази книга що възхвали отнесе.

# 52
  • Мнения: 5 356
Аз имам проблем със стила на автора и не мисля, че Уве ще успее да оправи нещата.

# 53
  • Мнения: 1 729
Самсара - Напълно изгубили себе си 😊 и аз не я харесах преди години, когато я четох.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 094
"Възвишение" Милен Русков
Отдавна се мъча с този роман и още не мога да стигна до средата. Но и не ми остава време за четене и съвсем губя нишката. Изобщо случва ли се нещо или Гичо просто си разказва ей така до края?
Абе случва се, ама е набързо в края и не е кой знае колко неочаквано.
Хич не си губи времето, особено ако не ти остава такова за четене.

# 55
  • Мнения: 15 960
И аз не разбрах какво му харесаха на Уве и въобще няма да припаря повече до Бакман. Изключително наивно написана книга.

# 56
  • Мнения: 2 805
Самсара - Напълно изгубили себе си 😊 и аз не я харесах преди години, когато я четох.

Благодаря  Simple Smile Точно тя.

Не е толкова зле като Лекарство срещу северния вятър, малко книги може да са й конкуренти на тази боза, но Напълно изгубили себе си е достойна за номинация за Златна малинка.

# 57
  • Мнения: 5 356
Уве явно има за цел да въздейства емоционално на читателя като го трогва и разплаква. За съжаление тези номера не минават при мен Laughing

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Благодаря ти! Самата история звучи интересна, но стилът на автора е токова отчайващо зле, че ето как се прахосва една видимо добра идея.

Спор няма, че е тегава книгата, но аз не зная дали за това са виновни преводът или просто е такъв стилът на писане на автора. Но както и да е нито ми се занимава да чета ревюта за книгата, нито пък да я пробвам на друг език. Отдадох и достатъчно време, доста пъти ме приспива, но въпреки това я завърших на инат. Grinning

# 59
  • Мнения: 5 259
Уве явно има за цел да въздейства емоционално на читателя като го трогва и разплаква. За съжаление тези номера не минават при мен Laughing
Аз гледах филма и горе-долу разбрах какво толкова ги трогва хората. Малко е като филмите на Холмарк - любов и доброта преливат отвсякъде.
Проблемът ми е главно със стила на автора. Абсурден е. Диалозите са малоумни. Образите са wtf?! Преводът звучи ужасно като на развален български.
Обаче Бакман, та Бакман!

Общи условия

Активация на акаунт