Операция на миома - 5

  • 79 969
  • 739
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 46 572
Точно в начална бременност вагиналния ултразвук се ползва най-често. Не съм попадала на лекар, който да го счита за опасен.

Как се казва лекарят, който те оперира?

# 166
  • Мнения: 31
Здравейте, така и не успях да се видя с др Михвев. Отидох в Медлайн и чаках над 40 мин. , след което негова колежка дойде да ми каже , че е болен ....дори е на система . Също така от днес е в отпуск 😔
Потърсих друг доктор, по скоро докторка. Дано ми е на късмет, че няма за кога да отлагам. Ще пиша после как е минало.

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Valeria Boncheva, защо не отидеш при Велевски. Той оперира в Селена, но има частен кабинет в Гранда? Чувала съм, че е добър оператор. А иначе Минев в Селена не преглежда с вагигален, само ако не види нищо в началото на бременността (т.е. ако не я установява отгоре в седмица, в която би трябвало да я вижда) тогава прави вагинален преглед. На мен ми установи бременността в 5 г.с. - отгоре. Всеки сам прави своя избор, аз просто изказвам мнение, не искам на никой нищо да внушавам.

# 168
  • Мнения: 203
Добро утро, момичета и от мен! Днес ми е 11 ден от операцията, аз също се чувствам много добре, леко ме наболява, но ще мине. Вчера дори направих първото си излизане, ходих около 1 км пеша Grinning Аз от 8 ден се изкъпах без лепенка, щом са махнали конците, ми казаха, че няма проблем да се мокри раната. Искам да ви питам от кога носите дънки, защото като пробвах да ги закопчея и почувствах леко дразнене, може би към първия месец ще ми е вече добре? Не ми е проблем да нося поли и клинове, но все пак да питам.

# 169
  • Мнения: 31
elsefe , хубаво е да има повече мнения за докторите и за това само мога да ти благодаря. Мисля да се доверя на последният доктор при който се прегледах, защота ми каза, въпреки да е по сложна операция ще отстрани само образуванието. Като мине всичко пак ще пиша Blush

# 170
  • Мнения: 83
Valeria Boncheva,каква ще е операцията ти?Къде ще бъде реши ли?Стискам палци.

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 433
И аз стискам палци, Валерия, всичко да е наред! Принцеса, аз ходя на работа от 6-тия ден, лепенката махнах на 8-ми, дънки съм сложила от 6-тия пак, просто не закопчавам копчето, само дърпам ципа. Е, моята работа е в офис на компютър, близо е до нас и отивам и се връщам пеша. Истината е, че още на 5-ти ден, след като ме изписаха, карах кола, защото отидох на фризьор. Но, всеки сам усеща тялото си и е редно да се вслушва в него, така че, доверявайте се на неговите сигнали Simple Smile Операцията ми е отворена.

# 172
  • Мнения: 31
След колко дни тръгна на работа

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 433
В сряда ме оперираха, в понеделник отидох на работа. Отидох на обяд, уж само за два часа, но останах до 17 часа. Докато съм седнала не усещам напрежение. Най -големият ми проблем след операцията беше болката в раменете и гърдите, но тя отшумя и в понеделник вече се чувствах по-добре. Тя е от интубацията. Не мога да си позволя да не работя, за съжаление. Ходя по-късно, но ходя. Който може да си позволи да е в болнични, разбира се, че е добре да си остане вкъщи, най-вече заради гадния грип. Но пак ще кажа, в неделя ме изписаха от болницата и същия следобед сама с колата отидох до фризьора си и ме изсушиха.

# 174
  • Мнения: 31
Браво на теб, а операцията лапароскопска или отворена е била

# 175
  • Мнения: 3 480
След моята коремна операция дълго време не можех да нося дънки, моите са главно плитки и точно нмалко над разреза се закопчават, но аз съм по-голяма от вас на възраст.

Лекарката ми препоръча 8 седмици да не ходя на работа, аз се върнах на 8-та, в офис съм, но ми се налагат доста излизания и понякога продължителни инспекции в други сгради.

Не мога да си представя след като има коремен разрез как доктор разрешава забременяване след месец? Няма ли рискове? Лично аз бих изчакала поне 3 месеца.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Браво на теб, а операцията лапароскопска или отворена е била

Отворена ми е операцията! А що се отнася до дънките - дълбоки са ми, може би затова не изпитвам затруднение да ги нося. Но коремчето ми е подуто и не закопчавам копчето, само вдигам ципа.

# 177
  • Мнения: 31
Нормално ли е да ти е надут корема толкова време

# 178
  • Мнения: 22
Здравейте! Преди една седмица, при профилактичен преглед ми откриха миомен възел 2 см., на предната стена на матката.Всяка година ходя на гинеколог но до сега не са ми откривали подобни неща.Много се уплаших.Докторът каза че за сега само ще наблюдаваме и след 3 месеца пак да отида на преглед. Пуснах и ПКК.
Хемоглобина ми е 112, което си е ниска стойност за мен.Дали е свързано с миомата? Незнам. Със обилна менструация съм от ученическа възраст, но винаги с нормален хемоглобин.
Искам да попитам дали и при вас хемоглобина е бил нисък? Започнах да пия сок от червено цвекло, морков и ябълка.Надявам се да помогне.
Какво мислите за билката турта? Моя колежка на 35 е била диагностицирана с миома и за една година се е оправила само с тази билка. Започнах да пия тинктура от турта,макар и само 2 пъти по 25 капки а не три пъти.
Благодаря предварително за отговорите.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Valeria Boncheva, не го мисли, знам, че е трудно, но най-важното е операцията да мине успешно. От там нататък всичко минава- и подуването на корема и белега и спомена, повярвай ми. Аз имам една лапароскопия, след това два месеца ми се нагласяха червата. Мисля, че след отворена операция е подобен случая, защото все пак ти ги отмесват, за да работят (поне така си мисля). Иначе, операцията наистина е много шум за нищо. Настойваш се, че всичко е ще е наред и ще се справиш. За сега чакам да мине месец от операцията и да видя, че всичко е ок, а коремчето когато се оправи, тогава. Аз винаги съм имала малко, трябва много да отслабна, за да изчезне и да си призная и така си ме харесват Simple Smile
Juliettt, за сега я наблюдавай, не се притеснявай, може и да не расте и да не пречи. Имам приятелки, които по две родиха с миомен възел и още не им е отстранен. Миомата понякога е като бенките, ако не създава проблеми и не пречи, не се пипа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт