Коледата чука на вратата, юнчето подарък чака под елхата!

  • 58 162
  • 727
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 509
А това с бибката и при нас го има. Иначе спи и по някое време се буди макар и не всяка нощ да я вземем при нас на спалнята. Спи от 22 до 9 стига брат й да я остави,но се научи да не му обръща много внимание и да си доспива. Вие кога и как мислите да ги приучавате да спят в детско легълце?дали е време? Нас ни предстой местене в апартамента от догодина и се чудех дали да не купим едно легло за нея.
Колкото до прегледа слава Богу жлъчка,панкреас и черен дроб са ок,няма бактерии или възпаление а само гастрит от нервния стомах и нередовното хранене и синдром на раздразнено дебело черво. Ами след 3 години безсъние  и неуморен труд нормално е. Още 1г и малко да устискам и всичко ще се нареди. Както се казва не остана.

# 646
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Сорента, какво имаш предвид под детско легло? Моите си спят в отделна стая, на бебешките легла (нашите са размер 140/70 см), със свалена решетка. Но сме сложили дъската, която оригинално стои над чекмеджето, пред матрака, на дупките за второто ниво. Така не падат, че се въртят доста. Само как го обясних и аз, дано се разбра. Може би чак като ще тръгва каката на училище, ще купуваме големи легла. (Каката в момента е 110 см, събира се. Йоана е около 90-92 см, та съвсем няма проблем). Но спят сами от април. И само от месец чета приказка и излизам от стаята им. Преди това висях докато заспят.
Иначе и нашата кака беше свикнала да заспива ако нощем я събуди Йоана, като беше бебе. Сега дори не я чува, като се провиква да й дам водата. Не можа да се научи да си я взема сама тая вода ей! Много сложно да се протегне до ъгъла на леглото Simple Smile

# 647
  • Мнения: 555
И аз скоро обмислях, че няма още дълго време да е в бебешкото си легло. И нейното уж е 140/70, но нещо ми се струва, че е много малко. Още е с решетките, не сме ги махали и това е нещото, което ми харесва на леглото й. Ако я сложа в обикновено, освен, че има вероятност да падне, едва ли ще мога да я слагам и да си заспива. То ще е ставане, сърдене...
Иначе от тази седмица реших да я оставям по гашу
гащи, когато сме вкъщи и за сега всичко е наред. Неочаквано си казва, когато й се ходи по нужда. Е понякога послъгва, друг път пък не казва, но е рядко. Обаче пикае буквално през 10м. най-много и ми омръзва свалянето и вдигането на гащи.

# 648
  • Мнения: 509
За леглото имах предвид нормално като за голям,но пък си мисля че кошарката найстина ще я пази да не пада. Кога се научават да не падат не знам.
 За гащи...ами не казва че й се пишка,припикава всичко и веднъж дори баща си:) и даже ни й прави впечатление. Цапка си детето!Пишка на 30-40мин,сменям гащи обяснявам че ако усети че й се пишка трябва да ми каже пиш пиш и все едно нищо...като излизаме слагам памперса и това е. Не знам как ще се получи номера. А за голямата нужда ако я хвана навреме слагам на гърна,но тя не казва.

# 649
  • Мнения: 555
Много кофти с тези памперси. Явно си е до дете, когато тогава. Все някога ще се махне. Аз й накупих интересни гащи, с Мини Маус и й обяснявах как, ако й се пишка трябва да ми каже, защото ще намокри Мини, ще му е студено, ще се разболее и ще плаче. Всякакви простотии, които ми дойдат на акъла.

# 650
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Изобщо не помогна при голямата това с интересните гащички, с картинки. Обяснявах и аз, че ще напишка Мини, Мечо Пух, сърничките, котета и каквото имаше по гащите, те ще плачат, ще им е мокро... Амиии, говори си, не ми пречиш... Пикаеше си и т.н. Йоана на третия ден без памперс се разплакваше ако се изпусне да пишне на гащите, че се чувстваше виновна явно. А оня ден я хвана някакво разстройство (съмнява ме една царевица, с която прекали) - голяма драма, че е оцапала гащите! Че и бяхме в парка, първият чифт замина директно в кофата, вторият път се прибрахме към баба й да я мия... Та ще ги махнат памперсите, няма къде да отидат.
Ние си чакаме с нетърпение морето Simple Smile Но първо ще ги оставим все пак, за да отидем с баща им на Мейдън. Дано каката не спретне някой цирк на бабите, че тя по не приема да ме няма.

# 651
  • Мнения: 3 213
Нинив, и моят мъж ще е на Мейдън. Ходи ми се и на мен, но уви...трябва някой да гледа децата.

Не знам какво ще правим ние с памперсите. Тъкмо се бяха понаучили на гърнето,  а момата беше почнала да си казва и от няколко дни наблюдавам сериозен регрес. Никой нищо не си казва и не искат на гърне. Дали на яслата лошо ги научиха или просто им писна, не знам, но от август ги пускам по гащи и да става каквото ще.

# 652
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Кити, без малко и аз да се размина, но някакво чудо, оказа се, че свекървата лети на 24.07 следобяд. Та ще може да гледа децата. Аз не мога да се прибера преди 22.00 часа на 23-ти, та на косъм. За пръв път ги оставям и има да ги мисля, че голямата е лепка и лигла, дано не побърка баба си... Дори не съм казала, че ще ме няма. Йоана още не разбира особено...
За тоалетна/гърне много се надявам да не карат Йоана в яслата да ходи с памперс, макар че тя вече ясно си знае и усеща кога, какво и се прави. Няма да се обърка.

# 653
  • Мнения: 555
Нинив, аз казвам кое помогна при нас, защото то определено помогна. Дори в пътите, в които се е изпускала и започва да се натъжава, че е намокрила мини, котето, мечето и т.н Когато й слагам гащичките й говорех "ето мамо сега слагаме, гащичките с пеперудките. И когато имаш пиш трябва да ми кажеш, за да не им намокриш крилата, защото няма да могат да летят и ще са тъжни..." Вече сама си избира кои гащи да й сложа и всеки път, като се изпишка в гърнето е щастлива и ми казва, че мечето примерно е сухо. А преди това никога и по никакъв начин не казваше, че й се пишка, ака дори не й пречаха пълните памперси. Нито на гърне седеше, нито на дъска и така реших направо по гащи да я оставям и се надявах да се чувства некомфортно наакана или мокра. Та, всяко дете е различно, пробваш най-различни варианти и което помогне. Уикенда и двата дни беше цял ден с гащи (само докато спи е с памперс) и има само един лек фал Simple Smile Има дечица, които пък супер лесно махат памперса.

# 654
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Да, да. Разбрах те, всичко е до дете, дано този вариант помогне и на някой друг. Ние памперса го махнахме за три дни с Йоана Simple Smile
Сега трябва да боря биберона, че не я интересува дали е пробит или не, дъвче си го там като се разстрои.
Но все ще го махнем...

# 655
  • Мнения: 555
При нас пък е палецът. Цока си го и това е. Пробвах с горчив лак, облепвах й го и нищо. За сега други варианти да я откажа не ми хрумват...

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 10:38 от maginka7

# 656
  • Мнения: 509
Момичета,нямам идея вече как съм. Мони започна със зъбките,притеснявам се от ваксините, все ми се струва че няма достатъчно време да му отделя,ходим по разходки и съм супер изтощена. Отделно Йони все е качена на врата ми, все се ужасявам да не се нарани че е голяма хала и трябва да се следи ежесекундно. Гледам винаги да има готвено за нея и стерилизирани съдове за него...Млека манджи,смъкване на памперси,къпане,разходки,а  сега в горещините и Йони иска вода по два пъти нощем...поне той си спинка до 5-6сутринта... вече стомах и глава всичко ми се обръща,вие,въпреки че майка ми е поела пералните,а мм гледа да забавлява поне единия та да не са и двамата на главата ми. Дали ще се справя с нещата не знам направо!

# 657
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Ще се справиш, Сорента! Догодина вече ще си спомняш с усмивка за тези моменти. Грижкте по дребосъцте ще си ги има, но те ще се заиграват, режимът им ще стане съвсем еднакъв и става по-лесно. Голяма мъка ми беше недоспиването на мен. Четири години ставах от 3 до 5 пъти на нощ, но вече му се вижда краят. Тази вечер децата тръгнаха на гости у баба и дядо, аз метнах едни дънки и тениска и излязох с приятелка да пием бира Simple Smile Голям кеф Simple Smile Но трябваше и Йоли да стане на две години, че да видя светлина в тунела.

# 658
  • Мнения: 509
Нинив,така е-ще поотраснат и някак ще е по-лесно. Като гледам как минаха тия 4 месеца а още малко и 5тия ще дойде и започваме захранване и т.н. и т.н Чудя се как ли ще е всичко:) абе все някак ще се справим. Тази година не успяхме,но догодина ще идем с мъничетата и на почивка да видим какво шоу ще е:)

# 659
  • Русе
  • Мнения: 1 033
О, ние пропуснахме почивката само когато се роди каката. Не посмях да тръгна с първо бебе. С Йоана нямах никакви задръжки, навърши три месеца на морето Simple Smile Сега вече нямат търпение да тръгнем. Обмислям и първата им палатка това лято Simple Smile Постепенно се връщане към живота от преди децата, но вече с две фурии. Чак баща им пуска предложения за трето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт