В момента чета... 56

  • 77 742
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766

# 16
  • София
  • Мнения: 4 899
Благодаря за темата, Вени Flowers Hibiscus !

Продължавам с "Царска заръка" - книга втора от поредицата за Дракончето на Николай Теллалов. Толкова много ми се чете, а толкова малко време имам Disappointed

# 17
  • София
  • Мнения: 700
Благодаря за новата тема.
Прочетох "Не дърпай дявола за опашката" на Джон Вердън. Хареса ми, но все пак по-малко от предишните му. Някак финалът ми се видя претупан. Ще прочета с удоволствие и последната от поредицата "Не заспивай"("Питър Пан трябва да умре" съм я чела вече), но след пауза от 2-3 книги.
Започнах "Бьорнстад" на Бакман. Първа среща с автора. До тук върви горе-долу добре (на 10% съм), ще видим нататък.

# 18
  • Мнения: 630
Благодаря за новата тема!

Записвам се с втората книга от "Трилогия за Бастан" на Долорес Редондо - "Зовът на костите". Никакво време нямам за четене, предполагам, че ще завърша годината с третата книга.

Още се чудя дали да участвам в номинациите, нещо не нацелих кой знае колко уау книги тази година.

# 19
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Magrat*, ще чакам да дадеш мнение за "Станция Единайсет", ужасно ми е любима Blue Heart

Балкай, явно ти тряба да почваш с по-непопулярните загалвия на авторите Sweat Smile

Аз цикля на "Хилядите есени на Якоб де Зут". Още 100-тина страници имам, ще я прочета, но с това приключвам срещите си с Дейвид Мичъл. Как може да пише толкова хубаво този човек и все пак историите му да ми идват скучновати. Държа много на добрия стил, но само той не е достатъчен.

# 20
  • Мнения: 8 230
И аз много пъти съм си мислела каква е за мен идеалната книга - добър стил, интересна история, диалозите между героите. Когата липсва някой елемент, другите трудно го компенсират.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 129
Благодарности за новата темичка и от мен Simple Smile

Днес започнах Библиотеката на Въглен Връх Simple Smile Най-после й дойде времето и на нея Simple Smile


Лу - ти и другите ли си чела? На мен Слейд Хаус ми беше приятна. Облакът атлас не съм я чела още, но пък филма страшно ми хареса и някак не мога да си представя, че книгата би ми била скучна...

# 22
  • София
  • Мнения: 5 566
...Днес започнах Библиотеката на Въглен Връх Simple Smile Най-после й дойде времето и на нея Simple Smile
...

Много ми е интересно дали ще ти хареса така, както на мен! Чети си я с кеф!

Венка, благодаря за новата тема! И приятно четене на "Чистота"!

Миж, много се радвам, че "Различен клас" ти харесва. И въобще, че Джоан Харис ти хареса!

Балкай, много искам да прочета "Бъдеще" на Глуховски и аз. Другите му книги някак не ме привличат, но тази определено.

Мимс, не знам дали ще зарежеш "Майките" на Теодора Димова. Ако го направиш, ще постъпиш като мен. Ако не го направиш, ще разбера от отзива ти дали е имало нещо, което си е струвало и съм го пропуснала поради отвратителното начало...

А в темата се записвам с двете, които чета сега - "Моментът" на Дъглас Кенеди (чудесен автор!) и "Устои в пламъци" на Кен Фолет (непретенциозно четиво за разпускане).

# 23
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Лу - ти и другите ли си чела? На мен Слейд Хаус ми беше приятна. Облакът атлас не съм я чела още, но пък филма страшно ми хареса и някак не мога да си представя, че книгата би ми била скучна...

Чела съм точно "Облакът Атлас". Не искам да ти снижавам ентусиазма, но за мен това е много рядък случай на по-интересен от книгата филм. Simple Smile
"Хилядите есени на Якоб де Зут" ми е втората книга на Мичъл, трета едва ли ще има.

П.П. "Библиотеката на Въглен връх" много ме изкефи. А като се сетя как буквално ми я подариха и ме крънкаха да я чета пък аз се дърпах Simple Smile))

# 24
  • София
  • Мнения: 44 129
Хахаха - няма проблеми да ми снижаваш ентусиазмът и без друго толкова много книги искам да прочета и се чудя коя първо, че с  радост бих подредила някои по-назад на опашката, заради подобни мнения Simple Smile


За Въглен връх ще видим, прекалено съм в началото, за да имам каквото и да е мнение още. Но е една от книгите, заради които още задържам номинациите си (т.е. имам очаквания разни, дано това да не ми изиграе кофти номер) Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 5 566
..За Въглен връх ще видим, прекалено съм в началото, за да имам каквото и да е мнение още. Но е една от книгите, заради които още задържам номинациите си (т.е. имам очаквания разни, дано това да не ми изиграе кофти номер) Simple Smile

Аз я четох без никакви очаквания. Така май е най-добре. Опитай да нямаш очаквания! Wink

# 26
  • Мнения: 5 366
Да попитам: "Различен клас" може ли да се чете самостоятелно или си трябва преди това "Джентълмени и играчи"? Втората никак не ме привлича за разлика от първата.
Венка, с теб ще четем заедно Франзен. Само че аз ще започвам "Свобода", твоята първа среща с автора, а ти си на "Чистота", моят първи досег с творчеството му Crazy Не знам до колко си напреднала, но след като спомена, че нямаш много свободно време, а на мен ми се отваря такова, нищо чудно да те изпреваря.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 210
Балкай, можеш да четеш самостоятелно "Различен клас". Те май дори в ГР не се водят поредица.
С "Чистота" вървя бавно, едва една четвърт съм прочела.

# 28
  • Мнения: 5 405
Запис с 22/11/63. От кога я чета и още не мога да я приключа. Е, междувременно вярно, че прочетох още няколко. Grinning

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Много бавно напредвам с Петата жена. Не ми остава време за четене, а толкова искам да я довърша. Не мога изобщо да се сетя кой е убиецът и това ме държи в страшно напрежение  Simple Smile


Някой чел ли е петата книга за инспектор Гамаш - Отровни думи?

Общи условия

Активация на акаунт